Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου, σήμερα πήγα στη γιατρό κ επιβεβαιώσαμε ότι έγινε κανονικά ωορηξια.. αύριο θα είμαι στην 20η μέρα του κύκλου.. κ τρέμω κάθε φορά που πάω τουαλέτα να μη δω πάλι αίμα όπως τους προηγούμενους μήνες ..προς το παρόν είμαι καθαρή. Πέρασα την 18η μέρα που είχα δει τον Ιούνιο... Ας ελπίσουμε τουλάχιστον ότι θα ρυθμιστεί αυτό.. η γιατρός Μ πε ότι πιθανό είναι ορμονικό κ από την επέμβαση..δεν έδωσε βάση να σας πω την αλήθεια... Οπότε Μ πε στην αναμονή ... Δεν περιμένω την άλλη Τεταρτη.. σε 8 μέρες από αύριο... 

Τι γίνεται Μ εσάς όλες στην αναμονή είμαστε???

Υπομονή λοιπόν!Δε σου λέω χαλάρωσε,μην το σκέφτεσαι κ τέτοια γιατί ξέρω ότι δε γίνεται!Κάνε υπομονή να περάσουν οι μέρες κ σκέψου θετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Όχι κορίτσι μου κανένα σύμπτωμα δεν υπάρχει, και μπορεί να φανεί μόνο με τη σαλπιγγογραφία.

Κοπέλες μου, ο ακτινολόγος μου είπε ακόμη ότι έχω οπίσθια κλίση μήτρας. Μήπως γνωρίζει κάποια τι είναι αυτό;

Εγώ έχω οπίσθια κλίση μήτρας.Το ξέρω από μικρή, από τότε που έκανα πρώτη φορά υπέρηχο.Δεν είναι κάτι, απολύτως τίποτα,απλα για σύλληψη η κατάλληλη στάση για μας είναι στα 4.(Sorry κιόλας!☺️?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Εγώ έχω οπίσθια κλίση μήτρας.Το ξέρω από μικρή, από τότε που έκανα πρώτη φορά υπέρηχο.Δεν είναι κάτι, απολύτως τίποτα,απλα για σύλληψη η κατάλληλη στάση για μας είναι στα 4.(Sorry κιόλας!☺️?)

α αλήθειαα;; :) κάπου διάβασα ότι πρέπει να μένουμε και ξαπλωμένες μπρούμυτα, ισχύει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Υπομονή λοιπόν!Δε σου λέω χαλάρωσε,μην το σκέφτεσαι κ τέτοια γιατί ξέρω ότι δε γίνεται!Κάνε υπομονή να περάσουν οι μέρες κ σκέψου θετικά!

πράγματι δεν είναι εύκολο... αυτές οι 8 μέρες ατελείωτες αν κ αν έχει σκοπο να έρθει θα με προετοιμάσει νωρίτερα...χθες που πήγα στη γιατρό ήμουν καλά σήμερα πάλι απογοητεύομαι.. λίγο να πονέσει η κοιλιά μου λίγο να νιώσω κάτι λέω να έρχεται πάλι... άσε που αγχώνομαι κ για τη σαλπιγγογραφία.. δε με τρομάζει η διαδικασία  αλλά το αποτέλεσμα... θα δείξει αν χρειαστεί τελικά θα την κάνω προς το τέλος του μήνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

α αλήθειαα;; :) κάπου διάβασα ότι πρέπει να μένουμε και ξαπλωμένες μπρούμυτα, ισχύει;

Κ εγώ το έχω διαβάσει αυτό που λες.Το είχα κάνει κάποιες φορές αλλά θυμάμαι ότι μου 'έφευγαν' όταν εμένα μπρούμυτα.Δεν ξέρω τι ισχύει,δεν ειχα ρωτήσει την γιατρό μου.Μπορει να είναι κ χαζομάρες!Η αλήθεια είναι ότι μ'αυτη τη στάση το πιο πολύ σπέρμα μένει μέσα,οπότε το μετά δν έχει κ τόση σημασία κατά την γνώμη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

πράγματι δεν είναι εύκολο... αυτές οι 8 μέρες ατελείωτες αν κ αν έχει σκοπο να έρθει θα με προετοιμάσει νωρίτερα...χθες που πήγα στη γιατρό ήμουν καλά σήμερα πάλι απογοητεύομαι.. λίγο να πονέσει η κοιλιά μου λίγο να νιώσω κάτι λέω να έρχεται πάλι... άσε που αγχώνομαι κ για τη σαλπιγγογραφία.. δε με τρομάζει η διαδικασία  αλλά το αποτέλεσμα... θα δείξει αν χρειαστεί τελικά θα την κάνω προς το τέλος του μήνα.. 

Σε καταλαβαίνω!Μην ψάχνεις να ερμηνεύσεις σημάδια όμως, γιατί είτε είσαι έγκυος είτε όχι,είναι τα ίδια!Για την σαλπιγγογραφια μην αγχώνεσαι.Πες ότι πας για ακόμα μια επίσκεψη στον γιατρό σου.Δεν είναι κάτι φοβερό.Αλλα που ξέρεις,μπορεί να μη χρειαστεί να την κάνεις καν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soulful είπε:

Στο εύχομαι κ εγώ!Ενημέρωσε μας για νεότερα!

Εννοείται κορίτσι μου...απλά το μόνο που νοιώθω σήμερα εκτός απο συχνούς ήπιους πονοκεφάλους....νοιώθω κάτι απο κάτω παράξενο αλλά δεν ειναι πόνος...εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Σε καταλαβαίνω!Μην ψάχνεις να ερμηνεύσεις σημάδια όμως, γιατί είτε είσαι έγκυος είτε όχι,είναι τα ίδια!Για την σαλπιγγογραφια μην αγχώνεσαι.Πες ότι πας για ακόμα μια επίσκεψη στον γιατρό σου.Δεν είναι κάτι φοβερό.Αλλα που ξέρεις,μπορεί να μη χρειαστεί να την κάνεις καν!

Λες?? Κ το έχω σίγουρο στο μυαλό Μ μέχρι κ τα οικονομικά έχω προγραμματίσει χαχαχα... Δεν με πειράζει η διαδικασία θα το αντέξω ότι κ να ναι.. το αποτέλεσμα φοβάμαι μη με βάλει σε νέες περιπέτειες.ειμαο αισιόδοξη όμως σχετικά Μ αυτό αλλά παίρνανε σκέψεις.. σχετικά με σύμπτωματα δε μπορώ να ερμηνεύσω κάτι γιατί δεν έχω προς το παρόν χαχα τίποτα ... Αλλά πιο πολύ ο νους Μ είναι μη δω αίμα άσχετο παλι ..20η σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Λες?? Κ το έχω σίγουρο στο μυαλό Μ μέχρι κ τα οικονομικά έχω προγραμματίσει χαχαχα... Δεν με πειράζει η διαδικασία θα το αντέξω ότι κ να ναι.. το αποτέλεσμα φοβάμαι μη με βάλει σε νέες περιπέτειες.ειμαο αισιόδοξη όμως σχετικά Μ αυτό αλλά παίρνανε σκέψεις.. σχετικά με σύμπτωματα δε μπορώ να ερμηνεύσω κάτι γιατί δεν έχω προς το παρόν χαχα τίποτα ... Αλλά πιο πολύ ο νους Μ είναι μη δω αίμα άσχετο παλι ..20η σήμερα...

Τι κύκλο έχεις κορίτσι μου; δεν είναι λίγο νωρίς για συμπτώματα από την 20η μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Λες?? Κ το έχω σίγουρο στο μυαλό Μ μέχρι κ τα οικονομικά έχω προγραμματίσει χαχαχα... Δεν με πειράζει η διαδικασία θα το αντέξω ότι κ να ναι.. το αποτέλεσμα φοβάμαι μη με βάλει σε νέες περιπέτειες.ειμαο αισιόδοξη όμως σχετικά Μ αυτό αλλά παίρνανε σκέψεις.. σχετικά με σύμπτωματα δε μπορώ να ερμηνεύσω κάτι γιατί δεν έχω προς το παρόν χαχα τίποτα ... Αλλά πιο πολύ ο νους Μ είναι μη δω αίμα άσχετο παλι ..20η σήμερα...

Σήμερα δεν είσαι στην 20η μέρα;Κ είπες ότι δεν έχεις δει αίμα! Σκέψου θετικά λοιπόν! Σκέψου οτι είσαι υγιής κ αργά ή γρήγορα θα έρθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irinula91 είπε:

Εννοείται κορίτσι μου...απλά το μόνο που νοιώθω σήμερα εκτός απο συχνούς ήπιους πονοκεφάλους....νοιώθω κάτι απο κάτω παράξενο αλλά δεν ειναι πόνος...εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο! :):)

Απορώ πως αντέχεις κ δν κάνεις τεστακι!Γενικά έχεις σταθερό κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Απορώ πως αντέχεις κ δν κάνεις τεστακι!Γενικά έχεις σταθερό κύκλο;

Χεχεχε είπα να κάμω υπομονή μέχρι να φύγουν όλες οι μέρες της περιόδου που έπρεπε να έρθει...έχω σταθερό κύκλο 28-29 μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Χεχεχε είπα να κάμω υπομονή μέχρι να φύγουν όλες οι μέρες της περιόδου που έπρεπε να έρθει...έχω σταθερό κύκλο 28-29 μέρες...

Μπραβο για την υπομονη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

πράγματι δεν είναι εύκολο... αυτές οι 8 μέρες ατελείωτες αν κ αν έχει σκοπο να έρθει θα με προετοιμάσει νωρίτερα...χθες που πήγα στη γιατρό ήμουν καλά σήμερα πάλι απογοητεύομαι.. λίγο να πονέσει η κοιλιά μου λίγο να νιώσω κάτι λέω να έρχεται πάλι... άσε που αγχώνομαι κ για τη σαλπιγγογραφία.. δε με τρομάζει η διαδικασία  αλλά το αποτέλεσμα... θα δείξει αν χρειαστεί τελικά θα την κάνω προς το τέλος του μήνα.. 

Εγινε ωορρηξια κοριτσι μου;;Καλο αποτελεσματα τωρα!Εγω αν και εφοσον δεν περιμενω στις 14 του μήνα..Ειδομεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Εγινε ωορρηξια κοριτσι μου;;Καλο αποτελεσματα τωρα!Εγω αν και εφοσον δεν περιμενω στις 14 του μήνα..Ειδομεν...

Ναι πήγα στην γιατρό με είδε έγινε κανονικά ωορηξια... Απλά περιμένω την άλλη βδομάδα να δω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ναι πήγα στην γιατρό με είδε έγινε κανονικά ωορηξια... Απλά περιμένω την άλλη βδομάδα να δω..

Μπράβο! Καλα Αποτελέσματα!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irinula91 είπε:

Χεχεχε είπα να κάμω υπομονή μέχρι να φύγουν όλες οι μέρες της περιόδου που έπρεπε να έρθει...έχω σταθερό κύκλο 28-29 μέρες...

Xαρα στην υπομονή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Τι κύκλο έχεις κορίτσι μου; δεν είναι λίγο νωρίς για συμπτώματα από την 20η μέρα;

Ναι δεν εννοώ σύμπτωματα εγκυμοσύνης.. γενικά εννοώ να έχω τσιμπήματα η πόνους περιόδου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irinula91 είπε:

Την Πέμπτη είναι η τελευταία ημέρα...για να δούμε!!!!

Σου ευχομαι ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΡΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΜΠΕΜΠΕΔΟΣΚΟΝΗ?????!!!????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Σου ευχομαι ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΡΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΜΠΕΜΠΕΔΟΣΚΟΝΗ?????!!!????????????????????????

Jesabell μου...ευχαριστώ πολύ...μακάρι και εννοείται θα στείλω σε όλες....εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Σου ευχομαι ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΡΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΜΠΕΜΠΕΔΟΣΚΟΝΗ?????!!!????????????????????????

Ναι!!!!!!Στείλτε και απο εδω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...