Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

βρε μπας και υπάρχει εγκυμοσύνη και δεν το έχει ανιχνεύσει το τεστ??

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση. Θα το είχε ανιχνεύσει. Θα ρθει σήμερα ή αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κορίτσια! Σήμερα μπαίνω κι εγω για υστεροσκόπηση...Αντε να ξεμπερδευουμε.

Κοπέλα μου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση. Θα το είχε ανιχνεύσει. Θα ρθει σήμερα ή αύριο! 

Τα Αυγουλάκια, δωράκια, θαυματάκια οπως και αν τα πούμε στο επόμενο θεματάκι μας καλως να μας έρθουν!!!! ??????Αντε, κορίτσια παπμε ολες μαζι!!!! Μαζικά!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jesabell είπε:

Τα Αυγουλάκια, δωράκια, θαυματάκια οπως και αν τα πούμε στο επόμενο θεματάκι μας καλως να μας έρθουν!!!! ??????Αντε, κορίτσια παπμε ολες μαζι!!!! Μαζικά!!!!!?

Ψηφίζω "Πασχαλινά αυγουλάκια" έχει και την πλάκα του... να διακωμωδούμε και λίγο την κατάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ψηφίζω "Πασχαλινά αυγουλάκια" έχει και την πλάκα του... να διακωμωδούμε και λίγο την κατάσταση!

Ομορφο πολυ!!!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ψηφίζω "Πασχαλινά αυγουλάκια" έχει και την πλάκα του... να διακωμωδούμε και λίγο την κατάσταση!

Νομίζω είναι το επικρατέστερο!!! Μένει να δούμε ποια θα το ανοίξει!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Γιάννα 36 αυτό που εχω καταλάβει είναι οτι ττελικά δεν υπάρχουν κανόνες... ξερω ενα σωρο κοπελες με σοβαρα προβλήματα που εμειναν έγκυες πανεύκολα... εγω προσωπικά θεωρώ οτι εχω στρεσαριστει πολυ κ οτι μαλλον δεν προσπαθω αρκετά... βουρ λοιπόν κ βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κορίτσια! Σήμερα μπαίνω κι εγω για υστεροσκόπηση...Αντε να ξεμπερδευουμε.

Καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα ναι λαμπαροσκοπικα..βρε κορίτσια όμως κανω συνέχεια εμετό απο χθες. Τίποτα δε βγάζω βέβαια αλλά είναι το χειρότερο μου

Καλη αναρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Νομίζω είναι το επικρατέστερο!!! Μένει να δούμε ποια θα το ανοίξει!!! ? 

Αντε να κανει καποια την αρχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Πώς είσαι @Χρυσάφω μου;;

Ξαπλα..Εχω αρκετο αιμα κ πονακια...Αντιβιωση για 10 μερες...Κρατησε 1 ωρα κ 2 μεχρι να σηκωθω..Ταλαιπωρηθηκα λιγακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ξαπλα..Εχω αρκετο αιμα κ πονακια...Αντιβιωση για 10 μερες...Κρατησε 1 ωρα κ 2 μεχρι να σηκωθω..Ταλαιπωρηθηκα λιγακι..

Τι έκανες κοπέλα μου;; υστεροσκοπηση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ξαπλα..Εχω αρκετο αιμα κ πονακια...Αντιβιωση για 10 μερες...Κρατησε 1 ωρα κ 2 μεχρι να σηκωθω..Ταλαιπωρηθηκα λιγακι..

Περαστικά! Σιδερένια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το κλωθογυρναμε μέρες, συμφωνείτε στα πασχαλινά αυγουλακια; να το φτιάξουμε στο σκ γιατί τελειωνει κ ο μηνας :-)

Αλλιως ας το πουμε σαν πρωταπριλιατικο ψεμα μπας κ δουλέψει αντιστροφα! Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια το κλωθογυρναμε μέρες, συμφωνείτε στα πασχαλινά αυγουλακια; να το φτιάξουμε στο σκ γιατί τελειωνει κ ο μηνας :-)

Αλλιως ας το πουμε σαν πρωταπριλιατικο ψεμα μπας κ δουλέψει αντιστροφα! Χαχαχαχα

Καλο ακούγεται!Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι...

Καλή ανάρρωση σου είπε αν βρήκε κάτι; για το αίμα είναι φυσιολογικο; γιατί εγώ ποτέ από της υστεροσκοπηση δεν είχα αίμα είχα μετά από 4 με 5 μέρες αίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

@Tokyo @Ginaak @Mellenakiκι όλες οι περίπου συνομήλικες, μια ερώτηση. Κάνατε ορμονικές? Ποια τιμή είχε η fsh σας? (αν επιτρέπεται φυσικά ?). Γιατί μετά από τις βασικές εξετάσεις που έχω κάνει έχω μείνει στο 12 της fsh τον Δεκέμβριο και δεν μπορώ να το ξεπεράσω ενώ οι γιατροί δεν έδωσαν ιδιαίτερη σημασία... Είναι μήπως λόγω ηλικίας η τιμή ανεβασμενη? 

Ελα θες ορμονικες? Τις εχω φρεσκιες φρεσκιες,χτες τις παρελαβα.

Λοιπον 3η μερα κυκλου fsh 11,6 E2 20.4

Οποτε καταλαβαινεις για την ηλικια μας καπου εκει κυμαινομαστε.

Ο γιατρος ή μαλλον οι γιατροι ως απαντηση μου ειπαν να βιαστω (ελα δεν το ξερα) κι οτι θεωρουμε χαμηλης γονιμοτητας (ουτε αυτο το ξερα νομιζα θα συλλαβω με το φυσημα του αερα).

Η μονη ουσιαστικη απαντηση ειναι πως η. Fsh μπορει να δειχνει ποσοτητα αλλα δεν δειχνει ποιοτητα ωραριων.Μπορει να εχεις λιγα κ καλα.

Ως νουμερα ιδανικο θεωρειται το κατω του 10.Τελειως αποτρεπτικο ακομη κ για εξωσωματικη το πανω του 20.

Αλλα κ παλι αυτα ειναι μονο νουμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ελα θες ορμονικες? Τις εχω φρεσκιες φρεσκιες,χτες τις παρελαβα.

Λοιπον 3η μερα κυκλου fsh 11,6 E2 20.4

Οποτε καταλαβαινεις για την ηλικια μας καπου εκει κυμαινομαστε.

Ο γιατρος ή μαλλον οι γιατροι ως απαντηση μου ειπαν να βιαστω (ελα δεν το ξερα) κι οτι θεωρουμε χαμηλης γονιμοτητας (ουτε αυτο το ξερα νομιζα θα συλλαβω με το φυσημα του αερα).

Η μονη ουσιαστικη απαντηση ειναι πως η. Fsh μπορει να δειχνει ποσοτητα αλλα δεν δειχνει ποιοτητα ωραριων.Μπορει να εχεις λιγα κ καλα.

Ως νουμερα ιδανικο θεωρειται το κατω του 10.Τελειως αποτρεπτικο ακομη κ για εξωσωματικη το πανω του 20.

Αλλα κ παλι αυτα ειναι μονο νουμερα.

Μόνο από την fsh σε κατεταξαν στη χαμηλή γονιμότητα? Φυσικά κι είναι μόνο νούμερα και φυσικά για την ηλικία μας κάπου εκεί θα ναι. Απλώς γνώριζα πως δείχνει την ποιότητα των ωαρίων κι η ΑΜΗ το απόθεμα. 

Δύο γιατρούς ρώτησα μου είπαν να μην δώσω σημασία και να μην τις επαναλάβω. Μα τόση διαφορά στις απόψεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Μου αρέσει που ρωτάς αν επιτρέπεται και έχουμε γράψει εδώ μέσα άλλα κ άλλα!!! 

Λοιπόν το έκανα κ εγώ Δεκέμβρη (μιλάμε για συντονισμό) την 2η μέρα του κύκλου ( το αναφέρω γιατί παίζει ρόλο) και είχα 5,95 (6 ουσιαστικά δλδ) με όρια για τη συγκεκριμένη φάση 3-12 στο συγκεκριμένο εργαστήριο. Παλιότερα τα είχα μπερδέψει και είχα πάει 1-2 μέρες πριν την περίοδο (χαιρετίσματα δλδ) και είχα 3.7 αλλά σε εκείνη τη φάση του κύκλου είναι οκ (2-10 όρια βλέπω). Τι είναι το καλύτερο να είναι μεγάλη ή μικρή; μου είπε ο γιατρός ότι είναι καλή και δεν ασχολήθηκα παραπάνω...

5.95??? Αυτο ειναι αψογο!!!

Καλε μηπως εισαι 20 χρονων και μας δουλευεις??:P?

Κοπελα μου εσυ θα συλλαβεις φυσιολογικα!

Τι εξωσωματικες σκεφτεσαι και βλακειες, βγες απο δω μεσα,βγαλτο απο το μυαλο σου και πηγαινε κανε σεξ, οσο κι οποτε μπορεις!

Σκεψου πχ αν εμενα μου κανουν διεγερση ζητημα αν θα δωσω 3-5 ωαρια κι εσυ θα δωσεις πανω απο 10.

Ξεαγχωσου,δεν εχεις τιποτα,μπλοκαρεις τον εαυτο σου μονη σου,ειναι κριμα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μόνο από την fsh σε κατεταξαν στη χαμηλή γονιμότητα? Φυσικά κι είναι μόνο νούμερα και φυσικά για την ηλικία μας κάπου εκεί θα ναι. Απλώς γνώριζα πως δείχνει την ποιότητα των ωαρίων κι η ΑΜΗ το απόθεμα. 

Δύο γιατρούς ρώτησα μου είπαν να μην δώσω σημασία και να μην τις επαναλάβω. Μα τόση διαφορά στις απόψεις? 

Και καλα θα κανεις να ακουσεις τους γιατρους σου κι οχι εμενα.

Μην ξεχνας πως εγω παρεα παω κ το "φτωχο" σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου, οποτε θεωρω οτι σε συνδυασμο κ των δυο παραγοντων με βαζουν σε χαμηλη γονιμοτητα.

Επισης για τον ιδιο λογο μου επισημαινουν να βιαστω.

Το βρισκω λογικο να θελουν να με προειδοποιησουν κ να μην εφησυχαζομαι αφηνοντας τον χρονο να περναει.(ή αυτο ή εχω πεσει σε σαδιστες τι να πω)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...