Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Αχχχ ❣️ μακάρι κοπέλα μου!! 🌺💖

Πρώτο παιδάκι! Κρυφή επιθυμία τα δίδυμα βέβαια για να ξεμπερδευουμε με τις εξωσωματικές! Ούτως ή άλλως για δύο το σκεφτόμαστε.. Άντε να δούμε!! 

Τα καλύτερα γλυκιά μου κοπέλα και σε εσάς!! 💕 Πραγματικά σας εύχομαι τα καλύτερα και σε 10 μήνες να ζείτε το όνειρο!! 😘

Το πιο ωραίο όνειρο... 💞 🥰 Να μας λες τα νέα σου! Θα κάνουμε σχετικά κοντά διέγερση, εμείς νομίζω θα ξεκινήσουμε αρχές Μαΐου, μάλλον 1η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Ανάλογα με το κάθε περιστατικό κάνει και τις αναλογίες εξετάσεις ... εγ. Επισκέφθηκα την λευκού είναι εξαιρετική γιατρός και άνθρωπος 

Εννοώ αν ψάχνει εις βάθος κατι συγκεκριμένο πέρα απο τις εξετασεις του γιατρού, ορμονες αντισωματα dna κλπ. Η Λευκου που δέχεται; τη βρίσκω Αθήνα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Εννοώ αν ψάχνει εις βάθος κατι συγκεκριμένο πέρα απο τις εξετασεις του γιατρού, ορμονες αντισωματα dna κλπ. Η Λευκου που δέχεται; τη βρίσκω Αθήνα; 

Κάνει πιο εξειδικευμένες εξετάσεις και στους δυο ... εγώ την είχα δει Αθήνα πριν ένα χρόνο ... τώρα δεν ξέρω λόγω κατάστασης δεν νομίζω να κατέβαινει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Steli είπε:

Εννοώ αν ψάχνει εις βάθος κατι συγκεκριμένο πέρα απο τις εξετασεις του γιατρού, ορμονες αντισωματα dna κλπ. Η Λευκου που δέχεται; τη βρίσκω Αθήνα; 

Απ όσο έχω διαβάσει στο fb της δεν αναλαμβάνει πλέον νέα περιστατικά στην Αθήνα. Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται. Απλά συνεχίζει να βλέπει τους παλιούς της ασθενείς. Τώρα βέβαια που λόγω κορονοϊού κάνουν online ραντεβού δεν ξέρω... Πω πω κορίτσια τόσα που έχετε πει σκέφτομαι να παω και γω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!! 

Έχω ερώτηση την οποία σκέφτομαι εδώ κ καιρό αλλά δεν θέλω να ρωτήσω ακόμα στο εμβρυολογικο... (να γεννήσω να ξαναερθει η περίοδος με το καλο) 

Όταν πχ έχεις 3 έμβρυα στην κατάψυξη επιλέγονται τα δύο για έμβρυομεταφορα και μένει 1 στην κατάψυξη ... Όλα έγιναν βλαστοκυστες 

Πως πιστεύετε επιλέγονται? 

Πχ εμένα μ έβαλαν 5BA - 5BB...

Και αναρωτιέμαι το μικρούλι που είναι στην κατάψυξη θα είναι πιο καλό απ αυτά κ το κράτησαν ώστε να μπει μόνο του σαν πιο δυναμικό? 

(Λογικά όσες έχετε κάνει παραπάνω από μια έμβρυομεταφορα θα έχετε δει τι ποιότητα έχουν τα επόμενα έμβρυα σας....) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Μακάρι να ξέραμε εξαρχής ότι χρειάζεται κι αυτή η ειδικότητα σε μια εγκυμοσύνη! Εγώ νομίζω ότι θα ήμουν σε άλλη μοίρα τώρα 😔 Το ίδιο και μια καλή μου φίλη που έχασε το μωράκι της σε πολύ προχωρημένο μήνα. Εκείνη είχε σοβαρό πρόβλημα και δεν το ήξερε 😪 Γι'αυτό είναι καλό να μας παρακολουθούν κάποιοι γιατροί και στην καλύτερη, αχρείαστοι να 'ναι!!

Για μια γνωστή είχα ακούσει ότι είχε το ίδιο θέμα μ'εμένα, είχε δηλαδή υπερβολικά δυνατό ανοσοποιητικό. Είχε κάνει πόσες εξωσωματικές και δεν τα κατάφερνε με τίποτα! Αφού το έμαθε έμεινε έγκυος και τώρα είναι έγκυος στο δεύτερο μωράκι της. 

Πόσο το εύχομαι για όλες μας κορίτσια!! ❤️

Για τη θρομβοφιλία μου είπε ότι είναι παλιές οι εξετάσεις που γίνονται για διάφορα κληρονομικά γονίδια. Μόνο ένας συγκεκριμένος τύπος θρομβοφιλίας προκαλεί αποβολές και γι'αυτόν πρέπει να ελέγχονται οι γυναίκες που θέλουν εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Μακάρι να ξέραμε εξαρχής ότι χρειάζεται κι αυτή η ειδικότητα σε μια εγκυμοσύνη! Εγώ νομίζω ότι θα ήμουν σε άλλη μοίρα τώρα 😔 Το ίδιο και μια καλή μου φίλη που έχασε το μωράκι της σε πολύ προχωρημένο μήνα. Εκείνη είχε σοβαρό πρόβλημα και δεν το ήξερε 😪 Γι'αυτό είναι καλό να μας παρακολουθούν κάποιοι γιατροί και στην καλύτερη, αχρείαστοι να 'ναι!!

Για μια γνωστή είχα ακούσει ότι είχε το ίδιο θέμα μ'εμένα, είχε δηλαδή υπερβολικά δυνατό ανοσοποιητικό. Είχε κάνει πόσες εξωσωματικές και δεν τα κατάφερνε με τίποτα! Αφού το έμαθε έμεινε έγκυος και τώρα είναι έγκυος στο δεύτερο μωράκι της. 

Πόσο το εύχομαι για όλες μας κορίτσια!! ❤️

Για τη θρομβοφιλία μου είπε ότι είναι παλιές οι εξετάσεις που γίνονται για διάφορα κληρονομικά γονίδια. Μόνο ένας συγκεκριμένος τύπος θρομβοφιλίας προκαλεί αποβολές και γι'αυτόν πρέπει να ελέγχονται οι γυναίκες που θέλουν εγκυμοσύνη

Ο τύπος θρομβοφυλιας που λες για τις αυτόματες αποβολές είναι ο  PAI-2.

Εχω τον συγκεκριμένο σε ετεροζυγη μορφή! Εγώ το είχα ψιλιαστει ότι παίζει να έχω κάτι σχετικό με θρομβοφυλια γτ ο μπαμπάς θα είχε πάθει έμφραγμα αν δεν έδειχνε δείγματα "κούρασης" κ πρόβλημα με την αναπνοή του μετά από ανέβασμα σκαλοπάτιων στο εξοχικο... (γενικά λένε ότι η θρομβοφυλια είναι κληρονομικη αν δν είναι επίκτητη) 

Είχα πει στην γυναικολόγο μου να κάνω εξετάσεις θρομβοφυλιας κ μ είχε πει ότι στην εξωσωματικη θα μου έδιναν έτσι κι αλλιώς αντιπηκτικη αγωγή (salospir) οπότε με το που βλέπαμε τη θετική χοριακη θα συνέχιζα την αγωγή (με χαμηλού μοριακόυ βάρους ηπαρινη) μέχρι να δούμε το αποτέλεσμα.... 

Έτσι κι έγινε.... Μ έδωσαν Salospir από πριν την έμβρυομεταφορα.... Μέχρι τη θετική χοριακη όπου τότε η γυναικολος μου πια μ τα άλλαξε σε ενέσεις.... Τότε έκανα κ εξετάσεις θρομβοφυλιας βρήκαμε τις μετάλλαξεις που έχω κ είδαμε ότι  λόγω PAI-2, πρέπει να συνεχίσω τις ενέσεις σε όλη την εγκυμοσύνη όπως κ σε κάθε επόμενη εγκυμοσύνη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ο τύπος θρομβοφυλιας που λες για τις αυτόματες αποβολές είναι ο  PAI-2.

Εχω τον συγκεκριμένο σε ετεροζυγη μορφή! Εγώ το είχα ψιλιαστει ότι παίζει να έχω κάτι σχετικό με θρομβοφυλια γτ ο μπαμπάς θα είχε πάθει έμφραγμα αν δεν έδειχνε δείγματα "κούρασης" κ πρόβλημα με την αναπνοή του μετά από ανέβασμα σκαλοπάτιων στο εξοχικο... 

Είχα πει στην γυναικολόγο μου να κάνω εξετάσεις θρομβοφυλιας κ μ είχε πει ότι στην εξωσωματικη θα μου έδιναν έτσι κι αλλιώς αντιπηκτικη αγωγή (salospir) οπότε με το που βλέπαμε τη θετική χοριακη θα συνέχιζα την αγωγή (με χαμηλού μοριακόυ βάρους ηπαρινη) μέχρι να δούμε το αποτέλεσμα.... 

Έτσι κι έγινε.... Μ έδωσαν Salospir από πριν την έμβρυομεταφορα.... Μέχρι τη θετική χοριακη όπου τότε η γυναικολος μου πια μ τα άλλαξε σε ενέσεις.... Τότε έκανα κ εξετάσεις θρομβοφυλιας βρήκαμε τις μετάλλαξεις που έχω κ είδαμε ότι  λόγω PAI-2, πρέπει να συνεχίσω τις ενέσεις σε όλη την εγκυμοσύνη όπως κ σε κάθε επόμενη εγκυμοσύνη.... 

Πάντως η φίλη μου που δυστυχώς δεν το γνώριζε, γιατί δεν είχε συμπτώματα κάποιος συγγενής της 😢 άρχισε να έχει αιμορραγίες στην εγκυμοσύνη, δεν ήξερε, της έδωσαν τότε salospir και εν τέλει πήγαν πολύ άσχημα τα πράγματα πολύ λίγο πριν μπορέσει να το γεννήσει φυσιολογικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JoyCat είπε:

Πάντως η φίλη μου που δυστυχώς δεν το γνώριζε, γιατί δεν είχε συμπτώματα κάποιος συγγενής της 😢 άρχισε να έχει αιμορραγίες στην εγκυμοσύνη, δεν ήξερε, της έδωσαν τότε salospir και εν τέλει πήγαν πολύ άσχημα τα πράγματα πολύ λίγο πριν μπορέσει να το γεννήσει φυσιολογικά

Κρίμα :( η αλήθεια είναι ότι η θρομβοφυλια είναι επικίνδυνη κ για το έμβρυο κ για την μαμά.... Εγώ δεν θέλω να σκέφτομαι αυτό που μ είπε η γυναικολος μ όταν είδαμε το αποτέλεσμα της εξέτασης ότι μπορεί όλα αυτά τα χρόνια να έχω ξανά μείνει εγκυος κ να μην το έχω πάρει χαμπάρι κ λόγω Pai-2 να έχει χαθεί... Εχουν υπάρξει περίπτωσεις που είχα καθυστερήση αλλά δεν έκανα tests άμεσως γτ απογοητευομουν κάθε φορά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ο τύπος θρομβοφυλιας που λες για τις αυτόματες αποβολές είναι ο  PAI-2.

Εχω τον συγκεκριμένο σε ετεροζυγη μορφή! Εγώ το είχα ψιλιαστει ότι παίζει να έχω κάτι σχετικό με θρομβοφυλια γτ ο μπαμπάς θα είχε πάθει έμφραγμα αν δεν έδειχνε δείγματα "κούρασης" κ πρόβλημα με την αναπνοή του μετά από ανέβασμα σκαλοπάτιων στο εξοχικο... (γενικά λένε ότι η θρομβοφυλια είναι κληρονομικη αν δν είναι επίκτητη) 

Είχα πει στην γυναικολόγο μου να κάνω εξετάσεις θρομβοφυλιας κ μ είχε πει ότι στην εξωσωματικη θα μου έδιναν έτσι κι αλλιώς αντιπηκτικη αγωγή (salospir) οπότε με το που βλέπαμε τη θετική χοριακη θα συνέχιζα την αγωγή (με χαμηλού μοριακόυ βάρους ηπαρινη) μέχρι να δούμε το αποτέλεσμα.... 

Έτσι κι έγινε.... Μ έδωσαν Salospir από πριν την έμβρυομεταφορα.... Μέχρι τη θετική χοριακη όπου τότε η γυναικολος μου πια μ τα άλλαξε σε ενέσεις.... Τότε έκανα κ εξετάσεις θρομβοφυλιας βρήκαμε τις μετάλλαξεις που έχω κ είδαμε ότι  λόγω PAI-2, πρέπει να συνεχίσω τις ενέσεις σε όλη την εγκυμοσύνη όπως κ σε κάθε επόμενη εγκυμοσύνη.... 

Κοιτα και εγω που δεν εχω κανει καμια εξεταση για θρομβοφιλια εκανα ενεσεις απο την αρχη και μου ειχε πει οτι μεχρι το τέλος της εγκυμοσύνης θα κανω. Μήπως τελικα με προστάτεψε για αυτο το λόγο δηλαδη για παν ενδεχόμενο; αλλα και παλι στις 3 εβδομάδες έπεσε η χοριακη μου. Αναρωτιέμαι βρε κορίτσια τι αλλο να ψάξω. Ουφφφ. Πλησιάζει ο καιρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης δε ξερω ποια άλλη το ειχε αυτο, αλλα οι αντιπηκτικες με πέθαιναν στο πόνο. Δηλαδή καθε μερα που ερχόταν η ωρα της ένεσης έκλαιγα χωρις υπερβολή. Μιλαμε για πόνο οχι αστεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Επίσης δε ξερω ποια άλλη το ειχε αυτο, αλλα οι αντιπηκτικες με πέθαιναν στο πόνο. Δηλαδή καθε μερα που ερχόταν η ωρα της ένεσης έκλαιγα χωρις υπερβολή. Μιλαμε για πόνο οχι αστεια

Εγώ μερικές φορές πονάω μερικές όχι.... Επειδή στο σημείων των ένεσεων έχει σκληρύνει το δέρμα αν πάω λίγο παραδίπλα που είναι πιο μαλακό εκεί πονάει όταν μπαίνει το υγρό.... Επίσης τις προάλλες όταν έμπαινε μέσα το υγρό παρατήρησα πόνο έντονο κ τσούξιμο κ φούσκωσε το δέρμα δίπλα απ την ένεση σαν να γέμισε εκεί με το υγρό (βέβαια με το που έβγαλα την ένεση κ έβαλα το βαμβάκι από πάνω σιγά σιγά ξεπρηστηκε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 δεν ξέρω αν υπάρχει στάνταρτ διαδικασία επιλογής. Ο γιατρός μου είχε πει ότι πρώτα βάζεις τα πιο καλά, μετά τα δεύτερα καλύτερα κλπ. Σε κάθε περίπτωση αν με ρωτάς μικρή σημασία έχει. Έμβρυα που κρινονται κατάλληλα για κατάψυξη είναι καλά! Αν είναι κ υγιές κατά πάσα πιθανότητα θα πιάσει!!

Σχετικά με τις ενέσεις. Έκανε η αδερφή μου 10 μήνες σε κάθε εγκυμοσύνη κ της ήταν οκ, λίγο πονούσε. Όμως κορίτσια μετά τον 8ο ήταν μαρτύριο. Τεντωνει πολύ η κοιλιά, σκληραίνει κ δεν υπάρχει μαλακο σημείο να την κάνεις. Πονούσε αρκετά. Της είχε πει ο γιατρός ότι αν κάποια στιγμή δεν περνάει πια η ένεση την κοιλία να την κάνει στο εσωτερικό των ποδιών (ψηλά στους προσαγωγούς). Είναι ζόρικες δλδ αλλά προς το τέλος περισσότερο. Κ γω το ίδιο θα περάσω οπότε καλό μας κουράγιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κρίμα :( η αλήθεια είναι ότι η θρομβοφυλια είναι επικίνδυνη κ για το έμβρυο κ για την μαμά.... Εγώ δεν θέλω να σκέφτομαι αυτό που μ είπε η γυναικολος μ όταν είδαμε το αποτέλεσμα της εξέτασης ότι μπορεί όλα αυτά τα χρόνια να έχω ξανά μείνει εγκυος κ να μην το έχω πάρει χαμπάρι κ λόγω Pai-2 να έχει χαθεί... Εχουν υπάρξει περίπτωσεις που είχα καθυστερήση αλλά δεν έκανα tests άμεσως γτ απογοητευομουν κάθε φορά... 

Έχεις δίκιο, είναι σκληρό! 

Είναι όντως επικίνδυνο, ανησυχούσαμε όλοι για την υγεία της 😢 Ευτυχώς είναι καλά η ίδια . Αυτό είναι το σημαντικότερο και για σένα!! Τώρα κοιτάς μόνο μπροστά!

Εγώ απ'την πρώτη φορά που προσπαθήσαμε είχα πολύ αίμα λίγο πριν την περίοδο. Τώρα που ξέρω όλα αυτά για μένα, ήταν απόλυτα φυσιολογικό.. Αλλά μόνο το μέλλον τώρα έχει σημασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ntinaki88 δεν ξέρω αν υπάρχει στάνταρτ διαδικασία επιλογής. Ο γιατρός μου είχε πει ότι πρώτα βάζεις τα πιο καλά, μετά τα δεύτερα καλύτερα κλπ. Σε κάθε περίπτωση αν με ρωτάς μικρή σημασία έχει. Έμβρυα που κρινονται κατάλληλα για κατάψυξη είναι καλά! Αν είναι κ υγιές κατά πάσα πιθανότητα θα πιάσει!!

Σχετικά με τις ενέσεις. Έκανε η αδερφή μου 10 μήνες σε κάθε εγκυμοσύνη κ της ήταν οκ, λίγο πονούσε. Όμως κορίτσια μετά τον 8ο ήταν μαρτύριο. Τεντωνει πολύ η κοιλιά, σκληραίνει κ δεν υπάρχει μαλακο σημείο να την κάνεις. Πονούσε αρκετά. Της είχε πει ο γιατρός ότι αν κάποια στιγμή δεν περνάει πια η ένεση την κοιλία να την κάνει στο εσωτερικό των ποδιών (ψηλά στους προσαγωγούς). Είναι ζόρικες δλδ αλλά προς το τέλος περισσότερο. Κ γω το ίδιο θα περάσω οπότε καλό μας κουράγιο 

Αχ να ξέρες πόσο αγχώνομαι κι εγώ όσο τεντωνει η κοιλιά 😕 που δεν θα μπορείς να "μαζεύεις" κ δέρμα ανάμεσα στα δάχτυλα.... Άσε.... Αλλά χαλάλι.... Όλοι οι πονοι αξίζουν για το αποτέλεσμα....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Έχεις δίκιο, είναι σκληρό! 

Είναι όντως επικίνδυνο, ανησυχούσαμε όλοι για την υγεία της 😢 Ευτυχώς είναι καλά η ίδια . Αυτό είναι το σημαντικότερο και για σένα!! Τώρα κοιτάς μόνο μπροστά!

Εγώ απ'την πρώτη φορά που προσπαθήσαμε είχα πολύ αίμα λίγο πριν την περίοδο. Τώρα που ξέρω όλα αυτά για μένα, ήταν απόλυτα φυσιολογικό.. Αλλά μόνο το μέλλον τώρα έχει σημασία!

Εγώ να σου πω στις αρχές τις εγκυμοσύνης είχα συχνα πυκνα καφέ... Χωρίς καμία ένδειξη αποκόλλησης ή οτιδήποτε... Μετά από την 7η εβδομάδα δεν ξαναείδα τπτ..... Δόξα το θεό.... 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Εγώ να σου πω στις αρχές τις εγκυμοσύνης είχα συχνα πυκνα καφέ... Χωρίς καμία ένδειξη αποκόλλησης ή οτιδήποτε... Μετά από την 7η εβδομάδα δεν ξαναείδα τπτ..... Δόξα το θεό.... 🙏🙏🙏🙏

Να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου!! 🥰 ❤️💖💞 και με το καλό να αποκτήσετε και δεύτερο, αν το θέλετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! 

Έχω ερώτηση την οποία σκέφτομαι εδώ κ καιρό αλλά δεν θέλω να ρωτήσω ακόμα στο εμβρυολογικο... (να γεννήσω να ξαναερθει η περίοδος με το καλο) 

Όταν πχ έχεις 3 έμβρυα στην κατάψυξη επιλέγονται τα δύο για έμβρυομεταφορα και μένει 1 στην κατάψυξη ... Όλα έγιναν βλαστοκυστες 

Πως πιστεύετε επιλέγονται? 

Πχ εμένα μ έβαλαν 5BA - 5BB...

Και αναρωτιέμαι το μικρούλι που είναι στην κατάψυξη θα είναι πιο καλό απ αυτά κ το κράτησαν ώστε να μπει μόνο του σαν πιο δυναμικό? 

(Λογικά όσες έχετε κάνει παραπάνω από μια έμβρυομεταφορα θα έχετε δει τι ποιότητα έχουν τα επόμενα έμβρυα σας....) 

Βαζουν με τη σειρα τα καλυτερα μορφολογικα εμβρυα. Σε μας απο το πρωτο κυκλο εξωσωματικης βαλαμε 8 βλαστοκυστες, στις δυο πρωτες ηταν ΑΑ στην 3η ηταν ΑΒ κσι ΒΑ και στην 4η ΒB και CA. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου!! 🥰 ❤️💖💞 και με το καλό να αποκτήσετε και δεύτερο, αν το θέλετε!

Πρώτα ο Θεός μολις έρθει η περίοδος μετά τη γέννα κ έχω το οκ απ τη γιατρό μου (σίγουρα μετά το πρώτο έτος της μπέμπας) θα πάω να κάνω την 2η έμβρυομεταφορα.... Ελπίζω να ναι τυχερό κ εκείνο που είναι στην κατάψυξη κ εμεις να πετύχει ξανά..... Να γίνει κ το 2ο...μετα θα προσπαθήσουμε μόνοι μας αν θελει ο θεος μας δώσει κ 3ο φυσιολογικα.... αλλιως τα δύο.... Δε θα ήθελα να κάνω άλλη εξωσωματικη γτ όσα κι αν βγάλω πάλι θα τα θέλω χιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Βαζουν με τη σειρα τα καλυτερα μορφολογικα εμβρυα. Σε μας απο το πρωτο κυκλο εξωσωματικης βαλαμε 8 βλαστοκυστες, στις δυο πρωτες ηταν ΑΑ στην 3η ηταν ΑΒ κσι ΒΑ και στην 4η ΒB και CA. 

Χμμμ Μάλιστα... Οπότε θα δείξει... Πρώτα ο Θεός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Πρώτα ο Θεός μολις έρθει η περίοδος μετά τη γέννα κ έχω το οκ απ τη γιατρό μου (σίγουρα μετά το πρώτο έτος της μπέμπας) θα πάω να κάνω την 2η έμβρυομεταφορα.... Ελπίζω να ναι τυχερό κ εκείνο που είναι στην κατάψυξη κ εμεις να πετύχει ξανά..... Να γίνει κ το 2ο...μετα θα προσπαθήσουμε μόνοι μας αν θελει ο θεος μας δώσει κ 3ο φυσιολογικα.... αλλιως τα δύο.... Δε θα ήθελα να κάνω άλλη εξωσωματικη γτ όσα κι αν βγάλω πάλι θα τα θέλω χιχι 

Σαν κι εμένα και τον άντρα μου είσαι κι εσύ!! Ιδανικά θέλουμε 3!! Και μου έλεγε τις προάλλες, και 3 και 4 μια χαρά είναι. 😯 Κουνέλα θέλει να με κάνει  

Βέβαια ωραία τα όνειρα, αλλά ας προσγειωθούμε εμείς. Ας ξεκινήσουμε απ'το πρώτο..🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Σαν κι εμένα και τον άντρα μου είσαι κι εσύ!! Ιδανικά θέλουμε 3!! Και μου έλεγε τις προάλλες, και 3 και 4 μια χαρά είναι. 😯 Κουνέλα θέλει να με κάνει  

Βέβαια ωραία τα όνειρα, αλλά ας προσγειωθούμε εμείς. Ας ξεκινήσουμε απ'το πρώτο..🥰

Σου εύχομαι αγάπη μου να σου έρθουν όλα όπως τα θέλεις!!!!!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Σου εύχομαι αγάπη μου να σου έρθουν όλα όπως τα θέλεις!!!!!!!! ❤️❤️❤️

Και σ'εσένα!! Αφού έρθει πρώτα η μπουμπού σου!! Και μακάρι να μην χαθούμε και να τα λέμε αργότερα για τα παιδάκια μας!! 🥰❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

Και σ'εσένα!! Αφού έρθει πρώτα η μπουμπού σου!! Και μακάρι να μην χαθούμε και να τα λέμε αργότερα για τα παιδάκια μας!! 🥰❤️🥰

Eννοειται εγώ είμαι εδώ μέσα και σας διαβάζω καθε μέρα χιχιχιχιιχ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...