Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική γονιμοποιηση


elenla

Recommended Posts

Καλημερα σας.Είμαι στην 8η μερα εμβρυομεταφορας και το προβλημα μου ειναι οτι εχω εντονους πονους περιοδου κυριως στη μεση απο την δευτερη μερα..οπου τις τελευταιες 4μερες...ειναι πολυ δυνατοι...θα ηθελα να ρωτησω αν υπηρχε καποια κοπελα με εντονους πονους κ τελικά να τα καταφερε...ειναι η 2η προσπάθεια μου...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenla είπε:

Καλημερα σας.Είμαι στην 8η μερα εμβρυομεταφορας και το προβλημα μου ειναι οτι εχω εντονους πονους περιοδου κυριως στη μεση απο την δευτερη μερα..οπου τις τελευταιες 4μερες...ειναι πολυ δυνατοι...θα ηθελα να ρωτησω αν υπηρχε καποια κοπελα με εντονους πονους κ τελικά να τα καταφερε...ειναι η 2η προσπάθεια μου...  

Δεν μου ετυχε εμενα κατι αντιστοιχο. 

Ωστοσο σου ευχομαι πολυ καλη επιτυχια! Μακαρι να ειναι θετικο σημαδι.

Το ανεφερες στον γιατρο σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δεν μου ετυχε εμενα κατι αντιστοιχο. 

Ωστοσο σου ευχομαι πολυ καλη επιτυχια! Μακαρι να ειναι θετικο σημαδι.

Το ανεφερες στον γιατρο σου; 

Οχι!Το ανεφερα στο κεντρο εξωσωματικης απο την αρχη και μου ειπαν οτι ηταν πολυ νωρις την δευτερη μερα για να μου ερθει περίοδος...αλλα και τωρα που ειναι 8η;;;;δεν μου εδωσαν απαντηση...τους πηρα μπας κ εκοβα τα φαρμακα διοτι με τοσο πονο νομιζω πως δεν θα προλαβω να παω για χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα φάρμακα μην τα κόψεις για κανένα λόγο.  Η φίλη μου νόμιζε κάθε μέρα οτι θα αδιαθετούσε από τον πόνο και τώρα είναι 9 εβδομάδων. Κι εγώ πονάω και είμαι στην 3η μέρα εμβρυομεταφοράς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elenla είπε:

Καλημερα σας.Είμαι στην 8η μερα εμβρυομεταφορας και το προβλημα μου ειναι οτι εχω εντονους πονους περιοδου κυριως στη μεση απο την δευτερη μερα..οπου τις τελευταιες 4μερες...ειναι πολυ δυνατοι...θα ηθελα να ρωτησω αν υπηρχε καποια κοπελα με εντονους πονους κ τελικά να τα καταφερε...ειναι η 2η προσπάθεια μου...  

Παίρνουμε πολλές ορμόνες και για αυτό όλα αυτά. Επίσης είχες κάνει κάποια διαγνωστική υστεροσκοπηση/ λαπαρασκόπηση πριν την εξωσωματική ; Ακόμη μπορεί βα φταίνε οι προγλανσταδινες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Τα φάρμακα μην τα κόψεις για κανένα λόγο.  Η φίλη μου νόμιζε κάθε μέρα οτι θα αδιαθετούσε από τον πόνο και τώρα είναι 9 εβδομάδων. Κι εγώ πονάω και είμαι στην 3η μέρα εμβρυομεταφοράς.

Αληθεια;;Τι να πω..Μακαρι...Καλη επιτυχια και σε σενα κοριτσι μου!!!Ειναι η πρωτη αου προσπαθεια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Παίρνουμε πολλές ορμόνες και για αυτό όλα αυτά. Επίσης είχες κάνει κάποια διαγνωστική υστεροσκοπηση/ λαπαρασκόπηση πριν την εξωσωματική ; Ακόμη μπορεί βα φταίνε οι προγλανσταδινες ...

Οχι κοριτσι μου..επειδη το πρόβλημα μας ηταν με το σπερμα..αζωοτερατοασθενοσπερμια.μου ειπε πως δεν χρειαζεται υστερεσκοπηση..παρα μονο αν αποτυχει κ αυτη η προσπαθεια...απλα απελπιζομαι γιατι την πρωτη φορα εβαλα 2 αριστα εμβρυα κ απετυχε...τωρα ενα καλο κ ενα μετριο...εχω κ τους πονους κοιλια κ μεση σαν να ξεκολλαει...και εχω απελπιστει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elenla είπε:

Οχι κοριτσι μου..επειδη το πρόβλημα μας ηταν με το σπερμα..αζωοτερατοασθενοσπερμια.μου ειπε πως δεν χρειαζεται υστερεσκοπηση..παρα μονο αν αποτυχει κ αυτη η προσπαθεια...απλα απελπιζομαι γιατι την πρωτη φορα εβαλα 2 αριστα εμβρυα κ απετυχε...τωρα ενα καλο κ ενα μετριο...εχω κ τους πονους κοιλια κ μεση σαν να ξεκολλαει...και εχω απελπιστει... 

Τι φάρμακα παίρνεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Τι φάρμακα παίρνεις ;

Καλυτερα πες και τι δεν παιρνω...Λοιπον παιρνω 6 utrogestan κολπικα,2 cyclacur κολπικα, 5 cyclacur από το στομα,Prolutex, filicine, σιδηρο, Αντιπηκτικη, ασπιρινη και κορτιζονη!!!εσυ κοπελα μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elenla είπε:

Καλυτερα πες και τι δεν παιρνω...Λοιπον παιρνω 6 utrogestan κολπικα,2 cyclacur κολπικα, 5 cyclacur από το στομα,Prolutex, filicine, σιδηρο, Αντιπηκτικη, ασπιρινη και κορτιζονη!!!εσυ κοπελα μου;;

Έχεις τα Ana ανεβασμένα ; Γιατί παίρνεις κορτιζόνη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Έχεις τα Ana ανεβασμένα ; Γιατί παίρνεις κορτιζόνη ; 

Ναι ΑΝΑ κ ASMA ΤΟ ενα θετικο και το άλλο ασθενως θετικο...και ετσι μου εδωσε και κορτιζονη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Να μην τρως ζάχαρη και Γλουτένη και αλάτι . Στην πρώτη το ξέρες; Έχω και εγώ αυτοάνοσο. Τα ίδια παίρνουμε ... είμαι 36,5

Ναι το ηξερα...επαιρνα παλι κορτιζονη αλλά οχι αντιπηκτικη την πρωτη φορα...εγω ειμαι 35...ειναι η πρωτη σου φορα;;εμενα εξακριβομενο αυτοανοσο δεν βρηκε παρα αυτα τα σντισωματα θετικα...γλουτενη αποφευγω οσο ειναι εφικτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elenla είπε:

Ναι το ηξερα...επαιρνα παλι κορτιζονη αλλά οχι αντιπηκτικη την πρωτη φορα...εγω ειμαι 35...ειναι η πρωτη σου φορα;;εμενα εξακριβομενο αυτοανοσο δεν βρηκε παρα αυτα τα σντισωματα θετικα...γλουτενη αποφευγω οσο ειναι εφικτο...

Εγώ πήρα κορτιζόνη πριν ακόμα τη διέγερση 2 πρεζολον . Αντιπηκτικες με το που ξεκίνησα τη διέγερση το πρωί και Σαλοσπίρ αμέσως μετά την ωοληψια . Καλά εγώ τη γλουτένη την έχω κόψει και έχω δει τα ανα στα όρια . Μεγάλη διαφορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Littleme είπε:

Εγώ πήρα κορτιζόνη πριν ακόμα τη διέγερση 2 πρεζολον . Αντιπηκτικες με το που ξεκίνησα τη διέγερση το πρωί και Σαλοσπίρ αμέσως μετά την ωοληψια . Καλά εγώ τη γλουτένη την έχω κόψει και έχω δει τα ανα στα όρια . Μεγάλη διαφορά 

Σε ποια ημερα εμβρυομεταφορας εισαι;.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η elenla είπε:

Αληθεια;;Τι να πω..Μακαρι...Καλη επιτυχια και σε σενα κοριτσι μου!!!Ειναι η πρωτη αου προσπαθεια;;;

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ. 4η προσπάθεια, δεύτερη με φάρμακα... όλα καλά θα πάνε..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

21/3 την έκανα !

2 μερες μετα απο μενα!!ολα καλα να πανε!με το καλο.Είναι η πρωτη σου φορα κοριτσι μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

21/3 την έκανα !

2η προσπάθεια βέβαια . Δεν νιώθω όπως στην πρώτη που υπέφερα . Είχα πόνους κόπωση αίμα άσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

2η προσπάθεια βέβαια . Δεν νιώθω όπως στην πρώτη που υπέφερα . Είχα πόνους κόπωση αίμα άσε 

Εγω στην πρωτη παλι δεν ειχα τπτ...τωρα υποφερω...χωρις να ειμαι υπερβολικη...η μεση μου ξεκολλαει...γι αυτο και ειμαι απογοητευμενη...οτι ειναι να γινει θα γινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καποιες φορες οι πονοι περιοδου δεν ειναι απαραιτητα κ κακο σημαδι!!! 

Ευχομαι θετικες και δυνατες χοριακες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elenla είπε:

Εγω στην πρωτη παλι δεν ειχα τπτ...τωρα υποφερω...χωρις να ειμαι υπερβολικη...η μεση μου ξεκολλαει...γι αυτο και ειμαι απογοητευμενη...οτι ειναι να γινει θα γινει..

Εσυ ποτέ ξεκίνησες τα φάρμακα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elenla είπε:

Εγω στην πρωτη παλι δεν ειχα τπτ...τωρα υποφερω...χωρις να ειμαι υπερβολικη...η μεση μου ξεκολλαει...γι αυτο και ειμαι απογοητευμενη...οτι ειναι να γινει θα γινει..

Όπως είπες, ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Με το να το σκεφτόμαστε συνεχώς δε θα αλλάξει κάτι. Τα λέω για να τ'ακούω κι εγώ που μ'έχει φάει η αγωνία για το αποτέλεσμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Εσυ ποτέ ξεκίνησες τα φάρμακα ;

Αν θυμαμαι καλα 13 φεβρουαριου ειχα κανει arvekap 3.75...Αδιαθετησα 20 φλεβαρη...η περιοδος μου κράτησε 11 μερες...μου ειπαν λογω της ενεσης...οποτε ξεκινησα στις 12 μαρτιου cyclacur κτλ...κορτιζονη επαιρνα απο την έναρξη της περιοδου μονο...και ασπιρινη απο το τελος της περιόδου..αντιπηκτικη με την εμβρυομεταφορα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...