Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna5190 είπε:

Κ σε εμενα που παλλινδρομισε στην 7η βδομαδα αστα να πανε. Κ ειχα κανει τοσα ονειρα. Τελος παντων. Ευτυχως κ εσυ κ εγω εχουμε στην καταψυξη οποτε δεν θα μπουμε απο την αρχη στη διαδικασια εννοω με ενεσεις ωοληψια κτλ. 

Κορίτσια μ λυπάμαι ειλικρινά! Αλλα οτι εχετε απόθεμα ειναι σημαντικό!εγω δεν ειχα ούτε την πρώτη φορά ούτε τώρα κ τα περασα ολα από την αρχη!!!για αυτο σκεφτείτε θετικά κ η ψυχολογία παίζει μεγαλο ρόλο!οταν αγχωνομαστε εκκρινουμε μια ουσία που κάνει κακό στα έμβρυα!την πρώτη φορά ήμουν πολύ!Τώρα Είμαι χαλαρή και συμπεριφερομαι σαν έγκυος?. Δε λεω οτι δεν εχω μια γλυκιά αγωνία αλλά μέχρι εκεί δε θα το αφησω να με επηρεάσει!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

3 εχω κι εγω!!!Δεν το σκεφτομουν τις προηγουμενες μερες,απο χθες μου μπηκε ως σκεψη ..Ε!Τι στο καλο λεω...δεν θα αντεξει ενα???Τα σικλακουρ τα συνεχιζεις και μετα την μεταφορα??

Αγάπη εσύ προγεστερόνη σε ξεκίνησε ή μπα; Τα συνεχίζεις ως το θετικό!! Μαζί με προγεστερόνη συνήθως. Εκτός αν κάνεις εξέταση και δεν χρειάζεσαι.. αλλά τα δίνουν για υποστήριξη. Αν είπατε ότι θα βάλετε δύο, δύο θα αποψυξουν. Κι αν, ο μη γένοιτο, κάποιο δεν προχωράει, θα βγάλουν και το άλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Όχι κοριτσάκι, δεν το βάλαμε! Δεν νομίζω ότι επιτρέπεται να μου βαλουν πάνω από 2! Η εμβρυολόγος είπε θα το αφήσουν να δουν αν θα εξελιχθεί, αν και δεν το πίστευε είπε γιατί είχαν χαθεί μερικά βλαστομερίδια. Μάλλον δλδ θα το χάσουμε... Αλλά δεν πειράζει, συμβαίνουν αυτά... Από τα 5 σύνολο τουλάχιστον αξιοποιήσαμε τα 4,καλο ποσοστό πιστεύω! 

Κ εμένα το τρίτο δεν τα κατάφερε (φρεσκα εννοω)κ μου εβαλαν τα δύο. Το τρίτο παλεψε κ εμένα αλλα δεν...εσένα Δηλαδή τώρα ειναι δεύτερη φορά σου?την πρώτη εβαλες τα 2 φρέσκα?συγγνώμη αυτο δεν το θυμάμαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sofiefin1982 είπε:

Τώρα διανύω την 8η εβδομάδα!!!! Χοριακη πόσο είχες? Εμένα φαινόταν από την χοριακη εγώ δεν το πίστευα!!! 

Η πρώτη 184 και η δεύτερη 1085 και δεν ξαναέκανα. Εγώ είμαι ακόμα στην 5η εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κ εμένα το τρίτο δεν τα κατάφερε (φρεσκα εννοω)κ μου εβαλαν τα δύο. Το τρίτο παλεψε κ εμένα αλλα δεν...εσένα Δηλαδή τώρα ειναι δεύτερη φορά σου?την πρώτη εβαλες τα 2 φρέσκα?συγγνώμη αυτο δεν το θυμάμαι! 

Ακριβώς, είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια με δύο φρέσκα το Μάιο! Μάλλον θα ξεκίνησαν τώρα να αποψυξουν 2 αλλά λογικά στην πορεία χρειάστηκε να αποψυχθεί και το τρίτο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια μ λυπάμαι ειλικρινά! Αλλα οτι εχετε απόθεμα ειναι σημαντικό!εγω δεν ειχα ούτε την πρώτη φορά ούτε τώρα κ τα περασα ολα από την αρχη!!!για αυτο σκεφτείτε θετικά κ η ψυχολογία παίζει μεγαλο ρόλο!οταν αγχωνομαστε εκκρινουμε μια ουσία που κάνει κακό στα έμβρυα!την πρώτη φορά ήμουν πολύ!Τώρα Είμαι χαλαρή και συμπεριφερομαι σαν έγκυος?. Δε λεω οτι δεν εχω μια γλυκιά αγωνία αλλά μέχρι εκεί δε θα το αφησω να με επηρεάσει!

 

 

Σήμερα ειμαι σχετικα πιο ηρεμη. Ναι το καλο αυτο ειναι. Τουλαχιστον εχουμε για αλλη μια φορα. Ελπιζω να ειναι κ η τυχερή. Απλα ολα πηγαιναν τοσο καλα βημα βημα που ελεγα θα τα καταφερω να ολοκληρωσω την εγκυμοσυνη. Δεν πειραζει. Ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Ακριβώς, είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια με δύο φρέσκα το Μάιο! Μάλλον θα ξεκίνησαν τώρα να αποψυξουν 2 αλλά λογικά στην πορεία χρειάστηκε να αποψυχθεί και το τρίτο! 

Άντε με το Καλό!κανεις κ ενέσεις προγεστερόνης?εμενα μ εδωσε τα prolutex!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Αγάπη εσύ προγεστερόνη σε ξεκίνησε ή μπα; Τα συνεχίζεις ως το θετικό!! Μαζί με προγεστερόνη συνήθως. Εκτός αν κάνεις εξέταση και δεν χρειάζεσαι.. αλλά τα δίνουν για υποστήριξη. Αν είπατε ότι θα βάλετε δύο, δύο θα αποψυξουν. Κι αν, ο μη γένοιτο, κάποιο δεν προχωράει, θα βγάλουν και το άλλο..

Ναιι,ναι ξεκινησα την Κυριακη 6 ουτρο κολπικα...Δυο ειπαμε  θα βαλουμε..αρα εκεινη την μερα-λιγο πιο πριν τα ξεπαγωνουν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Σήμερα ειμαι σχετικα πιο ηρεμη. Ναι το καλο αυτο ειναι. Τουλαχιστον εχουμε για αλλη μια φορα. Ελπιζω να ειναι κ η τυχερή. Απλα ολα πηγαιναν τοσο καλα βημα βημα που ελεγα θα τα καταφερω να ολοκληρωσω την εγκυμοσυνη. Δεν πειραζει. Ολα καλα! 

Όλα θα μας Κάνε Καλά θα δεις!ο τροχός κάποια στιγμή γυρίζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Να είναι τα τυχερά εύχομαι κούκλα μου! Όλα καλά να πάνε! Κι εγώ σήμερα έβαλα τα παγάκια μου! ❤️❤️❤️❤️

Να ειναι τυχερα κοριτσι μου ολα καλα να πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Κ σε εμενα που παλλινδρομισε στην 7η βδομαδα αστα να πανε. Κ ειχα κανει τοσα ονειρα. Τελος παντων. Ευτυχως κ εσυ κ εγω εχουμε στην καταψυξη οποτε δεν θα μπουμε απο την αρχη στη διαδικασια εννοω με ενεσεις ωοληψια κτλ. 

Πω πω κοριτσι μου λυπαμαι...πας να πεις τον πονο σου κ βρισκεις κ χειροτερα... ευτυχως εχω δυο ακομα. Πιστευεις θα ειναι καλυτερα τα κατεψυγμενα στην εμβρυομεταφορα; Δεν ξερω καθολου.. ηλπιζα στα φρεσκα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ευακι-1980 είπε:

Πω πω κοριτσι μου λυπαμαι...πας να πεις τον πονο σου κ βρισκεις κ χειροτερα... ευτυχως εχω δυο ακομα. Πιστευεις θα ειναι καλυτερα τα κατεψυγμενα στην εμβρυομεταφορα; Δεν ξερω καθολου.. ηλπιζα στα φρεσκα.. 

Εμενα κατεψυγμενα ηταν αυτα που εβαλα τωρα. Ηταν η πρωτη μου προσπαθεια κ μου ειπε να περιμενω κ να τα βαλω δυο κυκλους μετα για να ηρεμησει ο οργανισμος απο ολες τις ορμονες. Εκανα την μεταφορα πετυχε ολα καλα αλλα τλκ παλλινδρομισε. Καποιοι λενε πως τα κατεψυγμενα ειναι κ πιο καλα. Παντως σου λεω εγω πετυχα εγκυμοσυνη με κατεψυγμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Σήμερα ειμαι σχετικα πιο ηρεμη. Ναι το καλο αυτο ειναι. Τουλαχιστον εχουμε για αλλη μια φορα. Ελπιζω να ειναι κ η τυχερή. Απλα ολα πηγαιναν τοσο καλα βημα βημα που ελεγα θα τα καταφερω να ολοκληρωσω την εγκυμοσυνη. Δεν πειραζει. Ολα καλα! 

Αννούλα, σε θαυμάζω! Μπράβο σου κοριτσάκι μου! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Άντε με το Καλό!κανεις κ ενέσεις προγεστερόνης?εμενα μ εδωσε τα prolutex!

Κάναμε σήμερα δύο φιαλίδια lentogest και θα κάνω άλλα δύο το Σάββατο και βάζω 3 ουτροτζεστάν κολπικά, συν 4 cyclacur κάθε 6 ώρες, συν 3 duphaston, και από ένα σαλοσπιρ και hydrocortisone μαζί με τις βιταμίνες και το χάπι του θυρεοειδή...! Έχασα το μέτρημα! ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Εμενα κατεψυγμενα ηταν αυτα που εβαλα τωρα. Ηταν η πρωτη μου προσπαθεια κ μου ειπε να περιμενω κ να τα βαλω δυο κυκλους μετα για να ηρεμησει ο οργανισμος απο ολες τις ορμονες. Εκανα την μεταφορα πετυχε ολα καλα αλλα τλκ παλλινδρομισε. Καποιοι λενε πως τα κατεψυγμενα ειναι κ πιο καλα. Παντως σου λεω εγω πετυχα εγκυμοσυνη με κατεψυγμενα. 

Εμενα μου ειπε οτι ειναι πολυ χαμηλη η χοριακη αλλα να επαναλαβω σε 48 ωρες μηπως.. εγω ψυχολογικα ετοιμαζομαι για επομενη εμβρυομεταφορα... αχ ευτυχως εχουμε καποιον να συζητησουμε κ να δουμε κ αλλες περιπτωσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Skiouros83 είπε:

Η πρώτη 184 και η δεύτερη 1085 και δεν ξαναέκανα. Εγώ είμαι ακόμα στην 5η εβδομάδα 

Πολύ μεγάλη η δεύτερη ρε συ!!! Για διδυμομαμα σε κόβω κι εσένα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αννούλα, σε θαυμάζω! Μπράβο σου κοριτσάκι μου! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

Κάναμε σήμερα δύο φιαλίδια lentogest και θα κάνω άλλα δύο το Σάββατο και βάζω 3 ουτροτζεστάν κολπικά, συν 4 cyclacur κάθε 6 ώρες, συν 3 duphaston, και από ένα σαλοσπιρ και hydrocortisone μαζί με τις βιταμίνες και το χάπι του θυρεοειδή...! Έχασα το μέτρημα! ????????

Ευτυχως εχω δυναμη κοριτσακι μου μπολικη για να παω παρακατω!!! Καποιες στιγμες παει να με παρει απκ κατω αλλα προσπαθω. Ας ελπισουμε η επομενη να ειναι κ η τυχερη μου!!! Δεν θα σας αφησω. Θα συνεχισω να μπαινω κ να σας μιλαω. Να βλεπω τις εξελιξεις σας. Ειμαστε dream team αλλωστε❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευακι-1980 είπε:

Εμενα μου ειπε οτι ειναι πολυ χαμηλη η χοριακη αλλα να επαναλαβω σε 48 ωρες μηπως.. εγω ψυχολογικα ετοιμαζομαι για επομενη εμβρυομεταφορα... αχ ευτυχως εχουμε καποιον να συζητησουμε κ να δουμε κ αλλες περιπτωσεις..

Ολα καλα θα πανε την επομενη φορα. Κ εμενα απο χθες μετα τον υπερηχο ηταν σαν να το ειχα παρει αποφαση οτι δεν θα προχωρησει κ τλκ επιβεβαιωθηκα. Ποτε λες να κανεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna5190 είπε:

Ευτυχως εχω δυναμη κοριτσακι μου μπολικη για να παω παρακατω!!! Καποιες στιγμες παει να με παρει απκ κατω αλλα προσπαθω. Ας ελπισουμε η επομενη να ειναι κ η τυχερη μου!!! Δεν θα σας αφησω. Θα συνεχισω να μπαινω κ να σας μιλαω. Να βλεπω τις εξελιξεις σας. Ειμαστε dream team αλλωστε❤️

Ζουζούνα μου! Με έχεις συγκινήσει απίστευτα! Δεν έχω λόγια! Και πάλι μπράβο σου! ????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ευακι-1980 είπε:

Εμενα μου ειπε οτι ειναι πολυ χαμηλη η χοριακη αλλα να επαναλαβω σε 48 ωρες μηπως.. εγω ψυχολογικα ετοιμαζομαι για επομενη εμβρυομεταφορα... αχ ευτυχως εχουμε καποιον να συζητησουμε κ να δουμε κ αλλες περιπτωσεις..

Ποτέ δεν ξέρεις όμως, μπορεί αύριο να γίνει το μπαμ και να πάρει τα πάνω της! Εγώ στο εύχομαι πάντως! ❤️❤️❤️❤️????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ζουζούνα μου! Με έχεις συγκινήσει απίστευτα! Δεν έχω λόγια! Και πάλι μπράβο σου! ????????????

Εγω τι να πω με ολα αυτα που μου λες!!!! Να δεις ποσο συγκινούμαι. Θα προσευχομαι για ολες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna5190 είπε:

Εγω τι να πω με ολα αυτα που μου λες!!!! Να δεις ποσο συγκινούμαι. Θα προσευχομαι για ολες μας!!! 

Πάμε δυνατά! Θα γεμίσει η παρέα φουσκωμένες κοιλίτσες, είμαι σίγουρη! ????✌️✌️✌️✌️???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zefi87 είπε:

Ναιι,ναι ξεκινησα την Κυριακη 6 ουτρο κολπικα...Δυο ειπαμε  θα βαλουμε..αρα εκεινη την μερα-λιγο πιο πριν τα ξεπαγωνουν??

Ναι κάποιες λίγες ώρες παίρνει η απόψυξη...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Πολύ μεγάλη η δεύτερη ρε συ!!! Για διδυμομαμα σε κόβω κι εσένα!!! 

Ο τι είναι αρκεί να πάει καλά ... εσύ δηλαδή ποσό ειχες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Geo2009 είπε:

Αννούλα, σε θαυμάζω! Μπράβο σου κοριτσάκι μου! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

Κάναμε σήμερα δύο φιαλίδια lentogest και θα κάνω άλλα δύο το Σάββατο και βάζω 3 ουτροτζεστάν κολπικά, συν 4 cyclacur κάθε 6 ώρες, συν 3 duphaston, και από ένα σαλοσπιρ και hydrocortisone μαζί με τις βιταμίνες και το χάπι του θυρεοειδή...! Έχασα το μέτρημα! ????????

Εγω filicine, ουτροτζεσταν πρωι μεσημέρι βράδυ, ενεσεις προγεστερονης καθε μέρα και salospir. Γενικα πως είσαι εχεις πονακια. Εγω εχω αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι. Ειναι ακόμα απο την ωοληψια?εν τω μεταξυ απο τις ενέσεις το στήθος δεν μπορώ να το αγγίξω δηλαδή απο πριν πονουσε.κ ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Εγω filicine, ουτροτζεσταν πρωι μεσημέρι βράδυ, ενεσεις προγεστερονης καθε μέρα και salospir. Γενικα πως είσαι εχεις πονακια. Εγω εχω αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι. Ειναι ακόμα απο την ωοληψια?εν τω μεταξυ απο τις ενέσεις το στήθος δεν μπορώ να το αγγίξω δηλαδή απο πριν πονουσε.κ ακόμα!

Εγώ δεν έκανα ωοληψία οπότε όχι δεν έχω τίποτα ακόμα. Το στήθος με ενοχλεί από χτες, άρα δεν το μετράω καν. Βασικά είναι πάρα πολύ νωρίς για συμπτώματα! Προσωπικά, αν δεν δω θετική χοριακή δεν πιστεύω σε κανένα σύμπτωμα απολύτως! Θα σε συμβουλέψω να μην δίνεις σημασία, να είσαι χαλαρή και θα περάσουν οι μέρες! Πότε έκανες τη μεταφορά είπαμε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...