Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια με το καλο σε ολες μας σε οποιο σταδιο κιαν βρισκομαστε! Μονο 20 λεπτα σε κοιμιζουν στην ωολληψια? Κ νιωθεις άσχημα μετα? 

ΕΓω ημουν μια χαρα, σκεψου οτι πηρα ταξι εως το αυτοκινητο και απο εκει οδηγησα, μια κι ο συζυγος δεν ξερει απο Αθηνα. Μετα αρχισαν τα παρατραγουδα. Αλλα αυτο εχει να κανει με το ποσα ωαρια θα παραξεις και σε τι κατασταση θα ειναι οι ωοθηκες σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά μου κάναμε μέθη μόνο την πρώτη φορά και με ξύπνησαν με το ζόρι.  Δεν είχα κοιμηθεί καλά και το βράδυ,οπότε καταλαβαίνετε.  Κοιμήθηκα του καλού καιρού. 

Στις επόμενες ωοληψιες που έγιναν σε φυσικό κύκλο, ζήτησα να μη μου κάνουν μέθη.  Δεν ήθελα.  Είδα όλη τη διαδικασία και δε πονούσα μετά.  Ένα τσιμπηματακι ένιωσα και την στιγμή της ωοληψιας  και μετά.  Πήρα ένα ντεπονακι και ήταν σαν να μην έκανα τίποτα  ποτέ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva 42 είπε:

Προσωπικά μου κάναμε μέθη μόνο την πρώτη φορά και με ξύπνησαν με το ζόρι.  Δεν είχα κοιμηθεί καλά και το βράδυ,οπότε καταλαβαίνετε.  Κοιμήθηκα του καλού καιρού. 

Στις επόμενες ωοληψιες που έγιναν σε φυσικό κύκλο, ζήτησα να μη μου κάνουν μέθη.  Δεν ήθελα.  Είδα όλη τη διαδικασία και δε πονούσα μετά.  Ένα τσιμπηματακι ένιωσα και την στιγμή της ωοληψιας  και μετά.  Πήρα ένα ντεπονακι και ήταν σαν να μην έκανα τίποτα  ποτέ 

Κι εγώ είχα συζητήσει για φυσικό κύκλο και μου είχε πει ο γιατρός μου ότι δεν χρειάζεται νάρκωση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Εγώ σαν πουλάκι ξύπνησα! Δεν κατάλαβα τίποτα και ήμουν μια χαρά! Μόνο στην τουαλέτα μετά είχα σουβλιες. Τίποτα άλλο! Καλή επιτυχία εύχομαι κοριτσάκι μου! ??????????❤️❤️❤️❤️❤️

Αχ με ανακουφισες πολυ τώρα!! Σε ευχαριστώ πολυ κ σε εσενα οτι καλυτερο! 

❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

ΕΓω ημουν μια χαρα, σκεψου οτι πηρα ταξι εως το αυτοκινητο και απο εκει οδηγησα, μια κι ο συζυγος δεν ξερει απο Αθηνα. Μετα αρχισαν τα παρατραγουδα. Αλλα αυτο εχει να κανει με το ποσα ωαρια θα παραξεις και σε τι κατασταση θα ειναι οι ωοθηκες σου.

Τι καλα π μου λετε οτι εισασταν μια χαρα! Μπραβο χαρηκα πολυ επειδη μετα το χειρουργείο π εκανα δεν μ αρεσε καθολου η αισθηση που ειχα οταν ξυπνησα είχα αρχισει να φοβαμαι! Τι εννοεις ομως για μετα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια με το καλο σε ολες μας σε οποιο σταδιο κιαν βρισκομαστε! Μονο 20 λεπτα σε κοιμιζουν στην ωολληψια? Κ νιωθεις άσχημα μετα? 

Μια χαρα ξυπνας...ο καλυτερος υπνος...εγω ειχα λιγα πονακια περιοδου αλλα μου εδωσαν παυσιπονο και ημουν σουπερ!!!ολα καλα θα πανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Προσωπικά μου κάναμε μέθη μόνο την πρώτη φορά και με ξύπνησαν με το ζόρι.  Δεν είχα κοιμηθεί καλά και το βράδυ,οπότε καταλαβαίνετε.  Κοιμήθηκα του καλού καιρού. 

Στις επόμενες ωοληψιες που έγιναν σε φυσικό κύκλο, ζήτησα να μη μου κάνουν μέθη.  Δεν ήθελα.  Είδα όλη τη διαδικασία και δε πονούσα μετά.  Ένα τσιμπηματακι ένιωσα και την στιγμή της ωοληψιας  και μετά.  Πήρα ένα ντεπονακι και ήταν σαν να μην έκανα τίποτα  ποτέ 

Μεθη εννοείς την μασκα π βαζουν και οχι ενδοφλεβια? Ποση ωρα διαρκει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebe36 είπε:

Μια χαρα ξυπνας...ο καλυτερος υπνος...εγω ειχα λιγα πονακια περιοδου αλλα μου εδωσαν παυσιπονο και ημουν σουπερ!!!ολα καλα θα πανε...

Έτσι μ ελεγαν κ τοτε για το χειρουργείο ομως οπως ξυπνησα κ δεν μπορουσα να κρατησω τα ματια μ ανοιχτα δεν μ αρεσε! Βαζουν καθετηρα? Σωληνακι στο λαιμο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε? 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!!Καλή αρχή και σε εσένα...κ εγώ τώρα αδιαθέτησα  κ θα ξεκινήσω την αγωγή!!!Ελπίζω να έχουμε την τύχη των προηγούμενων κοριτσιών.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kppm είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!!Καλή αρχή και σε εσένα...κ εγώ τώρα αδιαθέτησα  κ θα ξεκινήσω την αγωγή!!!Ελπίζω να έχουμε την τύχη των προηγούμενων κοριτσιών.....

Καλημέρα! Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που ξεκινάνε! Θα την έχετε κοριτσάκι μου! Είναι γουρλίδικη η ομάδα! ??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Καλημέρα! Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που ξεκινάνε! Θα την έχετε κοριτσάκι μου! Είναι γουρλίδικη η ομάδα! ??????????????

Μακάρι τι να πω!!!!Εσύ πως είσαι?Πως είναι να είσαι εγκυούλα?Υπέροχα φαντάζομαι.....❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Μακάρι τι να πω!!!!Εσύ πως είσαι?Πως είναι να είσαι εγκυούλα?Υπέροχα φαντάζομαι.....❤️

Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει... Προσπαθώ να είμαι χαλαρή γιατί είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα! Και ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί! Το καλό είναι ότι δεν έχω τίποτα το περίεργο προς το παρόν τουλάχιστον! Οπότε όλα καλά! Το Σάββατο που θα κάνουμε και τον υπέρηχο νομίζω θα είναι καλύτερα! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει... Προσπαθώ να είμαι χαλαρή γιατί είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα! Και ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί! Το καλό είναι ότι δεν έχω τίποτα το περίεργο προς το παρόν τουλάχιστον! Οπότε όλα καλά! Το Σάββατο που θα κάνουμε και τον υπέρηχο νομίζω θα είναι καλύτερα! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Τι όμορφες στιγμές...όλα τέλεια θα πάνε!!!!!Θα ακούσετε κ καρδούλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kppm είπε:

Τι όμορφες στιγμές...όλα τέλεια θα πάνε!!!!!Θα ακούσετε κ καρδούλα?

Α, μπα, δεν νομίζω! Για σάκο πάμε να δούμε! Καρδούλα νομίζω μετά την έκτη εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος! Εμείς είμαστε ακόμα στην τρίτη περίπου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Α, μπα, δεν νομίζω! Για σάκο πάμε να δούμε! Καρδούλα νομίζω μετά την έκτη εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος! Εμείς είμαστε ακόμα στην τρίτη περίπου! 

Μόνο τα καλύτερα σου εύχομαι!!!!!!Είσαι και εσύ πολύ θετικό άτομο οπότε θα πάνε όλα κατ΄ευχήν!!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Μόνο τα καλύτερα σου εύχομαι!!!!!!Είσαι και εσύ πολύ θετικό άτομο οπότε θα πάνε όλα κατ΄ευχήν!!!!! ❤️❤️❤️

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό! Αντεύχομαι τα καλύτερα και σύντομα να ακούσουμε ευχάριστα νέα από όλες! ???????❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια!!! 
Ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα σήμερα. Να βοήθησαν τα ασπράδια και το κοτόπουλο που έφαγα χτες; Να βοήθησε το ότι μετά από 2-3 μέρες πήγα τουαλέτα; Να βοήθησαν οι χυμοί με τους ηλεκτρολύτες; 
Ποιος ξέρει...
Αν εξαιρέσουμε μία ημικρανία που έχω, κατά τ' άλλα σήμερα βγήκα, περπάτησα κλπ.
Το μόνο ευτράπελο ότι ο γενετιστής χτες απαίτησε αίμα κι από τους δυο μας και μάλιστα σήμερα κι έτρεχα να το πάρω και να το στείλω πλέον το απόγευμα με ACS....
Όλο κάτι προκύπτει.... ?
@Karamela! όταν λέω μετά εννοώ ότι όσο ήμουν υπό την επήρεια της νάρκωσης δεν ένιωθα τίποτα. Μετά είχα πολύ πόνο και τράβηγμα χαμηλά, δεν μπορούσα να κάτσω σε καρέκλα, να ουρήσω, υπέφερα. Τώρα 2 μέρες είχα απίστευτο βάρος από το διάφραγμα μέχρι τον αφαλό από την υπερδιέγερση και σήμερα πάω κάπως να συνέλθω...
Εξοπλίστηκα όμως με ό,τι πρωτεϊνούχο βρήκα στο σούπερ μάρκετ και θα 'μαι κομπλέ!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει... Προσπαθώ να είμαι χαλαρή γιατί είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα! Και ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί! Το καλό είναι ότι δεν έχω τίποτα το περίεργο προς το παρόν τουλάχιστον! Οπότε όλα καλά! Το Σάββατο που θα κάνουμε και τον υπέρηχο νομίζω θα είναι καλύτερα! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Και νομ7ζα πως μόνο εγώ είμαι έτσι.  Ούτε εγώ το έχω συνειδητοποιήσει.  Σήμερα μόνο μου ήρθε μια φλασιά  και εντελώς ασυναίσθητα χάιδεψε την κοιλίτσα μου.

Περιμένουμε τα νέα του υπέρηχου σου κοριτσάκι μου.  Έτσι να παίρνουμε θάρρος και οι άλλες. 

Να σε ρωτήσω κάτι όμως; πως ξέρεις ότι είσαι 3 εβδομάδων;;;;

Εγώ που βάζω να δω  υπολογισμό κυησης  με βάση την εμβρυομεταφορα με εμβρυο 5 ημερων, κι φυσικά με βάση τις τιμές της χοριακης,  μου βγάζει πολύ περισσότερο. 

Πώς το υπολογίζεις εσύ  γλυκό πλασματάκι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Και νομ7ζα πως μόνο εγώ είμαι έτσι.  Ούτε εγώ το έχω συνειδητοποιήσει.  Σήμερα μόνο μου ήρθε μια φλασιά  και εντελώς ασυναίσθητα χάιδεψε την κοιλίτσα μου.

Περιμένουμε τα νέα του υπέρηχου σου κοριτσάκι μου.  Έτσι να παίρνουμε θάρρος και οι άλλες. 

Να σε ρωτήσω κάτι όμως; πως ξέρεις ότι είσαι 3 εβδομάδων;;;;

Εγώ που βάζω να δω  υπολογισμό κυησης  με βάση την εμβρυομεταφορα με εμβρυο 5 ημερων, κι φυσικά με βάση τις τιμές της χοριακης,  μου βγάζει πολύ περισσότερο. 

Πώς το υπολογίζεις εσύ  γλυκό πλασματάκι μου;

Α, δεν ξέρω... Στις 3 του μήνα έκανα τη μεταφορά με 3ων ημερών έμβρυα... Και σκέφτηκα ότι ίσως η εμφυτευση να έγινε 3-4 μέρες μετά... Λάθος τα σκέφτομαι?! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Δοκίμασα έναν υπολογιστή κύησης από ivf τώρα και λέει, 5 εβδομάδες... Τι να πω... Το Σάββατο θα μάθουμε! ????

https://www.eleftheia.gr/ergaleia/ypologistes_kyhshs_gia_ivf

Δες αυτό σε παρακαλώ....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eva 42 είπε:

https://www.eleftheia.gr/ergaleia/ypologistes_kyhshs_gia_ivf

Δες αυτό σε παρακαλώ....?

Ναι, αυτό κοίταξα, αλλά μου φαίνεται περίεργο... Από τις 3 του μήνα είναι μόλις 22 μέρες... Μπερδεύτηκα λίγο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ναι, αυτό κοίταξα, αλλά μου φαίνεται περίεργο... Από τις 3 του μήνα είναι μόλις 22 μέρες... Μπερδεύτηκα λίγο... 

Η χοριακη σου, θυμησε  μου πόσο ήταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...