Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

Αντρεα μου κ εγω ειμαι τωρα 6 βδομάδα εγγυος και πριν καν την καθυστερηση ηθελα να πινω πολλά νερα και χυμούς γιατι συνεχεια διψουσα!λες??στο ευχομαι ολοψυχα!

Αχχ μακάριιι καλή μου!! μου έδωσες πολύ χαρά!! Αύριο περιμένω περίοδο κανονικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Καλημερα!!!!!! Καλως ηρθες κ εσυ!!αυτο με το νερο που λες....παρουσα...σημερα μπηκαμε 8η βδομαδα κ εχω τρελαθει στο νερο!μιλαμε για πολλη διψα ρε κοριτσια!!!!ειδικα τα πρωινα ζηταω χυμους!στην μικρη δεν το ειχα,τουλαχιστον δεν το θυμαμαι!τωρα το σπορακι φαινεται να διψαει!!!!!!!!!αφηστε ο πονος στο στηθος!παναγια μου κ χριστε μου!!!!!!!!δεν θελω να σε ξεσηκωσω αλλα τουλαχιστον εγω το ζω αυτο τωρα στη δευτερη εγκυμοσυνη!

Αχχ τι ωραίαα!! Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνηηη!!! :) Το στήθος ήταν φουσκομένο πριν την καθυστέριση;; Αν και σε κάθε περίοδο το στήθος μου πρίζεται, αυτή τη φορά ΤΙΠΟΤΑ! ούτε πως θα αδιαθετήσω αύριο! Είμαι μόνο πολύ φουσκομένη στη κοιλιά και δειψάω πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Αχχ τι ωραίαα!! Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνηηη!!! :) Το στήθος ήταν φουσκομένο πριν την καθυστέριση;; Αν και σε κάθε περίοδο το στήθος μου πρίζεται, αυτή τη φορά ΤΙΠΟΤΑ! ούτε πως θα αδιαθετήσω αύριο! Είμαι μόνο πολύ φουσκομένη στη κοιλιά και δειψάω πολύ!

Μακαρι ?????????????? Αντε κορίτσι μου! Σου στελνω θετική σκέψη και ευχές!!!!! Να μην ερθει! Να μην ερθει!!!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Μακαρι ?????????????? Αντε κορίτσι μου! Σου στελνω θετική σκέψη και ευχές!!!!! Να μην ερθει! Να μην ερθει!!!!!!!???

ΑΑΧΧΧ πραγματικά σ ευχαριστώωω πολύυυυ!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anastasia_92 είπε:

@Ελενακι12 κοριτσι μου χρονια πολλα για χθες!!!!!!!!με το καλο να σ ερθουν ευχαριστα νεα!

Κοριτσια μου οι υπολοιπες να χαιρεστε οποιον εχετε!!εμεις σημερα 8η βδομαδα..το μεσημεριανο φαγητο,αν δεν εχει κοπει τελειως,εχει ελαττωθει κατα πολυ γιατι δεν μπορω να το χωνεψω μαλλον..πινω λιτρα νερου ολη μερα κ το στηθος εχει παρει φωτια!μιλαμε για πονο!!!σας σκεφτομαι ολες!!!!φιλακια πολλα!! ????

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ κ εγώ σου εύχομαι ότι επιθυμείς ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Καλημερα κοριτσιαααα!!!! ??? εγω σημερα 14η μερα και δν βρηκα ωορηξια μπορει να ειναι νωρις ?

Σαν εμένα κορίτσι μ κ εγώ δεν βρήκα την 14η αλλά μέχρι τώρα έρχομαι σε επαφή σχεδόν κάθε μέρα Δευτέρα περιμένω περίοδο αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μάλλον μου έρθεται η περίοδος.. Αρχισε το χαρακτηριστηκό μούδιασμα - κράμπα που έχω πριν την περίοδο ? Ελπίζω τον επόμενο μήνα... κάθε μήνα τον επόμενο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ελενακι12 είπε:

Σαν εμένα κορίτσι μ κ εγώ δεν βρήκα την 14η αλλά μέχρι τώρα έρχομαι σε επαφή σχεδόν κάθε μέρα Δευτέρα περιμένω περίοδο αντε να δουμε

Θα συνεχισω φυσικα επαφες και τεστακια να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια μάλλον μου έρθεται η περίοδος.. Αρχισε το χαρακτηριστηκό μούδιασμα - κράμπα που έχω πριν την περίοδο ? Ελπίζω τον επόμενο μήνα... κάθε μήνα τον επόμενο..

Μην απογοητεύσαι @Άντρεα μου..  θα ερθει το μικρούλι που θα πάει;! Μιας κ εισαι νεα στην παρεούλα μας.. πες μας απ’οτι ειδα προσπαθείτε σχεδόν 2χρονια σωστα; Απο εξετάσεις εχετε κάνει; Συγγνωμη αν σε φερνω σε δυσκολη θεση. Αν θες απαντας.. ομως κ εγω οταν μπηκα δεν ηξερα την τύφλα μου κ οι κοπελες με βοηθησαν πολυ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Μην απογοητεύσαι @Άντρεα μου..  θα ερθει το μικρούλι που θα πάει;! Μιας κ εισαι νεα στην παρεούλα μας.. πες μας απ’οτι ειδα προσπαθείτε σχεδόν 2χρονια σωστα; Απο εξετάσεις εχετε κάνει; Συγγνωμη αν σε φερνω σε δυσκολη θεση. Αν θες απαντας.. ομως κ εγω οταν μπηκα δεν ηξερα την τύφλα μου κ οι κοπελες με βοηθησαν πολυ! ?

Ναι εδω η μια βοηθαει την αλλη! Και εγω ειμαι τυχερη που γραφτηκα γτ ολα τα κοριτσια με βοηθανε πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JesabellΝαι σχεδόν 2 χρόνια προσπαθούμε. Έκανα όλες τις αναλύσεις και εγώ και ο σύντροφος μου. Εγώ έχω λίγο χαμηλή ΑΜΗ για την ηλικία μου (είναι γύρο στο 2, είμαι 27 χρονών) και ο σύντροφος μου έχει λίγο χαμηλή κινητικότητα και παίρνει τα cyclofert male εδώ και 3 μήνες. Αυτά.. Αν έχεις κάποια συμβουλή καλοδεχούμενη κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Ναι εδω η μια βοηθαει την αλλη! Και εγω ειμαι τυχερη που γραφτηκα γτ ολα τα κοριτσια με βοηθανε πολυ

Να στε καλά κορίτσια!! Σας ευχαριστώ για τη στήριξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Ναι σχεδόν 2 χρόνια προσπαθούμε. Έκανα όλες τις αναλύσεις και εγώ και ο σύντροφος μου. Εγώ έχω λίγο χαμηλή ΑΜΗ για την ηλικία μου (είναι γύρο στο 2, είμαι 27 χρονών) και ο σύντροφος μου έχει λίγο χαμηλή κινητικότητα και παίρνει τα cyclofert male εδώ και 3 μήνες. Αυτά.. Αν έχεις κάποια συμβουλή καλοδεχούμενη κορίτσι μου.

Ο γιατρός σου σε εχει καπως κατευθύνει; Σου εχει πει επιλογες κτλ; Πχ. Παρακολούθηση ωορρυξιας; Σαλπιγγογραφία; Κτλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jesabell είπε:

Ο γιατρός σου σε εχει καπως κατευθύνει; Σου εχει πει επιλογες κτλ; Πχ. Παρακολούθηση ωορρυξιας; Σαλπιγγογραφία; Κτλ..

Ναι καλή μου. Κάναμε 2 μηνες παρακολούθηση και μετά το άφησα λόγω οικονομικού. Θα πάω πάλι τον επόμενο μήνα για παρακολούθηση ωορρυξίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Ναι καλή μου. Κάναμε 2 μηνες παρακολούθηση και μετά το άφησα λόγω οικονομικού. Θα πάω πάλι τον επόμενο μήνα για παρακολούθηση ωορρυξίας.

Αν επιτρεπεται τι κοστος εχει η παρακολουθηση ωορηξιας στον γιατρο?  γτ το σκεφτομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Ναι καλή μου. Κάναμε 2 μηνες παρακολούθηση και μετά το άφησα λόγω οικονομικού. Θα πάω πάλι τον επόμενο μήνα για παρακολούθηση ωορρυξίας.

Καταλαβα.. μπορεις κ με τεστακια ωορρυξιας( π μεχρι πριν 2μηνες δεν ηξερα οτι υπαρχουν??) που ειναι κ οικονομικα αλλα εννοειται ο γυναικολογος ειναι σαφώς πιο καλα! 

Οταν πας ρωτησε τον για το πως να κινηθεις, κ αφου λογικα θα ειναι πιο οκ  ο συντροφός σου με τα σπορίνια ! ?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Αν επιτρεπεται τι κοστος εχει η παρακολουθηση ωορηξιας στον γιατρο?  γτ το σκεφτομαι

Εμένα με χρεώνει κανονική επίσκεψη 40 ευρώ.. Δεν ξέρω αν αλλού είναι πιο οικονομικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Εμένα με χρεώνει κανονική επίσκεψη 40 ευρώ.. Δεν ξέρω αν αλλού είναι πιο οικονομικά!

Να φανταστω 40 ευρω την καθε φορα?? Και πας ποσες φορες;; περιπου 3 με 4 φορες παμε η αναλογα τον κυκλο μας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάω 1 φορά όταν ξεκινούν οι γόνιμες μου, και ανάλογα με το μέγεθος του ωοθυλακίου μου λέει στις πόσες μέρες θα πέσει το ωάριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

πάω 1 φορά όταν ξεκινούν οι γόνιμες μου, και ανάλογα με το μέγεθος του ωοθυλακίου μου λέει στις πόσες μέρες θα πέσει το ωάριο

Σε ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καταλαβα.. μπορεις κ με τεστακια ωορρυξιας( π μεχρι πριν 2μηνες δεν ηξερα οτι υπαρχουν??) που ειναι κ οικονομικα αλλα εννοειται ο γυναικολογος ειναι σαφώς πιο καλα! 

Οταν πας ρωτησε τον για το πως να κινηθεις, κ αφου λογικα θα ειναι πιο οκ  ο συντροφός σου με τα σπορίνια ! ?❤️

Είμαι από Κύπρο και η αλήθεια δεν υπάρχουν τεστ ωοριξίας στα φαρμακία. Σκέφτηκα να φέρω από Ελλάδα, αλλά ακόμη δεν το έκανα. Έχεις κάποια καλή εταιρεία υπόψη να μου συστήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...