Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Ναι αυτό λέω ότι δεν ξέρω αν χωρίς την συμβολαιογραφική πράξη περνάς!! Νίκη μου ποσο σας κόστισε αυτή η συμβολαιογραφική πράξη;;

Όχι χωρίς δεν περνάς πάει σετ με το δότη.! Κάπου στα 70€ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

Εγω τα ξεκίνησα την δευτερα....Καλή μας επιτυχία 

Καλημερα κορίτσι μου.. εσένα τι σου είπε ο γιατρός??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτισια!Εγώ μόλις τελείωσα την ωοληψιαν/Δυστυχώς όλα πήγαν χάλια όλα τα ωοθυλάκια είχαν νερό μέσα εκτός από ένα δεν πήρα τίποτα τζαμπα η ταλαιπωρία!! Πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ!!και τώρα περιμένω να μου πουν τι έγινε με το ένα ωάριο που σιγά μην γονιμοποίηθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κοριτισια!Εγώ μόλις τελείωσα την ωοληψιαν/Δυστυχώς όλα πήγαν χάλια όλα τα ωοθυλάκια είχαν νερό μέσα εκτός από ένα δεν πήρα τίποτα τζαμπα η ταλαιπωρία!! Πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ!!και τώρα περιμένω να μου πουν τι έγινε με το ένα ωάριο που σιγά μην γονιμοποίηθει!!

Δλδ δεν βρέθηκαν ωοαρια.; Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου ποσά βλέπατε στον υπέρηχο.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κοριτισια!Εγώ μόλις τελείωσα την ωοληψιαν/Δυστυχώς όλα πήγαν χάλια όλα τα ωοθυλάκια είχαν νερό μέσα εκτός από ένα δεν πήρα τίποτα τζαμπα η ταλαιπωρία!! Πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ!!και τώρα περιμένω να μου πουν τι έγινε με το ένα ωάριο που σιγά μην γονιμοποίηθει!!

Λυπάμαι κορίτσι μου αλλά να θυμάσαι όλα δοκιμασίες είναι μας δοκιμάζει ο θεος αυτό είναι εμείς πρέπει ν αντεξουμε και θ ανταμειφθουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Δλδ δεν βρέθηκαν ωοαρια.; Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου ποσά βλέπατε στον υπέρηχο.;

Έβλεπε 7 αλλά όταν πήγε να τα περί είχα μέσα υγρό.μονο !είναι σπάνιο με ρώτησαν μήπως δεν έκανα καλά την ένεση αλλά εγώ τα έκανα όλα όπως έπρεπε! Στην ουσία μου είπα ότι είχε οργανισμός αντίσταση στις ορμόνες δεν ξέρω και εγώ τι να πω τώρα περιμένω να με πάρουν τηλ να μου πουν τι έγινε με το ένα φυσικά δεν υπάρχουν πιθανότητες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κοριτισια!Εγώ μόλις τελείωσα την ωοληψιαν/Δυστυχώς όλα πήγαν χάλια όλα τα ωοθυλάκια είχαν νερό μέσα εκτός από ένα δεν πήρα τίποτα τζαμπα η ταλαιπωρία!! Πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ!!και τώρα περιμένω να μου πουν τι έγινε με το ένα ωάριο που σιγά μην γονιμοποίηθει!!

Ποσά ωάρια είχες κορίτσι μου ;;; Ένα επιτρέπεται πως ήταν οι εξετάσεις σου ;;;; Περίεργο να ήταν όλα κυστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου αλλά να θυμάσαι όλα δοκιμασίες είναι μας δοκιμάζει ο θεος αυτό είναι εμείς πρέπει ν αντεξουμε και θ ανταμειφθουμε. 

Αυτό σκέφτομαι!!!!θα το ξεπεράσω και αυτό!!!!δεν μπορούνε και κάτι άλλο!!βαθιά μέσα μου ελπίζω για να ένα θαύμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Έβλεπε 7 αλλά όταν πήγε να τα περί είχα μέσα υγρό.μονο !είναι σπάνιο με ρώτησαν μήπως δεν έκανα καλά την ένεση αλλά εγώ τα έκανα όλα όπως έπρεπε! Στην ουσία μου είπα ότι είχε οργανισμός αντίσταση στις ορμόνες δεν ξέρω και εγώ τι να πω τώρα περιμένω να με πάρουν τηλ να μου πουν τι έγινε με το ένα φυσικά δεν υπάρχουν πιθανότητες!

Αυτό που σου είπαν με το εάν έκαναν καλά την ένεση σε παρακαλώ πολύ μην το σκέφτεσαι .... πως θα είχα επτά εάν δεν την έκανα καλά πες τους ;;;;;; Και όσο για το ένα να ξέρεις ότι ένα και καλό χρειάζεται !!!!!εαν επιτρέπεται ποσό χρόνιων είσαι και τι πρόβλημα έχετε ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Ποσά ωάρια είχες κορίτσι μου ;;; Ένα επιτρέπεται πως ήταν οι εξετάσεις σου ;;;; Περίεργο να ήταν όλα κυστικα

Κορίτσι μου είχα 7 και ήταν όλα 18χλ και ένα 20 δεν ξέρω αν ήταν κυστικα αυτοί μου έλεγαν μήπως έγινε καποιο λάθος με την ένεση την οβριτελ!στην ουσία είναι σαν να μην πήρα ορμόνες τι να πω δεν ξέρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Αυτό που σου είπαν με το εάν έκαναν καλά την ένεση σε παρακαλώ πολύ μην το σκέφτεσαι .... πως θα είχα επτά εάν δεν την έκανα καλά πες τους ;;;;;; Και όσο για το ένα να ξέρεις ότι ένα και καλό χρειάζεται !!!!!εαν επιτρέπεται ποσό χρόνιων είσαι και τι πρόβλημα έχετε ;;;

Μάλλον το είπαν μήπως έσκασαν νωρίτερα και τα έχασα δεν ξέρω και εγώ!!είμαι 35 και έχουνε θέμα με το σπέρμα γ αυτό δεν έχω ελπίδες γιατί και αυτό το ένα καλό να είναι πόσες πιθανότητες έχει να γονιμοποίηθει και να προχωρήσει κιόλας!σαν έκανα φυσικό κύκλο είναι!! Πάντως αν γίνει το θαύμα θα τα παίξω όλα για όλα και ότι γίνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κοριτισια!Εγώ μόλις τελείωσα την ωοληψιαν/Δυστυχώς όλα πήγαν χάλια όλα τα ωοθυλάκια είχαν νερό μέσα εκτός από ένα δεν πήρα τίποτα τζαμπα η ταλαιπωρία!! Πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ!!και τώρα περιμένω να μου πουν τι έγινε με το ένα ωάριο που σιγά μην γονιμοποίηθει!!

Κορίτσι μου περιμενε μπορεί να γονιμοποιηθει. Και εγω ανθεκτική ειμαι στις ορμονες. Περίμενε τα αποτελέσματα και πες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Κορίτσι μου περιμενε μπορεί να γονιμοποιηθει. Και εγω ανθεκτική ειμαι στις ορμονες. Περίμενε τα αποτελέσματα και πες μας! 

 Ναι αυτό θα κάνω!!!! Απλά έχουνε θέμα με το σπέρμα!! Το θεωρώ δύσκολο αυτό το ένα να γονιμοποίηθει και να προχωρήσει!!αλλά θα περιμένω!!! Δεν ξέρω ακόμα τι φταίει!εγώ φοβάμαι ότι  δεν με έπιασε η οβριτελ  και έσκασαν τα περισσότερα η απλά τα ωοθηλακια δεν είχαν ωάρια από την αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ViKcy καταρχήν λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη... Όμως τόσο μεγάλα ωοθυλακια 18χιλ κ νς είναι όλα κυστικα;;; πολυ περίεργο... ρε κορίτσια πως γίνεται να υπάρχουν οωθυλακια κενά; δεν το καταλαβαίνω αυτό... δεν ήξερα καν οτι γίνεται. 

Όμως αν είχες αντίσταση που σου λένε θα μεγάλωναν; δλδ εφτασαν τόσο μέγεθος, αν δεν ανταποκρίνεται ο οργανισμός θα έμεναν μικρά έτσι δεν είναι; νομίζω πάντως οτι αν είχες θεμα με την οβιτρελ θα τα έπαιρναν κ θα ήταν ανωριμα οχι κενά. Εμένα ο οργανισμός μου θέλει παραπάνω από 36 ώρες που αφήνουν κ την κάνω νωρίτερα γιατί εδωσα πολλά ανώριμα την πρώτη φορά. Αν θες τη γνώμη μου αλλαξε σχήμα φαρμάκων μη σου πω κ γιατρό... που είσαι τώρα;σε ποιο κέντρο εννοώ. Κατσε πάντως να δεις γιατί όπως σου ειπαν κ παραπάνω ενα θες! Απλα αν προχωρήσει βαλε το μην ρισκάρεις κατάψυξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

 Ναι αυτό θα κάνω!!!! Απλά έχουνε θέμα με το σπέρμα!! Το θεωρώ δύσκολο αυτό το ένα να γονιμοποίηθει και να προχωρήσει!!αλλά θα περιμένω!!! Δεν ξέρω ακόμα τι φταίει!εγώ φοβάμαι ότι  δεν με έπιασε η οβριτελ  και έσκασαν τα περισσότερα η απλά τα ωοθηλακια δεν είχαν ωάρια από την αρχή!

Αγάπη μου γλυκιά σου εύχομαι αυτό το ενα να ναι το τυχερούλι σου!!!!! ❤️❤️🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ViKcy καταρχήν λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη... Όμως τόσο μεγάλα ωοθυλακια 18χιλ κ νς είναι όλα κυστικα;;; πολυ περίεργο... ρε κορίτσια πως γίνεται να υπάρχουν οωθυλακια κενά; δεν το καταλαβαίνω αυτό... δεν ήξερα καν οτι γίνεται. 

Όμως αν είχες αντίσταση που σου λένε θα μεγάλωναν; δλδ εφτασαν τόσο μέγεθος, αν δεν ανταποκρίνεται ο οργανισμός θα έμεναν μικρά έτσι δεν είναι; νομίζω πάντως οτι αν είχες θεμα με την οβιτρελ θα τα έπαιρναν κ θα ήταν ανωριμα οχι κενά. Εμένα ο οργανισμός μου θέλει παραπάνω από 36 ώρες που αφήνουν κ την κάνω νωρίτερα γιατί εδωσα πολλά ανώριμα την πρώτη φορά. Αν θες τη γνώμη μου αλλαξε σχήμα φαρμάκων μη σου πω κ γιατρό... που είσαι τώρα;σε ποιο κέντρο εννοώ. Κατσε πάντως να δεις γιατί όπως σου ειπαν κ παραπάνω ενα θες! Απλα αν προχωρήσει βαλε το μην ρισκάρεις κατάψυξη...

Υπάρχουν κύκλοι που τα ωάρια δν είναι ώριμα ή υπαρχουν,"τζουφια" ωοθηλακια όπως μας είχε πει ο γιατρός εμάς πριν ξεκινήσουμε.... Γι αυτό μας είχε πει ότι ανεξαρτήτως το απότελεσμα η εξωσωματικη ειναι κ μια διαγνωστική μέθοδος για τα ωάρια (την ποιότητα, την δυναμική, την ύπαρξη)!!!!! Αυτά τα ωαρια παρ όλες τις ορμονες αν ήταν αυτά στην "σειρά" τους να βγουν αυτά θα βγουν.... σε κάθε επίπεδο αναμονή κ άγχος αν πέτυχε το ένα αν πετύχε το άλλο..κ κατά τ άλλα "να είμαστε ήρεμες".... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ViKcy καταρχήν λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη... Όμως τόσο μεγάλα ωοθυλακια 18χιλ κ νς είναι όλα κυστικα;;; πολυ περίεργο... ρε κορίτσια πως γίνεται να υπάρχουν οωθυλακια κενά; δεν το καταλαβαίνω αυτό... δεν ήξερα καν οτι γίνεται. 

Όμως αν είχες αντίσταση που σου λένε θα μεγάλωναν; δλδ εφτασαν τόσο μέγεθος, αν δεν ανταποκρίνεται ο οργανισμός θα έμεναν μικρά έτσι δεν είναι; νομίζω πάντως οτι αν είχες θεμα με την οβιτρελ θα τα έπαιρναν κ θα ήταν ανωριμα οχι κενά. Εμένα ο οργανισμός μου θέλει παραπάνω από 36 ώρες που αφήνουν κ την κάνω νωρίτερα γιατί εδωσα πολλά ανώριμα την πρώτη φορά. Αν θες τη γνώμη μου αλλαξε σχήμα φαρμάκων μη σου πω κ γιατρό... που είσαι τώρα;σε ποιο κέντρο εννοώ. Κατσε πάντως να δεις γιατί όπως σου ειπαν κ παραπάνω ενα θες! Απλα αν προχωρήσει βαλε το μην ρισκάρεις κατάψυξη...

Τι να πω και εγώ δεν ξέρω!!!τα 6 ήταν 18 με 19 Χιλ και το ένα 20!τώρα τι έγινε να φανταστείς όταν ήρθε η γιατρός μόνο τα κλάματα που δεν έβαλε δεν το περίμενε γ αυτό όλο πήγαιναν στον άντρα μου και το ρωτούσαν ανά έβαλα σωστά την ένεση αν ήταν ληγμένη και τέτοια!!! Αν ξανακάνω σίγουρα θα αλλάξω φάρμακα!!!μπορεί και γιατρό!!Προς το παρόν θα δω τι θα γίνει με το ένα αν φτάσει τριών ημερών θα το βάλω και ότι γίνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Τι να πω και εγώ δεν ξέρω!!!τα 6 ήταν 18 με 19 Χιλ και το ένα 20!τώρα τι έγινε να φανταστείς όταν ήρθε η γιατρός μόνο τα κλάματα που δεν έβαλε δεν το περίμενε γ αυτό όλο πήγαιναν στον άντρα μου και το ρωτούσαν ανά έβαλα σωστά την ένεση αν ήταν ληγμένη και τέτοια!!! Αν ξανακάνω σίγουρα θα αλλάξω φάρμακα!!!μπορεί και γιατρό!!Προς το παρόν θα δω τι θα γίνει με το ένα αν φτάσει τριών ημερών θα το βάλω και ότι γίνει!!

Σε ποιο κέντρο είσαι κορίτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Τι να πω και εγώ δεν ξέρω!!!τα 6 ήταν 18 με 19 Χιλ και το ένα 20!τώρα τι έγινε να φανταστείς όταν ήρθε η γιατρός μόνο τα κλάματα που δεν έβαλε δεν το περίμενε γ αυτό όλο πήγαιναν στον άντρα μου και το ρωτούσαν ανά έβαλα σωστά την ένεση αν ήταν ληγμένη και τέτοια!!! Αν ξανακάνω σίγουρα θα αλλάξω φάρμακα!!!μπορεί και γιατρό!!Προς το παρόν θα δω τι θα γίνει με το ένα αν φτάσει τριών ημερών θα το βάλω και ότι γίνει!

Ο γιατρός τι λέει για το επόμενο βήμα???? Σε καθοδηγεί τι θα ήταν καλυτερο???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Υπάρχουν κύκλοι που τα ωάρια δν είναι ώριμα ή υπαρχουν,"τζουφια" ωοθηλακια όπως μας είχε πει ο γιατρός εμάς πριν ξεκινήσουμε.... Γι αυτό μας είχε πει ότι ανεξαρτήτως το απότελεσμα η εξωσωματικη ειναι κ μια διαγνωστική μέθοδος για τα ωάρια (την ποιότητα, την δυναμική, την ύπαρξη)!!!!! Αυτά τα ωαρια παρ όλες τις ορμονες αν ήταν αυτά στην "σειρά" τους να βγουν αυτά θα βγουν.... σε κάθε επίπεδο αναμονή κ άγχος αν πέτυχε το ένα αν πετύχε το άλλο..κ κατά τ άλλα "να είμαστε ήρεμες".... 

Καταλαβαίνω αυτό που λες!!τελικά εμείς νομίζαμε ότι έχουνε θέμα μόνο με το σπέρμα αλλά μάλλον και εγώ εγώ!!!απλά όλα αυτά από τις ορμόνες δεν φαίνονται!!! Η αλήθεια είναι ότι ψυχολογικά δεν ήμουν καλά για άλλο θέμα μπορεί τελικά να έπαιξε ρόλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki888 δεν το ήξερα... αυτό που ειχα διαβάσει είναι οτι πολλές φορές είναι τόσο ανώριμα που δεν ξεκολλανε κ φαίνεται σαν να ήταν κενό το ωοθυλακιο. Παρόλο που συνάντησα κ γω διάφορα περίεργα κάτι τέτοιο δεν έτυχε, ευτυχώς ηταν όλα κανονικά ωάρια. Παρόλα αυτά ήταν "τεμπελικα" κ δεν ενεργοποιούνται για γονιμοποίηση, δυσκολεύουν ουσιαστικά το σπερμα στο να περάσει. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω. Πόσο δύσκολα ρε εσείς όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καταλαβαίνω αυτό που λες!!τελικά εμείς νομίζαμε ότι έχουνε θέμα μόνο με το σπέρμα αλλά μάλλον και εγώ εγώ!!!απλά όλα αυτά από τις ορμόνες δεν φαίνονται!!! Η αλήθεια είναι ότι ψυχολογικά δεν ήμουν καλά για άλλο θέμα μπορεί τελικά να έπαιξε ρόλο!!

Μπορεί να έτυχε απλά τώρα... Μπορεί στην επόμενη προσπάθεια να μην ξαναγίνει... Μη σε παίρνει από κάτω!!!!!!! 😢 τι σου λέω τωρα.... Αλλά πίστεψε με όλα θα πάνε καλά στο τέλος!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris είμαι στην Θεσσαλονίκη!! @ntinaki88 η γιατρός ζήτησε να μου πάρουν σιμά για να δει αν έχω την ουσία της οβριτελ στο αίμα!! Δεν ξέρω πόσο ρόλο παίζει πια αυτή!!και με μου είπε θα με πάρει σήμερα το μεσημέρι να μου πει αν γονιμοποιηθηκαν αυτό το ένα! Και μετά βλέπουμε να ξανακάνω θα αλλάξω τα φάρμακα τώρα πήρα γκοναλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ntinaki888 δεν το ήξερα... αυτό που ειχα διαβάσει είναι οτι πολλές φορές είναι τόσο ανώριμα που δεν ξεκολλανε κ φαίνεται σαν να ήταν κενό το ωοθυλακιο. Παρόλο που συνάντησα κ γω διάφορα περίεργα κάτι τέτοιο δεν έτυχε, ευτυχώς ηταν όλα κανονικά ωάρια. Παρόλα αυτά ήταν "τεμπελικα" κ δεν ενεργοποιούνται για γονιμοποίηση, δυσκολεύουν ουσιαστικά το σπερμα στο να περάσει. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω. Πόσο δύσκολα ρε εσείς όλα...

Το ώριμο ωοθηλακιο πάντα "σκάει" το θέμα είναι τι βγάζει..... Ανώριμο ωάριο ανύπαρκτο ωάριο... Κανείς δν ξέρει Η φύση τι δημιουργεί!!!! Όλα του γάμου δύσκολα κορίτσια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

@Taggeris είμαι στην Θεσσαλονίκη!! @ntinaki88 η γιατρός ζήτησε να μου πάρουν σιμά για να δει αν έχω την ουσία της οβριτελ στο αίμα!! Δεν ξέρω πόσο ρόλο παίζει πια αυτή!!και με μου είπε θα με πάρει σήμερα το μεσημέρι να μου πει αν γονιμοποιηθηκαν αυτό το ένα! Και μετά βλέπουμε να ξανακάνω θα αλλάξω τα φάρμακα τώρα πήρα γκοναλ

Αυτό που μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι είμαι ότι σε τυχόν λάθη δεν λένε ότι είναι απλά ένα τυχαίο γεγονός αλλά σου ρίχνουν το φταίξιμο (πχ μήπως δν έκανες καλά την ένεση, λες κ είναι πυρηνική φυσική δλδ)..... Λες κ δν έχεις ήδη αρκετή στεναχωρια... Να νιώθεις κ τύψεις κ ανίκανη, ξέρω γω, να κάνεις μια ένεση.... Γκρρρρ...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...