Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Έκανα χοριακή και βγήκε μηδενική (για την ακρίβεια, 0.7 , πάλι) :(

Κοριτσι μου συνεχιζουμε δυναμικα !!! Θα φτασουμε ολο και πιο κοντα στον στοχο μας μην στεναχωριεσαι !!!?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Έκανα χοριακή και βγήκε μηδενική (για την ακρίβεια, 0.7 , πάλι) :(

Δεν πειράζει κοριτσάκι! Σήκωσε μανίκια για τον επόμενο κύκλο! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Έκανα χοριακή και βγήκε μηδενική (για την ακρίβεια, 0.7 , πάλι) :(

Δεν έχω πολύ καταλάβει τα νούμερα πως πάνε.. κάτω από 1 βγήκε δλδ ε??κ εγώ μια που είχα κάνει 1 Μ πε ήταν αρνητική.. δεν έχεις αδιαθετησει παρόλα αυτά??πάρε δυνάμεις για τον επόμενο.. εδώ θα μαστε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Μια χαρά τότε θα ρυθμιστεί μπαμ μπαμ...

Απλα να ρωτησω κατι που δεν μου ειπε ο γιατρος ... επειδη κλεισαμε να με δει πριν τ χριστουγεννα για να περασουν 3 μηνες !!! Μου ειπε σε περιπτωση που προκυψει εγκυμοσυνη να παω σε αυτον πρωτα !!! μπορει να γινει συλληψη με αυτον τ θυροειδη που εχω ?? Εννοω δεν πρεπει να ειναι πολυ πιο χαμηλα?? Δεν τον ειδα να ανησυχει μηπως μεινω και ειναι επικινδυνο.. Δεν μ ειπε να περιμενω να ρυθμιστει κ μετα... αλλα εγω απο μονη μου θεωρησα σωστο να μη βιαστω και γιαυτο ειχαμε μονο μια επαφη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Έκανα χοριακή και βγήκε μηδενική (για την ακρίβεια, 0.7 , πάλι) :(

Κρίμα μωρό μου... Πάμε δυναμικά πάλι σε λίγες μέρες, όχι απογοήτευση????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια 

Η αλήθεια είναι πως απογοητεύτηκα πολυ και έχω απελπιστεί με όλο αυτο το πρόβλημα που έχω. Έξι μήνες τωρα δεν έγινε τίποτα εκτος από την κύστη ωχρου σωματίου. Κατά τ αλλα, πονάω εδώ και ένα μήνα (με κάθε έννοια) και έχω άγχος.

Αρνητική βγήκε. Μου την έδωσε που βγήκε ακριβώς ίδια με εκείνη που είχα κάνει το καλοκαίρι ΠΡΙΝ ακόμα ξεκινήσω θεραπεία με φάρμακα :(. 

Η περίοδος δεν έχει φανεί ακόμα. Λογικά, κοντοζυγώνει..Ουτε να την υπολογισω μπορω ακριβώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου επέστρεψα πάλι ίδια ώρα. Προχθές τεστακια αρνητικό ( ωορρηξίας) εχθές θετικό, σήμερα αρνητικό, εχθές το βράδυ είχαμε επαφή προχθές όχι... Σήμερα τι κάνω;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δεν έχω πολύ καταλάβει τα νούμερα πως πάνε.. κάτω από 1 βγήκε δλδ ε??κ εγώ μια που είχα κάνει 1 Μ πε ήταν αρνητική.. δεν έχεις αδιαθετησει παρόλα αυτά??πάρε δυνάμεις για τον επόμενο.. εδώ θα μαστε ..

Αγάπες οποιο νούμερο κάτω από 5 είναι αρνητικό νομίζω! Μην αγχώνεστε! Είστε μικρούλες και σύντομα θα έχετε από ένα τεράστιο νούμερο είμαι σίγουρη! ????????????????❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mummy5 είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα πάλι ίδια ώρα. Προχθές τεστακια αρνητικό ( ωορρηξίας) εχθές θετικό, σήμερα αρνητικό, εχθές το βράδυ είχαμε επαφή προχθές όχι... Σήμερα τι κάνω;

 

Δώσε και σήμερα λέω εγώ! Δεν χάνεις τίποτα ?????

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια 

Η αλήθεια είναι πως απογοητεύτηκα πολυ και έχω απελπιστεί με όλο αυτο το πρόβλημα που έχω. Έξι μήνες τωρα δεν έγινε τίποτα εκτος από την κύστη ωχρου σωματίου. Κατά τ αλλα, πονάω εδώ και ένα μήνα (με κάθε έννοια) και έχω άγχος.

Αρνητική βγήκε. Μου την έδωσε που βγήκε ακριβώς ίδια με εκείνη που είχα κάνει το καλοκαίρι ΠΡΙΝ ακόμα ξεκινήσω θεραπεία με φάρμακα :(. 

Η περίοδος δεν έχει φανεί ακόμα. Λογικά, κοντοζυγώνει..Ουτε να την υπολογισω μπορω ακριβώς.

Τι θεραπεία έκανες κοριτσάκι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια 

Η αλήθεια είναι πως απογοητεύτηκα πολυ και έχω απελπιστεί με όλο αυτο το πρόβλημα που έχω. Έξι μήνες τωρα δεν έγινε τίποτα εκτος από την κύστη ωχρου σωματίου. Κατά τ αλλα, πονάω εδώ και ένα μήνα (με κάθε έννοια) και έχω άγχος.

Αρνητική βγήκε. Μου την έδωσε που βγήκε ακριβώς ίδια με εκείνη που είχα κάνει το καλοκαίρι ΠΡΙΝ ακόμα ξεκινήσω θεραπεία με φάρμακα :(. 

Η περίοδος δεν έχει φανεί ακόμα. Λογικά, κοντοζυγώνει..Ουτε να την υπολογισω μπορω ακριβώς.

Λογικό να απογοητευτεις κορίτσι μου !! Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και παμε πάλι!!! Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να την υπολογίσεις ακριβώς όταν υπάρχει κυστουλα!! Περιμένουμε να έρθει να συνεχίσουμε!! ✌️✌️????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η mummy5 είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα πάλι ίδια ώρα. Προχθές τεστακια αρνητικό ( ωορρηξίας) εχθές θετικό, σήμερα αρνητικό, εχθές το βράδυ είχαμε επαφή προχθές όχι... Σήμερα τι κάνω;

 

Και σήμερα επαφή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Δώσε και σήμερα λέω εγώ! Δεν χάνεις τίποτα ?????

 

Τι θεραπεία έκανες κοριτσάκι? 

Στην αρχή, inofert combi...εντελώς τζάμπα. Μετά, για ένα μήνα κιτρική κλομιφαίνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Λογικό να απογοητευτεις κορίτσι μου !! Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και παμε πάλι!!! Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να την υπολογίσεις ακριβώς όταν υπάρχει κυστουλα!! Περιμένουμε να έρθει να συνεχίσουμε!! ✌️✌️????

αχ @Bebouli μου δεν είναι μονο λόγω της κύστης που δεν μπορω να την υπολογίσω. Επειδή δεν είχα ποτε περίοδο μόνη μου, δεν έχω ιδέα πόσες μέρες είναι ο κύκλος μου. Αυτός είναι ο λόγος. 

Βέβαια, με τα αντισυλληπτικά εδω και 10 χρόνια ο κύκλος μου ήταν 29 μέρες (μέχρι και στην ώρα ήταν...εγγλέζα η περίοδος). Κατά τ αλλα, το τελευταίο εξάμηνο αδιαθέτησα μονο 6/9.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η mummy5 είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα πάλι ίδια ώρα. Προχθές τεστακια αρνητικό ( ωορρηξίας) εχθές θετικό, σήμερα αρνητικό, εχθές το βράδυ είχαμε επαφή προχθές όχι... Σήμερα τι κάνω;

 

Και σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Απλα να ρωτησω κατι που δεν μου ειπε ο γιατρος ... επειδη κλεισαμε να με δει πριν τ χριστουγεννα για να περασουν 3 μηνες !!! Μου ειπε σε περιπτωση που προκυψει εγκυμοσυνη να παω σε αυτον πρωτα !!! μπορει να γινει συλληψη με αυτον τ θυροειδη που εχω ?? Εννοω δεν πρεπει να ειναι πολυ πιο χαμηλα?? Δεν τον ειδα να ανησυχει μηπως μεινω και ειναι επικινδυνο.. Δεν μ ειπε να περιμενω να ρυθμιστει κ μετα... αλλα εγω απο μονη μου θεωρησα σωστο να μη βιαστω και γιαυτο ειχαμε μονο μια επαφη!!

Εμένα Μ πε ότι γίνεται σύλληψη αλλά πιο δύσκολα.επισης αν μια κοπέλα πχ τ αφήσει κ δε τον ρυθμίσει υπάρχουν αποβολές .

Ακριβώς την ίδια φράση είχε πει κ σε μένα μόλις μείνεις έγγυος παίρνεις εμένα πρώτα να ρυθμίσουμε την δόση προφανώς να την αυξήσει ..κ μετά λέει πας γυναικολογο.... οπότε μην αγχώνεσαι τώρα που μιλάμε κ παίρνεις τα χάπια ήδη θα έχει υπάρξει μια μικρή διαφορά.. κ μένα τρίμηνο Μ λέει να κάνω κ αυτό το μήνα θα επαναλάβω την εξέταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

αχ @Bebouli μου δεν είναι μονο λόγω της κύστης που δεν μπορω να την υπολογίσω. Επειδή δεν είχα ποτε περίοδο μόνη μου, δεν έχω ιδέα πόσες μέρες είναι ο κύκλος μου. Αυτός είναι ο λόγος. 

Βέβαια, με τα αντισυλληπτικά εδω και 10 χρόνια ο κύκλος μου ήταν 29 μέρες (μέχρι και στην ώρα ήταν...εγγλέζα η περίοδος). Κατά τ αλλα, το τελευταίο εξάμηνο αδιαθέτησα μονο 6/9.

Ααααα υπάρχει και τέτοιο θεμα? Κι εγώ είχα άστατο κύκλο αλλά φτιάχτηκε με glucofree!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Marla8: 03/10

Mt3508 : 04/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

Titika88: 0/11

liza_pan93 : 0/11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η mummy5 είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα πάλι ίδια ώρα. Προχθές τεστακια αρνητικό ( ωορρηξίας) εχθές θετικό, σήμερα αρνητικό, εχθές το βράδυ είχαμε επαφή προχθές όχι... Σήμερα τι κάνω;

 

Δίνεις πόνο κ σήμερα κ είσαι οοοοκ καλυμμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εμένα Μ πε ότι γίνεται σύλληψη αλλά πιο δύσκολα.επισης αν μια κοπέλα πχ τ αφήσει κ δε τον ρυθμίσει υπάρχουν αποβολές .

Ακριβώς την ίδια φράση είχε πει κ σε μένα μόλις μείνεις έγγυος παίρνεις εμένα πρώτα να ρυθμίσουμε την δόση προφανώς να την αυξήσει ..κ μετά λέει πας γυναικολογο.... οπότε μην αγχώνεσαι τώρα που μιλάμε κ παίρνεις τα χάπια ήδη θα έχει υπάρξει μια μικρή διαφορά.. κ μένα τρίμηνο Μ λέει να κάνω κ αυτό το μήνα θα επαναλάβω την εξέταση

Μακάρι να είναι όλα καλά ????❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια;; Να ρωτήσω κατι; πήρα τηλέφωνο τον γυναικολόγο μου να του πω για την χοριακή και μου είπε πως πρέπει να με δει την 3η μέρα του κύκλου μου. Κατά λέξη είπε "δεν πειράζει που θα έχεις αίμα". Έχει τύχει σε καμια;;; ήξερα μονο για τις ορμονολογικες εξετάσεις κατά την 3η μερα..Λέτε να μου κάνει κανέναν ενδοκολπικο υπέρηχο;; ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η diana8 είπε:

Απλα να ρωτησω κατι που δεν μου ειπε ο γιατρος ... επειδη κλεισαμε να με δει πριν τ χριστουγεννα για να περασουν 3 μηνες !!! Μου ειπε σε περιπτωση που προκυψει εγκυμοσυνη να παω σε αυτον πρωτα !!! μπορει να γινει συλληψη με αυτον τ θυροειδη που εχω ?? Εννοω δεν πρεπει να ειναι πολυ πιο χαμηλα?? Δεν τον ειδα να ανησυχει μηπως μεινω και ειναι επικινδυνο.. Δεν μ ειπε να περιμενω να ρυθμιστει κ μετα... αλλα εγω απο μονη μου θεωρησα σωστο να μη βιαστω και γιαυτο ειχαμε μονο μια επαφη!!

Μην ασχολείσαι και τόσο, δεν έπρεπε να έχεις μόνο μια επαφή αλλιώς θα σου το έλεγε ξεκάθαρα. Σου είπε να πας με το που θα μείνεις έγκυος για να αναπροσαρμοσετε το χαπακι, μην ανησυχείς ο θυρεοειδής ρυθμίζεται πολύ γρήγορα, να προσπαθειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Κορίτσια;; Να ρωτήσω κατι; πήρα τηλέφωνο τον γυναικολόγο μου να του πω για την χοριακή και μου είπε πως πρέπει να με δει την 3η μέρα του κύκλου μου. Κατά λέξη είπε "δεν πειράζει που θα έχεις αίμα". Έχει τύχει σε καμια;;; ήξερα μονο για τις ορμονολογικες εξετάσεις κατά την 3η μερα..Λέτε να μου κάνει κανέναν ενδοκολπικο υπέρηχο;; ? 

Ναι μου το έχει κάνει εμένα, επίτηδες θέλει να δει τη μορφολογία της μήτρας όταν η περίοδος είναι στα ανώτερα της!!! Καλό είναι αυτό θα του λύσει διάφορες απορίες, ενδοκολπικα θα σε εξετάσει, είναι λίγο άβολο αλλά τι να κάνουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...