Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Διάβασα καπου ότι για τη θρομβοφιλία εξετάζονται το IgG και IgM συν κάποιες άλλες. Εμένα μου ζήτησαν αυτές που έχω παρακάτω. Μήπως είναι αρκετές;θα πάρω βέβαια κ αύριο τηλέφωνο το γιατρο να ρωτησω. 

750D3768-2F17-4053-BC02-18D11D2FFD2F.jpeg

Δες... ⬇️⬇️⬇️ Εγώ αυτές έχω κάνει κ τις πλήρωσα 190€ στο ιασω... 

IMG_20200302_131010.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Δες... ⬇️⬇️⬇️ Εγώ αυτές έχω κάνει κ τις πλήρωσα 190€ στο ιασω... 

IMG_20200302_131010.jpg

Εσυ κορίτσι τώρα κανείς αντιπηκτικές καθόλη την διάρκεια ;;;;; Πίνεις και Σαλοσπίρ ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Δες... ⬇️⬇️⬇️ Εγώ αυτές έχω κάνει κ τις πλήρωσα 190€ στο ιασω... 

 

και γω κάτι τέτοια έχω κάνει και χρειάζομαι ενέσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Takira είπε:

@Σταυρι μου τώρα το είδα δεν μπήκα εχθές για ξεσηωσα όλο το σπίτι έκανα γενική και  δεν πρόλαβα.πως είσαι τώρα ?έχω πολύ θετικό προαίσθημα να ξέρεις όλα τέλεια θα πάνε να μην φοβάσαι!

Κορίτσι μου δόξα το θεο σημερα μόνο καφέ..  Ναι έχεις καλο προαίσθημα ε?? Εγώ πάλι έχω πέσει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ακριβώς! @elena0212 αυτά δείχνουν ότι 1) δεν έχεις υπατίτιδα B + C και 2) ότι στο παρελθόν πέρασες ή εμβολιάστηκες για ερυθρά! Το IgG δείχνει αντισώματα από παλιά και το IgM πρόσφατα! Αυτό ισχύει γενικά δλδ κ για τοξόπλασμα, μεγαλοκυτταροϊό κλπ. Κ μιας κ το ειπα σορρυ τοξοπλασμα;;; δεν εκανες;;;; ειναι σουπερ βασικό! και ο μεγαλοκυτταροϊός. Επίσης Ιλαρά! 

η θρομβοφιλία είναι πολλές σελίδες με πολύ ακαταλαβίστικα, μόνο γιατρός τα διαβάζει... 

Τόξοπλάσμα κ κυτταρομεγαλοι έκανα κ εγώ αλλά αφού διαπιστώσαμε την εγκυμοσύνη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Εσυ κορίτσι τώρα κανείς αντιπηκτικές καθόλη την διάρκεια ;;;;; Πίνεις και Σαλοσπίρ ;;;;

Όχι σαλοσπιρ έπινα μέχρι που διαπιστώθηκε η εγκυμοσύνη μετά αντιπηκτικες κ ναι θα κάνω μέχρι να γεννήσω τουλάχιστον!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Τόξοπλάσμα κ κυτταρομεγαλοι έκανα κ εγώ αλλά αφού διαπιστώσαμε την εγκυμοσύνη!!!! 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Τόξοπλάσμα κ κυτταρομεγαλοι έκανα κ εγώ αλλά αφού διαπιστώσαμε την εγκυμοσύνη!!!! 

Αυτές είναι βασικές εξετάσεις που τις κανείς πριν την ετ !!! Ευυυχως που όλα πήγαν καλά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

και γω κάτι τέτοια έχω κάνει και χρειάζομαι ενέσεις...

Μου είχε πει η γιατρός μου ότι σχεδόν στο 90% των ανθρώπων κάποια μετάλλαξη θα την έχει.... Απλά μερικές δν επηρεάζουν την εγκυμοσύνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Όχι σαλοσπιρ έπινα μέχρι που διαπιστώθηκε η εγκυμοσύνη μετά αντιπηκτικες κ ναι θα κάνω μέχρι να γεννήσω τουλάχιστον!!!! 

Εγώ στον γιο μου μέχρι το πρώτο τρίμηνο αντιπηκτικές .... αλλά τώρα μου είπε η λευκού σε πιθανή εγκυμοσύνη θα κάνω μέχρι να γεννήσω και εγώ ..... και ότι ήμουν τυχερή που δεν έπαθα θρόμβωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

 

Εγώ είχα κάνει μόνο ανοσολογικες κ ο άντρας μου πριν την έμβρυομεταφορα.... Μονο αυτές ζητούσε το κέντρο.... Κ Αμη κ καρδιολογικη εξέταση.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσι μου δόξα το θεο σημερα μόνο καφέ..  Ναι έχεις καλο προαίσθημα ε?? Εγώ πάλι έχω πέσει πολυ

Και εγώ έχω καλό προαίσθημα ..... σχεδόν π τα αυτά τα συμπτώματα είναι εγκυμοσύνη ..... άντε θα πας την Τετάρτη ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

 

Έτσι κι αλλιώς αρνητικες βγήκαν οπότε απλά προσοχή κ συνεχής έλεγχος καθ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Εγώ είχα κάνει μόνο ανοσολογικες κ ο άντρας μου πριν την έμβρυομεταφορα.... Μονο αυτές ζητούσε το κέντρο.... Κ Αμη κ καρδιολογικη εξέταση.... 

Κάθε κέντρο τα δικά του ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Κάθε κέντρο τα δικά του ..... 

Ακριβώς χιχιχιχιχιιχ ότι του φανεί του λολοστεφανη το λέω εγώ.... Χαχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Και εγώ έχω καλό προαίσθημα ..... σχεδόν π τα αυτά τα συμπτώματα είναι εγκυμοσύνη ..... άντε θα πας την Τετάρτη ;;;;

Φοβάμαι να παω το πιστεύεις?? Θα πάω Παρασκευή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Κάθε κέντρο τα δικά του ..... 

Βρε κορίτσια, εγώ αυτές τις εξετάσεις που λέτε τις έκανα όλες πριν την πρώτη μου προσπάθεια εκτός απο θρομβοφιλια. Δεν μου ζητήθηκε. Ωστόσο από την εμβρυομεταφορα και μεχρι τη β χοριακη μου έχουν πει να κάνω αντιπηκτικες. Μπερδεύτηκα λίγο τώρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Και εγώ έχω καλό προαίσθημα ..... σχεδόν π τα αυτά τα συμπτώματα είναι εγκυμοσύνη ..... άντε θα πας την Τετάρτη ;;;;

Σ ευχαριστώ κορίτσι μουωμου δινεεψπολυ θαρρος όλες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Φοβάμαι να παω το πιστεύεις?? Θα πάω Παρασκευή.

Κι εγώ μια από τα ίδια... Θα παω αυριο αλλά δεν θέλω κιόλας 😁😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerina32 είπε:

Κι εγώ μια από τα ίδια... Θα παω αυριο αλλά δεν θέλω κιόλας 😁😂

Εσύ κορίτσι μου πως είσαι?? Πόσες μερες μετά την ετ είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo @ntinaki88 έκανα ομάδα αίματος, rpr, γενική αίματος, τεστ δρεπανωσεως, αιμοσφαιρίνη α και α2, ορμονικές και θυρεοειδή.  Αυτές είχε σαν προγεννητικό στο κεντρο μου( χωρίς τις ορμονικές που τις έκανα για την επιτροπή)

τωρα λιγο ψιλοαγχώθηκα να πω την αλήθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerina32 είπε:

Βρε κορίτσια, εγώ αυτές τις εξετάσεις που λέτε τις έκανα όλες πριν την πρώτη μου προσπάθεια εκτός απο θρομβοφιλια. Δεν μου ζητήθηκε. Ωστόσο από την εμβρυομεταφορα και μεχρι τη β χοριακη μου έχουν πει να κάνω αντιπηκτικες. Μπερδεύτηκα λίγο τώρα... 

Αντιπηκτικες κάνεις για καλό κ για κακό για να αποκλείσουν την πιθανότητα να έχεις κάτι κ να μην το ξέρεις ακόμα.... Γτ συνήθως αν δν έχεις αποβάλλει μια φορά τουλάχιστον δε σε ελέγχουν για θρομβοφυλια αν δεν υπάρξει εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Φοβάμαι να παω το πιστεύεις?? Θα πάω Παρασκευή.

Να μην φοβάσαι !!!! Να πας να ξέρεις ρε αγάπη !!!!

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Βρε κορίτσια, εγώ αυτές τις εξετάσεις που λέτε τις έκανα όλες πριν την πρώτη μου προσπάθεια εκτός απο θρομβοφιλια. Δεν μου ζητήθηκε. Ωστόσο από την εμβρυομεταφορα και μεχρι τη β χοριακη μου έχουν πει να κάνω αντιπηκτικες. Μπερδεύτηκα λίγο τώρα... 

Σε μπερδέψαμε .... σε όλα τα κέντρα δίνουν αντιπηκτικές μέχρι την χοριακη αλλά εάν δεν έχεις θρόμβοφυλια σε σταματάνε στο πρώτο τρίμηνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena0212 είπε:

@Tokyo @ntinaki88 έκανα ομάδα αίματος, rpr, γενική αίματος, τεστ δρεπανωσεως, αιμοσφαιρίνη α και α2, ορμονικές και θυρεοειδή.  Αυτές είχε σαν προγεννητικό στο κεντρο μου( χωρίς τις ορμονικές που τις έκανα για την επιτροπή)

τωρα λιγο ψιλοαγχώθηκα να πω την αλήθεια...

Ομάδα αίματος έκανα επίσης αφού διαπιστώθηκε η εγκυμοσύνη! Κ γενική αίματος.... Ορμονικές κ θυρεοειδή είχα κάνει πριν την έναρξη της εξωσωματικης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Εσύ κορίτσι μου πως είσαι?? Πόσες μερες μετά την ετ είσαι??

Εγώ είμαι στις 11μερες από την εμβρυομεταφορα (με την μέρα της εμβρυομεταφορας μεσα),με βλαστοκύστες. Ο γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη στις 12-14 μέρες αλλά τα κορίτσια μου εδω μου είπαν ότι από τις 9 μέρες μπορούσα να είχα κάνει. Εγω πάντως εδώ και μέρες εχω πόνους περιόδου. Όχι έντονους αλλά πολλές φορές νιώθω ότι μου ήρθε περιοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κακό είναι ότι όλα τα κέντρα έχουν άλλη διαδικασια..... Και στο τέλος την πληρώνουμε εμείς με όλα αυτά... Ακούμε όλα αυτά κ λες "Εγώ γτ έκανα εγώ γτ όχι?"... Μην ανησυχείς το κάθε κέντρο λειτουργεί μεμονωμένα σε κάθε περίπτωση.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...