Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Σας διαβασα αργα σημερα..εχω προετοιμασιες γαμου και ετρεχα για νυφικο!!

Παρ ολα αυτά ξεκινησα και το νεο κυκλο προσπαθειων γι αυτο το μηνα! ??? 

@Ginaak ποσο ομορφα τα λες..?

@Mia ? περιμενε τουλαχιστον την πρωτη μερα καθυστερησης..κ πιθανοτητα εγκυμοσυνης να υπαρχει ισως ειναι νωρις για να το ανιχνευσει το τεστ!! Μακαρι να μην σου ερθει!!! 

Η ωρα η καλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mia ? είπε:

Κορίτσια σήμερα δεν άντεξα!!! έκανα τεστ..  27η μέρα σε κύκλο 28.και βγήκε αρνητικό.,,, ??

Κρίμα!!! Μέχρι να εμφανιστεί βέβαια η περίοδος πάντα υπάρχει ελπίδα... Είμαι 29η ημέρα, έχω πόνους περιόδου 2 μέρες τώρα και την νιώθω να έρχεται κι εμένα. Αλλά σαν άτιμη που είναι θα εμφανιστεί Δευτέρα για να με παιδέψει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Σας διαβασα αργα σημερα..εχω προετοιμασιες γαμου και ετρεχα για νυφικο!!

Παρ ολα αυτά ξεκινησα και το νεο κυκλο προσπαθειων γι αυτο το μηνα! ??? 

@Ginaak ποσο ομορφα τα λες..?

@Mia ? περιμενε τουλαχιστον την πρωτη μερα καθυστερησης..κ πιθανοτητα εγκυμοσυνης να υπαρχει ισως ειναι νωρις για να το ανιχνευσει το τεστ!! Μακαρι να μην σου ερθει!!! 

Αν δεν μου έρθει θα κάνω ναι.,, αλλά το στήθος μου έχει ξεπρηστει ,,, τελείως! Πρώτη φορά έχω τέτοιο στήθος πριν την περίοδο!!! Αλλά φαντάζομαι πως δεν υπάρχει και κάτι άλλο ?απογοητεύτηκα λίγο η αλήθεια είναι!! Αλλά πάμε για καινουρια προσπάθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κρίμα!!! Μέχρι να εμφανιστεί βέβαια η περίοδος πάντα υπάρχει ελπίδα... Είμαι 29η ημέρα, έχω πόνους περιόδου 2 μέρες τώρα και την νιώθω να έρχεται κι εμένα. Αλλά σαν άτιμη που είναι θα εμφανιστεί Δευτέρα για να με παιδέψει!!! 

Η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα παρά πολύ.,,, είχα και πόνους και τραβήγματα χαμηλά και στήθος τούμπανο και από χτες το βράδυ τίποτα... σαν να μην περιμένω καν περίοδο ! 29η μέρα σε τι κύκλο; Εννοώ εχεις καθυστέρηση; Για να κανεισ Ένα τεστακι,,,Ελπίζω κορίτσι μου να μην εμφανιστεί για τους επιμένουν 9 μήνες!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Σας διαβασα αργα σημερα..εχω προετοιμασιες γαμου και ετρεχα για νυφικο!!

Παρ ολα αυτά ξεκινησα και το νεο κυκλο προσπαθειων γι αυτο το μηνα! ??? 

@Ginaak ποσο ομορφα τα λες..?

@Mia ? περιμενε τουλαχιστον την πρωτη μερα καθυστερησης..κ πιθανοτητα εγκυμοσυνης να υπαρχει ισως ειναι νωρις για να το ανιχνευσει το τεστ!! Μακαρι να μην σου ερθει!!! 

Τι ωραία νέα!!! Με το καλό!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υποψηφιες μανουλες κοιμαστε?

Εγω ξυπνια απο νωρις,καφεδακι και γενικη στο σπιτι.

Ενα μονο σας λεω περιμενω τη στιγμη που θα μεινω εγκυος και θα βαζω τον αντρουλη να τα κανει αυτα χιχιχιχι

Ο καιρος παντως ειναι για βολτιτσα.Ξεχαστε λιγο τις μερες του κυκλου κι απολαυστε την ανοιξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Υποψηφιες μανουλες κοιμαστε?

Εγω ξυπνια απο νωρις,καφεδακι και γενικη στο σπιτι.

Ενα μονο σας λεω περιμενω τη στιγμη που θα μεινω εγκυος και θα βαζω τον αντρουλη να τα κανει αυτα χιχιχιχι

Ο καιρος παντως ειναι για βολτιτσα.Ξεχαστε λιγο τις μερες του κυκλου κι απολαυστε την ανοιξη.

Καλημερα!!

ονειρεμενη στιγμη αυτη που αναφερεις!!! ?? Για την ωρα ομως ανασκουμπωθειτε...Και γω μια απ τα ιδια, καφεδακι κ δουλειες στο σπιτι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Υποψηφιες μανουλες κοιμαστε?

Εγω ξυπνια απο νωρις,καφεδακι και γενικη στο σπιτι.

Ενα μονο σας λεω περιμενω τη στιγμη που θα μεινω εγκυος και θα βαζω τον αντρουλη να τα κανει αυτα χιχιχιχι

Ο καιρος παντως ειναι για βολτιτσα.Ξεχαστε λιγο τις μερες του κυκλου κι απολαυστε την ανοιξη.

Έχει τέλειο καιρό γενικά αυτό το τριήμερο για βόλτες! 

Εγώ έχει ένα διήμερο ξυπνάω 3 φορές μες στα χαράματα, πολλά όνειρα βλέπω, και κοιμάμαι άστατα. 

Αχχχ τι καλά θα ναι όντως όταν θα κάνουν οι αντρουληδες σκούπισμα και καθάρισμα ???

Καλά να περάσετε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mia ? είπε:

Η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα παρά πολύ.,,, είχα και πόνους και τραβήγματα χαμηλά και στήθος τούμπανο και από χτες το βράδυ τίποτα... σαν να μην περιμένω καν περίοδο ! 29η μέρα σε τι κύκλο; Εννοώ εχεις καθυστέρηση; Για να κανεισ Ένα τεστακι,,,Ελπίζω κορίτσι μου να μην εμφανιστεί για τους επιμένουν 9 μήνες!!! ??

Έχουμε περάσει όλες την ίδια απογοήτευση πολλές φορές τελευταία! 

Ο κύκλος μου είναι από 29 έως 33 που μου έκανε τον προηγούμενο μήνα. Δεν είμαι σε καθυστέρηση οπότε απλά περιμένω... 

Πιστεύω θα νιώθεις ήδη καλύτερα και θα απολαμβάνεις την ημέρα σου! Ξέχασε λίγο όσο μπορείς τα των συμπτωμάτων.. Εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω! Φιλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Έχουμε περάσει όλες την ίδια απογοήτευση πολλές φορές τελευταία! 

Ο κύκλος μου είναι από 29 έως 33 που μου έκανε τον προηγούμενο μήνα. Δεν είμαι σε καθυστέρηση οπότε απλά περιμένω... 

Πιστεύω θα νιώθεις ήδη καλύτερα και θα απολαμβάνεις την ημέρα σου! Ξέχασε λίγο όσο μπορείς τα των συμπτωμάτων.. Εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω! Φιλιά! 

Ναι ισχύει!!! Είμαι ήδη καλύτερα!!!! ?? Είναι μέχρι να το πάρω απόφαση!!! Καλά να περάσεις και εσυ!! Φιλία.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2019 at 2:34 ΜΜ, ο/η Ginaak είπε:

Αυτο με την ηλικια το χω αναρωτηθει πολλες φορες στη ζωη μου.Γιατι ξεκινησα τοσο μεγαλη?

Μα την απαντηση την ξερω,γνωρισα τον ανθρωπο μου στα 34,5 και γυρω στα 36 μου αποφασισαμε συνειδητα για παιδακι αφου ημασταν σιγουροι για την μεταξυ μας σχεση.Νωριτερα δεν νομιζω οτι ειχα τον καταλληλο ανθρωπο διπλα μου κι αν κρινω απο το πως τερματιστηκαν οι δυο μακροχρονιες σχεσεις που ειχα τοτε ευτυχως που δεν υπηρχε παιδι στη μεση.

Επισης πλεον η επιστημη βοηθα, μπορει πριν 10-20-30 χρονια αν παταγες τα 30 να ησουν ξεγραμμενη απο την μητροτητα και ο ιδιος ο περιγυρος να πιεζε για παιδι και γαμο απο τα 25 γιατι μετα θα χασεις το τρενο.

Και ξερουμε πως κατεληξαν οι περισσοτερες που εξαναγκαστηκα τρεξαν για το τρενο χωρις να ειναι σιγουρες για τον συντροφο τους.

Για μενα περα απο την ηλικια πολυ πιο σημαντικο ειναι να εχεις διπλα σου αυτον που θες για πατερα του παιδιου σου.

Τωρα αν θα τα καταφερω η οχι δεν το ξερω,οτι σχεδια εχει για μενα ο Θεος, σιγουρα ομως δεν μετανιωνω που δεν το αποφασισα νωριτερα.Btw ειμαι 37

Κι εγω γνωρισα τον αντρα μου στα 39.Ημασταν σιγουροι οτι ημασταν ο ένας γ τον αλλον κ το ξεκινησαμε αμεσως.Δεν έγινε τωρα κ 3,5 χρονια.Για καποιο λογο πιστεύω...Αν ειναι γραφτο να ερθει ,θα ερθει...οτι κ αν κανουμε,οτι κ αν λεμε.  ΚΑΛΗ ΔΎΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2019 at 2:34 ΜΜ, ο/η Ginaak είπε:

Αυτο με την ηλικια το χω αναρωτηθει πολλες φορες στη ζωη μου.Γιατι ξεκινησα τοσο μεγαλη?

Μα την απαντηση την ξερω,γνωρισα τον ανθρωπο μου στα 34,5 και γυρω στα 36 μου αποφασισαμε συνειδητα για παιδακι αφου ημασταν σιγουροι για την μεταξυ μας σχεση.Νωριτερα δεν νομιζω οτι ειχα τον καταλληλο ανθρωπο διπλα μου κι αν κρινω απο το πως τερματιστηκαν οι δυο μακροχρονιες σχεσεις που ειχα τοτε ευτυχως που δεν υπηρχε παιδι στη μεση.

Επισης πλεον η επιστημη βοηθα, μπορει πριν 10-20-30 χρονια αν παταγες τα 30 να ησουν ξεγραμμενη απο την μητροτητα και ο ιδιος ο περιγυρος να πιεζε για παιδι και γαμο απο τα 25 γιατι μετα θα χασεις το τρενο.

Και ξερουμε πως κατεληξαν οι περισσοτερες που εξαναγκαστηκα τρεξαν για το τρενο χωρις να ειναι σιγουρες για τον συντροφο τους.

Για μενα περα απο την ηλικια πολυ πιο σημαντικο ειναι να εχεις διπλα σου αυτον που θες για πατερα του παιδιου σου.

Τωρα αν θα τα καταφερω η οχι δεν το ξερω,οτι σχεδια εχει για μενα ο Θεος, σιγουρα ομως δεν μετανιωνω που δεν το αποφασισα νωριτερα.Btw ειμαι 37

.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και απο μενα... Εγώ που έχω πόνους περιόδου από την 2η ημέρα μετά την ωορρηξία??? Τι κάνω? Τι γίνεται? Μήπως είναι από τη κλομιφαινη? Γνωρίζει κάποια? Με πιάνει πόνος περιόδου μπροστά κ πίσω στην μέση μου ο πόνος..... Επίσης αυξήθηκε πολύ σύντομα η θερμοκρασία.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και απο μενα... Εγώ που έχω πόνους περιόδου από την 2η ημέρα μετά την ωορρηξία??? Τι κάνω? Τι γίνεται? Μήπως είναι από τη κλομιφαινη? Γνωρίζει κάποια? Με πιάνει πόνος περιόδου μπροστά κ πίσω στην μέση μου ο πόνος..... Επίσης αυξήθηκε πολύ σύντομα η θερμοκρασία.... 

Μήπως οι πόνοι είναι από το υγρό που απελευθερωθηκε.? Η θερμοκρασία πόσο πήγε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μήπως οι πόνοι είναι από το υγρό που απελευθερωθηκε.? Η θερμοκρασία πόσο πήγε? 

Τόσες μέρες?? Ο τελευταίος δυνατός πόνος ήταν Τρίτη απόγευμα κατά της 7...μετα δεν είχα τίποτα... Ούτε Τετάρτη... Και ξανά ξεκινήσει πάλι Πέμπτη..... Η θερμοκρασία από 35,9...σημερα ήταν 36,7... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τόσες μέρες?? Ο τελευταίος δυνατός πόνος ήταν Τρίτη απόγευμα κατά της 7...μετα δεν είχα τίποτα... Ούτε Τετάρτη... Και ξανά ξεκινήσει πάλι Πέμπτη..... Η θερμοκρασία από 35,9...σημερα ήταν 36,7... 

Α έχει τόσες μέρες... Μπορεί τότε να '' πιάστηκε'' κάτι καλό και να αντιδρά ο οργανισμός ?

Κι εμένα αυτόν τον μήνα πήγε κατευθείαν από 36,2 στο 36,7 σε μια μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Α έχει τόσες μέρες... Μπορεί τότε να '' πιάστηκε'' κάτι καλό και να αντιδρά ο οργανισμός ?

Κι εμένα αυτόν τον μήνα πήγε κατευθείαν από 36,2 στο 36,7 σε μια μέρα. 

Εμένα από 35,9....36,2....36,5... 36,7...τον προηγούμενο κύκλο είχε φτάσει μέχρι 36,5... Τον υψηλότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εμένα από 35,9....36,2....36,5... 36,7...τον προηγούμενο κύκλο είχε φτάσει μέχρι 36,5... Τον υψηλότερο. 

Ολα είναι under control! Τωρα απλα υπομονή να περάσουν 8 9 μέρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Τόσες μέρες?? Ο τελευταίος δυνατός πόνος ήταν Τρίτη απόγευμα κατά της 7...μετα δεν είχα τίποτα... Ούτε Τετάρτη... Και ξανά ξεκινήσει πάλι Πέμπτη..... Η θερμοκρασία από 35,9...σημερα ήταν 36,7... 

Τελικα ωορρηξια ποτε ακριβως εκανες? Τεταρτη ή Πεμπτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Τελικα ωορρηξια ποτε ακριβως εκανες? Τεταρτη ή Πεμπτη?

Τρίτη απόγευμα φυσιολογικά..... Τριτη πρωί ήταν 22 χιλιοστά. Παρασκευή πήγα ξανά κ είχε φυσιολογικά σκάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2019 at 9:09 ΠΜ, ο/η MAROYLI είπε:

Με το καλο!Μια χαρα εισαι!Εχουμε ακουσει πολυ μεγαλύτερες ηλικιες που εγιναν μανουλες.Εχεις χρόνο για πολλα πολλα παιδακια!

Σευχαριστω πολυ! Μακάρι!!! Γιατί ηθελα 2 παιδακια τουλάχιστον αλλα δεν ξερω αν "προλαβαίνω" 

στις On 9/3/2019 at 10:40 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

@Mellenaki και εγώ το Μάιο κλείνω τα 38. Πέρσι το Γενάρη έμεινα αμέσως έγκυος. Είχα ενδομητριο θάνατο και γέννησα στις 30 Ιουλίου 30 εβδομαδων. Ακόμα δεν έχω ξεκινήσει προσπάθειες αλλά προς το παρόν το μόνο που δεν με τρομάζει είναι η η ηλικία. Εύχομαι μέχρι τα σαράντα να έχουμε τουλάχιστον ένα γερό παιδί! 

Με το καλο κορίτσι μου , έχουμε ιδια ηλικία, ναι αυτό ειναι το πιο σημαντικό να αποκτήσουμε γερο παιδι! Στο εύχομαι μεσα απο την καρδια μου οπως κ για ολα τα κορίτσια! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε?? 

Καλή σαρακοστή σε όλες! 

Είχαμε κανένα νέο? Εγώ 31η ημέρα ξύπνησα πρωί από κάτι πόνους στο κέντρο της κοιλιάς.. Και πρέπει να έρχεται η περίοδος είδα τη γνωστή χρωματιστή βλεννη!.. 

Καλά να μαστε και θα μας κάτσει που θα πάει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε?? 

Καλή σαρακοστή σε όλες! 

Είχαμε κανένα νέο? Εγώ 31η ημέρα ξύπνησα πρωί από κάτι πόνους στο κέντρο της κοιλιάς.. Και πρέπει να έρχεται η περίοδος είδα τη γνωστή χρωματιστή βλεννη!.. 

Καλά να μαστε και θα μας κάτσει που θα πάει!! 

Καλη μερα Γιαννα μου, καλη Σαρακοστη!

Κατσε να δεις περιοδο πρωτα και μην το προεξοφλεις ακομη.

Εγω 23η μερα και ηδη εχω τα ψυχολογικα μου σκαμπανεβασματα, οποτε αν και δεν εχω ουτε πονακια ουτε πρηξιμο νομιζω οι ορμονες μου τα λενε ολα.

Για να καταλαβεις σημερα εχουμε συνεχεις διακοπες ρευματος, εχω τραπεζι και τα φαγητα δεν ειναι ετοιμα καθως εδω και μιαμιση ωρα δεν εχει παλι ρευμα, εχω σηκωθει απο τις 8 για να μαγειρεψω....και εδω και ωρα ειμαι στον καναπε κ κλαιω.

Υπερβολικη αντιδραση αλλα σιγουρα ειναι τα προερτια της περιοδου.

 

Κατα τ αλλα ειμαι σουπερ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...