Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιασω-εξωσωματικη


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Θα ηθελα ν μ πειτε την γνωμη σας για εξωσωματικη στο ιασω! Καποιες π εχετε κανει! Η ηταν εκει ο γιατρος σας χωρις να ειναι εξωσωματικος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ, ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΕ 2 ΚΥΚΛΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ (ΟΧΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ) .

ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΠΑΛΙ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΧΩ 4 ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΥΟΣΥΝΤΗΡΗΣΗ.

 

ΠΡΩΤΑ ΕΨΑΞΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ. ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΟΛΑ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ.

 

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΟΥΝ, ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ!!

 

ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΧΑΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

Εγώ είχα κάνει στο Institute of Life Iaso εαν λέμε το ίδιο. Έχει πολύ καλό εμβρυολογικό, αλλά δεν είχα μείνει ευχαριστημένη από τον γιατρό.

Θα ηθελες να μ πεις το κοστος? Και με ποιον γιατρο ησουν σε πμ? Τ αποτελεσμα είχες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η satya είπε:

Εγώ είχα κάνει στο Institute of Life Iaso εαν λέμε το ίδιο. Έχει πολύ καλό εμβρυολογικό, αλλά δεν είχα μείνει ευχαριστημένη από τον γιατρό.

Καλησπερα κοριτσια Θα ήθελα και εγώ να μάθω το κοστος; και τον γιατρό!σε πμ! Γιατί πρόκειται να κάνω σπερματεγχυνση!Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ, ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΕ 2 ΚΥΚΛΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ (ΟΧΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ) .

ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΠΑΛΙ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΧΩ 4 ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΥΟΣΥΝΤΗΡΗΣΗ.

 

ΠΡΩΤΑ ΕΨΑΞΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ. ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΟΛΑ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ.

 

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΟΥΝ, ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ!!

 

ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΧΑΡΑ.

Ευχομαι ολα να πανε καλα κ αυτη η προσπάθεια σου να ειναι η τυχερη! Σε ευχαριστω πολυ για τα ομορφα λογια σου! Ο γιατρός μ ειναι εκει μ προτεινε βεβαια σπερματενχυση αλλα εγω λεω να παω κατέυθειαν σε εξωσωματικη γιατι παιζουν κιαλλα θεματα! Αν θες στειλε μ τον γιατρο σε πμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

εχω κανει εξωσωματικη στο ιασω σε ημιφυσικο κυκλο κ εμεινα πολυ δυσαρεστημενη.......και απο το γιατρο και τη γενετιστρια,,,,,,ασε που μου πηραν μια περιουσια......δεν σεβονται τιποτα...καιβεβαιως απετυχα γιατι υπηρχε μεγαλη προχειροτητα...η πιο καλοστημενη φαμπρικα ever!! αλλα η καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη....καλη σου επιτυχια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου κορίτσι μου. Είμαι πολύ ευχαριστημένη από το Ιασώ και από το γιατρό μου! Αν και έχουμε μεγάλο πρόβλημα εγώ κι ο άντρας μου, τα καταφέραμε με τη 2η προσπάθεια με φάρμακα. Είμαι 14 εβδομάδων έγκυος.Ενδιάμεσα έκανα δύο φορές σε φυσικό κύκλο με επιθυμία δική μου. Στον ίδιο γιατρό έμεινε και η φίλη μου σε δίδυμα με την πρώτη προσπάθεια. Το κόστος πολύ πιο κάτω από αυτά που ακούω από κοπέλες, μόνο που δέ μπορώ να το αναφέρω, αλλά ο γιατρός μου είναι ο Ψαθάς και μια γνώμη καλό θα ήταν να είχες από αυτόν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου!Κ γω έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το Ιασώ!Κ απ τις μαιες κ απ τους εμβρυολογους!ο γιατρός μου που επέλεξα συνεργαζόταν εκεί κ πήγα!πετύχαμε την πρώτη κ ελπίζω να συνεχίσει η κύηση μου καλά!σου εύχομαι ότι κ να επιλέξεις να σου πάνε όλα υπέροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια διαβάζοντας γενικά τις απαντήσεις σας έχω τελικά την εντύπωση ότι στο ίδιο κέντρο μπορεί μια να πει τα καλύτερα κ άλλη τα χειρότερα κ είναι περισσότερο θέμα γιατρού...

@Χαρα123 Τελικά προχώρησες με τη σπερματέγχυση; Αν φυσικά θες να πεις την εμπειρία σου. Σε ρωτάω επειδή το σκέφτομαι κ δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τα ποσοστά επιτυχίας... ( @Nancaki88 επειδή ξέρω ότι ενδιαφέρεσαι...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 12/6/2019 at 12:21 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια διαβάζοντας γενικά τις απαντήσεις σας έχω τελικά την εντύπωση ότι στο ίδιο κέντρο μπορεί μια να πει τα καλύτερα κ άλλη τα χειρότερα κ είναι περισσότερο θέμα γιατρού...

@Χαρα123 Τελικά προχώρησες με τη σπερματέγχυση; Αν φυσικά θες να πεις την εμπειρία σου. Σε ρωτάω επειδή το σκέφτομαι κ δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τα ποσοστά επιτυχίας... ( @Nancaki88 επειδή ξέρω ότι ενδιαφέρεσαι...)

Γεια σου κορίτσι μου ! Ναι προχώρησα! Με ενέσεις χάπια! Ουσιαστικά διέγερση ελαφρού τύπου! Αλλά δεν ήρθε νινακι! Που θα πάει θα το πετύχουμε! Απλώς δεν είμαι διατεθειμένη να κάνω αλη σπερματεγχυνση!Εσύ τι έκανες τελικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου ! Ναι προχώρησα! Με ενέσεις χάπια! Ουσιαστικά διέγερση ελαφρού τύπου! Αλλά δεν ήρθε νινακι! Που θα πάει θα το πετύχουμε! Απλώς δεν είμαι διατεθειμένη να κάνω αλη σπερματεγχυνση!Εσύ τι έκανες τελικα;

Μίλησα με το γιατρό κ είπαμε για Σεπτέμβρη. Να δωσουμε λιγο χρόνο ακόμα κ επίσης να μην τρέχουμε καλοκαιριάτικα! Κ γω θεωρω οτι 1 το παααρα πολύ 2 αλλιώς μετα καλύτερα να παει κανείς παρακάτω. 

Εμεις είμαστε στην ανεξήγητη υπογονιμότητα, όλες μας οι εξετάσεις ειναι πολυ καλές (απο τη μια καλο απο την αλλη εκνευριστικο). Εσεις αν επιτρέπεται έχετε κάποιο θέμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2019 at 12:21 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια διαβάζοντας γενικά τις απαντήσεις σας έχω τελικά την εντύπωση ότι στο ίδιο κέντρο μπορεί μια να πει τα καλύτερα κ άλλη τα χειρότερα κ είναι περισσότερο θέμα γιατρού...

@Χαρα123 Τελικά προχώρησες με τη σπερματέγχυση; Αν φυσικά θες να πεις την εμπειρία σου. Σε ρωτάω επειδή το σκέφτομαι κ δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τα ποσοστά επιτυχίας... ( @Nancaki88 επειδή ξέρω ότι ενδιαφέρεσαι...)

@TokyoΔε με ξεχνάς ποτέ κοριτσάκι μου! Σε ευχαριστώ! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Μίλησα με το γιατρό κ είπαμε για Σεπτέμβρη. Να δωσουμε λιγο χρόνο ακόμα κ επίσης να μην τρέχουμε καλοκαιριάτικα! Κ γω θεωρω οτι 1 το παααρα πολύ 2 αλλιώς μετα καλύτερα να παει κανείς παρακάτω. 

Εμεις είμαστε στην ανεξήγητη υπογονιμότητα, όλες μας οι εξετάσεις ειναι πολυ καλές (απο τη μια καλο απο την αλλη εκνευριστικο). Εσεις αν επιτρέπεται έχετε κάποιο θέμα;

Εγώ έκανα λαπαροσκόπηση λόγο ενδομητρίωσης αλλά όλες οι άλλες οι εξετάσεις τέλειες! Τώρα προς το παρών θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά και από Σεπτέμβρη βλέπουμε! Έχει ο Θεός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2019 at 1:46 ΜΜ, ο/η antzy9 είπε:

εχω κανει εξωσωματικη στο ιασω σε ημιφυσικο κυκλο κ εμεινα πολυ δυσαρεστημενη.......και απο το γιατρο και τη γενετιστρια,,,,,,ασε που μου πηραν μια περιουσια......δεν σεβονται τιποτα...καιβεβαιως απετυχα γιατι υπηρχε μεγαλη προχειροτητα...η πιο καλοστημενη φαμπρικα ever!! αλλα η καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη....καλη σου επιτυχια 

Καλημέρα,  είναι εύκολο να γράψεις λεπτομέρειες ή ονόματα γιατρών, αν θες και σε πμ,καθώς πρόκειται να κάνω το ίδιο στο Ιασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για το εμβρυολογικο κομμάτι του Ιασώ...Δεν έχω ακούσει καθόλου καλά για τον Βασ.....Ενώ αντιθέτως για τον ψα....αρκετά καλά ....άμα γνωρίζει κάποια θα ήθελα και εγώ να μάθω περισσότερα για το κόστος ...Σας ευχαριστώ καλά επιτυχία σε όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 30/6/2019 at 6:32 ΜΜ, ο/η Sunset13 είπε:

Και εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για το εμβρυολογικο κομμάτι του Ιασώ...Δεν έχω ακούσει καθόλου καλά για τον Βασ.....Ενώ αντιθέτως για τον ψα....αρκετά καλά ....άμα γνωρίζει κάποια θα ήθελα και εγώ να μάθω περισσότερα για το κόστος ...Σας ευχαριστώ καλά επιτυχία σε όλες 

συμφωνω απολυτα....σου ευχομαι τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
στις On 4/8/2019 at 12:03 ΠΜ, ο/η ElektraGr είπε:

Κοριτσια θα ηθελα να μου πειτε κ μενα σε πμ για Ιασω με ποιον γιατρο ησασταν κ εμπειρια

Κορίτσια καλημέρα! Γνωρίζει κάποια από εσάς τις βιταμίνες Ovamax, FertiliMax και Metriomed; Από που μπορώ να τις προμηθευτώ για να τις πάρω πιο οικονομικά από τα φαρμακεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις On 25/6/2019 at 12:46 ΜΜ, ο/η Χαρα123 είπε:

Εγώ έκανα λαπαροσκόπηση λόγο ενδομητρίωσης αλλά όλες οι άλλες οι εξετάσεις τέλειες! Τώρα προς το παρών θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά και από Σεπτέμβρη βλέπουμε! Έχει ο Θεός!

Καταρχήν να σ πω ότι ελπίζω να είσαι ήδη έγκυος, αλλιώς με το καλό! Κ να σε ρωτήσω, σε ποιον γιατρό έκανες τη λαπαροσκοπηση στο ιασω κ την εμπειρία σου σε αυτό, γτ έχω κ εγώ ενδομοιτριωση κ γιατρό στο ιασω αλλά μάλλον θα τον αλλάξω. Ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...