Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμά!!!


Σταυρι

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα έχω να μπω καιρό γιατί έτρεχα με διάφορα μέσα στα διάφορα έκανα και σαλπιγογραφια που τελικά δεν πόνεσα καθόλου αλλά διαπιστώθηκε μια βουλωμενη σαλπιγγα ομολογώ ότι είμαι χάλια μίλησα και με το γιατρό και μου είπε ότι θα προσπαθήσω μέχρι τον Ιούνιο και μετά βλέπουμε. Εγώ είμαι χάλια όμως δεν θέλω να κάνω εξωσωματική ούτε σπερματεγχυση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις εξωσωματική λογο μιας σαλπιγκας μπορείς να κάνει και με φάρμακα και προγραμματισμένες επαφές όλα καλά θα πάνε και θα έρθει μην αγχονεσε μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια καλησπερα έχω να μπω καιρό γιατί έτρεχα με διάφορα μέσα στα διάφορα έκανα και σαλπιγογραφια που τελικά δεν πόνεσα καθόλου αλλά διαπιστώθηκε μια βουλωμενη σαλπιγγα ομολογώ ότι είμαι χάλια μίλησα και με το γιατρό και μου είπε ότι θα προσπαθήσω μέχρι τον Ιούνιο και μετά βλέπουμε. Εγώ είμαι χάλια όμως δεν θέλω να κάνω εξωσωματική ούτε σπερματεγχυση.. 

Καλα αυτο για τον Ιουνιο τους ειπαν σε ολες μας? Συννενοημενοι ειναι?

Και μια σαλπιγγα την κανει την δουλεια,δυσκολευει αλλα την κανει.Ποσο χρονων εισαι Σταυρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλα αυτο για τον Ιουνιο τους ειπαν σε ολες μας? Συννενοημενοι ειναι?

Και μια σαλπιγγα την κανει την δουλεια,δυσκολευει αλλα την κανει.Ποσο χρονων εισαι Σταυρι?

Καλημέρα 30 χρονων ειμαι. Και εσυ βουλωμενη σαλπιγγα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι καλησπέρα, κι εμένα μου βρήκε την δεξιά σάλπιγγα κλειστή αλλά έχουμε και οριακά φυσιολογικό σπέρμα λόγω κιρσοκήλης. Μου είπε να προσπαθήσουμε όσο αντέχουμε και μετά να ψαχτουμε για εξωσωματική και ειχα στενοχωρηθεί παρά πολύ.   Το Μάιο κλείνει το εξάμηνο από τότε και θα ξεκινησουμε. Ούφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια φιλη μου που αφαίρεσε μια σάλπιγγα (δεν ηταν απλά κλειστή) έμεινε έγκυος φυσιολογικά κ πολυ γρήγορα εκεί που δεν το περιμενε! Κ ηταν γυρω στα 32 με 33. Οπότε μην χάνετε την ελπίδα :-)

Ο,τι όμως κ αν χρειαστεί εγω θα ευχηθώ να έρθει γρήγορα γιατί τελικά αυτό ειναι που τελικά θέλουμε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα 30 χρονων ειμαι. Και εσυ βουλωμενη σαλπιγγα??

Οχι εγω ανατομικα ειμαι μια χαρα.Απλα λογω ηλικιας μου ειπαν επισης μεχρι Ιουνιο.Εισαι μικρη οποτε μην απελπιζεσαι, επισης το ξαναγραψα η σαλπιγγογραφια λειτουργει σαν τουμποφλο.Το υγρο περασε την σαλπιγγα?

@Σελίνα για την κιρσοκηλη σας προτειναν χειρουργειο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak είδαμε τρεις ουρολόγους, ο πρώτος πρότεινε χειρουργειο και οι άλλοι δύο είπαν ότι επειδή είναι 1ου βαθμού δεν χρειάζεται και απλώς θα πάρει περισσότερο χρόνο για συλληψη. Οπότε δεν το κάναμε. Ο γυναικολόγος (και μια ακόμα γιατρός που ρωτησα) είπαν ότι συνδυαστικά με τη σάλπιγγα η πιθανότερη λύση είναι η εξωσωματική.

Τι ηλικία έχεις? Έχετε κι εσείς κιρσοκηλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σελίνα είπε:

@Ginaak είδαμε τρεις ουρολόγους, ο πρώτος πρότεινε χειρουργειο και οι άλλοι δύο είπαν ότι επειδή είναι 1ου βαθμού δεν χρειάζεται και απλώς θα πάρει περισσότερο χρόνο για συλληψη. Οπότε δεν το κάναμε. Ο γυναικολόγος (και μια ακόμα γιατρός που ρωτησα) είπαν ότι συνδυαστικά με τη σάλπιγγα η πιθανότερη λύση είναι η εξωσωματική.

Τι ηλικία έχεις? Έχετε κι εσείς κιρσοκηλη?

Ναι καλη μου εχει ο αντρας μου κιρσοκηλη και μας εχει δημιουργησει προβλημα στο σπερμα.Ειναι 44 κ δεν ξερω αν εχει νοημα να χειρουργηθει σε αυτην ηλικια.Κ ποσο μαλλον οταν εγω ειμαι 37.5 και οι γιατροι μου λενε να βιαστω.fsh 11.6 k αμη 4,2 pmol.

Δεν εχω περιθωριο να περιμενω πιθανη βελτιωση σε εξι μηνες ενα χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Οχι εγω ανατομικα ειμαι μια χαρα.Απλα λογω ηλικιας μου ειπαν επισης μεχρι Ιουνιο.Εισαι μικρη οποτε μην απελπιζεσαι, επισης το ξαναγραψα η σαλπιγγογραφια λειτουργει σαν τουμποφλο.Το υγρο περασε την σαλπιγγα?

@Σελίνα για την κιρσοκηλη σας προτειναν χειρουργειο?

Όχι δεν το πέρασε δυστηχως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Όχι δεν το πέρασε δυστηχως..

Ακομη κι ετσι ομως ο γιατρος θα σου εδωσε κι αλλες διευκρινησεις πχ ειναι υδροσαλπιγγα κλπ για να σου προτεινει εξωσωματικη.

Γιατι αν μιλαμε απλως για μια βουλωμενη σαλπιγγα τοτε μια χαρα μπορεις να μεινεις εγκυος φυσιολογικα με την αλλη,απλως θα καθυστερησει λιγο παραπανω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Ναι καλη μου εχει ο αντρας μου κιρσοκηλη και μας εχει δημιουργησει προβλημα στο σπερμα.Ειναι 44 κ δεν ξερω αν εχει νοημα να χειρουργηθει σε αυτην ηλικια.Κ ποσο μαλλον οταν εγω ειμαι 37.5 και οι γιατροι μου λενε να βιαστω.fsh 11.6 k αμη 4,2 pmol.

Δεν εχω περιθωριο να περιμενω πιθανη βελτιωση σε εξι μηνες ενα χρονο

Θα συμφωνήσω μαζί σου, κι εγώ στη θέση σου θα ένιωθα πίεση από το χρόνο... Εδώ έχω και περιθώρια και μόνο που σκέφτομαι ότι πέρασαν 2 χρονια αγχώνομαι, γιατι μισώ να περιμένω άσκοπα.

Τι τιμές είχε περίπου το σπερμοδιαγραμμα του? Εμείς ήμασταν στα 17.000.000/ml , 6% φυσιολογικές μορφές και 8% ταχεία κίνηση, 28% νωθρή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Ακομη κι ετσι ομως ο γιατρος θα σου εδωσε κι αλλες διευκρινησεις πχ ειναι υδροσαλπιγγα κλπ για να σου προτεινει εξωσωματικη.

Γιατι αν μιλαμε απλως για μια βουλωμενη σαλπιγγα τοτε μια χαρα μπορεις να μεινεις εγκυος φυσιολογικα με την αλλη,απλως θα καθυστερησει λιγο παραπανω.

 

Καλημέρα σε όλες σας .. @Ginaak μου απλά μου είπε ότι είναι βουλωμενη και όχι υδροσαλπιγγά ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! @Σταυρι κι εμένα μου είπε απλά κλειστή για άγνωστους λόγους, μπορεί λέει να είναι εκ γενετής ή κάποιο μικρόβιο στην πορεία. Δεν μου είπε καθόλου για υδροσαλπιγγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ παρατάω κάθε προσπάθεια αν ειναι να ερθει θα έρθει!!!

Κορίτσι μου μην σε παίρνει από κάτω δυσκολίες πάντα θα υπάρχουν!Σκέψου ότι μια φορά είχες μείνει έγκυος οπότε γιατί όχι και τώρα σίγουρα θέλει παραπάνω χρόνο αλλά γίνεται!!! Και υπάρχουν και άλλες λύσεις με τις οποίες μια χαρά μπορείς να αποκτήσεις παιδάκι μην τις απορρίψεις!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...