Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Εγω filicine, ουτροτζεσταν πρωι μεσημέρι βράδυ, ενεσεις προγεστερονης καθε μέρα και salospir. Γενικα πως είσαι εχεις πονακια. Εγω εχω αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι. Ειναι ακόμα απο την ωοληψια?εν τω μεταξυ απο τις ενέσεις το στήθος δεν μπορώ να το αγγίξω δηλαδή απο πριν πονουσε.κ ακόμα!

Κι εγω τα ίδια.. Εκτός απο ενέσεις... Λογικά αυτες θα τις ξεκινήσω μετα τη μεταφορά, τις εχω στο ψυγείο προς το παρόν!!! Καλή δύναμη κ μια θετικότατη χοριακη ευχομαι!!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Εγώ δεν έκανα ωοληψία οπότε όχι δεν έχω τίποτα ακόμα. Το στήθος με ενοχλεί από χτες, άρα δεν το μετράω καν. Βασικά είναι πάρα πολύ νωρίς για συμπτώματα! Προσωπικά, αν δεν δω θετική χοριακή δεν πιστεύω σε κανένα σύμπτωμα απολύτως! Θα σε συμβουλέψω να μην δίνεις σημασία, να είσαι χαλαρή και θα περάσουν οι μέρες! Πότε έκανες τη μεταφορά είπαμε? 

Την Τρίτη. Εμένα το στήθος πονουσε απο πριν παρα πολύ κ δεν εχει ηρεμήσει απο τις ορμόνες. Το σουτιεν το δέχομαι σκεψου με το ζόρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zefi87 είπε:

Κι εγω τα ίδια.. Εκτός απο ενέσεις... Λογικά αυτες θα τις ξεκινήσω μετα τη μεταφορά, τις εχω στο ψυγείο προς το παρόν!!! Καλή δύναμη κ μια θετικότατη χοριακη ευχομαι!!!! ? 

Κ εγω μετά την μεταφορά τις ξεκίνησα. Γιατί τις εχεις στο ψυγείο!τωρα με προβληματισες!εμενα τις πηρε ο μπαμπάς μ απο το φαρμακείο κ του είπαν δε χρειάζονται ψυγείο. Ειναι οι prolutex. Ευχαριστώ και σε εσένα μια τέλεια χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Την Τρίτη. Εμένα το στήθος πονουσε απο πριν παρα πολύ κ δεν εχει ηρεμήσει απο τις ορμόνες. Το σουτιεν το δέχομαι σκεψου με το ζόρι. 

Κι εμένα μετά τη διέγερση ήταν τούμπανο και πονούσε πολύ! Σα να μην ήρθε ποτέ η περίοδος! Τώρα ελπίζω να πρηστεί λόγω εγκυμοσύνης! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Κι εγω τα ίδια.. Εκτός απο ενέσεις... Λογικά αυτες θα τις ξεκινήσω μετα τη μεταφορά, τις εχω στο ψυγείο προς το παρόν!!! Καλή δύναμη κ μια θετικότατη χοριακη ευχομαι!!!! ? 

Με το καλό κορίτσι μου! Εύχομαι να είναι μία και μοναδική! ✌️✌️✌️✌️??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Κι εμένα μετά τη διέγερση ήταν τούμπανο και πονούσε πολύ! Σα να μην ήρθε ποτέ η περίοδος! Τώρα ελπίζω να πρηστεί λόγω εγκυμοσύνης! ??????

Εμένα σε περίπτωση εγκυμοσύνης ή θα μείνει ίδιο οπως τωρα που ποναει απίστευτα ή θα εκραγεί!!!δεν υπάρχει άλλο στάδιο???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna5190 είπε:

Ολα καλα θα πανε την επομενη φορα. Κ εμενα απο χθες μετα τον υπερηχο ηταν σαν να το ειχα παρει αποφαση οτι δεν θα προχωρησει κ τλκ επιβεβαιωθηκα. Ποτε λες να κανεις? 

Την Παρασκευη παλι αλλα δεν ελπιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Εμένα σε περίπτωση εγκυμοσύνης ή θα μείνει ίδιο οπως τωρα που ποναει απίστευτα ή θα εκραγεί!!!δεν υπάρχει άλλο στάδιο???

 

Χαχαχαχχαχ! Εύχομαι να μείνει τουλάχιστον το ίδιο! ✌️✌️✌️✌️?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευακι-1980 είπε:

Την Παρασκευη παλι αλλα δεν ελπιζω

Έλα βρε κορίτσι μου, έχε πίστη,δεν ξέρεις καμιά φορά.... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κ εγω μετά την μεταφορά τις ξεκίνησα. Γιατί τις εχεις στο ψυγείο!τωρα με προβληματισες!εμενα τις πηρε ο μπαμπάς μ απο το φαρμακείο κ του είπαν δε χρειάζονται ψυγείο. Ειναι οι prolutex. Ευχαριστώ και σε εσένα μια τέλεια χοριακη!

Τις εχω παρει εδω κ κάποιες εβδομάδες... Απο το κέντρο μου ειπαν αν θέλω να τις αποθηκευσω εκει... Δε νομίζω οτι ειναι απαραίτητο όμως!!! Μην ανησυχείς καθόλου... Σ ευχαριστώ πολυ πολυ....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια μ Καλημέρα ειναι κάποια απο δω που κάνει τις prolutex?γιατι χρειαζομαι βοήθεια. Αν οχι θα το γραψω στο φόρουμ!

Εγώ κάνω prolutex . Πες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Littleme είπε:

Εγώ κάνω prolutex . Πες 

Καλημέρα κοπέλα μ.κ ευχαριστώ!λοιπον χτες ξεκινησα με ενεση ινσουλινης κ δεν μπορουσα να τσιμπηθω πονουσα μετα πολλα τσιμπηθηκα.κ μελανιασε στο σημείο. Έψαξα λοιπον βρήκα ακομα πιο λεπτη κ μικρή βελόνα για σήμερα. Την εκανα δεν πονεσα στο.τσιμπημα ομως τι συνεβη σήμερα, ποναω αρκετα στο σημειο γυρω απο την ενεση(το φαρμακο δηλαδή) κ λεω Μηπως δεν.πηγε κατω εκει που έπρεπε λογω του οτι αλλαξα βελόνα. Δευτερον στην σύριγγα οταν την εβγαλα απο το δέρμα ειχε μεινει ελάχιστο φαρμακο κ αγχωθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/7/2019 at 12:21 ΜΜ, ο/η Niki94 είπε:

Γεια σας μόλις τελείωσα...!!! Από τα 50 πήραμε 12 αλλά μόνο 8 βρήκαμε και θέλουμε από αυτά να γονιμοποιηθει και ένα αλλά θέλουμε τρεια ουφ 

Μπράβο κορίτσι μου!!!!!Άντε με το καλό όλα να πάνε τέλεια!!!!!!Πώς ήταν η διαδικασία που ήσουν αγχωμένη?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κάνω με 2 τρόπους . Με τις λεπτές ινσουλίνης που δεν πονάνε καθόλου ή τραβάω με χοντρή και αντικαθιστω με πολύ λεπτό βελόνα . Όταν πας να την κανεις να σηκώνεις το δερματακι πονάει λιγότερο . Στην κοιλιά αε ποιο σήμειο την κανεις ; Κατω από τον αφαλό ;Αριστερά ή δεξιά ; Εμένα η μαία μου είχε πει στις εξωσωματικές να κάνω αυτό να ανασηκώνω το δερματακι καθ Τίς αντιπηκτικες να τις κάνω στα πόδια όταν δεν αντέχω άλλο Κοιλιά, το όποιο και κάνω πια .μην αγχώνεσαι αυτό πάει στο αίμα πάντως και γίνεται η δουλειά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Εγώ κάνω με 2 τρόπους . Με τις λεπτές ινσουλίνης που δεν πονάνε καθόλου ή τραβάω με χοντρή και αντικαθιστω με πολύ λεπτό βελόνα . Όταν πας να την κανεις να σηκώνεις το δερματακι πονάει λιγότερο . Στην κοιλιά αε ποιο σήμειο την κανεις ; Κατω από τον αφαλό ;Αριστερά ή δεξιά ; Εμένα η μαία μου είχε πει στις εξωσωματικές να κάνω αυτό να ανασηκώνω το δερματακι καθ Τίς αντιπηκτικες να τις κάνω στα πόδια όταν δεν αντέχω άλλο Κοιλιά, το όποιο και κάνω πια .μην αγχώνεσαι αυτό πάει στο αίμα πάντως και γίνεται η δουλειά 

Κοίτα λεπτές ινσουλίνης εχει πολλων ειδών. Εμένα η βελονα το πλαστικό της εχει χρωμα γκρι. Αυτες με πονουσαν χτες. Κ σήμερα πηρα πιο λεπτές χρωμα κίτρινο δεν πονεσα αλλα ποναει το φαρμακο μετα. Εσένα δε σε πονάει το φάρμακο?Επίσης οταν ανασηκωνεις το δερμα τις κανεις πλαγια ή κάθετα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Το ένα μόνο άφησαν γιατί δεν ήταν πολύ καλό, τα άλλα δύο είναι στην κοιλιά μου! Ελπίζω να μείνουν εκεί για τους επόμενους 9 μήνες! ????

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές και τη στήριξη! Με τόση θετική ενέργεια κάτι θα γίνει δεν μπορεί!!! ??????

 

Ωραία νέα κοριτσάκι μου!!!!Όλα να πάνε καλά θα περιμένουμε σύντομα να μας πεις ευχάριστα!!!!!❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κοίτα λεπτές ινσουλίνης εχει πολλων ειδών. Εμένα η βελονα το πλαστικό της εχει χρωμα γκρι. Αυτες με πονουσαν χτες. Κ σήμερα πηρα πιο λεπτές χρωμα κίτρινο δεν πονεσα αλλα ποναει το φαρμακο μετα. Εσένα δε σε πονάει το φάρμακο?Επίσης οταν ανασηκωνεις το δερμα τις κανεις πλαγια ή κάθετα?

Τέζα στο κρεβάτι απλά εγώ δεβ πονούσα με αυτές αλλά με αυτές τις έξωσωματικης που με έτσουζαν και πονούσαν και έκαναν πολλά μαύρα σαν χτυπήματα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!!!Άντε με το καλό όλα να πάνε τέλεια!!!!!!Πώς ήταν η διαδικασία που ήσουν αγχωμένη?

 

Μια χαρά ήταν αλλά αυτός ο πόνος μετά ως σήμερα δεν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Μια χαρά ήταν αλλά αυτός ο πόνος μετά ως σήμερα δεν 

Υπομονή κοριτσάκι μου, ρώτα για κάνα παυσίπονο! Εγώ είχα πάρει ντεπον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια μ Καλημέρα ειναι κάποια απο δω που κάνει τις prolutex?γιατι χρειαζομαι βοήθεια. Αν οχι θα το γραψω στο φόρουμ!

Τις κανω εγω τι θελεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Υπομονή κοριτσάκι μου, ρώτα για κάνα παυσίπονο! Εγώ είχα πάρει ντεπον! 

Ναι  ναι θα ρωτήσω αλλά ακόμη την παλεύω χωρίς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Ναι  ναι θα ρωτήσω αλλά ακόμη την παλεύω χωρίς 

Α, μια χαρά τότε! Κι εγώ δεν έπαιρνα κάθε μέρα, πήρα όμως για τη μεταφορά γιατί θα με ζουλαγαν κιόλας και δεν ήθελα να σφιγγομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Α, μια χαρά τότε! Κι εγώ δεν έπαιρνα κάθε μέρα, πήρα όμως για τη μεταφορά γιατί θα με ζουλαγαν κιόλας και δεν ήθελα να σφιγγομαι 

Γιατί θα σε ζουλαγαν;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...