Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενδομοιτριωση κ άγχος


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Σιγουρα πσιζει σημαντικο ρολο το νοσοκομειο και ο γιατρος...κι αυτοι ημαρτον πια πως βαρανε ετσι τις τιμες. 

Ταλαιπωρηθηκες αλλα τα καταφερες! Με το καλο να παρεις αγκαλια το μωρακι σου! ?

ειναι καποιοι π δεν εχεις λογια ν τους χαρακτηρησεις..ολα γινονται για καποιο λογο ομως εγω αυτο σκεφτομαι .... τωρα δοξα τον Θεο ολα πανε καλα ελπιζω να ειναι ετσι ως το τελος.... σ ευχαριστω πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

@Ριρίκα  μου αν εντοπιζει κατι ο γιατρος στη σαλπιγγα τοτε ακουσε τον. Μια υδροσαλπιγγα ειναι υπευθυνη και για αποτυχιες εμφυτευσης στην εξωσωματικη. 

Λαπαροσκοπιση που θα κανεις; Αν μαθεις τιμη ενημερωσε με γιστι εχω φιλη που ψαχνεται για λαπαροσκοπιση για αφαιρεση ινομυωματος. 

Εχω κανει ήδη μια λαπαροσκόπηση πριν 10 χρονια στο Ιασω και πλήρωσα 3500 € για μία μερα νοσηλείας...Αν χρειαστεί ξανα δεν ξέρω που θα πάω...πόσα λεφτά να έχουμε πλέον;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Εχω κανει ήδη μια λαπαροσκόπηση πριν 10 χρονια στο Ιασω και πλήρωσα 3500 € για μία μερα νοσηλείας...Αν χρειαστεί ξανα δεν ξέρω που θα πάω...πόσα λεφτά να έχουμε πλέον;; 

Ουφ.... Σε καταλαβαινω.... Δε μας φτανει το ψυχολογικο κομματι που μας ειναι βαρυ, εχουμε να διαχειριστουμε και τα οικονομικα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2019 at 8:56 ΜΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Αχχ βρε κοριτσάκι μου πολύ θα με βοηθούσες εάν μου έλεγες καμία γνώμη γιατί έχω ταλαιπωρηθεί πολύ και προσπαθώ δύο χρόνια για μωράκι και θέλω να μάθω πια τι συμβαίνει!!!πάντως συμφωνώ με όσα είπες παραπάνω!!! 

Κορίτσι μου πήγα σήμερα στον γυναικολόγο. Είναι πραγματικά πολύ καλός. Εκτός απ το βιογραφικό του που είναι πολύ καλό, η συμπεριφορά του άψογη. Με χαλάρωσε πάρα πολύ. Μου είπε ότι εννοείτε πως θα κάνω παιδακι, κ για επέμβαση δεν είπε τίποτα. Μου έγραψε εξετάσεις αίματος κ σπερμοδιαγραμμα για τον άντρα μου κ μου είπε ότι την επέμβαση θα τη κάνω σαν τελευταία επιλογή. Είναι στο Αλεξάνδρας κ στο ιασω επίσης.δεν είναι του χρήματος όπως πολλοί άλλοι κ είναι πολύ χαλαρός. Εμένα μου άρεσε πολύ. Μια επίσκεψη να πάρεις μια γνώμη ακόμη αξίζει. Ελπίζω να βοήθησα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσι μου πήγα σήμερα στον γυναικολόγο. Είναι πραγματικά πολύ καλός. Εκτός απ το βιογραφικό του που είναι πολύ καλό, η συμπεριφορά του άψογη. Με χαλάρωσε πάρα πολύ. Μου είπε ότι εννοείτε πως θα κάνω παιδακι, κ για επέμβαση δεν είπε τίποτα. Μου έγραψε εξετάσεις αίματος κ σπερμοδιαγραμμα για τον άντρα μου κ μου είπε ότι την επέμβαση θα τη κάνω σαν τελευταία επιλογή. Είναι στο Αλεξάνδρας κ στο ιασω επίσης.δεν είναι του χρήματος όπως πολλοί άλλοι κ είναι πολύ χαλαρός. Εμένα μου άρεσε πολύ. Μια επίσκεψη να πάρεις μια γνώμη ακόμη αξίζει. Ελπίζω να βοήθησα. 

Καλημέρα κοπέλα μου κ σε ευχαριστώ πολύ που με θυμήθηκες εάν θες στείλε μου τα στοιχεία του σε μνμ !!ααα και γράψε μου εάν θες κ πόσα έδωσες; :-) και πάλι ευχαριστώ .άντε πάμε γερά για μπεμπακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2019 at 10:58 ΠΜ, ο/η peacock είπε:

@Ριρίκα  μου αν εντοπιζει κατι ο γιατρος στη σαλπιγγα τοτε ακουσε τον. Μια υδροσαλπιγγα ειναι υπευθυνη και για αποτυχιες εμφυτευσης στην εξωσωματικη. 

Λαπαροσκοπιση που θα κανεις; Αν μαθεις τιμη ενημερωσε με γιστι εχω φιλη που ψαχνεται για λαπαροσκοπιση για αφαιρεση ινομυωματος. 

Eγω για αφαιρεση μιας κυστης ενδομητριωσικης απο την δεξια ωοθηκη πληρωσα 3000 ευρω. Λαπαροσκοπικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου κ σε ευχαριστώ πολύ που με θυμήθηκες εάν θες στείλε μου τα στοιχεία του σε μνμ !!ααα και γράψε μου εάν θες κ πόσα έδωσες; :-) και πάλι ευχαριστώ .άντε πάμε γερά για μπεμπακια!!!

Προσπαθώ να σου στείλω κ μου γράφει σφάλμα. Θα στα πω εδώ κ ελπίζω να το δείξουν το μνμ. Ο γιατρός λέγεται Θεοφανακης Χαράλαμπος, το ιατρείο του είναι απέναντι απ το Αλεξάνδρας κ η επίσκεψη είναι 50 ευρώ. Γκουγκλαρε τον κ θα διαβάσεις πολλά καλά σχόλια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Προσπαθώ να σου στείλω κ μου γράφει σφάλμα. Θα στα πω εδώ κ ελπίζω να το δείξουν το μνμ. Ο γιατρός λέγεται Θεοφανακης Χαράλαμπος, το ιατρείο του είναι απέναντι απ το Αλεξάνδρας κ η επίσκεψη είναι 50 ευρώ. Γκουγκλαρε τον κ θα διαβάσεις πολλά καλά σχόλια. 

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου ,θα τον γκουκλαρο αύριο το πρωί!! Να μου στέλνεις τα νέα σου και μόλις πάω κ εγώ θα σου πω!!! Εύχομαι να έχεις σύντομα πολύ ευχάριστα νέα να μου πεις !! :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μου βρήκαν κι εμένα μια κύστη 2.5εκ στην αριστερή ωοθήκη που πιστεύει ο γιατρός ότι είναι ενδομητρίωση και λόγω του ότι προσπαθούμε 3 χρόνια για παιδάκι κι όλα τα άλλα φαίνονται μια χαρά προτείνει να την αφαιρέσουμε... όμως το κόστος είναι απαγορευτικό, 1,200ε ο γιατρός και 1,500 το μητέρα!

Ψάχνω κάποιον γιατρό είτε στο Αρεταίειο είτε στο Αλεξάνδρα που να έχουν εμπειρία σε τέτοιες επεμβάσεις, έχετε να προτείνετε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Μου βρήκαν κι εμένα μια κύστη 2.5εκ στην αριστερή ωοθήκη που πιστεύει ο γιατρός ότι είναι ενδομητρίωση και λόγω του ότι προσπαθούμε 3 χρόνια για παιδάκι κι όλα τα άλλα φαίνονται μια χαρά προτείνει να την αφαιρέσουμε... όμως το κόστος είναι απαγορευτικό, 1,200ε ο γιατρός και 1,500 το μητέρα!

Ψάχνω κάποιον γιατρό είτε στο Αρεταίειο είτε στο Αλεξάνδρα που να έχουν εμπειρία σε τέτοιες επεμβάσεις, έχετε να προτείνετε κάτι;

Αλεξόπουλος κορίτσι μου πολύ καλός έκανε και μένα βρίσκετε στο αλεξανδρας εγώ έδωσα ότι ήθελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Αλεξόπουλος κορίτσι μου πολύ καλός έκανε και μένα βρίσκετε στο αλεξανδρας εγώ έδωσα ότι ήθελα.

Να σε ρωτήσω κάτι...με λαπαροσκόπηση την αφαίρεσες ή με ανοιχτό χειρουργείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι...με λαπαροσκόπηση την αφαίρεσες ή με ανοιχτό χειρουργείο;

Λαπαροσκοπικα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Λαπαροσκοπικα .

Και εγώ έκανα στο παρελθόν λαπαροσκόπηση για κύστη ενδομητρίωσης στο Ιασώ και πλήρωσα 3,500 €!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Και εγώ έκανα στο παρελθόν λαπαροσκόπηση για κύστη ενδομητρίωσης στο Ιασώ και πλήρωσα 3,500 

Θεωρώ ότι είναι πολλα αλλά και όσο αντέχει η τσέπη εμένα δεν άντεχε και επέλεξα αυτόν το γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Θεωρώ ότι είναι πολλα αλλά και όσο αντέχει η τσέπη εμένα δεν άντεχε και επέλεξα αυτόν το γιατρό. 

Την έκανα πριν 10 χρόνια για μια κύστη που είχε φτάσει τα 13 χιλ. Ούτε η δική μου τσέπη το άντεχε αλλά σε όσα δημόσια νοσοκομεία και αν έψαξα μου έκλειναν ραντεβού για μετά από 2-3 μήνες και ήταν επικίνδυνο η κύστη να σπάσει και να πάθω μεγάλη ζημιά, οπότε δε γινόταν να περιμένω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/10/2019 at 8:01 ΠΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου κ σε ευχαριστώ πολύ που με θυμήθηκες εάν θες στείλε μου τα στοιχεία του σε μνμ !!ααα και γράψε μου εάν θες κ πόσα έδωσες; :-) και πάλι ευχαριστώ .άντε πάμε γερά για μπεμπακια!!!

Γεια σας κ από εμένα.. εγώ χειρουργήθηκα τον Μάρτιο στο Αρεταίειον.. πολύ ήσυχο νοσοκομείο χωρίς κόσμο γιατί ειναι πανεπιστημιακό.. με χειρούργησε ο Π. Θ....πολύ καλός ..Αν θες σ στελνω πμ το ονομα για να μη λέμε εδώ. μ είχε συστήσει ο γιατρός από εδώ που έχω οπότε πήγα μέσω του ιατρείου του. με εξέτασε εκεί 100ευρώ κ 1000 στο νοσοκομείο. ζήτησε κ 100 μετα να δώσουμε στην αναισθιολόγο. βέβαια συνηδητοποίησα πως αν έπαιρνα ένα απλο τηλεφωνάκι στο νοσοκομειο κ έκλεινα ραντεβού δε θα χρειαζόταν θα γινόταν δωρεάν.. έμαθα τον Ιανουάριο γιΑ την ενδιομητρίωση κ Μαρτιο χειρουργήθηκα. είναι δημόσιο οπότε δε γίνεται όσο σύντομα θέλουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κ από εμένα.. εγώ χειρουργήθηκα τον Μάρτιο στο Αρεταίειον.. πολύ ήσυχο νοσοκομείο χωρίς κόσμο γιατί ειναι πανεπιστημιακό.. με χειρούργησε ο Π. Θ....πολύ καλός ..Αν θες σ στελνω πμ το ονομα για να μη λέμε εδώ. μ είχε συστήσει ο γιατρός από εδώ που έχω οπότε πήγα μέσω του ιατρείου του. με εξέτασε εκεί 100ευρώ κ 1000 στο νοσοκομείο. ζήτησε κ 100 μετα να δώσουμε στην αναισθιολόγο. βέβαια συνηδητοποίησα πως αν έπαιρνα ένα απλο τηλεφωνάκι στο νοσοκομειο κ έκλεινα ραντεβού δε θα χρειαζόταν θα γινόταν δωρεάν.. έμαθα τον Ιανουάριο γιΑ την ενδιομητρίωση κ Μαρτιο χειρουργήθηκα. είναι δημόσιο οπότε δε γίνεται όσο σύντομα θέλουμε... 

Γνωρίζει κάποια κοπέλα αν γίνονται λαπαροσκοπήσεις για ενδομητρίωση στο Ναυτικό Νοσοκομείο Αθηνών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Γνωρίζει κάποια κοπέλα αν γίνονται λαπαροσκοπήσεις για ενδομητρίωση στο Ναυτικό Νοσοκομείο Αθηνών;

δε το γνωρίζω καθόλου.. αν δεν βγάλεις άκρη πάρε ένα τηλ κ ρώτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

δε το γνωρίζω καθόλου.. αν δεν βγάλεις άκρη πάρε ένα τηλ κ ρώτα..

Σ' ευχαριστώ κορίτσι μου! Ναι θα ρωτήσω γιατί έτσι κι αλλιώς έχω κάνει την τελευταία μου προσπάθεια εξωσωματικής εκεί και θα ξανά πάω να με δει ο γιατρός, ο οποίος μου ανέφερε ότι πιθανόν να χρειαστώ πάλι χειρουργείο αλλά δεν ρώτησα αν κάνει λαπαροσκοπήσεις εκεί ή θα μου πει να πάω ιδιωτικά...και βέβαια δεν το αντεχω οικονομικά να ξανα δωσω 3,500 € μόνο για την επέμβαση, ενω μας έχουν φύγει αρκετές χιλιάδες ευρό για τις εξωσωματικές και δεν ξέρουμε και πόσα ακόμη θα δώσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2019 at 11:01 ΠΜ, ο/η Kukki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Μου βρήκαν κι εμένα μια κύστη 2.5εκ στην αριστερή ωοθήκη που πιστεύει ο γιατρός ότι είναι ενδομητρίωση και λόγω του ότι προσπαθούμε 3 χρόνια για παιδάκι κι όλα τα άλλα φαίνονται μια χαρά προτείνει να την αφαιρέσουμε... όμως το κόστος είναι απαγορευτικό, 1,200ε ο γιατρός και 1,500 το μητέρα!

Ψάχνω κάποιον γιατρό είτε στο Αρεταίειο είτε στο Αλεξάνδρα που να έχουν εμπειρία σε τέτοιες επεμβάσεις, έχετε να προτείνετε κάτι;

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ είχα γιατρό στο ιασω πολύ καλό κ μου είπε κ μένα για επέμβαση, θα σου πρότεινα να πας κ σε κάποιον στο δημόσιο. Εγώ πήγα πριν δύο βδομάδες στον θεοφανακη που είναι στο Αλεξάνδρας, στο ιατρείο του κ μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Πάρε μια γνώμη, δεν έχεις κάτι να χάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σας πω τώρα που θέλω πραγματικά να 'πεσω' από το μπαλκόνι. Βασικά μη κάνετε τεστ μόνο χοριακη. Με 3 μέρες καθυστέρηση πήρα κ έκανα τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε θετικό. Πέταξα απ τη χαρά μου πραγματικά. Το ίδιο κ ο άντρας μου. Πήρα τον καινούργιο μου γιατρό, του το λέω κ με έστειλε για αίματος όπου βγήκε αρνητική. Το έχω κρατήσει το τεστ κ είναι ξεκάθαρο το δήθεν θετικό. Πραγματικά δεν μπορώ να κάνω άλλη υπομονή, είναι πολύ ψυχοφθορο όλο αυτό. Να θες τόσο πολύ ένα παιδί κ να μην έρχεται. Δε ξέρω αν είμαι εγώ ή γκαντεμο αλλά μόνο χοριακη κορίτσια. Μεγάλη απογοήτευση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια βοήθεια. Έκανα τις ορμονολογικες που μ δώσε ο γιατρός κ έχω αρκετά χαμηλή οιστραδιολη. Λίγο που κοίταξα στο ίντερνετ, απογοητευτηκα. Έχει τύχει μήπως σε κάποια? Άραγε ανεβαίνει με θεραπεία? Κοντεύω να σκάσω πραγματικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τελικά έκανα την λαπαροσκόπηση εχτές στο Ευγενίδειο και σήμερα επέστρεψα σπίτι. 
 

Έμεινα πολυ ευχαριστημένη από όλη την αντιμετώπιση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και το νέο έτος να φέρει ευχάριστα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...