Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι,

Η ΤSH βγήκε λίγο ανεβασμένη οπότε θα πάρω χάπι για το θυρεοειδή (Τ4). Αν το παίρνει κάποια πως το παίρνει σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!! Τέλεια...σε ποια βδομαδα εισαι τωρα;

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑ...Μόλις ειδα βιντεο με φυσ.τοκετό κι εβαλα κατι κλάμματα όταν βγηκε το μωρό, πιο πολύ απο αυτό έκλαψα! Φφφφ....

Πολυ κλάμα  ναι. Δεν είναι πολύ συγκινητικό;; τα βλέπω συνέχεια και κλαίω και εγώ. Θυμάμαι και τον τοκετό της κόρης μου και μου φαίνεται σαν τώρα. Δεν θυμάμαι τίποτα από την εγκυμοσύνη αλλά από τον τοκετό τα θυμάμαι όλα. Μόνο τα καλά. Έχουν περάσει 17 χρόνια και δεν υπάρχει ημέρα που να μην το έχω σκεφτεί.  Η κόρη μου, τα έχει μάθει απ'έξω. Η καλύτερη στιγμή στην ζωή μας είναι αυτή. Τι να λέμε τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Skiouros83 είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ την άλλη Πέμπτη έχω ραντεβού με το γιατρό μου όποτε θα τον ρωτήσω!! Κι εσύ θεωρώ ότι δεν πρέπει να αγχώνεσαι για το μαγνήσιο αφού μίλησες με το γιατρό σου, μην ταράζεσαι γιατί ταράζεται και το μωρό 

 

Καλησπέρα κορίτσια επιζώ να είστε όλες καλά!!! Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό μου, ο μπέμπης είναι μια χαρά μεγαλώνει, τον βρήκε 210 γραμμάρια 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Έκλεισες ραντεβού για την Β επιπέδου; Σε ποιά εβδομάδα βρίσκεσαι;

Ευτυχώς το λύσαμε το θέμα. Μειώθηκε η δόση και πήγα για υπέρηχο και ήταν μια χαρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kit1982 είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Έκλεισες ραντεβού για την Β επιπέδου; Σε ποιά εβδομάδα βρίσκεσαι;

Ευτυχώς το λύσαμε το θέμα. Μειώθηκε η δόση και πήγα για υπέρηχο και ήταν μια χαρά. 

Είμαι 17&4 σήμερα, ναι β επιπέδου θα κάνω 23/10!!! Ανυπομονώ!!! Είδες ;;; Όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Skiouros83 είπε:

Είμαι 17&4 σήμερα, ναι β επιπέδου θα κάνω 23/10!!! Ανυπομονώ!!! Είδες ;;; Όλα καλά!!!!

Αχ ναι ευτυχώς! Εμεις μία εβδομάδα πριν από εσενα. Είμαστε πολύ κοντά.  Και εγώ ανυπομονώ. Λένε ότι βλέπουν προσωπάκι και ότι είναι έγχρωμο. Με το καλό κοπέλα μου και εσύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Αχ ναι ευτυχώς! Εμεις μία εβδομάδα πριν από εσενα. Είμαστε πολύ κοντά.  Και εγώ ανυπομονώ. Λένε ότι βλέπουν προσωπάκι και ότι είναι έγχρωμο. Με το καλό κοπέλα μου και εσύ. 

Ναι όλα να πάνε καλά για όλες μας γιατί είναι πολυ σημαντική εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Skiouros83 είπε:

Ναι όλα να πάνε καλά για όλες μας γιατί είναι πολυ σημαντική εξέταση 

Όλα καλά θα πάνε.❤

@Marouli_89 δεν παίρνω αλλα απο οτι εχω ακούσει ειναι το πρωτο χαπι της ημερας, νηστικη και οτι απεχει και απο γευμα και απο αλλα συμπληρωματα ή φαρμακα. Αλλα δεν γνωριζω ποση ωρα. Ο γιατρος τι σου ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι,

Η ΤSH βγήκε λίγο ανεβασμένη οπότε θα πάρω χάπι για το θυρεοειδή (Τ4). Αν το παίρνει κάποια πως το παίρνει σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα? 

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Εγω το πίνω πρωί μόλις ξυπνήσω!!Μπορώ να φάω μετα απο μισή ώρα και τα υπόλοιπα χάπια μετά απο  ώρες!!λογικα θα σου δώσει οδηγίες κ ο ενδοκρινολόγος

@Earpμπράβο κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!! Τέλεια...σε ποια βδομαδα εισαι τωρα;

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑ...Μόλις ειδα βιντεο με φυσ.τοκετό κι εβαλα κατι κλάμματα όταν βγηκε το μωρό, πιο πολύ απο αυτό έκλαψα! Φφφφ....

Ειμαι 20 +4  είμαι 

Και εγώ έχω δει βίντεο και έμενα με πιάνουν τα κλάματα και φαντάζομαι το εαυτό μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Εγω το πίνω πρωί μόλις ξυπνήσω!!Μπορώ να φάω μετα απο μισή ώρα και τα υπόλοιπα χάπια μετά απο  ώρες!!λογικα θα σου δώσει οδηγίες κ ο ενδοκρινολόγος

@Earpμπράβο κορίτσι μου!!

Ναι μου είπε νηστική το πρωί, μετά από 4 ώρες τον σίδηρο, τώρα θα πάω και στον ντοκ να τα δείξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Skiouros83 είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ την άλλη Πέμπτη έχω ραντεβού με το γιατρό μου όποτε θα τον ρωτήσω!! Κι εσύ θεωρώ ότι δεν πρέπει να αγχώνεσαι για το μαγνήσιο αφού μίλησες με το γιατρό σου, μην ταράζεσαι γιατί ταράζεται και το μωρό 

 

Καλησπέρα κορίτσια επιζώ να είστε όλες καλά!!! Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό μου, ο μπέμπης είναι μια χαρά μεγαλώνει, τον βρήκε 210 γραμμάρια 

Μπράβο κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Συγχαρητήρια! Είδες προσωπακι; Ήταν εγχρωμος ο υπερηχος; 

Ναι είδαμε είχε και το χερι στο στόμα??? όχι δεν ήταν έγχρωμος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Πολυ κλάμα  ναι. Δεν είναι πολύ συγκινητικό;; τα βλέπω συνέχεια και κλαίω και εγώ. Θυμάμαι και τον τοκετό της κόρης μου και μου φαίνεται σαν τώρα. Δεν θυμάμαι τίποτα από την εγκυμοσύνη αλλά από τον τοκετό τα θυμάμαι όλα. Μόνο τα καλά. Έχουν περάσει 17 χρόνια και δεν υπάρχει ημέρα που να μην το έχω σκεφτεί.  Η κόρη μου, τα έχει μάθει απ'έξω. Η καλύτερη στιγμή στην ζωή μας είναι αυτή. Τι να λέμε τώρα; 

17 χρόνια;;;; Καλεεεεεεεε θα τσιριξω! Αυτο δεν το ηξερα, ιιιιιιιιιιιι....

Χαιρομαι που τα θυμάσαι όλα, ετοιμάσου να σε βομβαρδίσω με ερωτήσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Ναι μου είπε νηστική το πρωί, μετά από 4 ώρες τον σίδηρο, τώρα θα πάω και στον ντοκ να τα δείξω. 

Μετα απο 3 ώρες ήθελα να γράψω!!Ναι καλά στα είπε!!εγω δν είχα πριν τώρα στην κύηση το παρουσίασα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Μετα απο 3 ώρες ήθελα να γράψω!!Ναι καλά στα είπε!!εγω δν είχα πριν τώρα στην κύηση το παρουσίασα!!

Παίρνω κι εγώ t4 για να κατεβάσω την tsh αν και ήταν μέσα στα όρια! Μου έχει πει να το παίρνω πρωί νηστική να τρώω μετά από 20 λεπτά και το σίδηρο μετά από 2 ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

17 χρόνια;;;; Καλεεεεεεεε θα τσιριξω! Αυτο δεν το ηξερα, ιιιιιιιιιιιι....

Χαιρομαι που τα θυμάσαι όλα, ετοιμάσου να σε βομβαρδίσω με ερωτήσεις!!!

Ναι ναι!!! Είναι ολόκληρη κοπέλα! Την είχα κάνει στα 20. Άλλη φάση. Δεν καταλάβαινα τίποτα. Ναι καρδουλα μου, ρωτα ότι θέλεις από τον τοκετό και μετά τα θυμάμαι όλα. Έχω ξεχάσει την εγκυμοσυνη. Δεν ξέρω γιατί. Ίσως επειδή ήταν ευκολη και δεν αντιμετώπισα σχεδόν τιποτα; Ίσως επειδή με την γέννα τα ξεχνάς ολα; Ίσως τα χρόνια που περασαν; Πάντως η εγκυμοσύνη που βιώνω τώρα, νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά. Μία ημέρα πριν γεννήσω, είχα βγει στα μπουζούκια. Μακάρι όλες να έχουμε τέτοιες εγκυμοσύνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια κορίτσια @Earp & @Zen_K .. Υπέροχα νέα!!! @Annie28 κ γω κλάμα τρελό όποτε τα βλέπω..κ πριν μείνω έγκυος.. το θεωρώ μαγικό όλο αυτό που συμβαίνει! Μοναδική στιγμή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kit1982 20 χρονών;;; Ω ρε κοπέλα μου, πόσο νέα! Απίστευτο...ουφ. Ας κάνω λοιπόν μια ερώτηση. Η επισκληρίδιος φτάνει τον πόνο σε ανεκτά επίπεδα; Δηλαδή οκ, πονας αλλα λίγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

@Kit1982 20 χρονών;;; Ω ρε κοπέλα μου, πόσο νέα! Απίστευτο...ουφ. Ας κάνω λοιπόν μια ερώτηση. Η επισκληρίδιος φτάνει τον πόνο σε ανεκτά επίπεδα; Δηλαδή οκ, πονας αλλα λίγο;

Γενικά η κάθε γυναίκα έχει δικό της "όριο πόνου".. Επίσης κάθε μαιευτήριο κ κάθε γιατρός κάνει σε διαφορετική φάση επισκληριδιο. Δηλαδή αν κάνουν σε διαστολή 5 δεν καταλαβαίνεις τίποτα.... Κάποιοι κάνουν σε διαστολή 8..  Είναι ανάλογα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γενικά η κάθε γυναίκα έχει δικό της "όριο πόνου".. Επίσης κάθε μαιευτήριο κ κάθε γιατρός κάνει σε διαφορετική φάση επισκληριδιο. Δηλαδή αν κάνουν σε διαστολή 5 δεν καταλαβαίνεις τίποτα.... Κάποιοι κάνουν σε διαστολή 8..  Είναι ανάλογα. 

Σωστό κι αυτό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Σωστό κι αυτό....

Στο λέω από εμπειρίες. Είμαι κ νοσηλεύτρια... Εγώ πχ έχω πει στο γιατρό αν την παλέψω μέχρι το 8 και είμαι καλά. Δεν θα κάνουμε επισκληριδιο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Στο λέω από εμπειρίες. Είμαι κ νοσηλεύτρια... Εγώ πχ έχω πει στο γιατρό αν την παλέψω μέχρι το 8 και είμαι καλά. Δεν θα κάνουμε επισκληριδιο.... 

Δηλαδή μετα το 8ο δεν αξιζει να κανεις επισκλήρίδιο πιστευεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Δηλαδή μετα το 8ο δεν αξιζει να κανεις επισκλήρίδιο πιστευεις;

Μέχρι τη διαστολή οκτώ είναι πολλές οι ώρες κ κουράζεσαι. Μετά είναι καμιά ώρα το πολύ. Ε θα χω φάει όλη την κούραση στην λίγη ώρα ακόμη θα κολλωσω!?? Έτσι το σκέφτομαι βέβαια τώρα..... Θα κάνω γιόγκα. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annie28 είπε:

@Kit1982 20 χρονών;;; Ω ρε κοπέλα μου, πόσο νέα! Απίστευτο...ουφ. Ας κάνω λοιπόν μια ερώτηση. Η επισκληρίδιος φτάνει τον πόνο σε ανεκτά επίπεδα; Δηλαδή οκ, πονας αλλα λίγο;

Ναι είναι φανταστικό να γίνεσαι μανούλα μικρή. Καρδούλα μου, δεν έκανα επισκληριδιο. Είχα διαστολή χωρίς πόνους. Μου κάνανε ένεση με τεχνητούς πόνους, μου έσπασε τα νερά η μαία και γέννησα φυσιολογικά μετά από 7 ώρες από την εισαγωγή μου στο νοσοκομείο. Μετά την γέννα, περπαταγα κανονικά, έτρωγα ότι ήθελα ήταν μια χαρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...