Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenikon είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Δήμητρα τι κάνεις εσύ;; Μήπως τελικά δεν σου έρθει η περίοδος και μας πεις ευχάριστα;;?

Καλημέρα!!!!

Εγώ τα ίδια, περιμένω απάντηση από τη γυναικολόγο μου. Η πιθανότητα εγκυμοσύνης είναι μικρή από ότι κατάλαβα! Μάλλον θα πάω για ορμονικές.... Βρε κορίτσια, μήπως ξέρει καμιά σας κάτι για τον θυρεοειδή; Δηλαδή μπορεί να έχω θέμα και να μην φαίνεται στις αιματολογικές;

Εσυ πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα!Κι εγω απο Ηρακλειο Κρητης,φρεσκοπαντρεμενη 3 μηνες κ εχουμε ξεκινησει προσπαθειες με τον αντρουλη.Αδιαθετησα 17/10 αλλα ποτε δεν ειχα σταθερο κυκλο λογω πολυκυστικων.Εδω κ μερες με πρησμενο στηθος κ πονακια στην κοιλια,κλασικα συμπτωματα πριν να αδιαθετησω.Δεν περιμενω κατι να πω την αληθεια απλα ειπα να μπω στην παρεα.Ειμαι 35 ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από μένα!!!..

Δεν το βάζουμε κάτω..αφού έχουμε και συνέχεια ;) ?

Καλώς ήρθες @st3llina! @Dimitra91 εγώ έχω θυροειδίτιδα και αν έχεις κάποια δυσλειτουργία με το θυροειδή αδένα μπορεί να φανεί από την TSH, στο αίμα.. Είχες αυτή την εξέταση στις αιματολογικές?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από μένα!!!..

Δεν το βάζουμε κάτω..αφού έχουμε και συνέχεια ;)?

Καλώς ήρθες @st3llina! @Dimitra91 εγώ έχω θυροειδίτιδα και αν έχεις κάποια δυσλειτουργία με το θυροειδή αδένα μπορεί να φανεί από την TSH, στο αίμα.. Είχες αυτή την εξέταση στις αιματολογικές?

 

Κορίτσι μου ναι! Έχω κάνει τα πάντα ο θυροειδής μου είναι πάντα 2,48 φυσιολογικότατος. Μήπως όμως υπάρχει περίπτωση να μην φαίνεται μόνο από τις αιμοτολογικες και πρέπει να κάνω και υπέρυχο ??? Αυτό που λες σου έχει δημιουργήσει κάποιο θέμα με τον κύκλο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Κορίτσι μου ναι! Έχω κάνει τα πάντα ο θυροειδής μου είναι πάντα 2,48 φυσιολογικότατος. Μήπως όμως υπάρχει περίπτωση να μην φαίνεται μόνο από τις αιμοτολογικες και πρέπει να κάνω και υπέρυχο ??? Αυτό που λες σου έχει δημιουργήσει κάποιο θέμα με τον κύκλο σου;

Δημητρα,ο θυρεοειδης σου πρεπει να ειναι μικροτερος κ απο 1 για να πιασεις μωρακι.Πηγαινεις σε ενδοκρινολογο;Παιρνει χαπι για θυρεοειδη;Εγω που ημουν κοντα 2.5 μου αυξησε το χαπι για να κατεβασουμε την tsh κ αλλο.Κ μου ειπε ο γιατρος οτι τη θελουμε χαμηλη για να ερθει το νινι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Κορίτσι μου ναι! Έχω κάνει τα πάντα ο θυροειδής μου είναι πάντα 2,48 φυσιολογικότατος. Μήπως όμως υπάρχει περίπτωση να μην φαίνεται μόνο από τις αιμοτολογικες και πρέπει να κάνω και υπέρυχο ??? Αυτό που λες σου έχει δημιουργήσει κάποιο θέμα με τον κύκλο σου;

Λοιπόν εγώ τη θυροειδίτιδα την έχω πάνω από 6 χρόνια και είναι ρυθμισμένη σωστά ..Το μήνα που είχα καθυστέρηση πρώτα ενημέρωσα τον ενδοκρινολόγο μου και έπειτα πήγα να κάνω τη χοριακή να φανταστείς!!! Η δική μου η τιμή ήταν κάτω από 2, (το Σεπτέμβρη που έκανα χοριακή -ζήτησα και TSH). 1,25 νομίζω δε θυμάμαι αλλά ήταν πολύ ευχαριστημένος ο ενδοκρινολόγος.. Υπέρηχος χρειάζεται επίσης για να ολοκληρωθεί μια εξέταση ορθά για το θυροειδή. Αλλά ο γυναικολόγος σου πχ δε θα έλεγε κάτι βλέποντας την τιμη, 2,48 πχ αν υπήρχε πρόβλημα?

@st3llina αυτό δεν το γνώριζα εννοώ για το κάτω από 1..φαντάζομαι ότι αναλόγως και την πάθηση του θυροειδή ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελίνα τωρα βλεπω τις εξετάσεις μου και όντως είναι 2,48 και οι φυσιολογικές τιμές που αναγράφει είναι από 0,35 έως 4,45! Ενδοκρινολόγο όχι δεν έχω δει εφόσον και ο παθολόγος μου αλλά και η γυναικολόγος μου μου είπαν ότι είναι άριστη η TSH μου. Επίσης αυτην την τιμή την έχω από τα 18 μου και τώρα είμαι 28. Θεωρω πως αν είναι αυτό το πρόβλημα θα με είχε επηρεάσει από παλιά. Βέβαια δεν ξέρω μήπως θα πρέπει να κάνω και υπέρυχο θυροειδους για σιγουρια....

Ο γυναικολόγος σου σου αύξησε τη δόση του φάρμακου η ο ενδοκρινολόγος σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Λοιπόν εγώ τη θυροειδίτιδα την έχω πάνω από 6 χρόνια και είναι ρυθμισμένη σωστά ..Το μήνα που είχα καθυστέρηση πρώτα ενημέρωσα τον ενδοκρινολόγο μου και έπειτα πήγα να κάνω τη χοριακή να φανταστείς!!! Η δική μου η τιμή ήταν κάτω από 2, (το Σεπτέμβρη που έκανα χοριακή -ζήτησα και TSH). 1,25 νομίζω δε θυμάμαι αλλά ήταν πολύ ευχαριστημένος ο ενδοκρινολόγος.. Υπέρηχος χρειάζεται επίσης για να ολοκληρωθεί μια εξέταση ορθά για το θυροειδή. Αλλά ο γυναικολόγος σου πχ δε θα έλεγε κάτι βλέποντας την τιμη, 2,48 πχ αν υπήρχε πρόβλημα?

@st3llina αυτό δεν το γνώριζα εννοώ για το κάτω από 1..φαντάζομαι ότι αναλόγως και την πάθηση του θυροειδή ..

Αυτό λέω κι εγώ Τζινάκι μου..... Και παθολόγος τις έιδε τις εξετάσεις αλλά και γυναικολόγος... κάποιος θα μου είχε πει αν είχα θέμα σε αυτο το κομμάτι... Ίσως να κάνω και υπέρηχο για σιγουριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα!!!!

Εγώ τα ίδια, περιμένω απάντηση από τη γυναικολόγο μου. Η πιθανότητα εγκυμοσύνης είναι μικρή από ότι κατάλαβα! Μάλλον θα πάω για ορμονικές.... Βρε κορίτσια, μήπως ξέρει καμιά σας κάτι για τον θυρεοειδή; Δηλαδή μπορεί να έχω θέμα και να μην φαίνεται στις αιματολογικές;

Εσυ πως είσαι;

Γεια σου κοπελα μου εγω εκανα ορμονολογικες και βαλαμε και θυρεοειδη και τον βρηκαμε λιγο ανεβασμενο.!!! 
Συνηθως φαινεται δεν νομιζω να μην φανει !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Αυτό λέω κι εγώ Τζινάκι μου..... Και παθολόγος τις έιδε τις εξετάσεις αλλά και γυναικολόγος... κάποιος θα μου είχε πει αν είχα θέμα σε αυτο το κομμάτι... Ίσως να κάνω και υπέρηχο για σιγουριά!

Κοριτσια εγω εχω υποθυρεοειδισμο γι αυτο πηγαινω στον ενδοκρινολογο.Ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι πρεπει να χαμηλωσουμε κι αλλο την ορμονη για να ερθει το μωρακι.Για να ξερεις αν εχεις θεμα με το θυρεοειδη θα πρεπει εκτος απο ορμονικες εξετασεις να κανεις κ υπερηχο θυρεοειδους

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Κορίτσι μου ναι! Έχω κάνει τα πάντα ο θυροειδής μου είναι πάντα 2,48 φυσιολογικότατος. Μήπως όμως υπάρχει περίπτωση να μην φαίνεται μόνο από τις αιμοτολογικες και πρέπει να κάνω και υπέρυχο ??? Αυτό που λες σου έχει δημιουργήσει κάποιο θέμα με τον κύκλο σου;

Δημητρα,ο θυρεοειδης σου πρεπει να ειναι μικροτερος κ απο 1 για να πιασεις μωρακι.Πηγαινεις σε ενδοκρινολογο;Παιρνει χαπι για θυρεοειδη;Εγω που ημουν κοντα 2.5 μου αυξησε το χαπι για να κατεβασουμε την tsh κ αλλο.Κ μου ειπε ο γιατρος οτι τη θελουμε χαμηλη για να ερθει το νινι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης το χαπι μου το αυξησε ο ενδοκρινολογος ο οποιος ειναι ειδικος γιατρος για τις ορμονες μας.Οχι οτι δεν ξερουν οι γυναικολοηοι απο ορμονικα απλα δεν μπορουν να σου κανουν υπερηχο θυρεοειδη κ μπορουν να εχουν εικονα μονο απο τις αιματολογικες εξετασεις μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Αυτό λέω κι εγώ Τζινάκι μου..... Και παθολόγος τις έιδε τις εξετάσεις αλλά και γυναικολόγος... κάποιος θα μου είχε πει αν είχα θέμα σε αυτο το κομμάτι... Ίσως να κάνω και υπέρηχο για σιγουριά!

Mα αν επρεπε να κανεις υπέρηχο θα στο χε πει ο ενδοκρινολόγος σου!!!Αφού εχεις ενδοκρινολόγο!!! μην αγχώνεσαι κοπελάρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Κοριτσια εγω εχω υποθυρεοειδισμο γι αυτο πηγαινω στον ενδοκρινολογο.Ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι πρεπει να χαμηλωσουμε κι αλλο την ορμονη για να ερθει το μωρακι.Για να ξερεις αν εχεις θεμα με το θυρεοειδη θα πρεπει εκτος απο ορμονικες εξετασεις να κανεις κ υπερηχο θυρεοειδους

Δημητρα,ο θυρεοειδης σου πρεπει να ειναι μικροτερος κ απο 1 για να πιασεις μωρακι.Πηγαινεις σε ενδοκρινολογο;Παιρνει χαπι για θυρεοειδη;Εγω που ημουν κοντα 2.5 μου αυξησε το χαπι για να κατεβασουμε την tsh κ αλλο.Κ μου ειπε ο γιατρος οτι τη θελουμε χαμηλη για να ερθει το νινι.

καλημεραα:) 

τα ιδανικα επίπεδα TSh ειναι μεταξυ 0.5 εως 2.50.!! Απο τους περισσοτερους ειδικους που ασχολουνται με τα θεματα υπογονιμοτητας !!! Το ξερω γιατι κ εμενα μου βρηκαν ηταν 5 και παιρνω Τ4 εδω για τ κατεβασουμε !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Επισης το χαπι μου το αυξησε ο ενδοκρινολογος ο οποιος ειναι ειδικος γιατρος για τις ορμονες μας.Οχι οτι δεν ξερουν οι γυναικολοηοι απο ορμονικα απλα δεν μπορουν να σου κανουν υπερηχο θυρεοειδη κ μπορουν να εχουν εικονα μονο απο τις αιματολογικες εξετασεις μας.

Ακριβως !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Στελίνα τωρα βλεπω τις εξετάσεις μου και όντως είναι 2,48 και οι φυσιολογικές τιμές που αναγράφει είναι από 0,35 έως 4,45! Ενδοκρινολόγο όχι δεν έχω δει εφόσον και ο παθολόγος μου αλλά και η γυναικολόγος μου μου είπαν ότι είναι άριστη η TSH μου. Επίσης αυτην την τιμή την έχω από τα 18 μου και τώρα είμαι 28. Θεωρω πως αν είναι αυτό το πρόβλημα θα με είχε επηρεάσει από παλιά. Βέβαια δεν ξέρω μήπως θα πρέπει να κάνω και υπέρυχο θυροειδους για σιγουρια....

Ο γυναικολόγος σου σου αύξησε τη δόση του φάρμακου η ο ενδοκρινολόγος σου;

Δημητρα μου πι ιδανικεα τιμες για ΤSh ειναι μεταξυ 0,5 και 2,5 !!! Απο τους ειδοκους πυ ασχολουνται με θεματα υπογονιμοτητας !!! Εμενα μπυ βρηκαν 5 και παιρνω Τ4 να τ μειωσουμε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

καλημεραα:) 

τα ιδανικα επίπεδα TSh ειναι μεταξυ 0.5 εως 2.50.!! Απο τους περισσοτερους ειδικους που ασχολουνται με τα θεματα υπογονιμοτητας !!! Το ξερω γιατι κ εμενα μου βρηκαν ηταν 5 και παιρνω Τ4 εδω για τ κατεβασουμε !!! 

Αυτο με το λιγότερο απο 1 @st3llina μου δεν νομίζω ότι είναι απόλυτο. Η μαμα μου είχε κι εκείνη γύρω στα 2,50 πάντα. 4 παιδιά έκανε! Οπότε ίσως έχει να κάνει με την πάθηση που έχει ο κάθε ενας!

Πάντως, στα χαρτιά από το μικροβιολογικό που έχω τώρα μπροστά μου αναγράφουν ότι τα φυσιολογικά όρια είναι από 0,5 έως 4,45!! Δεν ξέρω τώρα πως τα ορίζουν. Ίσως για σιγουριά να πάω να κάνω και υπέρηχο. @tzina819 δεν έχω πάει σε ενδοκρινολόγο γιατί ο παθολόγος και ο γυναικολόγος δεν μουν είπαν ότι πρέπει να επισκεφτώ και ενδοκρινολόγο!

Τωρα βρε κορίτσια που το σκέφτομαι..... ο πατερας μου έχει υπερθυρεοειδισμό,άρα έχω και κληρονομικότητα. Μάλλον θα κάνω μια επίσκεψη και σε ενδοκρινολόγο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!!! @st3llina έχεις να μου προτείνεις κάποιον καλό ενδοκρινολόγο;

Εγω πηγαινω στον Ιεραπετριτη κοριτσι μου.Ειναι στη Ζωγραφου,κοντα στο Ασκληπιειο.Ειναι ιδιορρυθμος λιγο σαν χαρακτηρας αλλα πολυ καλος γιατρος.Επισης αν εχεις απογευματινο ραντεβου να ξερεις οτι μπορει να αργησει κ ωρα μεχρι να ερθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@diana8 κι εγω με 5.2 θυρεοειδη ξεκινησα και στην τελευταια μετρηση ειχα γυρω στα 2.5 οποτε μου αυξησε ο ενδοκρινολογος το χαπι κ μου ειπε οτι θα με δει σε 2 μηνες να το τσεκαρουμε παλι αλλα αν μεινω εγκυος ειπε να παω να με δει νωριτερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επειδή κ γω έχω θυρεοειδή κ πάω σε ενδοκρινολόγο ειδικευμένη στην αναπαραγωγή, να σας πω ότι οι τιμές δεν είναι πρόβλημα για να συλλάβεις (εκτός αν μιλάμε για διψήφια νούμερα!). Το πρόβλημα είναι ότι στην εγκυμοσύνη ανεβαίνει και προκαλεί αποβολές μέσα στο πρώτο τρίμηνο που το έμβρυο δεν έχει δικό του θυρεοειδή και βασίζεται στο δικό σου! Εγώ για καιρό δικαιολογούσα το ότι δεν έρχεται με βάση το θυρεοειδή όμως τελικά είχε δίκιο η ενδοκρινολόγος (και ο γυναικολόγος) δεν ήταν αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

@diana8 κι εγω με 5.2 θυρεοειδη ξεκινησα και στην τελευταια μετρηση ειχα γυρω στα 2.5 οποτε μου αυξησε ο ενδοκρινολογος το χαπι κ μου ειπε οτι θα με δει σε 2 μηνες να το τσεκαρουμε παλι αλλα αν μεινω εγκυος ειπε να παω να με δει νωριτερα ?

Μια απο τα ιδια και εγω !!! Βεβαια δεν ειπε οτι δε μπορω να μεινω εγκυος απλα αν μεινω να παω σε αυτον πρωτα να δουμε την δοση !!! :) Εγω ειμαι στον 2 μηνα που παιρνω Τ4 και θα παω πριν τα χριστουγεννα μου ειπε !!!καλη μας επιτυχια ευχομαι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια επειδή κ γω έχω θυρεοειδή κ πάω σε ενδοκρινολόγο ειδικευμένη στην αναπαραγωγή, να σας πω ότι οι τιμές δεν είναι πρόβλημα για να συλλάβεις (εκτός αν μιλάμε για διψήφια νούμερα!). Το πρόβλημα είναι ότι στην εγκυμοσύνη ανεβαίνει και προκαλεί αποβολές μέσα στο πρώτο τρίμηνο που το έμβρυο δεν έχει δικό του θυρεοειδή και βασίζεται στο δικό σου! Εγώ για καιρό δικαιολογούσα το ότι δεν έρχεται με βάση το θυρεοειδή όμως τελικά είχε δίκιο η ενδοκρινολόγος (και ο γυναικολόγος) δεν ήταν αυτό...

Και μενα αυτο μου ειπε ο γιατρος μου οτι μπορεις να μεινεις εγκυος απλα επειδη στην εγκυμοσυνη αυξανεται ο θυροειδης εαν εχω και εγω απο πριν πολυ αυξημενο τοτε υπαρχει προβλημα οχι οτι δε μπορουμε να μεινουμε !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Εγω πηγαινω στον Ιεραπετριτη κοριτσι μου.Ειναι στη Ζωγραφου,κοντα στο Ασκληπιειο.Ειναι ιδιορρυθμος λιγο σαν χαρακτηρας αλλα πολυ καλος γιατρος.Επισης αν εχεις απογευματινο ραντεβου να ξερεις οτι μπορει να αργησει κ ωρα μεχρι να ερθει!

Το έψαξα λίγο και βρήκα έναν Μανικα με καλές κριτικές κι αυτός στη ζωγράφου είναι.... τώρα που μου μπήκαν οι ιδέες θα κλέισω σήμερα κιόλας ραντεβού για εκτενή έλεγχο. 

@Tokyo Και τι ήταν τελικά κοπέλα μου; Εγώ έκανα πολλές εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες προγεννητικο κτλπ (μη τα ξαναλεω και σας κουράζω) οπότε θα πάω να ελέγξω και τις ορμόνες μου γιατί μπορεί όντως να μην είναι απο θυροειδή αλλά απο κάποια άλλη ορμόνη , αυτός θα ξέρει (ελπίζω :lol:)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Το έψαξα λίγο και βρήκα έναν Μανικα με καλές κριτικές κι αυτός στη ζωγράφου είναι.... τώρα που μου μπήκαν οι ιδέες θα κλέισω σήμερα κιόλας ραντεβού για εκτενή έλεγχο. 

@Tokyo Και τι ήταν τελικά κοπέλα μου; Εγώ έκανα πολλές εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες προγεννητικο κτλπ (μη τα ξαναλεω και σας κουράζω) οπότε θα πάω να ελέγξω και τις ορμόνες μου γιατί μπορεί όντως να μην είναι απο θυροειδή αλλά απο κάποια άλλη ορμόνη , αυτός θα ξέρει (ελπίζω :lol:)....

Δεν βρέθηκε ποτέ τίποτα! Οπότε αποφασίσαμε να πάμε σε εξωσωματική καθώς ο χρόνος περνούσε κ έφτασα πια 38! Θεωρώ οτι οφείλεται καθαρά σε δίκη μου δυσκολία σύλληψης... αλλη μπορεί στα 45 κ αλλη δυσκολεύεται στα 35, καθε σώμα είναι διαφορετικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πολλά χρόνια θυρεοειδή  και πριν ξεκινήσω τις προσπάθειες  ρωτησα  τον ενδοκρινολογο  μου αν χρειάζεται κάτι και μου είπε αφού η TSH μου είναι ρυθμισμενη όλα είναι οκ....!!!!Και όταν με το καλο μείνω έγκυος μα τον ενημερώσω!!! Ό δικός μου είναι πολύ καλός είχε βοηθείσει τη φίλη μου που παραλίγο να χάσει το παιδι της απ ένα άλλον που της έλεγε τα τέρατα....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...