Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ ωορρηξίας


Reginaki

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! 

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια έχει χρησιμοποιήσει τεστ ωορρηξίας για να μείνει έγκυος. Μετά από πόσο καιρό τα καταφέρατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γραφω ως σουπερ υποστηρικτρια των τεστ ωορρηξιας. Με την πρωτη χρηση τα καταφερα. Ομως σιγουρα καθε κοπελα ειναι διαφορετικη με διαφορετικο οργανισμο. Αν εχεις σταθερο κυκλο και δεν εχεις θεματα υγειας σε βοηθανε και μενεις και γρηγορα εγκυος. Σε καποιες κοπελες τα τεστ φερνουν περισσοτερο αγχος. Μπορεις να τα δοκιμασεις και το βλεπεις στην πορεια αν σου κανουν η οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ ήμουν τυχερή. Με την πρώτη. Το τεστ ήταν το clearblue το ψηφιακό. Αλλά υπάρχουν και άλλα στο εμπόριο. Τώρα είμαι 8 εβδομάδων. Σίγουρα βοηθάνε για να μείνεις έγκυος πιο γρήγορα, αρκεί να μην υπάρχει πρόβλημα υγείας όπως είπε και η vaya.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Κι εγώ ήμουν τυχερή. Με την πρώτη. Το τεστ ήταν το clearblue το ψηφιακό. Αλλά υπάρχουν και άλλα στο εμπόριο. Τώρα είμαι 8 εβδομάδων. Σίγουρα βοηθάνε για να μείνεις έγκυος πιο γρήγορα, αρκεί να μην υπάρχει πρόβλημα υγείας όπως είπε και η vaya.

Νικολέτα, ποιες μέρες ήρθες σε επαφή;Την ημέρα που χαμογέλασε;Τις επόμενες; Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πάλι είχα χρησιμοποιήσει τεστ ωορρηξίας και είχα μείνει έγκυος με την πρώτη, αλλά τότε είχαμε επαφή κάθε μέρα ?. Τώρα με το παιδί δεν είναι τόσο εύκολα τα πράγματα, γι'αυτό ήθελα να ρωτήσω ποιες μέρες πρέπει να ερχόμαστε σε επαφή ιδανικά; Όταν βγει θετικό ή την επόμενη; Τα χρησιμοποιώ τώρα τρεις μήνες αλλά ακόμα δεν τα έχουμε καταφέρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Reginaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια έχει χρησιμοποιήσει τεστ ωορρηξίας για να μείνει έγκυος. Μετά από πόσο καιρό τα καταφέρατε;

Κ εγώ θα σου πω ότι τα κατάφερα με την πρώτη με τα τεστακια.Φυσικα αυτό δεν σημαίνει ότι έτσι γίνεται πάντα.. Εάν νομίζεις ότι δεν θα σου προσθέσουν άγχος, αξίζει! Εγώ πήρα αυτά με το χαμόγελο της clear blue. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω την αλήθεια τόσο καιρό ήμουν χαλαρή, μάλλον γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα τα καταφέρουμε σύντομα όπως την προηγούμενη φορά! Τώρα που πέρασαν τρεις μήνες κάπως αγχώθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Εγώ προσπαθούσα 3 μήνες χωρίς τεστ κ νόμιζα ότι κάνω ωορρηξια την 16η μέρα. Αυτό το μη α τα χρησιμοποιώ κ ανάκαλυψα ότι κάνω την 19η μέρα όπου κ προσπάθησα την ημέρα του θετικού τεστ κ την επόμενη.όπου χωρίς τεστ προσπαθούσα ακαρπα. Χαχα. Τώρα θα δείξει σε λίγες μέρες.. Εμένα με βοήθησαν να καταλάβω την ωορρηξια μου. Αλλά έχω πονακια περιόδου αρκετά κ υγρά. Σου εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annachan είπε:

Καλημέρα!! Εγώ προσπαθούσα 3 μήνες χωρίς τεστ κ νόμιζα ότι κάνω ωορρηξια την 16η μέρα. Αυτό το μη α τα χρησιμοποιώ κ ανάκαλυψα ότι κάνω την 19η μέρα όπου κ προσπάθησα την ημέρα του θετικού τεστ κ την επόμενη.όπου χωρίς τεστ προσπαθούσα ακαρπα. Χαχα. Τώρα θα δείξει σε λίγες μέρες.. Εμένα με βοήθησαν να καταλάβω την ωορρηξια μου. Αλλά έχω πονακια περιόδου αρκετά κ υγρά. Σου εύχομαι τα καλύτερα 

Επίσης κορίτσι μου! Να πάνε όλα καλά!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Heart είπε:

Νικολέτα, ποιες μέρες ήρθες σε επαφή;Την ημέρα που χαμογέλασε;Τις επόμενες; Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

Ήρθα σε επαφή την ημέρα που βγήκε το χαμογελάκι και την επόμενη μέρα. Και το τεστ το έκανα το απόγευμα. Κρατούσα τα ούρα για 4 ώρες περίπου πριν το κάνω. Σ' ευχαριστώ πολύ! Προς το παρόν όλα είναι καλά. Πέρσι ήμουν άτυχη, ήταν εξωμήτριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις ειδα θετικο ειχα κατευθειαν επαφη... 

Εκανα αλλη μια την επομενη μερα.

Τωρα μια απ τις δυο ηταν η τυχερη. Ολες οι αλλες επαφες ηταν σχετικα μακρια απ την ωορρηξια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Μολις ειδα θετικο ειχα κατευθειαν επαφη... 

Εκανα αλλη μια την επομενη μερα.

Τωρα μια απ τις δυο ηταν η τυχερη. Ολες οι αλλες επαφες ηταν σχετικα μακρια απ την ωορρηξια

Συγνώμη για τη κατάχρηση του ποστ αλλά να σε ρωτήσω κάτι που ξέρεις από τεστ ωορρηξίας? Είχες πονακια περιόδου πριν κ στην καθυστέρηση?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annachan είπε:

Συγνώμη για τη κατάχρηση του ποστ αλλά να σε ρωτήσω κάτι που ξέρεις από τεστ ωορρηξίας? Είχες πονακια περιόδου πριν κ στην καθυστέρηση?? 

Ειχα πονακια περιοδου λιγες μερες μετα την ωορρηξια και συνεχιστηκαν μεχρι και τις πρωτες εβδομαδες της εγκυμοσυνης. Κανοκικοτατα πονακια περιοδου. Ολοιδια δλδ με την περιοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

Ειχα πονακια περιοδου λιγες μερες μετα την ωορρηξια και συνεχιστηκαν μεχρι και τις πρωτες εβδομαδες της εγκυμοσυνης. Κανοκικοτατα πονακια περιοδου. Ολοιδια δλδ με την περιοδο

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...