Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

καλημερα , τελεια μπραβο ! staraki για θυμησε μας ποιες μερες ηταν αυτες που ειχες επαφη ? και εχεις να μας δωσεις καποιες ¨συμβουλες¨ ... ???

Είχα επαφές 3 4 5 6 8.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Χάρηκα πολύ με τα νέα σου @Starrr κ παρ'ολο που δν μπήκα εξ'αρχης στα 'μαρτακια' θέλω να γράψω κ να σου ευχηθώ να έχεις μια ωραία κ τελειομηνη εγκυμοσύνη.Οι προσπάθειες που έκανες ευδοκίμησαν κ με κάτι τέτοια περιστατικά παίρνουμε όλες θάρρος! Μακαρι κ οι υπόλοιπες να έχουμε χαρμόσυνα νέα όπως κ τα δικά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι σιγουρα αλλά τα τεστ αυτα είναι πολύ ευαισθητα οπιτε απλα αναμενω.. 

Ειναι ευαισθητα στα 10ml, λαβε ομως υποψη σου οτι η εμφυτευση γινεται 7-12 μερες μετα την συλληψη κι η ορμονη ξεκινα να ανεβαινει μια-δυο μερες μετα την εμφυτευση.

Οποτε θες 10 μερες τουλαχιστον απο την ωορρηξια για να δεις αποτελεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Είχα επαφές 3 4 5 6 8.. ?

του δωσατε και κατάλαβε! χαχαχαχα 

Έχω καταλήξει όμως ότι κάπως έτσι χρειάζεται... Αυτή τη φορά ακολούθησα μια παρόμοια τακτική αν και για 3 μέρες όχι 5! έχουμε και μια ηλικία ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μιας και μιλάμε για γόνιμες.. Τελευταία περίοδος 8/3  σε κύκλο 30 ημερών το ημερολογιο της εφαρμογής  μου βγάζει ότι οι γόνιμες μου ξεκίνησαν από εχτες με οωρηξια στις 23/3.. είχαμε εχτές μια επαφή.. αν επιδιώξω αύριο Τετάρτη και ΠΣΚ καλά δεν είμαστε;; Μη μου πείτε τι άγχος είναι αυτό... με τις δουλειές μας.. θέλει ένα προγραμματισμό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ναι εννοείται θα μπαίνω! Απλα μωρέ ήθελα να ηρεμήσω λίγο τις προηγούμενες μέρες, εν όψει κ γονιμων... πήρα τόση χαρά κ θα μπω να δω κ τα υπόλοιπα νεα του κοριτσιού εδω! Γιατί αν μπαίνεις κ βλέπεις μόνο αρνητικά επηρεάζεσαι κακά τα ψέματα... Πόσο θελω να ανακοινώσουμε κ μεις σύντομα το θετικό! Ειδικά εμείς κ η @Γιάννα 3636 ειχαμε συντονιστει εξ αρχής στις προσπάθειες κ μακάρι να ερχομαστενμι μια μια με το θετικό, οπως και όλα μα όλα τα κορίτσια της παρέας μας

Γλυκιά μου! Μακάρι όλες να έχουμε ευχάριστα νέα στο εξής! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. 303 η χοριακη.. ?

Συγχαρητήρια!!! Καλό διπλασιασμο κοριτσάκι μου και με το καλό το πρώτο ραντεβού για υπέρηχο! Μπράβο και στον γιατρό σου που σε βοήθησε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μίλησα με τον γιατρό. Θα ξανά κάνω και Πέμπτη χοριακη να επιβεβαιώσουμε. Κ ίσως Σάββατο πάω για υπέρηχο. Μου είπε πάνω από 1.000 πρέπει να είναι για να δούμε έστω κ κάτι... Να ξεκινήσω φελισιν που ήδη έπαιρνα.. Κ συνεχίζω κ σιδηρο με βιταμίνη c.. Που ήδη τα έπαιρνα όλα αυτά..!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια μίλησα με τον γιατρό. Θα ξανά κάνω και Πέμπτη χοριακη να επιβεβαιώσουμε. Κ ίσως Σάββατο πάω για υπέρηχο. Μου είπε πάνω από 1.000 πρέπει να είναι για να δούμε έστω κ κάτι... Να ξεκινήσω φελισιν που ήδη έπαιρνα.. Κ συνεχίζω κ σιδηρο με βιταμίνη c.. Που ήδη τα έπαιρνα όλα αυτά..!!!! 

Μπράβο starrr μου! σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια μίλησα με τον γιατρό. Θα ξανά κάνω και Πέμπτη χοριακη να επιβεβαιώσουμε. Κ ίσως Σάββατο πάω για υπέρηχο. Μου είπε πάνω από 1.000 πρέπει να είναι για να δούμε έστω κ κάτι... Να ξεκινήσω φελισιν που ήδη έπαιρνα.. Κ συνεχίζω κ σιδηρο με βιταμίνη c.. Που ήδη τα έπαιρνα όλα αυτά..!!!! 

Τέλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Ειναι ευαισθητα στα 10ml, λαβε ομως υποψη σου οτι η εμφυτευση γινεται 7-12 μερες μετα την συλληψη κι η ορμονη ξεκινα να ανεβαινει μια-δυο μερες μετα την εμφυτευση.

Οποτε θες 10 μερες τουλαχιστον απο την ωορρηξια για να δεις αποτελεσμα.

Μακάρι να είναι και να μη το έδειξε τι να πω το έκανα και μεσημερι..  Θετικό τεστακι οωρηξιας είχα τη 15η μέρα όπου ήρθα και σ επαφή όποτε δεν ελπίζω και σε θαύματα γιατι με μια μέρα δύσκολο.. ούτως ή άλλως έχω κύκλο 31ημερων όποτε οι καφέ εκκρίσεις είναι Προεόρτια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια μιας και μιλάμε για γόνιμες.. Τελευταία περίοδος 8/3  σε κύκλο 30 ημερών το ημερολογιο της εφαρμογής  μου βγάζει ότι οι γόνιμες μου ξεκίνησαν από εχτες με οωρηξια στις 23/3.. είχαμε εχτές μια επαφή.. αν επιδιώξω αύριο Τετάρτη και ΠΣΚ καλά δεν είμαστε;; Μη μου πείτε τι άγχος είναι αυτό... με τις δουλειές μας.. θέλει ένα προγραμματισμό...

κοριτσι εμένα η εφαρμογή μου έβγαζε ωορρηξία την 11η μέρα σε κύκλο 26 ημερών κ προσπαθούσα η έρημη γύρω από εκεί μέχρι που με τεστ οωρρηξίας κατάλαβα ότι έχω 13η-14η μέρα (συνήθως 14η) απλά έχω μικρότερη ωχρινική 12 αντί για 14 μέρες! γι'αυτό θα τσεκάρω κ δεύτερη φορά την προγεστερόνη. Δε σου λέω να το κάνεις σύστημα αλλά μπορείς να πάρεις δοκιμαστικά σε ένα - δύο κύκλους ώστε να δεις αν τα υπολογίζεις σωστά! εγώ σου λέω συνειδητοποίησα ότι τόσους μήνες έκανα λάθος μέρες... όχι όλους βέβαια αλλά πάντως δεν βοηθούσε τις πιθανότητες μου... αυτό το μήνα το πήρα έδειξε θετικό τη 13η που τυχαία είχα κ γιατρό κ μου είπε οπωσδήποτε την ίδια κ την επόμενη μέρα. Έριξα κ μια προσπάθεια τη μεθεπόμενη αν κ νομίζω ότι οκ είχε πλέον γίνει ό,τι ήταν να γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κοριτσι εμένα η εφαρμογή μου έβγαζε ωορρηξία την 11η μέρα σε κύκλο 26 ημερών κ προσπαθούσα η έρημη γύρω από εκεί μέχρι που με τεστ οωρρηξίας κατάλαβα ότι έχω 13η-14η μέρα (συνήθως 14η) απλά έχω μικρότερη ωχρινική 12 αντί για 14 μέρες! γι'αυτό θα τσεκάρω κ δεύτερη φορά την προγεστερόνη. Δε σου λέω να το κάνεις σύστημα αλλά μπορείς να πάρεις δοκιμαστικά σε ένα - δύο κύκλους ώστε να δεις αν τα υπολογίζεις σωστά! εγώ σου λέω συνειδητοποίησα ότι τόσους μήνες έκανα λάθος μέρες... όχι όλους βέβαια αλλά πάντως δεν βοηθούσε τις πιθανότητες μου... αυτό το μήνα το πήρα έδειξε θετικό τη 13η που τυχαία είχα κ γιατρό κ μου είπε οπωσδήποτε την ίδια κ την επόμενη μέρα. Έριξα κ μια προσπάθεια τη μεθεπόμενη αν κ νομίζω ότι οκ είχε πλέον γίνει ό,τι ήταν να γίνει...

χμμ κατάλαβα.. ναι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.. αν δεν μας κάτσει ούτε αυτό το μήνα τον επόμενο είχα πει θα πάρω τεστάκια ωορρηξίας να δούμε τι γίνεται και με αυτά..  Θεωρητικά πάντως αν όντως το ημερολόγιο της εφαρμογής είναι έγκυρο από επαφές νομίζω είμαστε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

χμμ κατάλαβα.. ναι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.. αν δεν μας κάτσει ούτε αυτό το μήνα τον επόμενο είχα πει θα πάρω τεστάκια ωορρηξίας να δούμε τι γίνεται και με αυτά..  Θεωρητικά πάντως αν όντως το ημερολόγιο της εφαρμογής είναι έγκυρο από επαφές νομίζω είμαστε καλά...

ναι έτσι φαίνεται! Απλά μετά τους πρώτους 3 μήνες άρχισα να θέλω να είμαι πιο στοχευμένη γιατί κακά τα ψέματα άλλο να γίνει με την πρώτη κ άλλο να προσπαθείς για καιρό κ να λέμε ότι ναι εύκολο είναι να κάνεις κάθε μέρα για μια βδομάδα!!! Το χτες μου φαίνεται πολύ νωρίς αλλά οι άλλες μέρες που λες μια χαρά... αν έχεις κέφι βάλε και τη δευτέρα στο πρόγραμμα... 

Κατάντια πρόγραμμα επαφών... αυτό με ζορίζει πιο πολύ από όλα... λέω είναι δυνατόν;;; έπρεπε να υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος! χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

ναι έτσι φαίνεται! Απλά μετά τους πρώτους 3 μήνες άρχισα να θέλω να είμαι πιο στοχευμένη γιατί κακά τα ψέματα άλλο να γίνει με την πρώτη κ άλλο να προσπαθείς για καιρό κ να λέμε ότι ναι εύκολο είναι να κάνεις κάθε μέρα για μια βδομάδα!!! Το χτες μου φαίνεται πολύ νωρίς αλλά οι άλλες μέρες που λες μια χαρά... αν έχεις κέφι βάλε και τη δευτέρα στο πρόγραμμα... 

Κατάντια πρόγραμμα επαφών... αυτό με ζορίζει πιο πολύ από όλα... λέω είναι δυνατόν;;; έπρεπε να υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος! χαχαχαχαχα

εχτες είχαμε τσακιρ κεφι! χαχαχαχα κατάντια όπως το λες... στο σύζυγο βέβαια δεν λέω τιποτα απο όλα αυτά γιατί ξέρω ότι ξενερώνει... αλλά αν το αφήσω χύμα φοβάμαι ότι θα αργήσουμε πολύ...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2019 at 1:44 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια θα τρελαθώ ωωω. 

15529094304295999158429930082132.jpg

Κορίτσι μου πολλά συγχαρητηρια!!!! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσυνη!!!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

εχτες είχαμε τσακιρ κεφι! χαχαχαχα κατάντια όπως το λες... στο σύζυγο βέβαια δεν λέω τιποτα απο όλα αυτά γιατί ξέρω ότι ξενερώνει... αλλά αν το αφήσω χύμα φοβάμαι ότι θα αργήσουμε πολύ...  

ετσι ακριβως! κ γω ποσες φορες το παιζω μεσα στο κεφι για τον ιδιο λογο! αλλα κ ο αλλος δεν ειναι ρομποτ πρεπει να υπαρχει μια ατμοσφαιρα αλλιως ξενερωνει! κ απο την αλλη στην τυχη στα 30-35 ειναι δυσκολο, φυσικα κ τυχαινει αλλα οκ δεν ειναι το πιο πιθανο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

ναι έτσι φαίνεται! Απλά μετά τους πρώτους 3 μήνες άρχισα να θέλω να είμαι πιο στοχευμένη γιατί κακά τα ψέματα άλλο να γίνει με την πρώτη κ άλλο να προσπαθείς για καιρό κ να λέμε ότι ναι εύκολο είναι να κάνεις κάθε μέρα για μια βδομάδα!!! Το χτες μου φαίνεται πολύ νωρίς αλλά οι άλλες μέρες που λες μια χαρά... αν έχεις κέφι βάλε και τη δευτέρα στο πρόγραμμα... 

Κατάντια πρόγραμμα επαφών... αυτό με ζορίζει πιο πολύ από όλα... λέω είναι δυνατόν;;; έπρεπε να υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος! χαχαχαχαχα

Αυτό ακριβώς που λες μ έκανε να αναθεώρησω"κατάντια επαφών " .. γι αυτο λέω Τέλος οι προσπάθειες για μένα ότι ειναι να γινει θα γινει πάυει να είναι αυτοσκοπός  τελος οι στοχευμένες επαφές τι δλδ μόνο και μόνο να κάνω παιδί το ζητούμενο ειναι να ήμαστε ευτυχισμένες κορίτσια μου οικογένεια έχουμε,έχουμε τους γονείς μας έχουμε τους άντρες μας τα πεθερικά μας τ αδέλφια μας  όλοι αυτοί οικογένειά μας ειναι γιατί να τους ακυρωνουμε όλους αυτούς και να ήμαστε δυστυχισμένες που ακόμα δεν ήρθε ενα παιδι αν είναι τυχερό για τη καθεμιά μας θα έρθει όλα θέλουν χρόνο και τύχη και το λέω εγω που κλαίω από τότε που έχασα τα διδυμακια μου απο τη μέρα όμως αυτης της αποτυχημένης στοχευμένης και καλα επαφή είπα τ ε λ ο ς ς ς ς ς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Αυτό ακριβώς που λες μ έκανε να αναθεώρηση "κατάντια επαφών " .. γι αυτο λέω Τέλος οι προσπάθειες για μένα ότι ειναι να γινει θα γινει πάυει να είναι αυτοσκοπός  τελος οι στοχευμένες επαφές τι δλδ μόνο και μόνο να κάνω παιδί το ζητούμενο ειναι να ήμαστε ευτυχισμένες κορίτσια μου οικογένεια έχουμε,έχουμε τους γονείς μας έχουμε τους άντρες μας τα πεθερικά μας τ αδέλφια μας  όλοι αυτοί οικογένειά μας ειναι γιατί να τους ακυρωνουμε όλους αυτούς και να ήμαστε δυστυχισμένες που ακόμα δεν ήρθε ενα παιδι αν είναι τυχερό για τη καθεμιά μας θα έρθει όλα θέλουν χρόνο και τύχη και το λέω εγω που κλαίω από τότε που έχασα τα διδυμακια μου απο τη μέρα όμως αυτης της αποτυχημένης στοχευμένης και καλα επαφή είπα τ ε λ ο ς ς ς ς ς

Κορίτσι μου να κάνεις όπως νιώθεις εσυ καλύτερα... εχεις περάσει πολύ δύσκολα κ ειναι λογικό να πεις τέλος... εγω προσωπικά θέλω να το παλέψω λίγο ακόμα κ βλέπουμε... 

Με συγχωρείς αλλά δεν είχα ιδέα για την ιστορία σου... λυπαμαι ειλικρινά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου να κάνεις όπως νιώθεις εσυ καλύτερα... εχεις περάσει πολύ δύσκολα κ ειναι λογικό να πεις τέλος... εγω προσωπικά θέλω να το παλέψω λίγο ακόμα κ βλέπουμε... 

Με συγχωρείς αλλά δεν είχα ιδέα για την ιστορία σου... λυπαμαι ειλικρινά

Πέρασα δύσκολα αλλά δόξα το θεο στάθηκα στα πόδια μου .. να το παλέψεις αλλά χωρίς άγχος και έτσι θα το πετύχεις καποια στιγμή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Πέρασα δύσκολα αλλά δόξα το θεο στάθηκα στα πόδια μου .. να το παλέψεις αλλά χωρίς άγχος και έτσι θα το πετύχεις καποια στιγμή.. 

κοπέλα μου ούτε εγώ ήξερα το ιστορικό σου.. λυπαμαι για την απώλεια σου.. εύχομαι ο Θεός να σου στείλει γρήγορα ένα μωράκι στην αγκαλιά Σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βήμα βήμα προχωρώ.. μια εβδομάδα πριν την επέμβαση έκανα σήμερα επαναληπτικη εξεταση θηροειδη.. από 6,5 έπεσε στο 2,71. Με ένα μήνα χάπια.. θα πάρουν όλα τα δρόμο τους σιγά σιγά κ θα σας ακολουθησω κ εγώ στις προσπάθειες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...