Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Κοριτσαρες μου σήμερα πήρα αποτελέσματα από εξετάσεις θρομβοφιλιας μου τις έστειλε σε μέιλ η γιατρός και έχω αγχωθει τρέλα γιατί δεν την βρίσκω να μου εξηγήσει τι και πως..είναι η πρωτεϊνών c  στο 141% με όριο το 140 και μου λέει θετικό στο aca igg 30 ..το έψαξα μόνη μου και το θετικό αντιστοιχεί στο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο..έχει καμία ιδέα να με βοηθήσει η ν ξέρει κάποια στο φόρουμ??είναι επίκτητη θρομβοφιλια και θεωρείται ότι το 9%των αποβολών οφείλονται σε αυτην  αποτι διάβασα..έχω πάρε και τον γυναικολόγο μου και περιμένω να με πάρει να με κατατοπίσει.α πω 

Να πω την αλήθεια δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό..... Αλλα αυτό που θα σου πω εγώ.....μιλα με τον γιατρό σου κ μην φοβάσαι τπτ  κ από τι διάβασα δεν είναι κάτι σοβαρό  κ βέβαια μπορείς κανονικά να μεινεις εγκυος οπότε δεν θέλω να στεναχωριέσαι κούκλα μου ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Διάβαζα, διάβαζα και αποφάσισα να κάνω την εγγραφή μου και να σας γράψω. Εγώ προσπαθώ με τον άντρα μου εδώ και 7 μήνες συστηματικά.Ξέρω οτι δεν είναι πολυς καιρός αλλά είμαι 35 κ με πιάνει το άγχος μου. Είμαι της άποψης ότι αν κ αυτό το μήνα δεν προκύψει να ξεκινήσουμε εξετάσεις. Εύχομαι σε όλες αυτό το χρόνο να γεμισεί η αγκαλία σας!

Καλώς ήρθες κοπέλα μου! Μια χαρά είναι η ηλικία σου! Κι εγώ στα 34 έμεινα έγκυος. Δεν είναι κακό να κάνετε κάποιες εξετάσεις. Προσπαθείτε λίγο καιρό βέβαια αλλά αν υπάρχει κάτι είναι καλό να το ξέρεις από νωρίς για να το αντιμετωπίσεις! Μη σκέφτεσαι πάντως αρνητικά επειδή δεν έμεινες ως τώρα. Αυτό μπορεί υποσυνείδητα να σου προκαλεί άγχος! Εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα και την επόμενη φορά να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Διάβαζα, διάβαζα και αποφάσισα να κάνω την εγγραφή μου και να σας γράψω. Εγώ προσπαθώ με τον άντρα μου εδώ και 7 μήνες συστηματικά.Ξέρω οτι δεν είναι πολυς καιρός αλλά είμαι 35 κ με πιάνει το άγχος μου. Είμαι της άποψης ότι αν κ αυτό το μήνα δεν προκύψει να ξεκινήσουμε εξετάσεις. Εύχομαι σε όλες αυτό το χρόνο να γεμισεί η αγκαλία σας!

Καλώς όρισες και σύντομα με ένα μπέμπακι!!! Είσαι 35 και τι με αυτό;; θες να μας πεις ότι μεγάλωσες;;; εδώ δεν αγχώνομαι εγώ που έχω κλείσει τα 41...ελα να μην ακούω αηδιουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα και τα τόσο γλυκά σας λόγια. Το ξέρω ότι είναι νωρίς αλλά κ εγώ θεωρώ πως αν υπάρχει ένα προβλημα καλό είναι να το ξέρεις. Κ φυσικά δεν εννοώ κάτι για καμιά ηλικία , όλα είναι τυχερά θα πω εγώ.σας φιλώ κ χάρηκα που ήρθα στη παρέα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια ?‍?‍?‍? :

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ ?

Aννια27: 09/11

Dimitra91: 10/11

Maroulita: 10/11

Mt3508: 10/11

tzina819: 12/11

Σταυρι: 14/11

ioannastr: 19/11

anna90: 19/11

Eirinik94: 24/11

Kostef: 26/11

Frogel: 28/11

Lactaki: 30/11

Liza_pan93: 01/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου μολις σας βρηκα ημουνα στην παλια ομαδα ..καλυτερα που εγινε καινουργια ομαδα !!! Με λενε ντιανα ειμαι 23 χρονων και εχουμε ξεκινησει τις προσπαθειες για μωρακι με το αγορι μου !! Περιμενω μαλλον στις 20/11 !!!? αν και ημουνα αρρωστη αργησε να ερθει ισως ερθει στις 18/11 !!! Ευχομαι ολες μας συντομα να εχουμε το θαυματακι που ολες θελουμε !!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @diana8 καλώς σε βρήκαμε και από εδώ είσαι μικρούλη και χαίρομαι που θα έχουμε και πολύ μικρές μανουλες :-) αντε εύχομαι να μην έρθει η σιχαμενη και να είσαι γρήγορα με ένα μωράκι :-) !! Θα σε βάλω και στο πινακακι μας ,όποιο άλλο κορίτσι δεν έχει μπει και θέλει ας μου στείλει μνμ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια ?‍?‍?‍? :

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ ?

Aννια27: 09/11

Dimitra91: 10/11

Maroulita: 10/11

Mt3508: 10/11

tzina819: 12/11

Σταυρι: 14/11

ioannastr: 19/11

anna90: 19/11

diana8: 20/11

Eirinik94: 24/11

Kostef: 26/11

Frogel: 28/11

Lactaki: 30/11

Liza_pan93: 01/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου μολις σας βρηκα ημουνα στην παλια ομαδα ..καλυτερα που εγινε καινουργια ομαδα !!! Με λενε ντιανα ειμαι 23 χρονων και εχουμε ξεκινησει τις προσπαθειες για μωρακι με το αγορι μου !! Περιμενω μαλλον στις 20/11 !!!? αν και ημουνα αρρωστη αργησε να ερθει ισως ερθει στις 18/11 !!! Ευχομαι ολες μας συντομα να εχουμε το θαυματακι που ολες θελουμε !!! ????

Μακαρι παναγια μου  στο ευχομαι ολοψυχα και εγω μια απο τα ιδια με ταλαιπωρι ενα κρυομα και περιμενο να αδιαθετισω 19/11 μακαρι να εχουμε θετικα αποτελεσματα ειμαι και εγω 23 ετων και αυτον τον μηνα ειναι η πρωτη μας προσπάθεια με τον αντρα μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Καλησπέρα @diana8 καλώς σε βρήκαμε και από εδώ είσαι μικρούλη και χαίρομαι που θα έχουμε και πολύ μικρές μανουλες :-) αντε εύχομαι να μην έρθει η σιχαμενη και να είσαι γρήγορα με ένα μωράκι :-) !! Θα σε βάλω και στο πινακακι μας ,όποιο άλλο κορίτσι δεν έχει μπει και θέλει ας μου στείλει μνμ .

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Καλησπέρα @diana8 καλώς σε βρήκαμε και από εδώ είσαι μικρούλη και χαίρομαι που θα έχουμε και πολύ μικρές μανουλες :-) αντε εύχομαι να μην έρθει η σιχαμενη και να είσαι γρήγορα με ένα μωράκι :-) !! Θα σε βάλω και στο πινακακι μας ,όποιο άλλο κορίτσι δεν έχει μπει και θέλει ας μου στείλει μνμ .

Ευχαριστω πολυ :) 

ναι η αληθεια ειναι οτι ειμαι μικρη αλλα το θελουμε πολυ ειμαστε μαζι 5,5 χρονια και τωρα μενουμε και μαζι ..και μακαρι οποτε θελει και ο θεουλης να μας χαρισει ενα παιδακι ???? πιστευω δεν εχει σημασια η ηλικια αλλα πως νιωθουμε και ποτε ειμαστε ετοιμες για αυτο !!! 
 Εκανα και εξετασεις ορμονολογικες απλα να εχουμε μια εικονα  και βρηκαμε θυρεοειδη και εδω και ενα μηνα παιρνω  και την θεραπεια μου .. αν και μου ειπε ο γιατρος μου πως σε περιπτωση που μεινω κατευεθειαν σε αυτον να παω να μου φτιαξει την δοση !!!ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες μας !!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια ?‍?‍?‍? :

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ ?

Aννια27: 09/11

Dimitra91: 10/11

Maroulita: 10/11

Mt3508: 10/11

tzina819: 12/11

Σταυρι: 14/11

ioannastr: 19/11

anna90: 19/11

diana8: 20/11

Eirinik94: 24/11

Kostef: 26/11

Frogel: 28/11

Lactaki: 30/11

Liza_pan93: 01/12

Γεια σας κοριτσια!

Σημερα ενιωσα ότι αδιαθετησα και τελικα εχω καποια περιεργα καφε αλλα το σερβίετακι ειναι καθαρό.... Ειναι νωρις να αδιαθετησω περιμένω στις 10 βεβαια μπορει να αλλαζει ο κυκλος μου. Εχω και πονους περιόδου.... Θα σας ενημερωσω...

Ελπιζω εσείς να εχετε καλυτερα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Ευχαριστω πολυ :) 

ναι η αληθεια ειναι οτι ειμαι μικρη αλλα το θελουμε πολυ ειμαστε μαζι 5,5 χρονια και τωρα μενουμε και μαζι ..και μακαρι οποτε θελει και ο θεουλης να μας χαρισει ενα παιδακι ???? πιστευω δεν εχει σημασια η ηλικια αλλα πως νιωθουμε και ποτε ειμαστε ετοιμες για αυτο !!! 
 Εκανα και εξετασεις ορμονολογικες απλα να εχουμε μια εικονα  και βρηκαμε θυρεοειδη και εδω και ενα μηνα παιρνω  και την θεραπεια μου .. αν και μου ειπε ο γιατρος μου πως σε περιπτωση που μεινω κατευεθειαν σε αυτον να παω να μου φτιαξει την δοση !!!ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες μας !!! ♥️

Καλως ηρθες ! Μπραβο σου φαίνεσαι ωριμο κοριτσι! Εκανες και εξετασεις μια χαρα! Με το καλο σου ευχομαι να εχεις το μωρακι σρην κοιλιτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Σημερα ενιωσα ότι αδιαθετησα και τελικα εχω καποια περιεργα καφε αλλα το σερβίετακι ειναι καθαρό.... Ειναι νωρις να αδιαθετησω περιμένω στις 10 βεβαια μπορει να αλλαζει ο κυκλος μου. Εχω και πονους περιόδου.... Θα σας ενημερωσω...

Ελπιζω εσείς να εχετε καλυτερα νεα!

Καλημέρα κουκλίτσα μου πως είσαι σήμερα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες μου!!

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια ?‍?‍?‍? :

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ ?

Aννια27: 09/11

Dimitra91: 10/11

Maroulita: 10/11

Mt3508: 10/11

tzina819: 12/11

Σταυρι: 14/11

ioannastr: 19/11

anna90: 19/11

Σαμανη: 19/11

diana8: 20/11

Eirinik94: 24/11

Kostef: 26/11

Frogel: 28/11

Lactaki: 30/11

Liza_pan93: 01/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ πονάω οπότε θεωρώ ότι μέχρι το Σάββατο θα έχω αδιαθετηση !! @Dimitra91 πως είσαι;;νομίζω είναι πολύ θετικό αυτό που σ συμβαίνει!! @Σαμανη καλώς ήρθες κορίτσι μου εύχομαι γρήγορα με ένα ζουζούνι ,σε έβαλα και εσένα στο πινακακι μας :-) !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2019 at 4:23 ΜΜ, ο/η Ελενακι12 είπε:

?Είμαι πολύ ευτυχισμένη εύχομαι σε όλες το ιδιο

IMG_20191105_161933.jpg

Παναγία μου!!!!!!! Κορίτσι μου!!!! Ποσο πολύ χάρηκα!!!! Με το καλό!!!!! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Παναγία μου!!!!!!! Κορίτσι μου!!!! Ποσο πολύ χάρηκα!!!! Με το καλό!!!!! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!! 

:)) μμε το καλο  να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη... Κσι στα δικαα μας ... Το πιο ομορφο ταξιδι ξεκινα για εσενα !!! Οι υπόλοιπες ας μηνουμε μάχιμες !!! Πολυ χαρικα !!! Μουφτιαξες την μερα  .... Φανταζομαι αν εγω χαμογελαω τωρα εσυ θα πετας .... Περιμενουμε να μας πεις αν ειχες καποιο σύμπτωμα ... Πως θα το πεις στον περίγυρο σου κ αλλα τετοια ευχαριστα ... Συγχαρητήριά !!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Διάβαζα, διάβαζα και αποφάσισα να κάνω την εγγραφή μου και να σας γράψω. Εγώ προσπαθώ με τον άντρα μου εδώ και 7 μήνες συστηματικά.Ξέρω οτι δεν είναι πολυς καιρός αλλά είμαι 35 κ με πιάνει το άγχος μου. Είμαι της άποψης ότι αν κ αυτό το μήνα δεν προκύψει να ξεκινήσουμε εξετάσεις. Εύχομαι σε όλες αυτό το χρόνο να γεμισεί η αγκαλία σας!

Καλημερα και εγώ γράφτηκα εδώ τελευταία.Θα σου πω κάτι τελείως καλοπροαίρετα!Σε εμάς βρέθηκε τεράστιο  θέμα με το σπέρμα κ εγώ είχα λυσαξει να κάνουμε εξετάσεις στους 5 μήνες προσπάθειας.Αν δεν λυσαγα ποιος ξέρει πότε θα το μαθαίναμε.Δε σημαίνει ότι αυτό συμβαίνει σε όλους.Στο λέω γιατι ο γιατρός μας είπε ότι είναι νωρίς να κάνουμε(εγώ 30 ετών) αλλά αν θέλουμε να κάνουμε εξετάσεις για να ξεαγχωθουμε ας τις κάνουμε.Φαντασου μόνο ορμονικές έκανα κ εκεί τυχαία βρήκα την προλακτίνη πολύ υψηλά που δεν αφήνει τη σύλληψη κ δεν έχω κάνει ακόμα σαλπιγγογραφια.Μια φίλη μου προσπαθούσε δύο χρόνια και,δεν έκανε εξετάσεις τότε και δυόμιση χρόνια μετά κάνει εξετασεις,δε βρίσκει τίποτα κ μένει έγκυος.Γεννησε στα 40!Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αννια27 @Ελενακι12Κοριτσια! Καλημέρα!

Μόλις ειδα οτι δεν εχω τιποτα ειμαι εντελως καθαρή! Λετε οντως να γινεται κατι καλο?

Θα περιμενω μερικες μερες ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Καλησπέρα @diana8 καλώς σε βρήκαμε και από εδώ είσαι μικρούλη και χαίρομαι που θα έχουμε και πολύ μικρές μανουλες :-) αντε εύχομαι να μην έρθει η σιχαμενη και να είσαι γρήγορα με ένα μωράκι :-) !! Θα σε βάλω και στο πινακακι μας ,όποιο άλλο κορίτσι δεν έχει μπει και θέλει ας μου στείλει μνμ .

Καλημέρα σας κορίτσια!! Μακάρι το πινακάκι να γεμίσει θετικά τεστακια!!! Αν θέλεις βάλε κ εμενα! Περιμένω στις 10 του μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@Αννια27 @Ελενακι12Κοριτσια! Καλημέρα!

Μόλις ειδα οτι δεν εχω τιποτα ειμαι εντελως καθαρή! Λετε οντως να γινεται κατι καλο?

Θα περιμενω μερικες μερες ακομα!

Καλημέρα!!! Τελειααα!! Πολύ καλό σημάδι!!στο εύχομαι ολόψυχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η diana8 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου μολις σας βρηκα ημουνα στην παλια ομαδα ..καλυτερα που εγινε καινουργια ομαδα !!! Με λενε ντιανα ειμαι 23 χρονων και εχουμε ξεκινησει τις προσπαθειες για μωρακι με το αγορι μου !! Περιμενω μαλλον στις 20/11 !!!? αν και ημουνα αρρωστη αργησε να ερθει ισως ερθει στις 18/11 !!! Ευχομαι ολες μας συντομα να εχουμε το θαυματακι που ολες θελουμε !!! ????

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!! Σου εύχομαι να είσαι έγκυος και να γίνεις μια μικρή μαμα! Τι ωραία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καλημερα και εγώ γράφτηκα εδώ τελευταία.Θα σου πω κάτι τελείως καλοπροαίρετα!Σε εμάς βρέθηκε τεράστιο  θέμα με το σπέρμα κ εγώ είχα λυσαξει να κάνουμε εξετάσεις στους 5 μήνες προσπάθειας.Αν δεν λυσαγα ποιος ξέρει πότε θα το μαθαίναμε.Δε σημαίνει ότι αυτό συμβαίνει σε όλους.Στο λέω γιατι ο γιατρός μας είπε ότι είναι νωρίς να κάνουμε(εγώ 30 ετών) αλλά αν θέλουμε να κάνουμε εξετάσεις για να ξεαγχωθουμε ας τις κάνουμε.Φαντασου μόνο ορμονικές έκανα κ εκεί τυχαία βρήκα την προλακτίνη πολύ υψηλά που δεν αφήνει τη σύλληψη κ δεν έχω κάνει ακόμα σαλπιγγογραφια.Μια φίλη μου προσπαθούσε δύο χρόνια και,δεν έκανε εξετάσεις τότε και δυόμιση χρόνια μετά κάνει εξετασεις,δε βρίσκει τίποτα κ μένει έγκυος.Γεννησε στα 40!Καλή επιτυχία

Καλημέρα κορίτσι μου! Επειδή διάβασα για την προλακτίνη ήθελα να σου πω ότι έχω ένα πολύ δικό μου άτομο που έχει το ίδιο θέμα. Την τρέλαναν στις εξετάσεις. Μιλάμε για σοβαρό θέμα!Της είχανε πει ότι εμποδίζει όντως την σύλληψη κι ότι μπορεί να δυσκολευτεί να κάνει παιδιά. Ε λοιπόν και τα τρία τα έπιασε με την πρώτη! Αφού της κάνουμε πλάκα συνεχώς ότι τα πιάνει με τον αέρα! Όλα διορθώνονται! Και κυρίως αυτά! Εσείς κάντε ότι περνάει από το χέρι σας και όλα θα πάνε καλά!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Σημερα ενιωσα ότι αδιαθετησα και τελικα εχω καποια περιεργα καφε αλλα το σερβίετακι ειναι καθαρό.... Ειναι νωρις να αδιαθετησω περιμένω στις 10 βεβαια μπορει να αλλαζει ο κυκλος μου. Εχω και πονους περιόδου.... Θα σας ενημερωσω...

Ελπιζω εσείς να εχετε καλυτερα νεα!

Καλό αυτό και κυρίως επειδή είναι νωρίτερα! Μακάρι να δούμε κι άλλο θετικό σύντομα! Πολλές φορές πάντως τα καφέ υποδηλώνουν εγκυμοσύνη!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...