Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα.. πράγματι το Παρασκευή βράδυ μπορεί να μπερδέψει κάποια άνετα κ να το πάρει ως θετικό.. για αυτό μετά να ξανά κάνουμε για να τσεκαρουμε αν έπεσε κ είναι πιο αχνό...άρα σήμερα κ αύριο βουρρρ

Καλημερα!

Εχουμε πλεον παρει ντοκτορα στα τεστ!!

Για αυριο χλωμο το βλεπω,πρεπει λες ε?

Ο αντρας μου φευγει 6 ωρα το πρωι κ γυρναει Τριτη βραδυ.Να ξυπνησω 5 το βλεπω αδυνατο αλλα ακομη κ να το κανω δεν θα εχει διαθεση ο ανθρωπος κ θα με περασει για τρελη χαχαχα.

Να το κανω σαν την Παπαδοπουλου στο Σ αγαπωΜ αγαπας, ξυπνα μωρο μου να με κανεις μανα??? Χαχαχα

Εσυ πως πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημερα!

Εχουμε πλεον παρει ντοκτορα στα τεστ!!

Για αυριο χλωμο το βλεπω,πρεπει λες ε?

Ο αντρας μου φευγει 6 ωρα το πρωι κ γυρναει Τριτη βραδυ.Να ξυπνησω 5 το βλεπω αδυνατο αλλα ακομη κ να το κανω δεν θα εχει διαθεση ο ανθρωπος κ θα με περασει για τρελη χαχαχα.

Να το κανω σαν την Παπαδοπουλου στο Σ αγαπωΜ αγαπας, ξυπνα μωρο μου να με κανεις μανα??? Χαχαχα

Εσυ πως πας?

Χαχαχααα.. εκμετάλλευτειτε το άλλωστε μένει ζωντανο το σπέρμα κ μέρες . Εγώ είμαι καλά δε πονάω πια αύριο θα πάω να βγάλω τα ράμματα κ μέσα στη βδομάδα θα γυρίσω στη δουλειά Μ έχω φρικαρει σπίτι η αλήθεια είναι... Πάει πέρασαν τα δύσκολα σκέφτομαι κ ξεκινάμε πάλι από την Αρχή.. να σας ρωτήσω κ κάτι ακόμα.. πριν φύγω για την επέμβαση έκανα επαναληπτικό στο θηροειδη. Είχε πέσει στο 2,75 .Μ είπε ο γιατρός να κάνω επανάληψη τέλη Ιουνίου έχοντας στον νου μας πως θα Μ πάρει καιρό μετά γιατί πιθανό να κάνω κ θεραπεία.. δεν έγινε όμως έτσι. Τι λέτε να επικοινωνήσω μαζί του να ρίξουμε την τιμή?? Μη την αφήσω έτσι αφού θα προσπαθησω άμεσα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Χαχαχααα.. εκμετάλλευτειτε το άλλωστε μένει ζωντανο το σπέρμα κ μέρες . Εγώ είμαι καλά δε πονάω πια αύριο θα πάω να βγάλω τα ράμματα κ μέσα στη βδομάδα θα γυρίσω στη δουλειά Μ έχω φρικαρει σπίτι η αλήθεια είναι... Πάει πέρασαν τα δύσκολα σκέφτομαι κ ξεκινάμε πάλι από την Αρχή.. να σας ρωτήσω κ κάτι ακόμα.. πριν φύγω για την επέμβαση έκανα επαναληπτικό στο θηροειδη. Είχε πέσει στο 2,75 .Μ είπε ο γιατρός να κάνω επανάληψη τέλη Ιουνίου έχοντας στον νου μας πως θα Μ πάρει καιρό μετά γιατί πιθανό να κάνω κ θεραπεία.. δεν έγινε όμως έτσι. Τι λέτε να επικοινωνήσω μαζί του να ρίξουμε την τιμή?? Μη την αφήσω έτσι αφού θα προσπαθησω άμεσα ..

Αχ δεν ξερω απο θυροειδη(το μονο που δεν εχω) αλλα απο οτι καταλαβαινω ο γιατρος νομιζε πως θα κανεις θεραπεια η οποια τελικα δεν θα γινει σωστα? Οποτε δεν χανεις τπτ να του μιλησεις γιατι να περιμενεις?

 

Να ρωτησω κι εγω με την σειρα μου, οποια ξερει, ναι μεν το σπερμα ζει καποιες μερες αλλα σε εμας εδειξε οτι στις 6 ωρες δεν υπαρχει καμμια κινητικοτητα.

Οποτε κ να ζει αγαλματακια ακουνητα θα ειναι σωστα? Δλδ θα περασει το ωαριο απο μπροστα τους κι αυτα θα στεκονται προσοχη,κατι τετοιο εχω φανταστει.

Επισης ολοι οι γιατροι κοιτανε μονο την πρωτη ωρα.Ξερει καμμια γιατι?

Ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο μου κ ντρεπομαι να τον παρω τηλ, τον εχω ζαλισει στο τελος θα με μπλοκαρει ο ανθρωπος.

@Niki94 επειδη γνωριζεις τοσα,μηπως ξερεις?

Η οποια αλλη κοπελα,το χω απορια πραγματικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kokoula86 είπε:

Και γω έχω δυο μπαντζυ!!???? ο τσιτσος κ η μαιρη!!λες να δούμε μωρά πρώτα από τα μπαντζι!!;; Θα τρελαθώ από χαρά!! 

223FB29A-BDA3-4AE6-846A-D978A36101A3.jpeg

Αν τους πάρουμε φωλίτσα σίγουρα θα κάνουν μωράκια. Με ενθουσιάζει η ιδέα αλλά σκέφτομαι τι θα κάνω με τόσα πουλάκια. Ο υπεύθυνος του pet shop μας είπε αν δεν θέλουμε άλλα πουλάκια να πετάξουμε τα αβγά. Σκέφτομαι όμως πως αν έκανα εγώ ένα παιδί δεν θα ήθελα να μου το πάρουν!!!  Είμαι ευαισθητούλα, τι να κάνω. Εκτός αν τα δώσω σε κάποιον, δεν ξέρω. Πάντως θα χαιρόμουν να έκαναν μωράκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Αχ δεν ξερω απο θυροειδη(το μονο που δεν εχω) αλλα απο οτι καταλαβαινω ο γιατρος νομιζε πως θα κανεις θεραπεια η οποια τελικα δεν θα γινει σωστα? Οποτε δεν χανεις τπτ να του μιλησεις γιατι να περιμενεις?

 

Να ρωτησω κι εγω με την σειρα μου, οποια ξερει, ναι μεν το σπερμα ζει καποιες μερες αλλα σε εμας εδειξε οτι στις 6 ωρες δεν υπαρχει καμμια κινητικοτητα.

Οποτε κ να ζει αγαλματακια ακουνητα θα ειναι σωστα? Δλδ θα περασει το ωαριο απο μπροστα τους κι αυτα θα στεκονται προσοχη,κατι τετοιο εχω φανταστει.

Επισης ολοι οι γιατροι κοιτανε μονο την πρωτη ωρα.Ξερει καμμια γιατι?

Ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο μου κ ντρεπομαι να τον παρω τηλ, τον εχω ζαλισει στο τελος θα με μπλοκαρει ο ανθρωπος.

@Niki94 επειδη γνωριζεις τοσα,μηπως ξερεις?

Η οποια αλλη κοπελα,το χω απορια πραγματικα.

Το σπέρμα μέσα μας ζει από 24 ώρες ως 36 ώρες το πολύ οπότε για αυτό λένε οι ιατροί ότι πρέπει επαφές ανά 2 μερες για να ανανεώνεται όπως και το λένε για να μπορεί ο οργανισμός του άντρα να έχει δυναμικά σπερματοζωάρια.. τώρα στο ακριβές ερώτημα σου δεν το κατέχω ακριβός.. αρκεί και ένα σπερματοζωάριο να φτάσει στο αυγουλακι...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Χαχαχααα.. εκμετάλλευτειτε το άλλωστε μένει ζωντανο το σπέρμα κ μέρες . Εγώ είμαι καλά δε πονάω πια αύριο θα πάω να βγάλω τα ράμματα κ μέσα στη βδομάδα θα γυρίσω στη δουλειά Μ έχω φρικαρει σπίτι η αλήθεια είναι... Πάει πέρασαν τα δύσκολα σκέφτομαι κ ξεκινάμε πάλι από την Αρχή.. να σας ρωτήσω κ κάτι ακόμα.. πριν φύγω για την επέμβαση έκανα επαναληπτικό στο θηροειδη. Είχε πέσει στο 2,75 .Μ είπε ο γιατρός να κάνω επανάληψη τέλη Ιουνίου έχοντας στον νου μας πως θα Μ πάρει καιρό μετά γιατί πιθανό να κάνω κ θεραπεία.. δεν έγινε όμως έτσι. Τι λέτε να επικοινωνήσω μαζί του να ρίξουμε την τιμή?? Μη την αφήσω έτσι αφού θα προσπαθησω άμεσα ..

Κανονικά επανάληψη κάνουμε ανα 6μηνο. Τώρα δεν πέρνεις κατι; πως τον έριξες; κανονικά για σύλληψή τον θέλουν κα το από 2 γιατί μ2 μια εγκυμοσύνη ανεβαίνει ο θυρεοειδή για αυτό τον θέλουν κάτω από 2 θα πας τέλεια Ιουνίου να κάνεις επανάληψη όπως σου είπε μην ανησυχείς και έγκυος να μείνεις με το καλό πάλι μπορείς να τον ρυθμίσεις. Οπότε μην σε άγχωνει αλλααααα μόλις μείνεις το πρώτο πράγμα που θα κάνεις εκτός από το τεστ είναι να πάρεις Ενδοκρινολογο....!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....νεα περάσετε όμορφα οτι και να κάνετε ?? 

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας.... λεω να προσπαθήσω χωρίς τεστακια ωορρηξία αυτόν τον μήνα και αν δεν θα τα ξεκινήσω από τον επόμενο..... θα παω και για έναν τυπικό έλεγχό στον γυναικολόγο... απλά δεν θα παω με το ημερολόγιο αυτη την φορά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Εχτές παρέλαβα τα τεστ ωορρηξίας της clearblue με το χαμογελάκι... είμαι περίεργη να δω τι "πουλιά" θα πιάσουμε...  Περίοδο περιμένω αύριο...  για να δούμε.. θα μας κάνει τη χάρη η κυρία να κατέβει;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κανονικά επανάληψη κάνουμε ανα 6μηνο. Τώρα δεν πέρνεις κατι; πως τον έριξες; κανονικά για σύλληψή τον θέλουν κα το από 2 γιατί μ2 μια εγκυμοσύνη ανεβαίνει ο θυρεοειδή για αυτό τον θέλουν κάτω από 2 θα πας τέλεια Ιουνίου να κάνεις επανάληψη όπως σου είπε μην ανησυχείς και έγκυος να μείνεις με το καλό πάλι μπορείς να τον ρυθμίσεις. Οπότε μην σε άγχωνει αλλααααα μόλις μείνεις το πρώτο πράγμα που θα κάνεις εκτός από το τεστ είναι να πάρεις Ενδοκρινολογο....!!!!!!!!!!

μέσα σε 4 εβδομάδες το ρίξαμε με χαπάκι των 50 κάθε μέρα. ακόμα παίρνω δλδ. έπρεπε να πέσει για να γίνει η επέμβαση.. γιατί δεν τον είχα πάντα τώρα τον ανακάλυψα παίρνω το δεύτερο κουτί να φανταστείς... ίσως έχει πέσει κ άλλο λίγο από τότε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

μέσα σε 4 εβδομάδες το ρίξαμε με χαπάκι των 50 κάθε μέρα. ακόμα παίρνω δλδ. έπρεπε να πέσει για να γίνει η επέμβαση.. γιατί δεν τον είχα πάντα τώρα τον ανακάλυψα παίρνω το δεύτερο κουτί να φανταστείς... ίσως έχει πέσει κ άλλο λίγο από τότε.. 

Οπότε είσαι κομπλέ τότε θα κάνεις επανάληψη τότε που σου ειπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Καλή Κυριακή σε όλες!!!!!!!!! Χθες είχα γενέθλια και η ευχούλα μου φαντάζομαι ξέρετε ποια ήταν! Αχ, για να δούμε παναγίτσα μου.. εγω εκανα 2 τεστάκια, αρνητικά ηταν αλλα χθες το ρίξαμε εξω με τον αντρα μου χωρις να σκεφτούμε τίποτα κ οτι θελει ας γίνει!!!!!! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Ισα ισα μας χαροποιησες! Μας αρεσει να ακουμε μεγαλες χωριακουλες και σε καποιες επιτυχημενες εμβρυομεταφορες,τουλαχιστον σε μενα γιατι προς τα κει οδευω.

Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη να χεις!

Σε ευχαριστώ πολύ! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Εχτές παρέλαβα τα τεστ ωορρηξίας της clearblue με το χαμογελάκι... είμαι περίεργη να δω τι "πουλιά" θα πιάσουμε...  Περίοδο περιμένω αύριο...  για να δούμε.. θα μας κάνει τη χάρη η κυρία να κατέβει;; 

Μακαρι να μην σας την κανει!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ειχα μέρες να μπω γιατί δεν ειχα κ κάποιο νέο κ να πω την αλήθεια με βοήθησε τελικά να ηρεμήσω κ να μη σκεφτομαι συνέχεια τα ίδια, οπότε εννοείται θα μπαίνω αλλα λέω να τηρήσω safe mode χαχαχαχα

@lactaki εγω ειχα 4 κ με χαπι 2 μηνες πήγε 1,7 θα παω για επανελεγχο τωρα στο 6μηνο αλλα οκ απο τη στιγμή που συνεχίζω το χάπι δεν περιμένω κάτι αρνητικό... 

Κορίτσια λογω του θυρεοειδή (εχω κ οζους) με παρακολουθεί Ενδοκρινολογος κ μου πρότεινε να κανω βιταμίνη D κ καμπύλη σακχάρου γιατί επηρεάζει την ωορρηξία κ εχω καποια κληρονομικότητα. Απλά το λέω σε περίπτωση που έχετε κατι σχετικό... οι απλες αναλύσεις μου ειναι πολυ καλες κατι για την ινσουλίνη θελει να δει... 

@Ginaak κ ο γυναικολόγος και η Ενδοκρινολογος την πρώτη ωρα κοιταζαν κ οταν πήγα να πω για την δεύτερη μου είπαν δεν εχει σημασία, οπότε;;; Επίσης η Ενδοκρινολογος Επειδή ασχολείται κυρίως με αναπαραγωγή μου είπε οτι τα περισσότερα ζευγάρια που βλεπει πια έχει πρόβλημα ο άντρας... ηταν το πρωτο που ρωτησε αν εκανε ο άντρας μου εξετάσεις! Κ οτι συνεχώς βλέπει ποσο μετα ζορίζονται και δε συνεργάζονται όλοι... έλεος βρε παιδιά πως έγιναν ολα τοσο δυσκολα πια...

@Mantarini κ γω αυτα παίρνω... εννοείται κοιτάω το χαμόγελο αλλα απο περιεργεια βλεπω τις γραμμες πως γινονται στο θετικό κ ειναι ετσι (φωτο παρακάτω) ισως αυτο βοηθαει τα κορίτσια που χρησιμοποιούν ταινίες!

εύχομαι Καλή Κυριακή, καλές κ επιτυχημένες προσπάθειες κ την επόμενη φορά να έχουμε να πούμε περισσότερα νεα! Φιλιά!

IMG_20190407_092410.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Καλημέρα!!!! Καλή Κυριακή σε όλες!!!!!!!!! Χθες είχα γενέθλια και η ευχούλα μου φαντάζομαι ξέρετε ποια ήταν! Αχ, για να δούμε παναγίτσα μου.. εγω εκανα 2 τεστάκια, αρνητικά ηταν αλλα χθες το ρίξαμε εξω με τον αντρα μου χωρις να σκεφτούμε τίποτα κ οτι θελει ας γίνει!!!!!! ??????

Χρόνια σου πολλά και καλά κορίτσι μου με υγεία!!!!Σύντομα με ένα μωράκι στην αγκαλιά σου!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Χρόνια σου πολλά και καλά κορίτσι μου με υγεία!!!!Σύντομα με ένα μωράκι στην αγκαλιά σου!!!????

Σ’ευχαριστω παρα παρα πολυ!!!!!! Σε ολες μας το εύχομαι ολόψυχα?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Καλημέρα!!!! Καλή Κυριακή σε όλες!!!!!!!!! Χθες είχα γενέθλια και η ευχούλα μου φαντάζομαι ξέρετε ποια ήταν! Αχ, για να δούμε παναγίτσα μου.. εγω εκανα 2 τεστάκια, αρνητικά ηταν αλλα χθες το ρίξαμε εξω με τον αντρα μου χωρις να σκεφτούμε τίποτα κ οτι θελει ας γίνει!!!!!! ??????

Πολύχρονη να τα εκατοστήσεις! Και να πραγματοποιηθεί η ευχουλα σου σύντομα!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλημερα @marouli το αχνο τεστ δεν ειναι θετικο.

Αν κανεις τα στικακια πρεπει να σου βγει πολυ σκουρα η δευτερη γραμμη.

Την ορμονη lh την εχουμε παντα στον οργανισμο μας,πρεπει να κορυφωθει για να πουμε οτι θα γινει ωορρηξια.Συνεχισε να κανεις τεστακια μεχρι να βρεις το πολυ σκουρο.

Επειδη κ μενα καμμια φορα με μπερδευει οταν αρχισουν να σκουραινουν κανω ανα 7-8 ωρες για να πετυχω το πιο εντονο.

Η πρωτη φωτο αυτο που εκανα Παρασκευη βραδυ, ειναι αρνητικο.

Η δευτερη Σαββατο πρωι κι ειναι το θετικο.

Σορρυ τωρα που ανεβαζω κατι που κατουρησα πανω του :P

 

@ Γιαννα36 αν με παει αυτο το μηνα 33-34 μερες θα τις σταματησω,δεν μου κολλαει οτι ειναι καλο.Θα παρω φολλικο και πολυβιταμινες ξεχωριστα.

 

 

IMG_20190405_220109.jpg

IMG_20190406_105936.jpg

Κάτι που κατουρησες πάνω? Κλαίω! ????

Κι εγώ μόλις τελειώσω το τρίτο κουτί που έχω θα κάνω ένα διάλειμμα και θα δω τι θα πάρω. Και τεστακια ωορρηξιας ακόμα το σκέφτομαι μήπως δεν πάρω ούτε αυτόν τον μήνα. Ευτυχώς ηρέμησα τις τελευταίες ημέρες και ελπίζω έτσι να μείνει..! 

Αν έχεις κουράγιο να ξυπνήσεις 5 το πρωί ξύπνα, είναι και πιο δυνατό το σπέρμα το πρωί ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ειχα μέρες να μπω γιατί δεν ειχα κ κάποιο νέο κ να πω την αλήθεια με βοήθησε τελικά να ηρεμήσω κ να μη σκεφτομαι συνέχεια τα ίδια, οπότε εννοείται θα μπαίνω αλλα λέω να τηρήσω safe mode χαχαχαχα

@lactaki εγω ειχα 4 κ με χαπι 2 μηνες πήγε 1,7 θα παω για επανελεγχο τωρα στο 6μηνο αλλα οκ απο τη στιγμή που συνεχίζω το χάπι δεν περιμένω κάτι αρνητικό... 

Κορίτσια λογω του θυρεοειδή (εχω κ οζους) με παρακολουθεί Ενδοκρινολογος κ μου πρότεινε να κανω βιταμίνη D κ καμπύλη σακχάρου γιατί επηρεάζει την ωορρηξία κ εχω καποια κληρονομικότητα. Απλά το λέω σε περίπτωση που έχετε κατι σχετικό... οι απλες αναλύσεις μου ειναι πολυ καλες κατι για την ινσουλίνη θελει να δει... 

@Ginaak κ ο γυναικολόγος και η Ενδοκρινολογος την πρώτη ωρα κοιταζαν κ οταν πήγα να πω για την δεύτερη μου είπαν δεν εχει σημασία, οπότε;;; Επίσης η Ενδοκρινολογος Επειδή ασχολείται κυρίως με αναπαραγωγή μου είπε οτι τα περισσότερα ζευγάρια που βλεπει πια έχει πρόβλημα ο άντρας... ηταν το πρωτο που ρωτησε αν εκανε ο άντρας μου εξετάσεις! Κ οτι συνεχώς βλέπει ποσο μετα ζορίζονται και δε συνεργάζονται όλοι... έλεος βρε παιδιά πως έγιναν ολα τοσο δυσκολα πια...

@Mantarini κ γω αυτα παίρνω... εννοείται κοιτάω το χαμόγελο αλλα απο περιεργεια βλεπω τις γραμμες πως γινονται στο θετικό κ ειναι ετσι (φωτο παρακάτω) ισως αυτο βοηθαει τα κορίτσια που χρησιμοποιούν ταινίες!

εύχομαι Καλή Κυριακή, καλές κ επιτυχημένες προσπάθειες κ την επόμενη φορά να έχουμε να πούμε περισσότερα νεα! Φιλιά!

IMG_20190407_092410.jpg

Safe mode the best choise ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλημερα @marouli το αχνο τεστ δεν ειναι θετικο.

Αν κανεις τα στικακια πρεπει να σου βγει πολυ σκουρα η δευτερη γραμμη.

Την ορμονη lh την εχουμε παντα στον οργανισμο μας,πρεπει να κορυφωθει για να πουμε οτι θα γινει ωορρηξια.Συνεχισε να κανεις τεστακια μεχρι να βρεις το πολυ σκουρο.

Επειδη κ μενα καμμια φορα με μπερδευει οταν αρχισουν να σκουραινουν κανω ανα 7-8 ωρες για να πετυχω το πιο εντονο.

Η πρωτη φωτο αυτο που εκανα Παρασκευη βραδυ, ειναι αρνητικο.

Η δευτερη Σαββατο πρωι κι ειναι το θετικο.

Σορρυ τωρα που ανεβαζω κατι που κατουρησα πανω του :P

 

@ Γιαννα36 αν με παει αυτο το μηνα 33-34 μερες θα τις σταματησω,δεν μου κολλαει οτι ειναι καλο.Θα παρω φολλικο και πολυβιταμινες ξεχωριστα.

 

 

IMG_20190405_220109.jpg

IMG_20190406_105936.jpg

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου..έκανα και σήμερα το μεσημέρι και ήταν ακόμα πιο σκούρο...θα κάνω και τις επόμενες μέρες να δω αν σκουρινει κ άλλο!!.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ενώ δεν πονάω καθόλου στα ράμματα έχω ενοχλήσεις σήμερα νομίζω ωοθηκες πάλι εκεί που βγήκαν οι κύστες.. τόσο πολύ λέτε να καταλαβαίνω από δω κ πέρα την ωορρηξία?? Είμαι στην 12η μέρα έκανα ένα τεστ αχνό ήταν. Ίσως πονάω κ εσωτερικα γιατί όσο κ να πεις έπεσε σκαλισμα-σκαψιμο εκεί κάτω για να τις αφαιρέσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ στην 15η μέρα του κύκλου σήμερα και από τώρα ανυπομονώ να έρθει η μέρα της καθυστέρησης!! Συνήθως μια εβδομάδα πριν με πιάνει η αγωνία!! Τώρα την έχω από νωρίς-νωρίς και δε μπορώ να ξεχαστώ με τίποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ στην 15η μέρα του κύκλου σήμερα και από τώρα ανυπομονώ να έρθει η μέρα της καθυστέρησης!! Συνήθως μια εβδομάδα πριν με πιάνει η αγωνία!! Τώρα την έχω από νωρίς-νωρίς και δε μπορώ να ξεχαστώ με τίποτα!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. αυτή η αναμονή... το χειρότερο μου... εγώ αύριο περιμένω... έχω ήδη όμως απο την Τετάρτη ένα αρνητικό τεστάκι οπότε δεν ελπίζω και πολλά... άντε να έρθει να ηρεμήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. αυτή η αναμονή... το χειρότερο μου... εγώ αύριο περιμένω... έχω ήδη όμως απο την Τετάρτη ένα αρνητικό τεστάκι οπότε δεν ελπίζω και πολλά... άντε να έρθει να ηρεμήσω.. 

Πολύ νωρίς το έκανες βρε κορίτσι! Μακάρι να μην σου έρθει από αύριο! 

@Thunderσε καταλαβαίνουμε όλες! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...