Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενδομητρίωση


Άντρεα

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xrisanthi είπε:

αχ παναγια μ δεν ξερεις ποιον αν εμπιστευτεις κ αν πρεπει να τν εμπιστετεις κ δυστυχως εμεις οι γυναικες επειδη θελουμε πολυ ενα παιδακι μπορουμε να κανουμε τα παντα...εμενα μ φερθηκε ανθρωπινα μονο ο κυριος αντωνιου ο εξωσωματικος στο ιακεντρο οπου οταν πηγαμε να κανουμε την τελευται εξεταση για κατατμιση dna πριν την εξωσωματικη κ μας λεει καθιστε λιγακι με τοι δειγμα να κανουμε κ ενα σπερμοδιαγραμμα ν δουμε π βρισκομαστε κ βγαινει μετα απο μιση ωρα κ μας λεει ρε παιδια αντε σπιτι σας να κανετε παιδιακια δεν χρειαζεστε εξωσωματικη.. μετα απο 15 μερες εμαθα ποως ημουν εγκυος ασχετα αν ηταν εξωμητριο τοτε..

Είναι κάποιοι που αξίζουν να λέγονται γιατροί και εγώ τώρα βρήκα και είναι ΓΙΑΤΡΌΣ και άνθρωπος απλά αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά έχουμε παρέμβει πολλές φορές με επεμβάσεις και έχουμε διαφορα προβλήματα οπότε ας ελπίσουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 98
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Να σαι καλά εγώ δεν είχα χρήματα α είχα θα τα είχα δώσει γιατί όπως σου είπα Ειχ πάει πρώτα σε άλλον απατεώνα!! Στον Άρη πήγα για δεύτερη γνώμη και αφού κ οι δύο μου είπαν λαπαροσκοπηση πείρα την ΑΠΌΦΑΣΗ να την κάνω απλά πήγα σε γιατρό που είναι στο Αλεξάνδρας και ειδικεύεται στις λαπαροσκοπησεις και δεν πήγα εκεί για γνώμη του λέω έτσι έχει η κατάσταση θελω να χειρουργηθω και μου λεει κάτσε κορίτσι μου!! Και αυτό γιατί δεν είχα χρήματα να την κάνω στον τσιγκρή αν είχα θα την είχα κάνει!!! 

ευτυχως γλιτωσες...να αισθανεσαι τυχερη π δεν σ την εκανε αυτος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xrisanthi είπε:

ευτυχως γλιτωσες...να αισθανεσαι τυχερη π δεν σ την εκανε αυτος..

Αισθάνομαι πολύ τυχερή και που δε μου την έκανε αυτός αλλά και γενικά δόξα το Θεό τη γλύτωσα γενικά!! Αλλά είναι ο συγκεκριμένος ότι χειρότερο υπάρχει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Είναι κάποιοι που αξίζουν να λέγονται γιατροί και εγώ τώρα βρήκα και είναι ΓΙΑΤΡΌΣ και άνθρωπος απλά αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά έχουμε παρέμβει πολλές φορές με επεμβάσεις και έχουμε διαφορα προβλήματα οπότε ας ελπίσουμε

η ελπιδα παντα σβηνει τελευταια εχε πιστη κ ποτε δεν ξερεις ..εγω ελεγα πως ποτε δεν θα γινω μανουλα κ ομως ηρθε κ φοβαμαι παρα πολυ μεχρι να το κρατησω αγκαλια για οτιδηποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

ο χριστος κ η παναγια δεν ειμαστε καλα μ φαινετε...

Έτσι ακριβώς όταν μου το είπε λέω καλά πλάκα μου κάνει τώρα αλλά δυστυχώς δεν μου έκανε πλάκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Αισθάνομαι πολύ τυχερή και που δε μου την έκανε αυτός αλλά και γενικά δόξα το Θεό τη γλύτωσα γενικά!! Αλλά είναι ο συγκεκριμένος ότι χειρότερο υπάρχει!!! 

αστο μν το συζητας μεχρι να βρεθειτε εσεις εδω να πειτε την ιστορια σας νομιζα πως απλα ημουν πολυ ατυχε π εγινε ολο αυτο σε εμενα αλλα μαλλον τ εχει συστημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xrisanthi είπε:

η ελπιδα παντα σβηνει τελευταια εχε πιστη κ ποτε δεν ξερεις ..εγω ελεγα πως ποτε δεν θα γινω μανουλα κ ομως ηρθε κ φοβαμαι παρα πολυ μεχρι να το κρατησω αγκαλια για οτιδηποτε...

Έτσι ελπίδα και πίστη όλα θα έρθουν και εσύ να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε θα το δεις να σκέφτεσαι θετικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

αστο μν το συζητας μεχρι να βρεθειτε εσεις εδω να πειτε την ιστορια σας νομιζα πως απλα ημουν πολυ ατυχε π εγινε ολο αυτο σε εμενα αλλα μαλλον τ εχει συστημα...

Ούτε καν τι άτυχη δεν είδες και η άλλη η κοπέλα αυτός ζητάει 10000€ για πλάκα! Εγώ πιστεύω δεν έχει καν γνώσεις!! Απλά οταν ακούω να τον ανυμνουν έτσι τρελενομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ούτε καν τι άτυχη δεν είδες και η άλλη η κοπέλα αυτός ζητάει 10000€ για πλάκα! Εγώ πιστεύω δεν έχει καν γνώσεις!! Απλά οταν ακούω να τον ανυμνουν έτσι τρελενομαι!!! 

Κ εγω το ιδιο τρελαινομαι πραγματικα..ειναι τρελο ολο αυτο δεν μπορω ν το πιστεψω οτι απλα κανει το ιδιο μ ολες τις κοπελες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως ειναι πολλοι που κανουν τα ιδια με τον Τσιγκρη! Ειναι μεγαλη η κλικα!  Θελει πολυ ψαξιμο το θεμα! Δεν εχω καταφερει και εγω να μεινω εγκυος ακομα! Δεν ξερω τελικα ακομα αν φταει η κυστη και ειναι ενδομητριωσης! Ο γιατρος που παω τωρα παντως δεν θελει ακομα να την «πειραξουμε». Δεν ξερω τι να πω... θα δειξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

κοριτσι μ αν δεν εχεις κανει λαπαροσκοπηση εγω θα σ ελεγα να κανεις γιατι φαινονται πολλα [ερισσοτερα απ οτι πορει να νομιζεις..εμεις 7 χρονια προσπαθουσαμε κ το προβλημα ηταν η υδροσαλπιγγα μ κ η ενδομητριωση π δεν τα εβ΄λεπαν στο υπερηχο..

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα... Προσπαθούμε 13-14 χρόνια έχουμε κάνει υστεροσκοπιση,,,λαπαροσκόπηση,,, αφαίρεση σάλπιγγας... διάφραγμα μήτρας..... μια διαγνωστική υστεροσκοπιση ... Δεν θυμάμαι αν έχω κάνει κάτι άλλο και τώρα ετοιμάζομαι για αφαίρεση ινωμυωματων... Και μάλλον αφαίρεση και την άλλη σάλπιγγα που όπως βλέπουν δεν είναι καλή και εφόσον έκανε ένα εξωμήτριο θα κάνει και άλλο..... 5 εξωσωματικές οι δύο με θετικό αποτέλεσμα αλλά παλυνδρομες δύο φυσιολογικές και πάλι παλυνδρομες και πάλι γυρίζουμε στις εξωσωματικές συγνώμη μεγάλο κείμενο σας κούρασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natacha είπε:

Δυστυχως ειναι πολλοι που κανουν τα ιδια με τον Τσιγκρη! Ειναι μεγαλη η κλικα!  Θελει πολυ ψαξιμο το θεμα! Δεν εχω καταφερει και εγω να μεινω εγκυος ακομα! Δεν ξερω τελικα ακομα αν φταει η κυστη και ειναι ενδομητριωσης! Ο γιατρος που παω τωρα παντως δεν θελει ακομα να την «πειραξουμε». Δεν ξερω τι να πω... θα δειξει!

Παρά πολλοί δυστυχώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω και κάτι άλλο και πως ξέρουμε πως τα κάνουν όλα οκ και δεν κάνουν κάτι ώστε να μην μένουμε και να παίρνουν λεφτά μπορεί να είναι καχύποπτη και υπερβολική αλλά αλλά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα... Προσπαθούμε 13-14 χρόνια έχουμε κάνει υστεροσκοπιση,,,λαπαροσκόπηση,,, αφαίρεση σάλπιγγας... διάφραγμα μήτρας..... μια διαγνωστική υστεροσκοπιση ... Δεν θυμάμαι αν έχω κάνει κάτι άλλο και τώρα ετοιμάζομαι για αφαίρεση ινωμυωματων... Και μάλλον αφαίρεση και την άλλη σάλπιγγα που όπως βλέπουν δεν είναι καλή και εφόσον έκανε ένα εξωμήτριο θα κάνει και άλλο..... 5 εξωσωματικές οι δύο με θετικό αποτέλεσμα αλλά παλυνδρομες δύο φυσιολογικές και πάλι παλυνδρομες και πάλι γυρίζουμε στις εξωσωματικές συγνώμη μεγάλο κείμενο σας κούρασα

Αγώνας!!Σε νιώθω απόλυτα!!!Καλή επιτυχία από εδώ και εμπρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πόλλοι Δυστηχος  Κι οι περισσότεροι αυτά τα μεγάλα ονόματα!!! Οι "καλοί γιατροί!" 

Ούτε εγώ την πείραξα την κύστη και θα σου πω αυτό που μου είχε πει ο τελευταίος γιατρός που πήγα που να είναι καλά ο άνθρωπος η ενδομητριωση δεν σημενει ότι δεν μπορείς να μηνεις έγκυος! Και πως η καλύτερη θεραποια τις ενδομητριωσης είναι η εγκυμοσηνη! Με τη λαπαροσκοπηση μπορεί να ποια στιγμή στο μέλλον να ξανά δημιουργηθούν εστιες!! Όταν έμεινα έγκυος είχα μια κύστη 3,6 εκατοστά όταν γέννησα ήταν 10 χιλιοστά και μετά από 6 μήνες δεν έχω απόλυτος τίποτα εξαφανίζολ!!!! Μη το βιάζεται κάτω κορίτσια θα το παλέψουμε μωράκια όλες θα κάνουμε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο!! Με λίγο προσοχή στους απατεώνες!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω μου να είσαι καλά και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα .... Αγώνας μετ' εμποδίων είναι αλλά όλες θα τα καταφέρουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις κύστες και εγώ αντίθετη είμαι να βγουν δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα εδώ και τα ινωμυωματα δεν επηρεάζουν πάντα  και με την γέννα όλα εξαφανίζονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα... Προσπαθούμε 13-14 χρόνια έχουμε κάνει υστεροσκοπιση,,,λαπαροσκόπηση,,, αφαίρεση σάλπιγγας... διάφραγμα μήτρας..... μια διαγνωστική υστεροσκοπιση ... Δεν θυμάμαι αν έχω κάνει κάτι άλλο και τώρα ετοιμάζομαι για αφαίρεση ινωμυωματων... Και μάλλον αφαίρεση και την άλλη σάλπιγγα που όπως βλέπουν δεν είναι καλή και εφόσον έκανε ένα εξωμήτριο θα κάνει και άλλο..... 5 εξωσωματικές οι δύο με θετικό αποτέλεσμα αλλά παλυνδρομες δύο φυσιολογικές και πάλι παλυνδρομες και πάλι γυρίζουμε στις εξωσωματικές συγνώμη μεγάλο κείμενο σας κούρασα

Ευχομαι συντομα να αποκτησεις παιδακι κοριτσι μ μ τν ενα η τν αλλο τροπο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ούτε καν τι άτυχη δεν είδες και η άλλη η κοπέλα αυτός ζητάει 10000€ για πλάκα! Εγώ πιστεύω δεν έχει καν γνώσεις!! Απλά οταν ακούω να τον ανυμνουν έτσι τρελενομαι!!! 

ΓΙΑ ποιον λες;; στείλε μ σε προσωπικό μηνυμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πρώτα από όλα σας εύχομαι ολόψυχα να γίνεται μανούλες όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Σίγουρα οι περισσότεροι γιατροί με το που σε βλέπουν σκέφτονται τα €€€€€.

Παρακολουθώ την συζήτησή σας και θα σας πω για την ενδομητρίωση τι ξέρω εγώ κι αν μπορώ να σας βοηθήσω.

Συνήθως έχει σημάδια έντονος πόνος στη περίοδο, μεγάλη αιμορραγία, συνήθως πόνος στο σεξ και κύστες που τις χαρακτηρίζουν σοκολατοειδής. Μόνο από οτι μου έχουν πει 2-3 γιατροί με την λαπαροσκόπηση μπορείς να είσαι σίγουρη αν την έχεις. Κι αυτη η εξέταση αίματος που κάνεις η ca-125 δεν είναι και σίγουρη. Εγώ έχω 2 φίλες δίδυμες και οι 2 με ενδομητρίωση και στις 2 είχαν πει οτι μόνο με εξωσωματική θα μπορέσουν να κάνουν παιδί. Η μια με την πρώτη άντε δεύτερη προσπάθεια έκανε και τα 2 παιδάκια της χωρίς καμία μα καμιά ταλαιπωρία, ούτε αυτή δεν το πίστευε!! Η δεύτερη ταλαιπωρήθηκε λίγο έκανε λαπαροσκόπηση έκανε την θεραπεία με τις ενέσεις και το κόψιμο της περιόδου με την δεύτερη εμβρυομεταφορά της πρώτης εξωσωματικής της έκανε το παιδάκι της!!!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια! 

Εγώ εχω ένα γιατρό «ψείρα» που με έβαλε να κάνω πλήρη έλεγχο λογω ηλικίας (είμαι 33) και ηταν όλα μια χαρά εκτός από την ca125 που ηταν 19. Μου ειπε ότι είναι αρκετά υψηλή και δείχνει πιθανή ενδομητρίωση (την διαπιστώνεις μόνο με λαπαρασκόπηση). Οπότε μας έδωσε 5 μήνες στοχευμένης προσπάθειας( με παρακολούθηση κύκλου από τον ίδιο) και μετά θα προχωρήσουμε αλλιώς . 

Καλή επιτυχία σε όλες! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...