Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Σαν κι εμένα και τον άντρα μου είσαι κι εσύ!! Ιδανικά θέλουμε 3!! Και μου έλεγε τις προάλλες, και 3 και 4 μια χαρά είναι. 😯 Κουνέλα θέλει να με κάνει  

Βέβαια ωραία τα όνειρα, αλλά ας προσγειωθούμε εμείς. Ας ξεκινήσουμε απ'το πρώτο..🥰

 

Και εγω έτσι σκέφτομαι κορίτσια 4 θέλω αλλά δεν μπορώ να κάνω ούτε ένα..  Πόσο πολύ το ηθελά να ξέρατε. Με δοκιμάζει ο θεος τι να πω. Ό άντρας μου όταν το ακούει τρελεινετε από το άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω έτσι σκέφτομαι κορίτσια 4 θέλω αλλά δεν μπορώ να κάνω ούτε ένα..  Πόσο πολύ το ηθελά να ξέρατε. Με δοκιμάζει ο θεος τι να πω. Ό άντρας μου όταν το ακούει τρελεινετε από το άγχος. 

Εμένα κουβαλάει την ίδια τρέλα και χειρότερη, οπότε δεν αγχώνεται συχνά. Ξέρεις τι όμως; Όπως είπε κι ο γυναικολόγος μου, είναι πολλές κοπέλες που δυσκολεύονται πάρα πολύ για να έρθει το πρώτο τους παιδάκι! Στο δεύτερο ή τρίτο δεν έχουν κανένα θέμα όμως. Το πιστεύω αυτό πραγματικά και το συναντάς συχνά γύρω!! Οπότε ελπίζω ότι σιγά σιγά έρχεται κι η δική μας σειρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Steli είπε:

Επίσης δε ξερω ποια άλλη το ειχε αυτο, αλλα οι αντιπηκτικες με πέθαιναν στο πόνο. Δηλαδή καθε μερα που ερχόταν η ωρα της ένεσης έκλαιγα χωρις υπερβολή. Μιλαμε για πόνο οχι αστεια

Πόσο σε νιώθω...δεν κλαίω οκ αλλα οχι μόνο με πονάει το φάρμακο αλλα κ το δέρμα από τις μελανιές... Όταν γεμίζει η κοιλιά κάνω πόδια εγώ.. Το πάω εναλλάξ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Πόσο σε νιώθω...δεν κλαίω οκ αλλα οχι μόνο με πονάει το φάρμακο αλλα κ το δέρμα από τις μελανιές... Όταν γεμίζει η κοιλιά κάνω πόδια εγώ.. Το πάω εναλλάξ.. 

Ακριβώς. Στο μεταξυ επέμενε η μαια του οτι δεν πονανε. Τι λες χρυσή μου πηγα να της πω θέλεις να σου κάνω μια;;; μελανιές δεν ειχα πολλες. Εκανα μονο 3 εβδομάδες βέβαια.. Μοη είπε κανε στα πόδια αλλα ειλικρινα δεν ήθελα με τίποτα. Νομιζα θα πονουσε περισσότερο. 

Στο μεταξυ βγήκε και ο καρυοτυπος μου. Ολα καλα. Τα έστειλα στο γιατρο και με περιμένουν μεσα στο Μάιο. Αν καταφέρω να μετακινηθώ απο επαρχια τοτε, που δεν το βλέπω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Ακριβώς. Στο μεταξυ επέμενε η μαια του οτι δεν πονανε. Τι λες χρυσή μου πηγα να της πω θέλεις να σου κάνω μια;;; μελανιές δεν ειχα πολλες. Εκανα μονο 3 εβδομάδες βέβαια.. Μοη είπε κανε στα πόδια αλλα ειλικρινα δεν ήθελα με τίποτα. Νομιζα θα πονουσε περισσότερο. 

Στο μεταξυ βγήκε και ο καρυοτυπος μου. Ολα καλα. Τα έστειλα στο γιατρο και με περιμένουν μεσα στο Μάιο. Αν καταφέρω να μετακινηθώ απο επαρχια τοτε, που δεν το βλέπω.. 

Μία χαρά θα κινηθείς και όλα καλά θα μας πάνε... Έρχεται ο μήνας μας... Ψηλά στα μπούτια είναι όπως στην κοιλιά... Απλά έχει πιο πολλά αγγεία οπότε καλύτερα κάθετα να τις κάνεις κάνει λιγότερες μελανιές.. Αχ εγώ κάνω πολλές.. Δεν τις σταμάτησα και παίρνω κ σαλοσπιρ ταυτόχρονα... Έχω σοβαρό θέματακι... Τις κάνω ήδη 2 μήνες και μέχρι να μείνω κ να γεννήσω θα κάνω... Έχω δρόμο δηλ τουλάχιστον 10 μήνες στην καλύτερη... Εμένα έφτασε σε σημείο να με πονάει το κούμπωμα του παντελονιού όπου ακουμπούσε... Πόσα περνάμε για να μοιάζουν στους πατεράδες τους στο τέλος... 🤣🙈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω έτσι σκέφτομαι κορίτσια 4 θέλω αλλά δεν μπορώ να κάνω ούτε ένα..  Πόσο πολύ το ηθελά να ξέρατε. Με δοκιμάζει ο θεος τι να πω. Ό άντρας μου όταν το ακούει τρελεινετε από το άγχος. 

Δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι ..... δεν έκατσε η πρώτη φορά θα κάτσει τώρα και θα κανείς όσα θέλεις ;;;

ποτε θα προχωρήσεις ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι ..... δεν έκατσε η πρώτη φορά θα κάτσει τώρα και θα κανείς όσα θέλεις ;;;

ποτε θα προχωρήσεις ;;;

Ήταν για να ξεκινήσω Μάρτιο αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα..   όταν τελειώσει κατασταση αυτή βλεπουμε πάλι ποτέ. Μακάρι να έρθει και η σειρά μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Steli είπε:

Επίσης δε ξερω ποια άλλη το ειχε αυτο, αλλα οι αντιπηκτικες με πέθαιναν στο πόνο. Δηλαδή καθε μερα που ερχόταν η ωρα της ένεσης έκλαιγα χωρις υπερβολή. Μιλαμε για πόνο οχι αστεια

Εγώ που κάνω αντιπηκτικές προληπτικά πριν από κάθε πτήση (είμαι στα όρια για Αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο), τις κάνω στο μπράτσο κ δεν πονάνε... Αφήνουν όμως μελάναρες συνήθως.

Βέβαια στην κοιλιά θα είναι αλλιώς, ειδικά αν είναι τούρλα. Αν με το καλό μείνω έγκυος θα τις ξεκινήσω καθημερινά μαζί με σαλοσπιρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Kukki καλή επιτυχία!!! Θα περιμένουμε νέα σου! 

Είμαι πολύ χαρούμενη, έφτασαν 4 στην 3η ημέρα!! Μεταφέραμε χτες 2 (3 ημερών) 🤞και βάλαμε στην κατάψυξη άλλα 2!

Ο γυναικολόγος μου ήταν πολύ ευχαριστημένος από την εξέλιξη, γιατί στην αρχή είχε απογοητευτεί με τα 6 ωάρια και ανησυχούσε ότι θα μας μείνουν 1-2. 

Τώρα είμαι ξάπλα από χτες με μια χούφτα φάρμακα πρωί-μεσημέρι-βράδυ και μου είπε να παραμείνω ξαπλωμένη ως τη Δευτέρα. Τον ανησυχεί το λυκάκι μου (το αυτοάνοσο που έχω), που ευτυχώς δεν έχει κάνει καμία εμφάνιση μέχρι στιγμής και όλα έχουν κυλήσει κανονικά 🥰 

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τα καταφέραμε, είμαι πολύ χαρούμενη και ξαλαφρωμένη που φτάσαμε ως μια ασφαλή εμβρυομεταφορά! Τώρα να δω πως θα περάσουν 14 ολόκληρες ημέρες μέχρι τη χοριακή 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Εμένα κουβαλάει την ίδια τρέλα και χειρότερη, οπότε δεν αγχώνεται συχνά. Ξέρεις τι όμως; Όπως είπε κι ο γυναικολόγος μου, είναι πολλές κοπέλες που δυσκολεύονται πάρα πολύ για να έρθει το πρώτο τους παιδάκι! Στο δεύτερο ή τρίτο δεν έχουν κανένα θέμα όμως. Το πιστεύω αυτό πραγματικά και το συναντάς συχνά γύρω!! Οπότε ελπίζω ότι σιγά σιγά έρχεται κι η δική μας σειρά!

Κ μεις με τον άντρα μου έτσι είμαστε... Είμαστε μαζί από τα 19 μας κ από τότε λέγαμε ότι θέλουμε 5 παιδιά και 2 σκυλιά 😅 Βέβαια τώρα λέμε μακάρι να κάνουμε το πρώτο και βλέπουμε για τα υπόλοιπα... 

Και ο γυναικολόγος μου είπε το ίδιο, ότι το παν είναι να γίνει η αρχή και, αν δεν υπάρξουν επιπλοκές, τα επόμενα είναι πιο εύκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Ήταν για να ξεκινήσω Μάρτιο αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα..   όταν τελειώσει κατασταση αυτή βλεπουμε πάλι ποτέ. Μακάρι να έρθει και η σειρά μας

Καλημέρα!! Είναι να κάνεις κι εσύ διέγερση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Είμαι πολύ χαρούμενη, έφτασαν 4 στην 3η ημέρα!! Μεταφέραμε χτες 2 (3 ημερών) 🤞και βάλαμε στην κατάψυξη άλλα 2!

Ο γυναικολόγος μου ήταν πολύ ευχαριστημένος από την εξέλιξη, γιατί στην αρχή είχε απογοητευτεί με τα 6 ωάρια και ανησυχούσε ότι θα μας μείνουν 1-2. 

Τώρα είμαι ξάπλα από χτες με μια χούφτα φάρμακα πρωί-μεσημέρι-βράδυ και μου είπε να παραμείνω ξαπλωμένη ως τη Δευτέρα. Τον ανησυχεί το λυκάκι μου (το αυτοάνοσο που έχω), που ευτυχώς δεν έχει κάνει καμία εμφάνιση μέχρι στιγμής και όλα έχουν κυλήσει κανονικά 🥰 

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τα καταφέραμε, είμαι πολύ χαρούμενη και ξαλαφρωμένη που φτάσαμε ως μια ασφαλή εμβρυομεταφορά! Τώρα να δω πως θα περάσουν 14 ολόκληρες ημέρες μέχρι τη χοριακή 😱

Καλημέρα!! Μπράβο κοπέλα μου που τα κατάφερες τόσο καλά μέχρι τώρα!! Εύχομαι να πάει τέλεια η εμβρυομεταφορά και να πραγματοποιήσετε όλα σας τα όνειρα!! Εντάξει, ίσως όχι για 5!! Είπαμε ρε παιδί μου, κουνέλα θα γίνεις; 🤣 Δεν θα μπορείς να τα μαζέψεις μετά! Εγώ σου εύχομαι μόνο μέχρι 3-4 😋

Αλήθεια κάνατε την αρχή μ'ένα σκυλάκι;;

Άσχετο, τις ενέσεις πώς και τις κάνεις στο μπράτσο; Το προτιμάς σε σχέση με την κοιλιά;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki μια χαρά!!! Είδες στο είπα! Κ μένα έτσι όλα μέρα προχώρησαν!!! Φαντάσου ότι απορροψαμε κ 2 (λόγω συνδρόμου το ένα κ μέτριας εικόνας το άλλο) κ έμειναν 5😉. Έχω καταλήξει ότι άπαξ κ γίνει η γονιμοποίηση μετά όλα γίνονται!!

Εύχομαι τώρα κ με μια θετική χοριακη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα!! Μπράβο κοπέλα μου που τα κατάφερες τόσο καλά μέχρι τώρα!! Εύχομαι να πάει τέλεια η εμβρυομεταφορά και να πραγματοποιήσετε όλα σας τα όνειρα!! Εντάξει, ίσως όχι για 5!! Είπαμε ρε παιδί μου, κουνέλα θα γίνεις; 🤣 Δεν θα μπορείς να τα μαζέψεις μετά! Εγώ σου εύχομαι μόνο μέχρι 3-4 😋

Αλήθεια κάνατε την αρχή μ'ένα σκυλάκι;;

Άσχετο, τις ενέσεις πώς και τις κάνεις στο μπράτσο; Το προτιμάς σε σχέση με την κοιλιά;

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, και σε σένα εύχομαι να πάνε όοοοοολα καλά μόλις ξανα-ξεκινήσετε!

Ναι, έχουμε έναν πατσαβουρόσκυλο πολύ κακομαθημένο γιατί του έχω τρομερή αδυναμία και με κάνει ότι θέλει 😇 Όσο για τα παιδάκια, μάλλον θέλω πολλά γιατί είμαι μοναχοπαίδι και με έκαναν πολύ μικροί οι γονείς μου και ήμουν πάντα το μόνο παιδί στις παρέες και μετά έκανα μπεημπησιτινκ στα μωρά που ήρθαν 😂 

Για τις ενέσεις, τις κάνω στο μπράτσο γιατί μου φαίνεται πιο εύκολο, η κοιλιά με ανατριχιάζει κάπως... Και τώρα με τις ενέσεις για διέγερση δε μου άρεσε κ πολύ το τσίμπημα στην κοιλιά... Θα χρειαστεί να κάνεις κι εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Kukki μια χαρά!!! Είδες στο είπα! Κ μένα έτσι όλα μέρα προχώρησαν!!! Φαντάσου ότι απορροψαμε κ 2 (λόγω συνδρόμου το ένα κ μέτριας εικόνας το άλλο) κ έμειναν 5😉. Έχω καταλήξει ότι άπαξ κ γίνει η γονιμοποίηση μετά όλα γίνονται!!

Εύχομαι τώρα κ με μια θετική χοριακη!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Έχεις νεότερα με την ετ σου; Θα ξεκινήσεις αγωγή πριν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα!! Είναι να κάνεις κι εσύ διέγερση;

 Καλημερα κσι του χρονου  .Όχι διέγερση έχω κάνει και έβγαλα 8 εκ των οποίων τα  γονιμοποιηθηκάν έβαλα τίς 2 βλαστοκύστες και έμειναν αλλά 4 3ης μέρας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

 Καλημερα κσι του χρονου  .Όχι διέγερση έχω κάνει και έβγαλα 8 εκ των οποίων τα  γονιμοποιηθηκάν έβαλα τίς 2 βλαστοκύστες και έμειναν αλλά 4 3ης μέρας.. 

Πήγε τέλεια δηλαδή, μπράβο!!

Έχεις νεότερα για το τι θα γίνει με τις εμβρυομεταφορές; Επειδή τα πάμε καλά σαν χώρα, πιστεύω θα ανοίξουν σύντομα, αλλά πότε ακριβώς; 

Πάντως θα σας βγει σε καλό σ'εσάς κορίτσια που αργήσατε να κάνετε εμβρυομεταφορά. Αφήσατε το σώμα σας να ξεκουραστεί από την ταλαιπωρία των ορμονών κι επιπλέον ανοίγει ο καιρός τώρα κι είναι πολύ καλό αυτό! Όταν είναι ζεστή η κοιλιά, αυτό βοηθάει την εμφύτευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Έχεις νεότερα με την ετ σου; Θα ξεκινήσεις αγωγή πριν;

Εγω φίλη πάω σε φυσικό γαιτι έχω ευτυχώς κύκλο ρολόι, οπότε 3 με 4 μέρες είναι η προετοιμασία. Θεωρώ μετά το Πάσχα θα έχουμε νέα! ❤️

Αντε ευχάριστα για όλες εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Εγω φίλη πάω σε φυσικό γαιτι έχω ευτυχώς κύκλο ρολόι, οπότε 3 με 4 μέρες είναι η προετοιμασία. Θεωρώ μετά το Πάσχα θα έχουμε νέα! ❤️

Αντε ευχάριστα για όλες εύχομαι! 

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!! Μακάρι να μας δώσουν το οκ μετά το Πάσχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Ήταν για να ξεκινήσω Μάρτιο αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα..   όταν τελειώσει κατασταση αυτή βλεπουμε πάλι ποτέ. Μακάρι να έρθει και η σειρά μας

Υπομονή και θα αρχίσουν ... αφού έχεις έμβρυα είναι πιο απλά τα πράγματα 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Είμαι πολύ χαρούμενη, έφτασαν 4 στην 3η ημέρα!! Μεταφέραμε χτες 2 (3 ημερών) 🤞και βάλαμε στην κατάψυξη άλλα 2!

Ο γυναικολόγος μου ήταν πολύ ευχαριστημένος από την εξέλιξη, γιατί στην αρχή είχε απογοητευτεί με τα 6 ωάρια και ανησυχούσε ότι θα μας μείνουν 1-2. 

Τώρα είμαι ξάπλα από χτες με μια χούφτα φάρμακα πρωί-μεσημέρι-βράδυ και μου είπε να παραμείνω ξαπλωμένη ως τη Δευτέρα. Τον ανησυχεί το λυκάκι μου (το αυτοάνοσο που έχω), που ευτυχώς δεν έχει κάνει καμία εμφάνιση μέχρι στιγμής και όλα έχουν κυλήσει κανονικά 🥰 

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τα καταφέραμε, είμαι πολύ χαρούμενη και ξαλαφρωμένη που φτάσαμε ως μια ασφαλή εμβρυομεταφορά! Τώρα να δω πως θα περάσουν 14 ολόκληρες ημέρες μέχρι τη χοριακή 😱

Με το καλό κορίτσι μου γλυκό ..... όλα πήγαν ΚΑΤ ευχήν λοιπόν .....

σου εύχομαι ολόψυχα να έρθουν πολλά πολλά παιδάκια όπως τα έχεις ονειρευτεί ...

και εγώ θέλω μα του χαρίσω άδερφακι για βα μην είναι Μόναχουλης του ..... αλλά δεν έρχεται με τίποτα !!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα με πήραν τηλ, τα εμβρυακια μετά τον προεμφυτευτικο είναι Υγιέστατα κ ξεκινάμε διαδικασία εμβρυομεταφορας... Δευτέρα κάνω ένεση κ μέχρι τα μισά του Μάι θα γίνει.. Είμαι τόσο χαρούμενη.. Σήμερα είναι κ τα γενέθλια του συζύγου μου οποτε δε θα μπορούσε να μας έρθει μεγαλύτερη χαρά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσια μου σήμερα με πήραν τηλ, τα εμβρυακια μετά τον προεμφυτευτικο είναι Υγιέστατα κ ξεκινάμε διαδικασία εμβρυομεταφορας... Δευτέρα κάνω ένεση κ μέχρι τα μισά του Μάι θα γίνει.. Είμαι τόσο χαρούμενη.. Σήμερα είναι κ τα γενέθλια του συζύγου μου οποτε δε θα μπορούσε να μας έρθει μεγαλύτερη χαρά!!! 

Τέλεια νέα !!!!! Με το καλό κορίτσι μου ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσια μου σήμερα με πήραν τηλ, τα εμβρυακια μετά τον προεμφυτευτικο είναι Υγιέστατα κ ξεκινάμε διαδικασία εμβρυομεταφορας... Δευτέρα κάνω ένεση κ μέχρι τα μισά του Μάι θα γίνει.. Είμαι τόσο χαρούμενη.. Σήμερα είναι κ τα γενέθλια του συζύγου μου οποτε δε θα μπορούσε να μας έρθει μεγαλύτερη χαρά!!! 

Με το καλο!!! Μακάρι να ξεκινήσουν ως τότε, κ γω αυτό πιστεύω 😉

Πόσα έμβρυα είχατε στείλει για έλεγχο; εμείς 4 κ έμειναν 3, συν 2 τρίτης μέρας. 

Αντε να πάρουμε σειρά μια μια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Με το καλο!!! Μακάρι να ξεκινήσουν ως τότε, κ γω αυτό πιστεύω 😉

Πόσα έμβρυα είχατε στείλει για έλεγχο; εμείς 4 κ έμειναν 3, συν 2 τρίτης μέρας. 

Αντε να πάρουμε σειρά μια μια!!! 

4 εμβρυα έχουμε 5 - 6 ημερων.. Θα ξεκινήσουν μ είπε... Κάποια ήδη ξεκίνησαν κ σιγά σιγά από πρωτομαγιά όλα.... Αντε μακάρι να μας είναι τυχερά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσια μου σήμερα με πήραν τηλ, τα εμβρυακια μετά τον προεμφυτευτικο είναι Υγιέστατα κ ξεκινάμε διαδικασία εμβρυομεταφορας... Δευτέρα κάνω ένεση κ μέχρι τα μισά του Μάι θα γίνει.. Είμαι τόσο χαρούμενη.. Σήμερα είναι κ τα γενέθλια του συζύγου μου οποτε δε θα μπορούσε να μας έρθει μεγαλύτερη χαρά!!! 

μπράβο κορίτσι μου αυτά είναι καταπληκτικά νέα Καλή Ανάσταση να έχεις και να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...