Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ακριβώς! Κ γω έβλεπα τα υγρα κ νομίζα ότι ειναι οι μέρες κ τελικά ηταν 2 με 3 μερες μετα. Εμένα επεφτε 2 μερες εξω η εφαρμογη. Θεωρητικα θα επρεπε να εχω κύκλο 28 μέρες... Τελοσπαντων κάθε οργανισμός είναι αλλιώς. Άντε να δούμε πάλι...

Ελπίζουμε για το καλύτερο μέχρι να εμφανιστεί η ακατανόμαστη!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Είμαι στην 19η μέρα… Περιμένω την επόμενη Πέμπτη στις 28, ήδη όμως σκέφτομαι να παραγγείλω πάλι τεστάκια ωορρηξίας..με τα οποία δε σας είπα τι έπαθα….

Πάνω που έμαθε πώς να τα κάνω (λες και είναι επιστήμη), βλέπω ένα μεσημέρι αχνό θετικό, λέω εδώ είμαστε! Επιστρέφοντας το βράδυ απ τη δουλειά ξανακάνω κ βγαίνει αρνητικό..Σκέφτομαι εγώ τώρα «έγινε η ωορρηξία βάλε μπρος τις προσπάθειες»..Μ αυτά και με κείνα όμως ξεχνάω ότι περιμένουμε να φιλοξενήσουμε έναν φίλο του άντρα μου πριν βγω απ το μπάνιο τσουππππ μας ήρθε !!! Πάνε οι προσπάθειες πάνω που το βρήκα!! 

ααχχ κορίτσια μέσα στο μυαλό μου είστε!! Πάνω που υπολόγιζα Σαββατοκύριακο αποπλάνησης... καθώς με βάσει την εφαρμογή θα έχω ωορρηξία μου ανακοινώνει ο σύζυγος ότι θα έρθει ο αδερφός του και θα χρειαστεί να τον φιλοξενήσουμε... ??? Δεν έχω πρόβλημα με τον άνθρωπο άλλα τώρα έπρεπε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες γεια σας!

Η τρισκαταρατη δεν μου ηρθε χθες 19 που επρεπε, μου δωσε μια μερα καθυστερησης για να παρω μια ελπιδα κ με επισκεφθηκε σημερα.Τουλαχιστον κρατηθηκα κ δεν εκανα τεστ.

Παρασκευη παω για τις ορμονικες της 3ης μερας και Τριτη για σαλπιγγογραφια.

 

Βγηκε και το σπερμοδιαγραμμα....3.100.000 στα ml και 10% ταχεια-12% νωθρα την 1η ωρα.Τα υπολοιπα νουμερα οκ.

Καμμια εμπειρη να μου πει αν και ξερω οτι ειναι χαλια.Μια εξεταση να παρω στα χερια μου και να ναι καλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσαρες γεια σας!

Η τρισκαταρατη δεν μου ηρθε χθες 19 που επρεπε, μου δωσε μια μερα καθυστερησης για να παρω μια ελπιδα κ με επισκεφθηκε σημερα.Τουλαχιστον κρατηθηκα κ δεν εκανα τεστ.

Παρασκευη παω για τις ορμονικες της 3ης μερας και Τριτη για σαλπιγγογραφια.

 

Βγηκε και το σπερμοδιαγραμμα....3.100.000 στα ml και 10% ταχεια-12% νωθρα την 1η ωρα.Τα υπολοιπα νουμερα οκ.

Καμμια εμπειρη να μου πει αν και ξερω οτι ειναι χαλια.Μια εξεταση να παρω στα χερια μου και να ναι καλη!

Καλησπερα κορίτσι μου!!!!!η αλήθεια είναι ότι ο αριθμός είναι μικρός!!!η συνολική ταχύτητα πόση είναι;Να πάρεις τα πεις τα αποτελέσματα στον γυναικολόγο σου αλλά το καλύτερο είναι να δείξετε και έναν ουρολόγο το φυσιολογικό είναι να είναι πάνω από 15.000.000 ανά ml

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου!!!!!η αλήθεια είναι ότι ο αριθμός είναι μικρός!!!η συνολική ταχύτητα πόση είναι;Να πάρεις τα πεις τα αποτελέσματα στον γυναικολόγο σου αλλά το καλύτερο είναι να δείξετε και έναν ουρολόγο το φυσιολογικό είναι να είναι πάνω από 15.000.000 ανά ml

Vikcy να σου πω την αληθεια ηθελα να μου απαντησεις αλλα ντρεπομουν να σε ταγκαρω, θυμηθηκα που ειχες γραψει οτι σας ειχαν ταλαιπωρησει με τις εξετασεις σπερματος.

Αυριο εχω ραντεβου με ανδρολογο, η κινητικοτητα πιο πολυ με ανησυχει κι οχι η συγκεντρωση.

Συνολικη ταχυτητα δεν ειδα να γραφει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσαρες γεια σας!

Η τρισκαταρατη δεν μου ηρθε χθες 19 που επρεπε, μου δωσε μια μερα καθυστερησης για να παρω μια ελπιδα κ με επισκεφθηκε σημερα.Τουλαχιστον κρατηθηκα κ δεν εκανα τεστ.

Παρασκευη παω για τις ορμονικες της 3ης μερας και Τριτη για σαλπιγγογραφια.

 

Βγηκε και το σπερμοδιαγραμμα....3.100.000 στα ml και 10% ταχεια-12% νωθρα την 1η ωρα.Τα υπολοιπα νουμερα οκ.

Καμμια εμπειρη να μου πει αν και ξερω οτι ειναι χαλια.Μια εξεταση να παρω στα χερια μου και να ναι καλη!

 Για τα ml ειλικρινά δεν θυμαμαι ααλλά όντως η κινητικότητα μοιαζει χαμηλη συνολο δλδ 22; αν θυμαμαι καλα πρέπει να είναι 40 ή 35 κατι τετοιο... ο γιατρός τι λέει;

Κορίτσι κόβω πιο πιθανό να φταίει κάτι τετοιο... να δεις η σαλπιγγογραφια θα ειναι μια χαρά! Αν επιτρέπεται ποσο χρόνων είναι ο σύζυγος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Vikcy να σου πω την αληθεια ηθελα να μου απαντησεις αλλα ντρεπομουν να σε ταγκαρω, θυμηθηκα που ειχες γραψει οτι σας ειχαν ταλαιπωρησει με τις εξετασεις σπερματος.

Αυριο εχω ραντεβου με ανδρολογο, η κινητικοτητα πιο πολυ με ανησυχει κι οχι η συγκεντρωση.

Συνολικη ταχυτητα δεν ειδα να γραφει.

Να μην ντρέπεσαι ότι θες να με ρωτάς!Εμείς τελειώσαμε από τον ουρολόγο και τώρα θα πάμε για εξωσωματική  εμείς έχουμε πιο χάλια!Λοιπόν η ταχεία πρέπει να είναι πάνω από 35 και η νωθρή νομίζω πάνω από 20 αλλά όλα παίζουν!! καλλιέργεια έκανε για μικρόβια;Να ξέρεις ότι όλα φτιάχνουν αρκεί να έχεις υπομονή!Τα επόμενα βήματα σας είναι καλλιέργεια εξέταση για κιρσοκήλη και ορμονολογικες.Αυτα τα κάνει ο ανδρολογος. Για να έχετε ολοκληρωμένη εικόνα.Η ταχύτητα να ξέρεις φτιάχνει πιο πολύ η ποσότητα είναι που δυσκολεύει συνήθως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Να μην ντρέπεσαι ότι θες να με ρωτάς!Εμείς τελειώσαμε από τον ουρολόγο και τώρα θα πάμε για εξωσωματική  εμείς έχουμε πιο χάλια!Λοιπόν η ταχεία πρέπει να είναι πάνω από 35 και η νωθρή νομίζω πάνω από 20 αλλά όλα παίζουν!! καλλιέργεια έκανε για μικρόβια;Να ξέρεις ότι όλα φτιάχνουν αρκεί να έχεις υπομονή!Τα επόμενα βήματα σας είναι καλλιέργεια εξέταση για κιρσοκήλη και ορμονολογικες.Αυτα τα κάνει ο ανδρολογος. Για να έχετε ολοκληρωμένη εικόνα.Η ταχύτητα να ξέρεις φτιάχνει πιο πολύ η ποσότητα είναι που δυσκολεύει συνήθως!!!

Νομιζω συνολική πρέπει 40 κ άθροισμα των 2 καλών (που κινούνται ευθεία) 35... καναμε πρόσφατα στο μητερα κ για αυτό τα θυμάμαι... εχεις δικιο.ομως κ η ποσότητα έχει θέμα...

Ουφ τι ταλαιπωρία ρε κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Νομιζω συνολική πρέπει 40 κ άθροισμα των 2 καλών (που κινούνται ευθεία) 35... καναμε πρόσφατα στο μητερα κ για αυτό τα θυμάμαι... εχεις δικιο.ομως κ η ποσότητα έχει θέμα...

Ουφ τι ταλαιπωρία ρε κορίτσια

Η συνολική ναι πρέπει να είναι πάνω  40 άστα!!τι να κάνουμε θα τα καταφέρουμε εγώ είμαι πάρα πολύ αισιόδοξη!!!! Το πρώτο σοκ είναι μετά ολα ειναι καλύτερα αρκεί να βρεις καλους γιατρους να σε βοηθήσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφηστε τα να πανε.Τα ξερω τα φυσιολογικα νουμερα.Τωρα αυριο περιμενω καθοδηγηση,παντως και για την κιρσοκηλη λενε πως η βελτιωση μετα απο επεμβαση ειναι κατα περιπτωση.

Θα δω τι θα μου πει κι ο γυναικολογος κι ο ανδρολογος.

Απο την αλλη βαλαμε ενα χρονοδιαγραμμα,οτι κι αν μας πουν μεχρι τον Οκτωβρη θα προσπαθησουμε μετα θα κοιταξουμε για υποβοηθουμενη(μικρογονιμοποιηση πιθανον).

Μπορω να πω πως αυτο εβγαλε ενα βαρος απο πανω μου γιατι ποτε εως σημερα δεν ειχαμε συζητησει ανοιχτα.Ο αντρας μου ηταν της αποψης οταν ειναι να ρθει θα ρθει.

Τωρα καπως συνειδοτοποιει πως μπορει να χρειαστουμε βοηθεια κι αντεδρασε θετικα( μετα απο παρα παρα πολυ συζητηση)Γιατι η αληθεια ειναι χωρις συμμαχο δεν θα μπορουσα να κανω και πολλα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

 Για τα ml ειλικρινά δεν θυμαμαι ααλλά όντως η κινητικότητα μοιαζει χαμηλη συνολο δλδ 22; αν θυμαμαι καλα πρέπει να είναι 40 ή 35 κατι τετοιο... ο γιατρός τι λέει;

Κορίτσι κόβω πιο πιθανό να φταίει κάτι τετοιο... να δεις η σαλπιγγογραφια θα ειναι μια χαρά! Αν επιτρέπεται ποσο χρόνων είναι ο σύζυγος;

44 ειναι, 37 εγω.

Κι εγω πλεον πιστευω πως αυτος ειναι ο λογος.Τουλαχιστον να ξερω τι μου γινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

ααχχ κορίτσια μέσα στο μυαλό μου είστε!! Πάνω που υπολόγιζα Σαββατοκύριακο αποπλάνησης... καθώς με βάσει την εφαρμογή θα έχω ωορρηξία μου ανακοινώνει ο σύζυγος ότι θα έρθει ο αδερφός του και θα χρειαστεί να τον φιλοξενήσουμε... ??? Δεν έχω πρόβλημα με τον άνθρωπο άλλα τώρα έπρεπε??

Πόσο σε καταλαβαίνω, να 'ξερες πόσο!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερω οτι ισως σας φαινεται πως απελπιζομαι ευκολα.

Αλλα 4 μηνες με τεστ ωορρηξιας,εναμιση χρονο προσπαθειες (οκ λαθος μερες καποιες φορες λογω υπολογισμου μεσω εφαρμογης) αλλα θελω να ειμαι ρεαλιστρια.

Αν ημουν εστω 5-6 χρονια νεοτερη θα προσπαθουσα κι αλλο φυσιολογικα,αλλα στα 37 τα περιθωρια στενευουν οποτε αν μου δωσουν μικρες πιθανοτητες για φυσιολογικη δεν θα το σκεφτω παραπανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Ξερω οτι ισως σας φαινεται πως απελπιζομαι ευκολα.

Αλλα 4 μηνες με τεστ ωορρηξιας,εναμιση χρονο προσπαθειες (οκ λαθος μερες καποιες φορες λογω υπολογισμου μεσω εφαρμογης) αλλα θελω να ειμαι ρεαλιστρια.

Αν ημουν εστω 5-6 χρονια νεοτερη θα προσπαθουσα κι αλλο φυσιολογικα,αλλα στα 37 τα περιθωρια στενευουν οποτε αν μου δωσουν μικρες πιθανοτητες για φυσιολογικη δεν θα το σκεφτω παραπανω.

Συμφωνώ απόλυτα!!! Κ πιο μικρη να ήσουν, αν σου βεβαιωναν οτι εχει θεμα το σπερμα τι να περίμενες; το θαύμα; καλα κάνεις κ βάζεις πλάνο... Εμείς λέω να το δούμε κ νωρίτερα αν κ προσπαθώ λιγοτερο καιρό κ χωρίς να βρήκαμε κατι... δεν ξέρω με εχει πιάσει μεγάλη ανυπομονησία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Συμφωνώ απόλυτα!!! Κ πιο μικρη να ήσουν, αν σου βεβαιωναν οτι εχει θεμα το σπερμα τι να περίμενες; το θαύμα; καλα κάνεις κ βάζεις πλάνο... Εμείς λέω να το δούμε κ νωρίτερα αν κ προσπαθώ λιγοτερο καιρό κ χωρίς να βρήκαμε κατι... δεν ξέρω με εχει πιάσει μεγάλη ανυπομονησία...

Σε νιωθω!

Θυμαμαι οι εξετασεις σας ηταν τελειες(φτου,φτου,φτου).Παρολα αυτα θα προσπαθησεις με βοηθεια? Νομιζω ειναι θεμα ηλικιας,συνομιληκες δεν ειμαστε? Τωρα τρεχουμε!

Ειδικα αν θες πανω απο ενα τρεχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Αν ημουν εστω 5-6 χρονια νεοτερη θα προσπαθουσα κι αλλο φυσιολογικα,αλλα στα 37 τα περιθωρια στενευουν οποτε αν μου δωσουν μικρες πιθανοτητες για φυσιολογικη δεν θα το σκεφτω παραπανω.

Κι εγώ αν ήμουν 20 χρόνια μικρότερη..... χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Σε νιωθω!

Θυμαμαι οι εξετασεις σας ηταν τελειες(φτου,φτου,φτου).Παρολα αυτα θα προσπαθησεις με βοηθεια? Νομιζω ειναι θεμα ηλικιας,συνομιληκες δεν ειμαστε? Τωρα τρεχουμε!

Ειδικα αν θες πανω απο ενα τρεχουμε!

Σας εύχομαι δίδυμα. Με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ξερω οτι ισως σας φαινεται πως απελπιζομαι ευκολα.

Αλλα 4 μηνες με τεστ ωορρηξιας,εναμιση χρονο προσπαθειες (οκ λαθος μερες καποιες φορες λογω υπολογισμου μεσω εφαρμογης) αλλα θελω να ειμαι ρεαλιστρια.

Αν ημουν εστω 5-6 χρονια νεοτερη θα προσπαθουσα κι αλλο φυσιολογικα,αλλα στα 37 τα περιθωρια στενευουν οποτε αν μου δωσουν μικρες πιθανοτητες για φυσιολογικη δεν θα το σκεφτω παραπανω.

Το καλύτερο θα κάνεις εγώ είμαι 35 και ο άντρας μου 36 ο ουρολόγος μας είπε μπορεί να καλυτερευσει με βιταμίνες!Τον ρωτάω δηλαδή φυσιολογικά μπορώ να μείνω μου είπε μπορείς αλλά θέλει τύχη μπορεί να γίνει και σε 6 χρόνια .Τα θέματα με το σπέρμα είναι περίεργα μπορεί και με χιλιάδες να γίνει σύλληψη αλλά δεν ξέρεις πότε και αν θα είσαι από τους τυχαίρους!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Κι εγώ αν ήμουν 20 χρόνια μικρότερη..... χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα. 

Από ένα σημείο και έπειτα το μόνο που σου μένει ή πρέπει να επιδιώξεις είναι ή το γέλιο ή η αναισθησία για να μπορείς να αντέξεις κάποιες καταστάσεις της ζωής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Σε νιωθω!

Θυμαμαι οι εξετασεις σας ηταν τελειες(φτου,φτου,φτου).Παρολα αυτα θα προσπαθησεις με βοηθεια? Νομιζω ειναι θεμα ηλικιας,συνομιληκες δεν ειμαστε? Τωρα τρεχουμε!

Ειδικα αν θες πανω απο ενα τρεχουμε!

Ναι συνομήλικες! 37 τον Οκτώβρη! Κ ο άντρας μου το Δεκέμβρη. Κοίτα δε με νοιάζει το πανω απο ενα, αν γίνεται εχει καλώς αν όχι κ παλι καλώς. Ομως αυτο το ενα τουλάχιστον το θέλω! Ίσως υπερβάλλω με την εννοια οτι είμαστε υγιείς αλλα φοβάμαι πολυ ρε γαμωτο... εγω ήθελα να ξεκινήσω απο τα 34 αλλα καθυστερησαμε κοντά 2 χρόνια γιατί ο άντρας μου ήθελε να φτιάξει τα επαγγελματικά του (τότε έτυχαν διάφορα). Οντως τωρα τα έχουμε ρυθμίσει όλα αλλα τώρα δεν έρχεται. Οταν κάνουμε σχέδια ο θεός γελά, ετσι δε λένε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν τω μεταξύ απο τότε που είδα τα ευχάριστα της σταρ μπαινω συνέχεια τωρα 2 μέρες μην δω κ Κανένα αλλο! Κ πραγματικά με εσας λεω πράγματα που δεν λεω σε Κανένα αλλο... απλα βλέπω οτι πάλι κολλάει το μυαλό εκεί! Πρέπει να βρω κατι να μην σκέφτομαι χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσαρες γεια σας!

Η τρισκαταρατη δεν μου ηρθε χθες 19 που επρεπε, μου δωσε μια μερα καθυστερησης για να παρω μια ελπιδα κ με επισκεφθηκε σημερα.Τουλαχιστον κρατηθηκα κ δεν εκανα τεστ.

Παρασκευη παω για τις ορμονικες της 3ης μερας και Τριτη για σαλπιγγογραφια.

 

Βγηκε και το σπερμοδιαγραμμα....3.100.000 στα ml και 10% ταχεια-12% νωθρα την 1η ωρα.Τα υπολοιπα νουμερα οκ.

Καμμια εμπειρη να μου πει αν και ξερω οτι ειναι χαλια.Μια εξεταση να παρω στα χερια μου και να ναι καλη!

Κοριτσι, κι εγώ σχεδόν 37 κι ο σύζυγος 45. Μας αποπλανησαν ?

Για τον αριθμό δεν γνωρίζω πώς βελτιώνεται, σίγουρα όμως θα χρειαστείτε σε ένα εξάμηνο επαναληπτική, με ένα σπερμοδιαγραμμα δεν βγάζεις οριστικά συμπεράσματα. Η α και β κινητικότητα πρέπει να είναι πάνω από 32, αλλά πιστεύω με βιταμίνες και θεραπεία θα δει γρήγορα αποτέλεσμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Η συνολική ναι πρέπει να είναι πάνω  40 άστα!!τι να κάνουμε θα τα καταφέρουμε εγώ είμαι πάρα πολύ αισιόδοξη!!!! Το πρώτο σοκ είναι μετά ολα ειναι καλύτερα αρκεί να βρεις καλους γιατρους να σε βοηθήσουν!

Η συνολική όταν λες εννοείς κι αυτά που δεν κοινουνται εμπρός? Τα μη προωθητικά? Παίζει ρόλο να τα υπολογίζουμε κι αυτά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...