Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Γιάννα 36 περαστικά κορίτσι μου, να ειναι καλά ο άνθρωπος πάνω από όλα! Είναι όντως σπαστικό αυτο που γίνεται με τις γόνιμες αλλά οπως ειπε κ το μανταρινακι καμια φορα όταν ξεφύγει το μυαλό μπορεί να ειναι κ πιο αποτελεσματικο!

 

@Mantarini έχεις δίκιο σε όλα, δεν ξέρω γιατί με έχει ρίξει τόσο... κανονικά με ολες τις εξετάσεις καλές έπρεπε να είμαι χαλαρή, αλλα ειναι που αισθάνομαι ότι ο χρόνος με κυνηγάει! Θα κάνω επανεκκίνηση όμως που θα πάει! Πρέπει να ξαναβρώ τον εαυτό μου γιατί στο τέλος θα κάνω παιδί αλλά θα εχω πρώτα γίνει υστερική! Θα το ριξω στη γυμναστική και τη διαιτα! Να χασω κ το 5κιλο που θέλω χαχαχαχ

Αχρειαστα να ναι αλλα αν πάρεις θα σε βοηθήσουν πολυ τα τεστακια! 

τι ωραία που το ειπες.. "αχρείαστα να ναι.." θα δείξει.. εχω 2 βδομάδες αναμονής ακόμα.. μέχρι τότε μη ξεχάσω να ζω!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ αδιάθετος τελικά χτες..ρολόι η άτιμη βρε παιδί μου εκεί πίστη στο ραντεβού της. Τέλος πάντων πάμε για τον επόμενο μήνα τώρα!! Και ο Θεός βοηθός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσιααα μου!!! @Maroulli μου όπως το πες.. Τον επόμενο μήνα!! Τι καιρό έχετε κορίτσια στα μέρη σας;; Εδώ μουνταδα και λίγο κρύο..Για βροχή το βλέπω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!

Θελω να γραψω κι ελπιζω καποια να βοηθηθει απο το παρακατω

Χτες ειχα την πρωτη εξεταση που μου εδωσε κουραγιο! Εκανα την σαλπιγγογραφια μου η οποια βγηκε αψογη ( α ρε @Tokyo το ειχες πει).

Επελεξα να κανω την hycosy κι οχι την κλασσικη, η καλυτερη επιλογη.Η. hycosy γινεται απο γυναικολογο κι οχι ακτινολογο,οποτε σου μιλαει και σου εξηγει τα παντα, εισαι στην καρεκλα την γυναικολογικη και στην αρχη σου κανει υπερηχο βλεποντας ωοθηκες,αυγουλακια,παχος ενδομητριου κλπ.

Το κοστος ειναι 150 ευρω.Ελεγξαμε μητρα,σαλλπιγες και αποκλεισαμε συμφυσεις,ενδομητριωση κ.α.

Κι οι δυο σαλπιγγες διαβατες,η δεξια λιγο πιο δυσκολη διαβατοτητα αλλα πιεσε πιεσε και την ανοιξε, ειδα το υγρο να τρεχει.

Δεν πονεσα καθολου περα απο καποια στιγμη που πιεσε πιο δυνατα κι ενιωσα μια κραμπα σαν της περιοδου.Ουτε παυσιπονα πηρα ουτε τιποτα.Και να τονισω οτι ειμαι πολυ φοβιτσιαρα.

Μετα πηγαμε στο γραφειο του με ολες μας τις εξετασεις και μου ειπε τα εξης:

Αν οι σαλπιγγες σου ειναι ανοιχτες κανενας ουρολογος δεν θα σου αποκλεισει την φυσικη συλληψη ακομη και με αυτο το σπερμα.Το επομενο τριμηνο που ακολουθει ειναι το πιο γονιμο σου(λογω της σαλλπιγγογραφιας), μην κανεις το λαθος να χειρουργηθητε τωρα(για κιρσοκηλη) και το χασεις.Επαφες μπορεις να εχεις απο αυριο,δεν εχει ακτινοβολια η hycosy.Αν ησουν νεοτερη θα σου λεγα να προσπαθεις φυσιολογικα και θα ερθει, λογω ηλικιας σου σου λεω πως σκεψου οτι τωρα ο ενας συντροφος(εγω) ειναι σουπερ γονιμος κι ο αλλος περιορισμενα, αυτο μας δινει κατα 50% πιθανοτητες φυσιολογικης συλληψης στο επιμενο διαστημα.Εχε οσο περισσοτερες επαφες μπορειτε μεχρι τον Ιουνιο.

 

Αυτα με λιγα λογια,αναθαρρυνα επιτελους.Σημερα το απογευμα θα δω κ τον δικο μου γυναικολογο να δω τι θα μου πει.

Ειδαμε και 3 αυγουλακια ανωριμα καθως πηγα 7η μερα.

Οσες κανετε προσφατα σαλλπιγγογραφια σας ανεφεραν τα ιδια για το τριμηνο που ακολουθει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak μπράβο πολύ χαίρομαι! Ήμουν όμως σίγουρη, τόσες κοπέλες εδώ καμιά τελικά δεν είχε θέμα στις σάλπιγγες! Κοίτα αυτό με το γόνιμο 3μηνο μου το είπαν κ μένα αλλά να πω την αλήθεια από τη στιγμή που δεν είχαμε κάποιο θέμα δεν ξέρω αν όντως κάνει και καμιά φοβερή διαφορά. Κ μεις το ίδιο είπαμε όσο περισσότερες επαφές μπορούμε ως  τον Ιούνιο κ μετά βλέπουμε! Πάντως δυσκολεύει και η ηλικία η αλήθεια είναι, ας ευχηθούμε για το καλύτερο σε όλες μας! Μακάρι το καλοκαίρι να έχει αλλάξει εντελώς η θεματολογία μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσια καλημερα!

Θελω να γραψω κι ελπιζω καποια να βοηθηθει απο το παρακατω

Χτες ειχα την πρωτη εξεταση που μου εδωσε κουραγιο! Εκανα την σαλπιγγογραφια μου η οποια βγηκε αψογη ( α ρε @Tokyo το ειχες πει).

Επελεξα να κανω την hycosy κι οχι την κλασσικη, η καλυτερη επιλογη.Η. hycosy γινεται απο γυναικολογο κι οχι ακτινολογο,οποτε σου μιλαει και σου εξηγει τα παντα, εισαι στην καρεκλα την γυναικολογικη και στην αρχη σου κανει υπερηχο βλεποντας ωοθηκες,αυγουλακια,παχος ενδομητριου κλπ.

Το κοστος ειναι 150 ευρω.Ελεγξαμε μητρα,σαλλπιγες και αποκλεισαμε συμφυσεις,ενδομητριωση κ.α.

Κι οι δυο σαλπιγγες διαβατες,η δεξια λιγο πιο δυσκολη διαβατοτητα αλλα πιεσε πιεσε και την ανοιξε, ειδα το υγρο να τρεχει.

Δεν πονεσα καθολου περα απο καποια στιγμη που πιεσε πιο δυνατα κι ενιωσα μια κραμπα σαν της περιοδου.Ουτε παυσιπονα πηρα ουτε τιποτα.Και να τονισω οτι ειμαι πολυ φοβιτσιαρα.

Μετα πηγαμε στο γραφειο του με ολες μας τις εξετασεις και μου ειπε τα εξης:

Αν οι σαλπιγγες σου ειναι ανοιχτες κανενας ουρολογος δεν θα σου αποκλεισει την φυσικη συλληψη ακομη και με αυτο το σπερμα.Το επομενο τριμηνο που ακολουθει ειναι το πιο γονιμο σου(λογω της σαλλπιγγογραφιας), μην κανεις το λαθος να χειρουργηθητε τωρα(για κιρσοκηλη) και το χασεις.Επαφες μπορεις να εχεις απο αυριο,δεν εχει ακτινοβολια η hycosy.Αν ησουν νεοτερη θα σου λεγα να προσπαθεις φυσιολογικα και θα ερθει, λογω ηλικιας σου σου λεω πως σκεψου οτι τωρα ο ενας συντροφος(εγω) ειναι σουπερ γονιμος κι ο αλλος περιορισμενα, αυτο μας δινει κατα 50% πιθανοτητες φυσιολογικης συλληψης στο επιμενο διαστημα.Εχε οσο περισσοτερες επαφες μπορειτε μεχρι τον Ιουνιο.

 

Αυτα με λιγα λογια,αναθαρρυνα επιτελους.Σημερα το απογευμα θα δω κ τον δικο μου γυναικολογο να δω τι θα μου πει.

Ειδαμε και 3 αυγουλακια ανωριμα καθως πηγα 7η μερα.

Οσες κανετε προσφατα σαλλπιγγογραφια σας ανεφεραν τα ιδια για το τριμηνο που ακολουθει?

Μπράβο, πολύ ωραία τα είπε ο γιατρός. Για το γόνιμο τρίμηνο μου μου το έχουν πει όλοι εκτός από τον γιατρό ?

Φυσικά κι έχουν υπάρξει συλλήψεις και με όχι τέλειο σπέρμα, οπότε άφησέ το μέχρι καλοκαίρι που σου είπε και μετά δείτε τα επόμενα βήματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ αδιάθετος τελικά χτες..ρολόι η άτιμη βρε παιδί μου εκεί πίστη στο ραντεβού της. Τέλος πάντων πάμε για τον επόμενο μήνα τώρα!! Και ο Θεός βοηθός!

Μέχρι και σε αυτό το θετικό θα κοιτάς, έχεις κύκλο ρολόι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maroulli και γω το ίδιο! πιο ρολόι δεν γίνεται! Από την άλλη λέω οκ πάλι καλά για φαντάσου να είχαμε και αυτό να φτιάξουμε... 

Τελοσπάντων το ξαναείπα αλλά θα το πω ξανά πιο πολύ για να το ακούσω η ίδια... θα προσπαθήσω να το βγάλω από το μυαλό μου... όχι γιατί πιστεύω ότι παίζει τόσο ρόλο το άγχος, (οι έρευνες λένε ότι μάλλον άσχετο είναι) αλλά γιατί αν αφήσω να γίνει εμμονή στο τέλος κάνω - δεν κάνω παιδί θα έχω χαλάσει τη ζωή και την καθημερινότητα μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Maroulli και γω το ίδιο! πιο ρολόι δεν γίνεται! Από την άλλη λέω οκ πάλι καλά για φαντάσου να είχαμε και αυτό να φτιάξουμε... 

Τελοσπάντων το ξαναείπα αλλά θα το πω ξανά πιο πολύ για να το ακούσω η ίδια... θα προσπαθήσω να το βγάλω από το μυαλό μου... όχι γιατί πιστεύω ότι παίζει τόσο ρόλο το άγχος, (οι έρευνες λένε ότι μάλλον άσχετο είναι) αλλά γιατί αν αφήσω να γίνει εμμονή στο τέλος κάνω - δεν κάνω παιδί θα έχω χαλάσει τη ζωή και την καθημερινότητα μου... 

Πραγματικά προσπαθώ πάρα πολύ να μην το σκέφτομαι..και να μην είμαστε με το ημερολόγιο για να έχουμε επαφές ...αλλά βρε παιδί μου κάτι που το θες τόσο μα τόσο πολύ.. και το θες τώρα πως γίνεται να μην το σκέφτεσαι...Δεν ξέρω είμαι γενικά πάρα πολύ αγχωμένη...Εντωμεταξύ δουλεύω σε μικροβιολογικο όποτε βλέπω και πάρα πολλά σχετικά θεματάκια επηρεάζομαι και απο εκεί και γίνεται χειρότερο το άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Πραγματικά προσπαθώ πάρα πολύ να μην το σκέφτομαι..και να μην είμαστε με το ημερολόγιο για να έχουμε επαφές ...αλλά βρε παιδί μου κάτι που το θες τόσο μα τόσο πολύ.. και το θες τώρα πως γίνεται να μην το σκέφτεσαι...Δεν ξέρω είμαι γενικά πάρα πολύ αγχωμένη...Εντωμεταξύ δουλεύω σε μικροβιολογικο όποτε βλέπω και πάρα πολλά σχετικά θεματάκια επηρεάζομαι και απο εκεί και γίνεται χειρότερο το άγχος. 

ευτυχως εμένα η δουλειά μου είναι εντελώς άσχετη οπότε τουλάχιστον ξεφεύγει το μυαλό. Δεν ξέρω πως αγχώθηκα έτσι... ειλικρινά ήμουν πιο καλά πριν πάω για εξετάσεις κ τα δω όλα τέλεια (παρααααλογοοοο...)

Μάλλον αυτό που με άγχωσε είναι ότι αφού δε βρήκα κάτι άλλο κατηγορώ την ηλικία... τελοσπάντων δεν μπορούμε να κάνουμε κ τίποτα άλλο οπότε απλά θα περιμένουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo  @Γιάννα 36 ειμαι ρεαλιστρια, δεν θεωρω οτι ως δια μαγειας θα γινει κατι μεσα στο τριμηνο, ειχα ομως τοση αναγκη να ακουσω εναν αισιοδοξο γιατρο, αναθαρρυνα, ξυπνησα με αλλη ψυχολογια.Δυο βδομαδες εκλαιγα συνεχεια,ακομη και στην δουλεια δεν συγκεντρωνομουν.

Ακομη κι αν δεν γινει τιποτα τουλαχιστον εφτιαξε η ψυχολογια μου.

κι οπως παντα ως φοβερα αναλυτικη και ρεαλιστρια εχω ετοιμο το plan b για μετα το καλοκαιρι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

@Tokyo  @Γιάννα 36 ειμαι ρεαλιστρια, δεν θεωρω οτι ως δια μαγειας θα γινει κατι μεσα στο τριμηνο, ειχα ομως τοση αναγκη να ακουσω εναν αισιοδοξο γιατρο, αναθαρρυνα, ξυπνησα με αλλη ψυχολογια.Δυο βδομαδες εκλαιγα συνεχεια,ακομη και στην δουλεια δεν συγκεντρωνομουν.

Ακομη κι αν δεν γινει τιποτα τουλαχιστον εφτιαξε η ψυχολογια μου.

κι οπως παντα ως φοβερα αναλυτικη και ρεαλιστρια εχω ετοιμο το plan b για μετα το καλοκαιρι.

 

Κάθε έξυπνος άνθρωπος έχει ένα έτοιμο plan b στο μυαλο.. Μην νομίζεις πως κι εγώ δεν έχω ήδη σκεφτεί τι θα γίνει όταν κλείσω τον χρόνο προσπαθειών.. Απλά πάντα εύχομαι να μην χρειαστεί. Για καμιά μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ευτυχως εμένα η δουλειά μου είναι εντελώς άσχετη οπότε τουλάχιστον ξεφεύγει το μυαλό. Δεν ξέρω πως αγχώθηκα έτσι... ειλικρινά ήμουν πιο καλά πριν πάω για εξετάσεις κ τα δω όλα τέλεια (παρααααλογοοοο...)

Μάλλον αυτό που με άγχωσε είναι ότι αφού δε βρήκα κάτι άλλο κατηγορώ την ηλικία... τελοσπάντων δεν μπορούμε να κάνουμε κ τίποτα άλλο οπότε απλά θα περιμένουμε.

Ασε την ηλικια στην ακρη.Υπαρχουν κοπελες 10 χρονια μικροτερες που δεν μπορουν να συλλαβουν.

Το μονο αρνητικο στην ηλικια μας ειναι οτι δεν εχουμε περιθωριο.Πιστευω οτι με τις πολυ καλες σας εξετασεις ειναι απλα θεμα χρονου.Δεν ξερω αν θες να διαθεσεις αυτο το χρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ευτυχως εμένα η δουλειά μου είναι εντελώς άσχετη οπότε τουλάχιστον ξεφεύγει το μυαλό. Δεν ξέρω πως αγχώθηκα έτσι... ειλικρινά ήμουν πιο καλά πριν πάω για εξετάσεις κ τα δω όλα τέλεια (παρααααλογοοοο...)

Μάλλον αυτό που με άγχωσε είναι ότι αφού δε βρήκα κάτι άλλο κατηγορώ την ηλικία... τελοσπάντων δεν μπορούμε να κάνουμε κ τίποτα άλλο οπότε απλά θα περιμένουμε.

Σίγουρα το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε τίποτα άλλο...και να ελπίζουμε στο θαύμα!!!παίρνεις κάποιες βιταμινες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ασε την ηλικια στην ακρη.Υπαρχουν κοπελες 10 χρονια μικροτερες που δεν μπορουν να συλλαβουν.

Το μονο αρνητικο στην ηλικια μας ειναι οτι δεν εχουμε περιθωριο.Πιστευω οτι με τις πολυ καλες σας εξετασεις ειναι απλα θεμα χρονου.Δεν ξερω αν θες να διαθεσεις αυτο το χρονο.

κοιτα φυσικά κ θέλω, άλλωστε όποια μέθοδο και αν ακολουθήσει κανείς δεν υπάρχουν εγγυήσεις... 

μακάρι να έρθει σύντομα για όλες μας :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Σίγουρα το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε τίποτα άλλο...και να ελπίζουμε στο θαύμα!!!παίρνεις κάποιες βιταμινες;;;

τις pregnacare αλλα λιγοτερο απο μηνα. Μεχρι προσφατα επαιρνα απλά φυλικό οξύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια κ απο μενα, αδιαθετησα κ εγω με μια μικρη καθυστερηση 4 ημερων χωρις λογο... μαλλον ηταν η ψυχολογια μου που επηρεασε την ολη κατασταση, οποτε παμε για επομενο μηνα κ εμεις. Πέρνω τις pregnacare κ μολις ανοιξα το 3 κουτι ξερει καμια αν υπαρχει περιορισμος στο ποσο καιρο μπορουμε να τις περνουμε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου.. εγώ έχω μπει από το πρωί κ περιμένω .. μια μου παίρνουν αίμα μια το ένα μια το άλλο... Τώρα με αποτελειωσανε. . Μ δώσανε καθαρκτικο ??? δε ξέρω σε πόση ώρα θα πιάσει δεν έχω καμία όρεξη . Αύριο είμαι το δεύτερο Χειρόυργειο πάντως πουρνοοο πουρνο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.. εγώ έχω μπει από το πρωί κ περιμένω .. μια μου παίρνουν αίμα μια το ένα μια το άλλο... Τώρα με αποτελειωσανε. . Μ δώσανε καθαρκτικο ??? δε ξέρω σε πόση ώρα θα πιάσει δεν έχω καμία όρεξη . Αύριο είμαι το δεύτερο Χειρόυργειο πάντως πουρνοοο πουρνο.. 

σιδερένια κοριτσάκι! Όλα για καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.. εγώ έχω μπει από το πρωί κ περιμένω .. μια μου παίρνουν αίμα μια το ένα μια το άλλο... Τώρα με αποτελειωσανε. . Μ δώσανε καθαρκτικο ??? δε ξέρω σε πόση ώρα θα πιάσει δεν έχω καμία όρεξη . Αύριο είμαι το δεύτερο Χειρόυργειο πάντως πουρνοοο πουρνο.. 

Κοριτσι με το καλο να μπεις και να βγεις απο κει και γρηγορη αναρρωση!!! Τα καλυτερα ερχονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΤΕ Κ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ Μ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΝΑ ΜΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΩ... ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΤΟ 2012 Κ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΟ ΤΟ 2014 ΕΡΧΕΤΕ Τ ΠΡΩΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΕΠΕΙΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙς Κ ΚΟΝΤΡΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Κ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΕ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ...2017 Κ ΑΛΛΑΖΩ ΓΙΑΤΡΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ Μ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑ Κ ΚΥΣΤΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΤΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ Κ ΑΦΑΙΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ Κ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΑΠ ΤΝ ΣΥΖΗΓΟ ..ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΡΝΑΜ ΕΑΠΟ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΕΡΝΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Κ ΤΝ ΜΑΡΤΙΟ ΘΑ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑ ΤΗΝ ΔΙΕΓΕΡΣΗ... 15 ΜΑΡΤΙΟΥ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΝΤΑΣ 4 ΕΒΔ Κ 6 ΗΜΕΡΩΝ ΕΚΑΝΑ ΤΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΑΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΟΥΜΕ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΑ ΚΥΗΣΗ Κ ΕΙΔΑΜΕ ΕΝΑΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΣΑΚΟ 2,4 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ..ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΧΩ Τ ΕΠΟΜΕΝΟ Μ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΑΕΙ... ΔΝΕ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΝ ΦΟΒΟ Κ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑΑΚΟΥΣΩ ΚΑΡΔΟΥΛΑ Κ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΑΛΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΤΝ ΘΕΟ Π Μ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

 

τις pregnacare αλλα λιγοτερο απο μηνα. Μεχρι προσφατα επαιρνα απλά φυλικό οξύ. 

Γειά κ απο μένα... το pregnacare είναι καλύτερο απο το filicine;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Γειά κ απο μένα... το pregnacare είναι καλύτερο απο το filicine;;

einai απλά διαφορετικό. Το  filicine έχει μόνο φυλλικο οξύ ενώ το pregmacare και άλλες βιταμίνες όπως πχ D συν σίδηρο κλπ. Επίσης νομίζω ότι έχει μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε φυλλικό οξύ από το  filicine

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...