Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Ρε κοριτσια απαντηστε μου αν μπορειτε γιατι θα σκασω!! Υπαρχει περιπτωση η πααααρα πολυ αχνη γραμμη να ειναι θετικο??δεν κανουν πουλακια τα ματια μου την βλεπω,κ οσο περναει η ωρα την βλεπω πιο πολυ.. ισχυει οτι αν το κοιτας μετα απο ωρα μπορει να δειξει λαθος??οσο το κοιταω τοσο βλεπω σταυρο..θα παω το πρωι να παρω αλλο ενα για σιγουρια..

Μακάρι! Να τριτωσει το καλο αυτό το μήνα! Δεν ξερω αν σου είναι εύκολο αλλά κάνε κ μια χοριακή που θα δείξει σίγουρα! Το ίδιο κόστος με ενα τεστ έχει ετσι κ αλλιως. Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Μακάρι! Να τριτωσει το καλο αυτό το μήνα! Δεν ξερω αν σου είναι εύκολο αλλά κάνε κ μια χοριακή που θα δείξει σίγουρα! Το ίδιο κόστος με ενα τεστ έχει ετσι κ αλλιως. Καλά αποτελέσματα!

Να παω λες κατ ευθειαν για χοριακη??? Αν ηταν παρα πολυ αχνη θα δειξει η χοριακη? Δευτερα αυριο κ περιμενα Τεταρτη περιοδο.. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anastasia_92 είπε:

Να παω λες κατ ευθειαν για χοριακη??? Αν ηταν παρα πολυ αχνη θα δειξει η χοριακη? Δευτερα αυριο κ περιμενα Τεταρτη περιοδο.. ???

Δεν εχω κάνει ποτέ αλλά εχω την εντύπωση οτι αν υπάρχει κάτι η χοριακή θα το πιάσει ενώ το τεστ μπορεί κ οχι... δεν ξέρω, αν εχεις τεστ σπιτι κανε δε χανεις τπτ αλλιως περίμενε την Τετάρτη καλύτερα κ πήγαινε για ανάλυση! Μακάρι να ειναι θετικό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

@Maroulli μου τι τέλεια νέα είναι Αυτά!!!  Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχουμε τα μπεμπακια μας αγκαλιά!! Συγχαρητήρια κοπέλα Μου!! Με το καλό.. 

Τα δικά μου νέα κορίτσια.. εχτές το πρωί είχα λίγο ροζ στο χαρτί.. αγχώθηκα πάρα πολύ και πήρα το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε έλα να σε δω.. ευτυχώς όλα καλά.. μάλλον κουράστηκα λίγο παραπάνω.. και το θετικό σε όλα αυτά ακούσαμε και καρδούλα!!! 

Τι ομορφο πράγμα! Μπράβο πορίτσι μου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anastasia_92  

στις πριν 1 ώρα, ο/η anastasia_92 είπε:

Ρε κοριτσια απαντηστε μου αν μπορειτε γιατι θα σκασω!! Υπαρχει περιπτωση η πααααρα πολυ αχνη γραμμη να ειναι θετικο??δεν κανουν πουλακια τα ματια μου την βλεπω,κ οσο περναει η ωρα την βλεπω πιο πολυ.. ισχυει οτι αν το κοιτας μετα απο ωρα μπορει να δειξει λαθος??οσο το κοιταω τοσο βλεπω σταυρο..θα παω το πρωι να παρω αλλο ενα για σιγουρια..

Στείλε μας το τεστ κορίτσι να το δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@anastasia_92  

Στείλε μας το τεστ κορίτσι να το δούμε...

Ναι αυτο θα κανω αλλα περιμενω να κοιμηθει ο αντρας μου γιατι θα αρχισει να ρωταει κ δεν θελω να του πω κατι αν δεν ειμαι σιγουρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Ναι αυτο θα κανω αλλα περιμενω να κοιμηθει ο αντρας μου γιατι θα αρχισει να ρωταει κ δεν θελω να του πω κατι αν δεν ειμαι σιγουρη!!

κορίτσι απ όσο ξέρω το αχνό θετικό σημαίνει και θετικό.. Μια χοριακη θα σου δείξει έγκυρα.. βάλε μας και τη φώτο οπότε μπορείς να το δούμε..  εύχομαι όλα να πάνε καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι απ όσο ξέρω το αχνό θετικό σημαίνει και θετικό.. Μια χοριακη θα σου δείξει έγκυρα.. βάλε μας και τη φώτο οπότε μπορείς να το δούμε..  εύχομαι όλα να πάνε καλά!! 

Καλησπέρα κορίτσια μ μια βοήθεια παρακαλώ σήμερα είμαι στην 18μερα του κύκλου μου κ έχει εδώ κ αρκετές μέρες  νιώθω κάτι σαν ενωχλησειπεριόδου προσπαθώ για το δεύτερο κ σήμερα είναι πιο έντονος ο πόνος χαμηλά κ όταν κατουραω κ σφηχτω λίγο παραπάνω είναι σαν κράμπες τι γίνετε? 

Screenshot_20190419-153848.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Δειτε ρε κοριτσια...Νομιζω οτι παιζουν τα ματια μου..αν υπαρχει κατι ειναι παααααρα πολυ αχνη..τι λετε?

20190422_002043.jpg

Εγώ για θετικό το βλέπω κ σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου πρσγματικα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ελενακι12 είπε:

Εγώ για θετικό το βλέπω κ σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου πρσγματικα❤️

Λογικά εάν δεν ήσουν δεν θα την έβγαζε καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μ μια βοήθεια παρακαλώ σήμερα είμαι στην 18μερα του κύκλου μου κ έχει εδώ κ αρκετές μέρες  νιώθω κάτι σαν ενωχλησειπεριόδου προσπαθώ για το δεύτερο κ σήμερα είναι πιο έντονος ο πόνος χαμηλά κ όταν κατουραω κ σφηχτω λίγο παραπάνω είναι σαν κράμπες τι γίνετε? 

Screenshot_20190419-153848.jpg

Να προσθέσω ότι αυτό το μηνα πήγα γυναικολόγο κ όλα μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

@Nanouka1 @Ελενακι12 ρε κοριτσια το βλεπετε κ εσεις??δεν ξεω νομιζω οτι ειναι επειδη θελω να το δω, βλεπω οτι να ναι???

Ναι κορίτσι μ το βλέπουμε μια χαρά γιαυτό δες το κ εσύ να φτάσεις ως τα σύννεφα ❤️❤️❤️❤️❤️????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ελενακι12 είπε:

Ναι κορίτσι μ το βλέπουμε μια χαρά γιαυτό δες το κ εσύ να φτάσεις ως τα σύννεφα ❤️❤️❤️❤️❤️????

Μακαρι!!!!τι να πω..πρωι πρωι θα εχετε νεα μου αν ειναι!!!!μακαρι αυτη η αναμονη μεχρι το πρωι να εχει καλη καταληξη!!!! Καληνυχτα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anastasia_92 είπε:

Μακαρι!!!!τι να πω..πρωι πρωι θα εχετε νεα μου αν ειναι!!!!μακαρι αυτη η αναμονη μεχρι το πρωι να εχει καλη καταληξη!!!! Καληνυχτα κοριτσια!!

Θα περιμένουμε κορίτσι μ καλό βράδυ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! @Maroulli θα συμφωνήσω, κανε μια χοριακη! Μπορεί να πρέπει να πάρεις κάποιο βοήθημα! Όλα καλά εύχομαι σύντομα να έχεις ενα υγιές μωράκι!

@Soulful ψάχνοντας κάτι για την ωχρινικη φαση μου βγήκε ενα παλιό μνμ σου οπου έλεγες οτι έχεις κυκλο 24-26 αλλα με τα τεστ έχεις βρει ωορρηξία 14η μέρα. Εχω παρόμοιο κύκλο απλα εμενα με θετικό τεστ 13η ειναι 25ημέρες σχεδόν σταθερά. Πριν τις προσπάθειες κ για οσο θυμάμαι ηταν 26μέρες αλλα δεν εχω ίδεα πότε έκανα ωορρηξία γιατι δεν με απασχολούσε... το εχω αναφέρει στο γυναικολόγο κ σε ενδοκρινολογο αλλα κ οι 2 λενε πως δεν εχει σημασία. Προγεστερόνη ειχα 15,7 αλλά 5 μερες πριν την περίοδο (κανονικά την κοιτάς στις 7). Εσυ έβγαλες κάποια ακρη; σου ειπαν τίποτα; ή αυτό θεωρείται το φυσιολογικό μας; ουτε με τις pregnacare είδα διαφορά που άλλα κορίτσια είπαν οτι τους μεγάλωσε τον κυκλο... ευχαριστώ κ εύχομαι σύντομα σε όλες!

 

 

 

Γεια σου @Tokyo!Με την ωχρινικη φάση δεν έβγαλα άκρη όπως κ εσύ!Όντως κάνω ωορρηξία 13-14η μέρα κ αδιαθετω μετά από 11-12 μέρες.Με τις βιταμίνες λίγο καλυτερα,θα φτάσω στις 28 μερες κύκλο.Αλλα δε θέλω να τις παίρνω συνέχεια.Τωρα τις εκοψα αυτό τον μήνα.Νομιζω πως παρατηρώ ότι οι κύκλοι μου είναι πολύ μικροι το καλοκαίρι.Η γυναικολόγος μου γενικα δεν ανησυχεί για αυτο.Προγεστερόνη έχω κάνει μόνο μια φορά κ ήταν πολύ καλή.Την Μ.Τριτη έχω ραντεβού σε κέντρο υπογονιμότητας κ θα το ρωτήσω κ αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μ μια βοήθεια παρακαλώ σήμερα είμαι στην 18μερα του κύκλου μου κ έχει εδώ κ αρκετές μέρες  νιώθω κάτι σαν ενωχλησειπεριόδου προσπαθώ για το δεύτερο κ σήμερα είναι πιο έντονος ο πόνος χαμηλά κ όταν κατουραω κ σφηχτω λίγο παραπάνω είναι σαν κράμπες τι γίνετε? 

Screenshot_20190419-153848.jpg

Η κάνεις τώρα ωορρηξία οπότε έχει αλλάξει ο κύκλος σου η μπορεί να έχεις κρούσεις... Είναι πάρα πολύ νωρίς για συμπτώματα καλό αυτό είναι να το πεις στον ιατρό σου μην είναι τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anastasia_92 είπε:

Δειτε ρε κοριτσια...Νομιζω οτι παιζουν τα ματια μου..αν υπαρχει κατι ειναι παααααρα πολυ αχνη..τι λετε?

20190422_002043.jpg

Δεν παίζουν τα μάτια σου,οντως υπάρχει μια γραμμή! Μπράβο! Πήγαινε για χοριακη αύριο να το επιβεβαιώσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Η κάνεις τώρα ωορρηξία οπότε έχει αλλάξει ο κύκλος σου η μπορεί να έχεις κρούσεις... Είναι πάρα πολύ νωρίς για συμπτώματα καλό αυτό είναι να το πεις στον ιατρό σου μην είναι τίποτα..

Κύκλο έχω σταθερό 27 σε 9 μέρες περιμένω περίοδο τώρα δω αν συνεχίσει θα τον πάρω ευχαριστώ πολύ κούκλα μου πάντως ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα τι κανετε;;;έκανα πρωί πρωί χοριακη και είναι 174.74 εχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω...

Συγχαρητήρια!!!! Όλα να πάνε τέλεια!!! 

Πάρε το γιατρό σου αμέσως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα τι κανετε;;;έκανα πρωί πρωί χοριακη και είναι 174.74 εχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω...

Μπραβο!!!!Ολα καλα να πανε απο εδω και μπρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...