Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Denizz είπε:

Πω πω νούμερο 😮😮😮!!!!και επίσημα συγχαρητήρια!!!Βρε παρ τον γρήγορα!!!!

αααα κ πες μ τι σου είπε!!!να δω αν η δικιά μ γιατρός είναι γαιδαρα ή αν όλοι οι γιατροί λένε τα ίδια !!!

Την πήρα και μου είπε να κάνω πάλι αύριο μια χοριακη να δει πώς ανεβαίνει γιατι με αυτό τον αριθμό δεν μπορούμε να κάνουμε ακόμα  υπερηχο.Της είπα δεν πρέπει να την κάνω το Σάββατο που θα έχουν περάσει 2 ημερες; ( Βέβαια το Σάββατο εκεί που την έκανα την εξέταση είναι κλειστά) και μου είπε δεν χρειάζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Την πήρα και μου είπε να κάνω πάλι αύριο μια χοριακη να δει πώς ανεβαίνει γιατι με αυτό τον αριθμό δεν μπορούμε να κάνουμε ακόμα  υπερηχο.Της είπα δεν πρέπει να την κάνω το Σάββατο που θα έχουν περάσει 2 ημερες; ( Βέβαια το Σάββατο εκεί που την έκανα την εξέταση είναι κλειστά) και μου είπε δεν χρειάζεται.

Μια μέρα υπομονή λοιπόν!!!Δηλαδη αύριο μεθαύριο μπορεί να κανείς και υπέρηχο αν αν πάει κοντά το 1.000;;;!!!🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Denizz είπε:

Μια μέρα υπομονή λοιπόν!!!Δηλαδη αύριο μεθαύριο μπορεί να κανείς και υπέρηχο αν αν πάει κοντά το 1.000;;;!!!🥳

Αν είναι όλα καλά λογικά μέχρι το Σάββατο θα εχει πάει. Θα δείξει αύριο πόσο θα είναι!!Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Αν είναι όλα καλά λογικά μέχρι το Σάββατο θα εχει πάει. Θα δείξει αύριο πόσο θα είναι!!Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!🙏

Τέλεια πολύ χαίρομαι...!!!θα πάρεις την πρώτη ανάσα αν δεις τ εμβρυακι!!! Μακάρι μακάρι να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια επιτέλους μου έστειλαν τα αποτελέσματα!! 654,40! Τρέμω και δεν ξέρω πως θα πάρω τη γιατρό να της μιλήσω...Θα τρέμει η φωνή μου!😳

Τέλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Τέλεια πολύ χαίρομαι...!!!θα πάρεις την πρώτη ανάσα αν δεις τ εμβρυακι!!! Μακάρι μακάρι να πάνε όλα καλά 

Εσύ κορίτσι μου; ποτέ την περιμένεις; Εγώ αύριο πρέπει να ξαναπάω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε κορίτσια όλα καλά να πάνε σε όλες μας!!❤️ Και όσες περιμένουν να αδιαθετησουν εύχομαι να μην τους ερθειι και να ακούσουμε και άλλα ευχάριστα! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια επιτέλους μου έστειλαν τα αποτελέσματα!! 654,40! Τρέμω και δεν ξέρω πως θα πάρω τη γιατρό να της μιλήσω...Θα τρέμει η φωνή μου!😳

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!!! Με το καλό !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!!! Με το καλό !!!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!🥰

Σε όλες το εύχομαι σύντομα....!! 🤱😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Marba είπε:

Εσύ κορίτσι μου; ποτέ την περιμένεις; Εγώ αύριο πρέπει να ξαναπάω! 

Εμένα η πρώτη ήταν 20,4 (δυο μερες πριν την καθυστέρηση)γιατί είχα πάει πολύ νωρίς...,τώρα Δευτέρα θα ξανά πάω!!!κ δεν μ είπε να κλείσουμε ραντεβού ή κάτι σχετικό!!!Δευτερα που θα έχω αποτελέσματα δεν ξέρω αν θα μπορέσω να πάρω άδεια τελευταία στιγμή...

Με αγχώνει αυτή η γιατρός!!! Σκέφτομαι το απόγευμα να την πάρω τηλ μπας κ κλείσουμε κάποιο ραντεβού Δευτέρα κ Τρίτη που έχω άδεια!!! Αλλά πρέπει να φτάσω κοντά στα 1000 για να με δει σωστά ;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Ευχαριστώ 😃

Εγώ περιμένω να μην αδιαθετησω στις 3-4 Απριλίου!!

 

Καλημέρα @Ioann89 !!

Θα κάνω υπομονή μέχρι αύριο κ αν δω ότι δεν περνάει τότε θα πάω να πάρω ένα φυτικό σιρόπι 😉😉

 

Ευχομαι να μην αδιαθετησουμε τελικα😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Εμένα η πρώτη ήταν 20,4 (δυο μερες πριν την καθυστέρηση)γιατί είχα πάει πολύ νωρίς...,τώρα Δευτέρα θα ξανά πάω!!!κ δεν μ είπε να κλείσουμε ραντεβού ή κάτι σχετικό!!!Δευτερα που θα έχω αποτελέσματα δεν ξέρω αν θα μπορέσω να πάρω άδεια τελευταία στιγμή...

Με αγχώνει αυτή η γιατρός!!! Σκέφτομαι το απόγευμα να την πάρω τηλ μπας κ κλείσουμε κάποιο ραντεβού Δευτέρα κ Τρίτη που έχω άδεια!!! Αλλά πρέπει να φτάσω κοντά στα 1000 για να με δει σωστά ;!

Μόλις κάνεις την χοριακή ανάλογα την τιμή θα σου πει ποτέ θα πρέπει να σε δει γιατί πρέπει όπως λες πρέπει  να είναι κοντά στα 1000 για να να φανεί κάτι υπερηχογραφικά. Θα περάσουν οι μέρες που θα πάει! 👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Εμένα η πρώτη ήταν 20,4 (δυο μερες πριν την καθυστέρηση)γιατί είχα πάει πολύ νωρίς...,τώρα Δευτέρα θα ξανά πάω!!!κ δεν μ είπε να κλείσουμε ραντεβού ή κάτι σχετικό!!!Δευτερα που θα έχω αποτελέσματα δεν ξέρω αν θα μπορέσω να πάρω άδεια τελευταία στιγμή...

Με αγχώνει αυτή η γιατρός!!! Σκέφτομαι το απόγευμα να την πάρω τηλ μπας κ κλείσουμε κάποιο ραντεβού Δευτέρα κ Τρίτη που έχω άδεια!!! Αλλά πρέπει να φτάσω κοντά στα 1000 για να με δει σωστά ;!

Σωστά τα λες. Εμενα με 751 δε μου έκλεισε ακόμα ραντεβού. Ήθελα και 3η χοριακη και να του τηλεφωνήσω αύριο. Υποθέτω πως την άλλη εβδομάδα θα με δει. Κάνε λίγο υπομονή 🌹❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Είμαι σίγουρη για αυτό που λες!!!....Εγω νομίζω ότι ακόμα δεν το εχω πιστέψει  !!!περιμενω να έρθει η άλλη βδομάδα πως και πως και μακάρι να κλείσω ραντεβού με την γυναικολόγο!!!

Να σε ρωτήσω...εσυ είχες δει τον σακο ή μια και καλή άκουσες την καρδιά;

Απο ξεκουράσει άλλο τπτ από τις 10 ξαπλώνω 😂

Θα το πιστεψεις αρχικά οταν ακουσεις καρδούλα! Εγω το καταλαβα παρα πολυ νωρις (ειχα καθυστερημενη συλληψη) και στον υπερηχο τον 1ο δεν ειδαμε απολυτως τίποτα, (η χοριακη μου τοτε γταν γυρω στα 310) (φανταζεσαι το αγχος μου)! Στον 2ο ειδαμε σακο (η χοριακη μου ηταν πανω απο 1000) και στον 3ο ακουσαμε καρδια! Λογικα ομως εσύ αν πας αμεσα γυναικολογο θα δεις σακο! Η καρδια ακουγεται 6η 7η εβδομάδα εκει!

Καλα κάνεις έτσι πρεπει! Μην αγχωνεσαι να εισαι ηρεμη και θα πανε ολα τελεια! Εγω πηγα σήμερα το ειδαμε πολυ ενεργητικο! Πιπιλουσε το δαχτυλακι του και εξυνε το προσωπο του 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια οσες ειστε εγκυουλες οι πονοι περιοδου ποτε σας ξεκινησαν θυμαστε;;

Εγω ειχα απο την αρχη αρχη, πριν καν μαθω οτι ειμαι εγκυος!  Και τωρα εχω ακομα ελαφρυα πονακια τετοιου τυπου αλλα ειναι φυσιολογικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Εγω ειχα απο την αρχη αρχη, πριν καν μαθω οτι ειμαι εγκυος!  Και τωρα εχω ακομα ελαφρυα πονακια τετοιου τυπου αλλα ειναι φυσιολογικο!

Ειχα 22η ημερα κυκλου ολη μερα πονους περιοδου και σημερα απο το πρωι 25η ημερα!! Τωρα βεβαια δεν εχω, και λεω μπας!! Αν και δεν θελω να ενθουσιαζομαι γτ την εχω πατησει κ αλλες φορες😜 κανονικα περιμενω στις 30 του μηνα!! Βεβαια το στηθος μου ειναι πρησμενο οπως παντα οταν περιμενω!!θα δειξει!! Ευχαριστω για την απαντηση😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Την πήρα και μου είπε να κάνω πάλι αύριο μια χοριακη να δει πώς ανεβαίνει γιατι με αυτό τον αριθμό δεν μπορούμε να κάνουμε ακόμα  υπερηχο.Της είπα δεν πρέπει να την κάνω το Σάββατο που θα έχουν περάσει 2 ημερες; ( Βέβαια το Σάββατο εκεί που την έκανα την εξέταση είναι κλειστά) και μου είπε δεν χρειάζεται.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Τώρα το είδα! Να μας ειδοποιείται και μας στο άλλο γκρούπ! Να παίρνουμε θάρρος και να χαιρόμαστε μαζί σας! Εύχομαι όλα να σου πάνε υπέροχα και σε οκτώ μήνες να κρατάς στην αγκαλιά σου ένα υγιές και στρουμπουλο νινακι!😘💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Τώρα το είδα! Να μας ειδοποιείται και μας στο άλλο γκρούπ! Να παίρνουμε θάρρος και να χαιρόμαστε μαζί σας! Εύχομαι όλα να σου πάνε υπέροχα και σε οκτώ μήνες να κρατάς στην αγκαλιά σου ένα υγιές και στρουμπουλο νινακι!😘💗💗💗💗

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Να είσαι καλά!!😊και εσύ να χαίρεσαι τ παιδάκι σου και με το καλό στο επόμενο!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ειχα 22η ημερα κυκλου ολη μερα πονους περιοδου και σημερα απο το πρωι 25η ημερα!! Τωρα βεβαια δεν εχω, και λεω μπας!! Αν και δεν θελω να ενθουσιαζομαι γτ την εχω πατησει κ αλλες φορες😜 κανονικα περιμενω στις 30 του μηνα!! Βεβαια το στηθος μου ειναι πρησμενο οπως παντα οταν περιμενω!!θα δειξει!! Ευχαριστω για την απαντηση😊

Και εγώ έχω κάτι πονακια- τσιμπιματακια; Δεν ξέρω πως να τα πω, που και που στιγμιαία από τη δεξιά πλευρα τα οποία τα είχα και πριν την καθυστέρηση. Επίσης το στήθος μου εμένα πονούσε αλλά όχι τόσο όσο όταν περίμενα περίοδο και τώρα μου φαίνεται είναι και πιο λιγο. Δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό. Αλλά να ξέρεις τίποτα δεν είναι απόλυτο στα συμπτώματα. Σε κάθε κύκλο νιώθουμε άλλα χωρίς να σημαίνει ότι σίγουρα είμαστε ή δεν είμαστε εγκυος. Αυτό κατάλαβα εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

@Marba Τουλάχιστον βλέπεις αύξηση όποτε όλα τέλεια πάνε...μακάρι να σε δει!!!!να μας πεις και τα πρώτα συναισθήματα σου!!!

 @Elenikon Θα κάνω όση υπομονή χρειαστεί αρκεί να πάνε όλα καλά !!
 

@Dimitra91 πω φαντάζομαι το άγχος σου!!!! Όμως όλα  είναι τέλεια αυτό έχει σημάδια κ σήμερα βλέπεις εικόνες σαν αυτές που μου περιέγραψες!

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια οσες ειστε εγκυουλες οι πονοι περιοδου ποτε σας ξεκινησαν θυμαστε;;

Δεν ξέρω αν μετράει η γνώμη μου μιας που είναι παρά πολύ νωρίς για εμένα αλλά πονάω εδώ κ 4-5 μέρες ουσιαστικά πριν την καθυστέρηση!!!

Κοριτσια έχω πίεση 9.8 με 6,3 δεν είναι αρκετά χαμηλή ;κάπως νιώθω περίεργα σήμερα!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Και εγώ έχω κάτι πονακια- τσιμπιματακια; Δεν ξέρω πως να τα πω, που και που στιγμιαία από τη δεξιά πλευρα τα οποία τα είχα και πριν την καθυστέρηση. Επίσης το στήθος μου εμένα πονούσε αλλά όχι τόσο όσο όταν περίμενα περίοδο και τώρα μου φαίνεται είναι και πιο λιγο. Δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό. Αλλά να ξέρεις τίποτα δεν είναι απόλυτο στα συμπτώματα. Σε κάθε κύκλο νιώθουμε άλλα χωρίς να σημαίνει ότι σίγουρα είμαστε ή δεν είμαστε εγκυος. Αυτό κατάλαβα εγώ 

Ναι σιγουρα!!μα γι αυτο κραταω μικρο καλαθι γτ οπως το λες τα συμπτωματα εκτος απο την καθυστερηση δεν ειναι αξιοπιστα!! Οτι ειναι θα φανει🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Denizz είπε:

 

@Marba Τουλάχιστον βλέπεις αύξηση όποτε όλα τέλεια πάνε...μακάρι να σε δει!!!!να μας πεις και τα πρώτα συναισθήματα σου!!!

 @Elenikon Θα κάνω όση υπομονή χρειαστεί αρκεί να πάνε όλα καλά !!
 

@Dimitra91 πω φαντάζομαι το άγχος σου!!!! Όμως όλα  είναι τέλεια αυτό έχει σημάδια κ σήμερα βλέπεις εικόνες σαν αυτές που μου περιέγραψες!

Δεν ξέρω αν μετράει η γνώμη μου μιας που είναι παρά πολύ νωρίς για εμένα αλλά πονάω εδώ κ 4-5 μέρες ουσιαστικά πριν την καθυστέρηση!!!

Κοριτσια έχω πίεση 9.8 με 6,3 δεν είναι αρκετά χαμηλή !κάπως νιώθω περίεργα σήμερα!!  

Ευχαριστω για την απαντηση κοριτσι μου!! Χαμηλη ειναι ναι γι αυτο ισως νιωθεις καπως😕 αλλα μπορει να ειναι φυσιολογικο, προσεχε ομως οπως και να χει!! Να σαι ηρεμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

 

@Marba Τουλάχιστον βλέπεις αύξηση όποτε όλα τέλεια πάνε...μακάρι να σε δει!!!!να μας πεις και τα πρώτα συναισθήματα σου!!!

 @Elenikon Θα κάνω όση υπομονή χρειαστεί αρκεί να πάνε όλα καλά !!
 

@Dimitra91 πω φαντάζομαι το άγχος σου!!!! Όμως όλα  είναι τέλεια αυτό έχει σημάδια κ σήμερα βλέπεις εικόνες σαν αυτές που μου περιέγραψες!

Δεν ξέρω αν μετράει η γνώμη μου μιας που είναι παρά πολύ νωρίς για εμένα αλλά πονάω εδώ κ 4-5 μέρες ουσιαστικά πριν την καθυστέρηση!!!

Κοριτσια έχω πίεση 9.8 με 6,3 δεν είναι αρκετά χαμηλή ;κάπως νιώθω περίεργα σήμερα!!  

Αν είχες πάντα τέτοια πίεση δεν είναι κάτι για να σε ανησυχεί..Από ότι φαίνεται αρχίζουν τα συμπτώματα γι'αυτό νιώθεις περίεργα...🥰καλό είναι αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έχω ΣΠΩ! Οι εξετάσεις μας γενικα είναι καλές εκτός από την καμπύλη ινσουλίνης λόγω ΣΠΩ και τα ανδρογονα μου που έπεσαν στις τελευταίες εξετάσεις! Δεν εχουμε ανακαλύψει κάτι άλλο και ο γιατρός μας είπε ότι αυτό που μας δυσκολεύει είναι το ΣΠΩ! Μέχρι  τώρα δεν είχα φυσιολογική συλληψη παρά μόνο μόνο με σπερματεγχυνση! Τον Δεκέμβρη του 23 πρώτη συλληψη αλλά ήταν βιοχημικη και τον Φεβρουάριο δεύτερη συλληψη αλλά παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα και έκανα απόξεση 3/4 🥲! Με έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και δυο για θρομβοφιλια και ευτυχως βγήκαν καλές και τώρα περιμενω να βγουν οι καρυοτυποι οι δικοί μας και του μωρού που χασαμε! Μετά το πασχα έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου δώσει κάποια αγωγη ( μάλλον για τα ανδρογονα ) θα μας πει στο ραντεβού!
    • Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁 Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!!  Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!!  Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?
    • Η γιατρος μας επιβεβαίωσε το φύλο το έχουμε ακόμη κλειστό αλλά έτσι οπως ήρθαν τα πράγματα θα το κάνουμε μετά την β επιπέδου που έχουμε 5/6 γιατί τώρα δε μπορούμε είναι Πάσχα, Ε μετά έχουμε το χειρουργείο του μικρού μετά β επιπέδου μετά έχουμε κάτι γάμους κάτι βαφτίσια κ μάλλον μετά από όλα αυτά λες να σκάσουμε κ στο τελος το ανοίξουμε;;;;  😂😂😂
    • Δεν είναι νωρις να το νιωσουμε;; Κάπου 20εβ το ένιωσα το πρώτο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...