Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Ναι συμφωνώ για το στόχο αλλά όλοι τώρα?Μετά από μια αποτυχημένη ΕΤ δλδ....λές και το ξέρουν αυτό με ενοχλεί.... πραγματικά την ώρα της ακτινογραφίας μου ήρθε να σηκωθώ να φύγω......έτοιμη να σκάσω ήμουνα!

@Χρυσάφω καλησπέρα και συγνώμη που πετάγομαι αλλά επειδή την πάτησα...θέλουν 2 τελευταίου έτους που να μην απέχουν λιγότερο από 75 μέρες και από διαφορετικό εργαστήριο.

αγαπημένη δεν το λέει από κουτσομπολιό ο άνθρωπος! Ρωτάει γιατί αν είσαι απαγορεύεται η ακτινογραφία!!! Μια οικογενειακή φίλη δεν είχε καταλάβει ότι είναι έγκυος κ έκανε... δυστυχώς μετά ο γιατρός δεν την άφησε καν να κρατήσει το μωρό είναι φοβερές οι επιπλοκές! Γι'αυτό σε ρωτάνε... οπότε μην σκας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Να σε ρωτήσω.Για την επιτροπή θελουν 2 σπερμοδιαγραμματα σε διαστημα μεταξυ τους 75 ημερων;;;

ξέρω ότι θέλει 2 αλλά δεν ξέρω πόσων ημερών. Ο δικός μου φορέας λειτουργεί διαφορετικά κ δεν ζήτησαν κάτι τέτοιο. Όμως αν πας 3-4 σελίδες πίσω η @Niki94 έχει κάνει παράθεση όλα τα δικαιολογητικά, είμαι σίγουρη ότι κάπου πρόσφατα είδα αυτό της το μήνυμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Ναι συμφωνώ για το στόχο αλλά όλοι τώρα?Μετά από μια αποτυχημένη ΕΤ δλδ....λές και το ξέρουν αυτό με ενοχλεί.... πραγματικά την ώρα της ακτινογραφίας μου ήρθε να σηκωθώ να φύγω......έτοιμη να σκάσω ήμουνα!

@Χρυσάφω καλησπέρα και συγνώμη που πετάγομαι αλλά επειδή την πάτησα...θέλουν 2 τελευταίου έτους που να μην απέχουν λιγότερο από 75 μέρες και από διαφορετικό εργαστήριο.

Να είσαι καλα κορίτσι μου...Μάλλον δεν θα παω απο επιτροπη...Δεν εχουμε ασφάλεια οποτε ετσι κ αλλιώς αν κανουμε ολες αυτες τις εξετάσεις και τις πληρώσουμε  μια η άλλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

ξέρω ότι θέλει 2 αλλά δεν ξέρω πόσων ημερών. Ο δικός μου φορέας λειτουργεί διαφορετικά κ δεν ζήτησαν κάτι τέτοιο. Όμως αν πας 3-4 σελίδες πίσω η @Niki94 έχει κάνει παράθεση όλα τα δικαιολογητικά, είμαι σίγουρη ότι κάπου πρόσφατα είδα αυτό της το μήνυμα 

Ναι εχω το κατεβατό των εξετάσεων...Είναι παρα πολλά που χρειάζονται..Είχα απορία με το σπερμοδιαγραμμα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Να είσαι καλα κορίτσι μου...Μάλλον δεν θα παω απο επιτροπη...Δεν εχουμε ασφάλεια οποτε ετσι κ αλλιώς αν κανουμε ολες αυτες τις εξετάσεις και τις πληρώσουμε  μια η άλλη..

αν δεν έχεις ασφάλεια τότε μάλλον γενικά δεν μπορείς να πας επιτροπή... για τους ασφαλισμένους του εοπυ δεν ειναι; ας πει όμως κάποια κοπέλα που έχει περάσει γιατί όπως είπα εγώ δεν είμαι εοπυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

αν δεν έχεις ασφάλεια τότε μάλλον γενικά δεν μπορείς να πας επιτροπή... για τους ασφαλισμένους του εοπυ δεν ειναι; ας πει όμως κάποια κοπέλα που έχει περάσει γιατί όπως είπα εγώ δεν είμαι εοπυ...

Σωστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσι μου με συγκινήσες πολύ!Εύχομαι καλή επιτυχία!Όσο και αν δεν το πιστεύεις σε νιώθω σε κάποιο βαθμό γιατί έχω περάσει κ εγώ πολλά με τους γονείς μου κ τώρα έχασα τη γη κάτω από τα πόδια με το σπέρμα του άντρα μου.Να ακούς μόνο το γιατρό σου!Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου κ ας μη σε ξέρω!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ σου εύχομαι τα καλύτερα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Geo2009 είπε:

@Niki94 κούκλα μου πόσο συγκινητικά τα λόγια σου! Να πεις στον άντρα σου ότι είναι πολύ τυχερός που σε έχει! Δεν σκέφτονται πολλές γυναίκες όπως εμείς γλυκιά μου! Να είστε πάντα έτσι ερωτευμένοι και σύντομα να αποκτήσετε το μωράκι σας εύχομαι!!! Με το καλό όλα!?????

Επίσης ένα μπράβο στο γιατρό σου που σε ανεβάζει και σε βοηθάει τόσο! Αν θες πες μας το όνομά του να τον έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού! ????

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου θα στο στείλω σε μνμ το όνομα του..!!! Ναι ναι είναι πολύ σωστό ψυχολογικά να σε ανέβαζε π ιατρός σου..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι εχω το κατεβατό των εξετάσεων...Είναι παρα πολλά που χρειάζονται..Είχα απορία με το σπερμοδιαγραμμα ..

Κάθε 3 μήνες αναμένετε το σπέρμα και θέλουν μα δουν μήπως υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στα 2 και για αυτό ζηταν2 και από διαφορετικό κέντρο που να είναι συμβεβλημένο με το εοπυ..

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

αν δεν έχεις ασφάλεια τότε μάλλον γενικά δεν μπορείς να πας επιτροπή... για τους ασφαλισμένους του εοπυ δεν ειναι; ας πει όμως κάποια κοπέλα που έχει περάσει γιατί όπως είπα εγώ δεν είμαι εοπυ...

Ναι ναι για τους ασφαλισμένους του εοπυ είναι αν δεν έχεις περνάς πάλι αλλά με άλλο τρόπο που δεν το ξέρω νομίζω ζητάνε περισσότερα χαρτιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Στο εύχομαι! Είναι τόσο κουραστική αυτή η αναμονή... πάντως νομίζω ότι μπορείς να κάνεις τη μεταφορά σε φυσικό κύκλο χωρίς να πάρεις φάρμακα προετοιμασίας του ενδομητρίου... Μάλλον μετά χρειάζεται θρομβολυτικές ενέσεις αλλά τουλάχιστον να αποφύγεις τις ορμόνες! Θυμάμαι τα είχαμε πει κάποια στιγμή και είχατε αρκετά εμβρυάκια για μεταφορά οπότε θα πετύχετε σίγουρα :-) Καλά αποτελέσματα! 

@Tokyo, @Χρυσάφω Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!!!!!κ εσάς εύχομαι τα καλύτερα...πραγματικά είναι δύσκολος αυτός ο δρόμος...... @Tokyoκαλά θυμάσαι έχουμε 9 εμβρυάκια στην κατάψυξη.....κανουμε κ μετα ενέσεις???Εκτός από προγεστερόνη τι αλλά φάρμακα δίνουν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kppm είπε:

@Tokyo, @Χρυσάφω Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!!!!!κ εσάς εύχομαι τα καλύτερα...πραγματικά είναι δύσκολος αυτός ο δρόμος...... @Tokyoκαλά θυμάσαι έχουμε 9 εμβρυάκια στην κατάψυξη.....κανουμε κ μετα ενέσεις???Εκτός από προγεστερόνη τι αλλά φάρμακα δίνουν???

αν θυμάμαι καλά κάνεις κάτι ενέσεις για θρόμβους, ο δικός μου έχει συνταγογραφήσει τις clexan! Τα υπόλοιπα έχω την εντύπωση ότι δεν είναι κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

αγαπημένη δεν το λέει από κουτσομπολιό ο άνθρωπος! Ρωτάει γιατί αν είσαι απαγορεύεται η ακτινογραφία!!! Μια οικογενειακή φίλη δεν είχε καταλάβει ότι είναι έγκυος κ έκανε... δυστυχώς μετά ο γιατρός δεν την άφησε καν να κρατήσει το μωρό είναι φοβερές οι επιπλοκές! Γι'αυτό σε ρωτάνε... οπότε μην σκας!!!

Βρε ναι χαχαχαχα το ξέρω ότι απαγορεύεται δια ροπάλου αλλά έτυχαν όλα τώρα γι αυτό με πέιραξε.... χάθηκε δλδ να με έπιανε η μέση μου πρίν την ΕΤ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimsea είπε:

Βρε ναι χαχαχαχα το ξέρω ότι απαγορεύεται δια ροπάλου αλλά έτυχαν όλα τώρα γι αυτό με πέιραξε.... χάθηκε δλδ να με έπιανε η μέση μου πρίν την ΕΤ??

σε έπιασε πριν την επόμενη που θα είναι κ η καλή :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 σου εύχομαι να προχωρήσεις γρήγορα και φυσικά να έχεις μια τεράστια χοριακή.....Όταν μια γυναίκα πονάει τόσο πολύ να γίνει μανούλα....θα γίνει και μια πολύ γλυκιά μανούλα....Να σκέφτεσαι μόνο θετικά από εδώ κ εμπρός κ όλα θα πάνε τέλεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΧρυσάφωΕπειδή είδα ότι ρώτησες για τα σπερμοδιαγραμματα....Πρέπει όντως να είναι 2 και να έχουν διαφορά 75 ημερών.....ο τι θες για την επιτροπή με Ρωτάς.....Αλλά δεν έχεις ασφάλεια είπες?????Εγώ Θεσσαλονίκη πέρασα....Δεν ξέρω που είσαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kppm είπε:

@Niki94 σου εύχομαι να προχωρήσεις γρήγορα και φυσικά να έχεις μια τεράστια χοριακή.....Όταν μια γυναίκα πονάει τόσο πολύ να γίνει μανούλα....θα γίνει και μια πολύ γλυκιά μανούλα....Να σκέφτεσαι μόνο θετικά από εδώ κ εμπρός κ όλα θα πάνε τέλεια!!!!!

Σ2 ευχαριστώ πολύ... Κι σε εσένα τα καλύτερα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η kppm είπε:

@ΧρυσάφωΕπειδή είδα ότι ρώτησες για τα σπερμοδιαγραμματα....Πρέπει όντως να είναι 2 και να έχουν διαφορά 75 ημερών.....ο τι θες για την επιτροπή με Ρωτάς.....Αλλά δεν έχεις ασφάλεια είπες?????Εγώ Θεσσαλονίκη πέρασα....Δεν ξέρω που είσαι.....

Αχ κορίτσι μου να σε ρωτήσω γιατί και εγώ Θεσσαλονίκη θα περάσω είναι αυστηροι; Έχω άγχος αν και προσπαθώ να τα μαζέψω όλα σωστά με τις σφραγίδες!σου κάνουν και ερωτήσεις η απλά βλέπουν τις εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, καλησπέρα. Σήμερα έκανα την 1η χοριακή, όπως μου είπε το κέντρο εξωσωματικής. Είχαμε κάνει εμβρυομεταφορά μίας βλαστοκύστης στις 29/10. Δυστυχώς τα αποτελέσματα απογοητευτικά: 28,8 .
Σάββατο θα την επαναλάβω σε άλλο εργαστήριο (μια κι εδώ επαρχία δεν ανοίγουν τα εργαστήρια) και μετά Δευτέρα θα την ξανακάνω στο αρχικό εργαστήριο. 
Έχει ακούσει καμία τόσο χαμηλή χοριακή να εξελίσσεται σε επιτυχημένη εγκυμοσύνη ή να περιμένω βιοχημική;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Σήμερα έκανα την 1η χοριακή, όπως μου είπε το κέντρο εξωσωματικής. Είχαμε κάνει εμβρυομεταφορά μίας βλαστοκύστης στις 29/10. Δυστυχώς τα αποτελέσματα απογοητευτικά: 28,8 .
Σάββατο θα την επαναλάβω σε άλλο εργαστήριο (μια κι εδώ επαρχία δεν ανοίγουν τα εργαστήρια) και μετά Δευτέρα θα την ξανακάνω στο αρχικό εργαστήριο. 
Έχει ακούσει καμία τόσο χαμηλή χοριακή να εξελίσσεται σε επιτυχημένη εγκυμοσύνη ή να περιμένω βιοχημική;;;

Καταρχήν συγχαρητήρια γιατί έχεις θετικό αποτέλεσμα και είσαι έγκυος. ξέρω περίμενες μία τιμή πιο μεγάλη γιατί είμαστε συνηθισμένες εδώ μέσα να βλέπουμε μεγάλες τιμές στις χοριακές. ωστόσο οφείλω να σου πω ότι υπήρχαν και μικρότερες χοριακές από τη δική σου οι οποίες εξελίχθηκαν μία χαρά. Σημασία έχει η χοριακή να ανεβαίνει και όχι τόσο η αρχική τιμή της. Θα κάνεις λίγο υπομονή να δεις τις επόμενες ημέρες πώς θα εξελιχθεί.... Το άγχος και η απογοήτευση δεν βοηθάει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Σήμερα έκανα την 1η χοριακή, όπως μου είπε το κέντρο εξωσωματικής. Είχαμε κάνει εμβρυομεταφορά μίας βλαστοκύστης στις 29/10. Δυστυχώς τα αποτελέσματα απογοητευτικά: 28,8 .
Σάββατο θα την επαναλάβω σε άλλο εργαστήριο (μια κι εδώ επαρχία δεν ανοίγουν τα εργαστήρια) και μετά Δευτέρα θα την ξανακάνω στο αρχικό εργαστήριο. 
Έχει ακούσει καμία τόσο χαμηλή χοριακή να εξελίσσεται σε επιτυχημένη εγκυμοσύνη ή να περιμένω βιοχημική;;;

 Ναι εννοείται έχουμε ακούσει!!! Δεν θυμάμαι ποια έλεγε προχθές ότι άρχισε με 7!!! Πραγματικά κοίτα πως ανεβαίνει οχι πως αρχισε!!! Ετσι όπως με την εξωσ κανεις χοριακη ακριβώς στις μέρες λογικό δεν ειναι να μην ειναι πάντα ψηλα απο την αρχη; 

Αχ στο εύχομαι απο καρδιάς να κρατάς το μωρό σου σύντομα! 

Αυτό με τα εργαστήρια σπάσιμο νεύρων... ποιος αντεχει ως τη Δευτέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Σήμερα έκανα την 1η χοριακή, όπως μου είπε το κέντρο εξωσωματικής. Είχαμε κάνει εμβρυομεταφορά μίας βλαστοκύστης στις 29/10. Δυστυχώς τα αποτελέσματα απογοητευτικά: 28,8 .
Σάββατο θα την επαναλάβω σε άλλο εργαστήριο (μια κι εδώ επαρχία δεν ανοίγουν τα εργαστήρια) και μετά Δευτέρα θα την ξανακάνω στο αρχικό εργαστήριο. 
Έχει ακούσει καμία τόσο χαμηλή χοριακή να εξελίσσεται σε επιτυχημένη εγκυμοσύνη ή να περιμένω βιοχημική;;;

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια!!! Έχω να σου πω ότι έχουμε ακούσει πολλές φορές να εξελίσσεται η εγκυμοσύνη τέλεια ακόμα και με με μικρότερη χοριακή! Μη σκέφτεσαι αρνητικά! Μόνο θετική σκέψη! Όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinaVE κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!! είσαι έγκυος!!!!! γιατί να μην πάει καλά;;;θέλουμε αρχικά να έχουμε θετική χοριακη και μετά να ανεβαίνει σωστά!!!! οπότε ηρεμία και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Σε πόσες μέρες σε έβαλαν να κάνεις χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinaVE τώρα πρόσεξα ότι χοριακη έκανες μετά από 10 μέρες..εγώ είμαι με 2 βλαστοκυστες και μου είπαν σε 12- 14 μέρες...άρα μια χαρά είσαι αν σκεφτείς ότι η εμφύτευση γίνεται από 4-6η μετά από ΕΤ...

@Χρυσάφω αν έχεις ΑΜΚΑ ζήτα να σου γράψουν εξέτασεις και να τις κάνεις σε δημόσιο νοσοκομείο...πάντως ψαξτο με την επιτροπή παρόλο που είσαι ανασφαλιστη, αν μπορείς να περάσεις γιατί το κόστος των φαρμάκων είναι μεγάλο...αν έχεις απορίες για την επιτροπή με χαρά να σε βοηθήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...