Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 4/7/2019 at 5:30 ΜΜ, ο/η billbas είπε:

και ακομα κοριτσι δεν εχω περασει το σοκ..τωρα είμαι 8 εβδ. και 5 ημερων.. ας με βοηθησει ο Θεος δεν ξερω τι άλλο να πω ?..εσυ τι κανεις? πως πανε οι προσπάθειες?

Ο Θεός να σε βοηθήσει κορίτσι μου. Εγώ πήγα σήμερα για υστεροσαλπιγγογραφία. Ήταν μπλοκαρισμένες και οι 2 σάλπιγγες και έτσι εξηγείται γιατί παλεύουμε 2 χρόνια και δεν έρχεται!! η αριστερί άνοιξε με την υστεροσαλπιγογραφία που κάναμε σήμερα, η δεξιά όμως δεν άνοιξε εντελως. Το θέμα μου είναι οτι συνήθως ωοριξία κάνω από την δεξιά (η οποία δεν έχει ανοίξει). Όπως και να χει το Σάββατο έχουμε ραντεβού με κάποιο γυναικολόγο ο οποίος ειδικεύεται με θέματα υπογονιμότητας να δούμε τι θα μας πει. Για πρώτη φορά θα πάω με τον αντρούλη μου και αυτό μου δίνει δύναμη! Το θετικό είναι ότι βρήκαμε τι φταίει οπόταν και θα το αντιμετωπίσουμε! Είμαι αισιόδοξη και εύχομαι να πάνε όλα καλά επιτέλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Ο Θεός να σε βοηθήσει κορίτσι μου. Εγώ πήγα σήμερα για υστεροσαλπιγγογραφία. Ήταν μπλοκαρισμένες και οι 2 σάλπιγγες και έτσι εξηγείται γιατί παλεύουμε 2 χρόνια και δεν έρχεται!! η αριστερί άνοιξε με την υστεροσαλπιγογραφία που κάναμε σήμερα, η δεξιά όμως δεν άνοιξε εντελως. Το θέμα μου είναι οτι συνήθως ωοριξία κάνω από την δεξιά (η οποία δεν έχει ανοίξει). Όπως και να χει το Σάββατο έχουμε ραντεβού με κάποιο γυναικολόγο ο οποίος ειδικεύεται με θέματα υπογονιμότητας να δούμε τι θα μας πει. Για πρώτη φορά θα πάω με τον αντρούλη μου και αυτό μου δίνει δύναμη! Το θετικό είναι ότι βρήκαμε τι φταίει οπόταν και θα το αντιμετωπίσουμε! Είμαι αισιόδοξη και εύχομαι να πάνε όλα καλά επιτέλους!

Δε πειράζει μη στενοχωριέσαι κορίτσι μου.. αρκεί που τωρα ξέρεις και θα κινηθείς αναλόγως κ οχι στα τυφλά. Σου ευχομαι να πάνε ολα καλα κορίτσι μο κ πολυ συντομα να αποκτήσετε αγαπάκι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Δε πειράζει μη στενοχωριέσαι κορίτσι μου.. αρκεί που τωρα ξέρεις και θα κινηθείς αναλόγως κ οχι στα τυφλά. Σου ευχομαι να πάνε ολα καλα κορίτσι μο κ πολυ συντομα να αποκτήσετε αγαπάκι????

ναι αυτό σκεφτομαι και εγώ! αν το ήξερα θα το έκανα καιρό πριν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Ο Θεός να σε βοηθήσει κορίτσι μου. Εγώ πήγα σήμερα για υστεροσαλπιγγογραφία. Ήταν μπλοκαρισμένες και οι 2 σάλπιγγες και έτσι εξηγείται γιατί παλεύουμε 2 χρόνια και δεν έρχεται!! η αριστερί άνοιξε με την υστεροσαλπιγογραφία που κάναμε σήμερα, η δεξιά όμως δεν άνοιξε εντελως. Το θέμα μου είναι οτι συνήθως ωοριξία κάνω από την δεξιά (η οποία δεν έχει ανοίξει). Όπως και να χει το Σάββατο έχουμε ραντεβού με κάποιο γυναικολόγο ο οποίος ειδικεύεται με θέματα υπογονιμότητας να δούμε τι θα μας πει. Για πρώτη φορά θα πάω με τον αντρούλη μου και αυτό μου δίνει δύναμη! Το θετικό είναι ότι βρήκαμε τι φταίει οπόταν και θα το αντιμετωπίσουμε! Είμαι αισιόδοξη και εύχομαι να πάνε όλα καλά επιτέλους!

Όλα να καλά θα πάνε!Τώρα που ξέρεις το θέμα θα το αντιμετωπίσετε ακολουθώντας τις συμβουλές των γιατρών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

ναι αυτό σκεφτομαι και εγώ! αν το ήξερα θα το έκανα καιρό πριν!

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι.. όλα καλά θα πάνε βρήκες τι φταίει.. να ρωτήσω σε αυτή την περίπτωση αν είναι βουλωμενη η μια η κ οι δυο πως αντιμετωπίζεται ξέρεις? Το καλό είναι ότι  το υγρό σου την ξεβουλωσε την μια απ' ότι μας είπες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Soulful είπε:

Όλα να καλά θα πάνε!Τώρα που ξέρεις το θέμα θα το αντιμετωπίσετε ακολουθώντας τις συμβουλές των γιατρών!

Μακάρι κορίτσι μου! Σ' ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι.. όλα καλά θα πάνε βρήκες τι φταίει.. να ρωτήσω σε αυτή την περίπτωση αν είναι βουλωμενη η μια η κ οι δυο πως αντιμετωπίζεται ξέρεις? Το καλό είναι ότι  το υγρό σου την ξεβουλωσε την μια απ' ότι μας είπες ..

Αν δεν κάνω λάθος με λαμπαροσκόπηση. θα μας πει σίγουρα ο γιατρός το Σάββατο που έχουμε ραντεβού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Ο Θεός να σε βοηθήσει κορίτσι μου. Εγώ πήγα σήμερα για υστεροσαλπιγγογραφία. Ήταν μπλοκαρισμένες και οι 2 σάλπιγγες και έτσι εξηγείται γιατί παλεύουμε 2 χρόνια και δεν έρχεται!! η αριστερί άνοιξε με την υστεροσαλπιγογραφία που κάναμε σήμερα, η δεξιά όμως δεν άνοιξε εντελως. Το θέμα μου είναι οτι συνήθως ωοριξία κάνω από την δεξιά (η οποία δεν έχει ανοίξει). Όπως και να χει το Σάββατο έχουμε ραντεβού με κάποιο γυναικολόγο ο οποίος ειδικεύεται με θέματα υπογονιμότητας να δούμε τι θα μας πει. Για πρώτη φορά θα πάω με τον αντρούλη μου και αυτό μου δίνει δύναμη! Το θετικό είναι ότι βρήκαμε τι φταίει οπόταν και θα το αντιμετωπίσουμε! Είμαι αισιόδοξη και εύχομαι να πάνε όλα καλά επιτέλους!

@Άντρεα πολύ χαρηκα που το βρηκατε !!όλα θα γινουν όπως πρεπει τωρα και θα ερθει και το μπεμπινι γρηγορα ...όλα καλα να σου πανε κοριτσι μου ,αισιοδοξια και όλα με χαμογελο ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια....δεν ξέρω κατά πόσο φαίνονται τα μηνύματα μου διότι χθες γράφτηκα πρώτη φορά και σας έστειλα...ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Ο Θεός να σε βοηθήσει κορίτσι μου. Εγώ πήγα σήμερα για υστεροσαλπιγγογραφία. Ήταν μπλοκαρισμένες και οι 2 σάλπιγγες και έτσι εξηγείται γιατί παλεύουμε 2 χρόνια και δεν έρχεται!! η αριστερί άνοιξε με την υστεροσαλπιγογραφία που κάναμε σήμερα, η δεξιά όμως δεν άνοιξε εντελως. Το θέμα μου είναι οτι συνήθως ωοριξία κάνω από την δεξιά (η οποία δεν έχει ανοίξει). Όπως και να χει το Σάββατο έχουμε ραντεβού με κάποιο γυναικολόγο ο οποίος ειδικεύεται με θέματα υπογονιμότητας να δούμε τι θα μας πει. Για πρώτη φορά θα πάω με τον αντρούλη μου και αυτό μου δίνει δύναμη! Το θετικό είναι ότι βρήκαμε τι φταίει οπόταν και θα το αντιμετωπίσουμε! Είμαι αισιόδοξη και εύχομαι να πάνε όλα καλά επιτέλους!

Ελα βρε κοπελα μου!Βρηκες που να στραφεις και αυτο ειναι πολυ θετικο!Οταν βρεις την αιτια ,η μιση δουλεια εχει γινει!Ολα να  πανε καλα απο εδω και περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η billbas είπε:

@Άντρεα πολύ χαρηκα που το βρηκατε !!όλα θα γινουν όπως πρεπει τωρα και θα ερθει και το μπεμπινι γρηγορα ...όλα καλα να σου πανε κοριτσι μου ,αισιοδοξια και όλα με χαμογελο ❤️ 

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ελα βρε κοπελα μου!Βρηκες που να στραφεις και αυτο ειναι πολυ θετικο!Οταν βρεις την αιτια ,η μιση δουλεια εχει γινει!Ολα να  πανε καλα απο εδω και περα!

Ναι κορίτσια μου και εγώ έτσι νιώθω! Ότι η μισή δουλειά έχει γίνει! Είμαι βέβαια αγχωμένη για να δω και ο γιατρός τι θα μου πει αλλά πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά! Σας ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irinula91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....δεν ξέρω κατά πόσο φαίνονται τα μηνύματα μου διότι χθες γράφτηκα πρώτη φορά και σας έστειλα...ευχαριστώ

Καλώς όρισες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η irinula91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια....δεν ξέρω κατά πόσο φαίνονται τα μηνύματα μου διότι χθες γράφτηκα πρώτη φορά και σας έστειλα...ευχαριστώ

Καλώς όρισες κορίτσι! Τελικά τι έγινε;Αδιαθετησες ή έγινε το θαύμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κοριτσάκια!Παίρνει καμμια σας τις βιταμινες fertilimax;;

Τις εχω αγοράσει εγώ, αλλα δεν τις εχω ξεκινήσει ακομα, ουσιαστικά πηγα να τις ξεκινήσω ειναι 2 την ημέρα...εγω πηρα την πρώτη κ ειχα θεμα με το έντερο μου κ ετσι δεν πηρα αλλη. Το αφησα να ηρεμήσει κ θα ξανα κανω προσπάθεια να τις ξανα πάρω. δεν ξερω αν το θεμα που ειχα Ήταν 100% απόαυτό..!! Τις πέρνεις εσυ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, σήμερα πήγα στη γιατρό κ επιβεβαιώσαμε ότι έγινε κανονικά ωορηξια.. αύριο θα είμαι στην 20η μέρα του κύκλου.. κ τρέμω κάθε φορά που πάω τουαλέτα να μη δω πάλι αίμα όπως τους προηγούμενους μήνες ..προς το παρόν είμαι καθαρή. Πέρασα την 18η μέρα που είχα δει τον Ιούνιο... Ας ελπίσουμε τουλάχιστον ότι θα ρυθμιστεί αυτό.. η γιατρός Μ πε ότι πιθανό είναι ορμονικό κ από την επέμβαση..δεν έδωσε βάση να σας πω την αλήθεια... Οπότε Μ πε στην αναμονή ... Δεν περιμένω την άλλη Τεταρτη.. σε 8 μέρες από αύριο... 

Τι γίνεται Μ εσάς όλες στην αναμονή είμαστε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Καλώς όρισες κορίτσι! Τελικά τι έγινε;Αδιαθετησες ή έγινε το θαύμα;

Soulful μου ακόμη περιμένω να αδιαθετήσω...δεν έχω τίποτα συμπτώματα....μακάρι να έγινε το θαύμα....πολύ σπάνιες στιγμές με παίρνεο λίγος ήπιος πόνος και λέω έρχεται και τίποτα....και έχω ήπιους πονοκεφάλους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Ο Θεός να σε βοηθήσει κορίτσι μου. Εγώ πήγα σήμερα για υστεροσαλπιγγογραφία. Ήταν μπλοκαρισμένες και οι 2 σάλπιγγες και έτσι εξηγείται γιατί παλεύουμε 2 χρόνια και δεν έρχεται!! η αριστερί άνοιξε με την υστεροσαλπιγογραφία που κάναμε σήμερα, η δεξιά όμως δεν άνοιξε εντελως. Το θέμα μου είναι οτι συνήθως ωοριξία κάνω από την δεξιά (η οποία δεν έχει ανοίξει). Όπως και να χει το Σάββατο έχουμε ραντεβού με κάποιο γυναικολόγο ο οποίος ειδικεύεται με θέματα υπογονιμότητας να δούμε τι θα μας πει. Για πρώτη φορά θα πάω με τον αντρούλη μου και αυτό μου δίνει δύναμη! Το θετικό είναι ότι βρήκαμε τι φταίει οπόταν και θα το αντιμετωπίσουμε! Είμαι αισιόδοξη και εύχομαι να πάνε όλα καλά επιτέλους!

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Το θετικό είναι ότι βρήκατε τι φταίει, οπότε θα κινηθείτε με τα λεγόμενα των γιατρών! Όλα καλά θα πάνε!!

Επειδή κι εγώ από Σεπτέμβρη αν δεν κάτσει το μπεμπέ μέσα στο καλοκαίρι, θα πάω για σαλπιγγογραφια , είχες κάποιο σύμπτωμα ή αλλαγή στον κύκλο σου με τις σάλπιγγες βουλωμενες ή όλα ήταν φυσιολογικά και φάνηκε μόνο στην σαλπιγγογραφια το μπλοκάρισμα τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irinula91 είπε:

Soulful μου ακόμη περιμένω να αδιαθετήσω...δεν έχω τίποτα συμπτώματα....μακάρι να έγινε το θαύμα....πολύ σπάνιες στιγμές με παίρνεο λίγος ήπιος πόνος και λέω έρχεται και τίποτα....και έχω ήπιους πονοκεφάλους...

Ωραία σημάδια!Είσαι σε καθυστέρηση δλδ τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Το θετικό είναι ότι βρήκατε τι φταίει, οπότε θα κινηθείτε με τα λεγόμενα των γιατρών! Όλα καλά θα πάνε!!

Επειδή κι εγώ από Σεπτέμβρη αν δεν κάτσει το μπεμπέ μέσα στο καλοκαίρι, θα πάω για σαλπιγγογραφια , είχες κάποιο σύμπτωμα ή αλλαγή στον κύκλο σου με τις σάλπιγγες βουλωμενες ή όλα ήταν φυσιολογικά και φάνηκε μόνο στην σαλπιγγογραφια το μπλοκάρισμα τους?

Όχι κορίτσι μου κανένα σύμπτωμα δεν υπάρχει, και μπορεί να φανεί μόνο με τη σαλπιγγογραφία.

Κοπέλες μου, ο ακτινολόγος μου είπε ακόμη ότι έχω οπίσθια κλίση μήτρας. Μήπως γνωρίζει κάποια τι είναι αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...