Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σήμερα πάντως ξύπνησα με τρομερή απογοήτευση κι απαισιοδοξία, γιατί σκέφτομαι αν μια γυναίκα μείνει έγκυος κάτι θα νιώθει δεν μπορεί! Ούτε πρησμένο στήθος έχω ούτε υγρά ούτε τίποτα... ?

Κανονικά όταν περιμένεις τα έχεις αυτά τα συμπτώματα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 εγώ είμαι στην 23η μέρα. Μαζί περιμένουμε. Μακάρι να μην έρθει η κοκκινομούρα για καμιά μας! Όσο για τα συμπτώματα, θα το ξαναπώ. Πριν την καθυστέρηση, απλά δεν υπάρχουν διαφορετικά συμτπώματα. Είναι τα ίδια συμπτώματα που δίνει η προγεστερόνη. Ξέρεις πόσες φορές είχα πρησμένο στήθος που πονούσε, ή είχα καούρες πριν την καθυστέρηση και μετά απλά ερχόταν η περίοδος; Και στις δύο εγκυμοσύνες, είχα ακριβώς τα συμπτώματα της περιόδου πριν την καθυστέρηση. Οπότε μην κοιτάς καθόλου αν υπάρχουν ή όχι συμπτώματα, αφού είχες αρκετές επαφές στις γόνιμες, έχεις πιθανότητες να είσαι έγκυος, και απλά περιμένεις την πολυπόθητη καθυστέρηση ή το ακριβοθώρητο θετικό τεστ εγκυμοσύνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σήμερα πάντως ξύπνησα με τρομερή απογοήτευση κι απαισιοδοξία, γιατί σκέφτομαι αν μια γυναίκα μείνει έγκυος κάτι θα νιώθει δεν μπορεί! Ούτε πρησμένο στήθος έχω ούτε υγρά ούτε τίποτα... ?

Καλημέρα.δεν είναι απαραίτητο να έχεις πάντα συμπτώματα....όσο ψάχνεις δε θα βρεις.εγω τον Αύγουστο ξύπνησα κ είχα πονοκέφαλο κ έτσι παραξενεύτηκα κ όταν σχολασα έκανα τέστ κ ήμουν έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Οχι.. 

Μην το σκεφτεσαι έτσι... εγώ σου είπα κατάλαβα τι βλακεία κάνω αυτό το μήνα! δεν ένιωθα τίποτα σε αντίθεση με ολους τους άλλου μήνες που ένιωθα τα πάντα κ στις 2 περιπτώσεις με το ίδιο αποτέλεσμα... είναι παααρα πολύ να νιώσεις κάτι... Από την άλλη σε καταλαβαίνω γιατί κ γω όταν περάσει η 1η βδομάδα κ δεν νιώθω κάτι διαφορετικό απογοητεύομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλημέρα.δεν είναι απαραίτητο να έχεις πάντα συμπτώματα....όσο ψάχνεις δε θα βρεις.εγω τον Αύγουστο ξύπνησα κ είχα πονοκέφαλο κ έτσι παραξενεύτηκα κ όταν σχολασα έκανα τέστ κ ήμουν έγκυος.

Εγώ όταν έχω πονοκέφαλο, περιμένω από στιγμή σε στιγμή την κοκκινομούρα. Οπότε και τα συμπτώματα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜαριαΧ @Tokyo @LOULOUdaki!Όταν πλησιάζει η μέρα δυστυχώς το μυαλό κάνει τα ίδια κόλπα ψάχνει να βρει κάτι διαφορετικό... Ας ελπίσουμε να γίνει ? το πολυπόθητο κι ας μην νιώσω τίποτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εγώ όταν έχω πονοκέφαλο, περιμένω από στιγμή σε στιγμή την κοκκινομούρα. Οπότε και τα συμπτώματα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν.

Κι εγώ το ίδιο, πονοκέφαλος και ζάλη.. Και σε μια δυο μέρες έρχεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Να ρωτήσω εγώ κάτι?πόσες μέρες νωρίτερα μπορείς να κάνεις χοριακη κ να βρεθεί η εγκυμοσύνη?

Αυτό φαντάζομαι πως έχει να κάνει με το πότε πιθανολογεις πως έγινε η ωορρηξία και κατόπιν η σύλληψη. Νομίζω στις 12 μέρες από την ωορρηξία είναι ασφαλές. Νωρίτερα υπάρχει περιθώριο λάθους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Να ρωτήσω εγώ κάτι?πόσες μέρες νωρίτερα μπορείς να κάνεις χοριακη κ να βρεθεί η εγκυμοσύνη?

Αυτό είναι σχετικό. Εξαρτάται από το πόσο μικρός ή μεγάλος είναι ο κύκλος, πότε έκανες ωορρηξία, πότε έγινε η σύλληψη, πότε έγινε η εμφύτευση, πόσο γρήγορα ανεβαίνει η χοριακή. Καλό είναι να γίνεται με την καθυστέρηση αλλά και την αναμενόμενη μέρα περιόδου πιστεύω δείχνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αυτό φαντάζομαι πως έχει να κάνει με το πότε πιθανολογεις πως έγινε η ωορρηξία και κατόπιν η σύλληψη. Νομίζω στις 12 μέρες από την ωορρηξία είναι ασφαλές. Νωρίτερα υπάρχει περιθώριο λάθους. 

Ευχαριστώ.εμας εδώ στη Γερμανία δεν υπάρχει αυτό για αυτό κ ρώτησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Ευχαριστώ.εμας εδώ στη Γερμανία δεν υπάρχει αυτό για αυτό κ ρώτησα.

Κατάλαβα.. Εσύ έχεις ήδη παιδάκια? Πότε περιμένεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Ευχαριστώ.εμας εδώ στη Γερμανία δεν υπάρχει αυτό για αυτό κ ρώτησα.

Δεν κάνουν εξέταση χοριακής; Εδώ πάντως έχει τρελό σουξέ :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κατάλαβα.. Εσύ έχεις ήδη παιδάκια? Πότε περιμένεις? 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κατάλαβα.. Εσύ έχεις ήδη παιδάκια? Πότε περιμένεις? 

Όχι δεν έχω...20 Σεπτέμβρη έκανα την απόξεση κ από τότε προσπαθώ πάλι...τώρα είμαι στις γόνιμες... σήμερα αύριο περιμένω ωορρηξία.αυτο το μήνα έκανα κύκλο κ με κλομιφαινη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

 

Όχι δεν έχω...20 Σεπτέμβρη έκανα την απόξεση κ από τότε προσπαθώ πάλι...τώρα είμαι στις γόνιμες... σήμερα αύριο περιμένω ωορρηξία.αυτο το μήνα έκανα κύκλο κ με κλομιφαινη

Λυπάμαι που δεν προχώρησε τότε.. Αφού όμως συνέλαβες θα συμβεί ξανά γρήγορα! Το πας και πιο οργανωμένα, μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Δεν κάνουν εξέταση χοριακής; Εδώ πάντως έχει τρελό σουξέ ?

Όχι.κανεις τεστ στο σπίτι κ αν βγει θετικό πας γυναικολόγο κ αυτοί σου ξανά κάνουν τεστ κ σου παίρνουν αίμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Ευχαριστώ.εμας εδώ στη Γερμανία δεν υπάρχει αυτό για αυτό κ ρώτησα.

καλά στη Γερμανία κ τι υπάρχει ήθελα να ήξερα... φίλη μου έμεινε έγκυος πολύ γρήγορα κ η αλήθεια είναι ότι κ αυτή δεν είχε οργανωθεί σωστά λίγο που νόμιζε ότι θα αργήσει, λίγο δεν το κοίταξε σωστά, τελοσπάντων βρέθηκε έγκυος ξαφνικά. Τα μόνα ραντεβού που έβρισκε ήταν σε 3 μήνες, με τα πολλά βρήκε έναν κ πήγε 6-7 εβδομάδων για τον 1ο(!!!) έλεγχο κ ούτε καρδιά δεν της έβαλε να ακούσει, άλλη φορά λέει... ούτε της είπε βασικά πράγματα... ίσως βέβαια για αυτό να είχε κ τόσο σύντομα ραντεβού! Εδώ ξετιναζόμαστε στις εξετάσεις, εκεί ούτε τα μισά! έπαθα πλάκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Λυπάμαι που δεν προχώρησε τότε.. Αφού όμως συνέλαβες θα συμβεί ξανά γρήγορα! Το πας και πιο οργανωμένα, μια χαρά! 

Εγώ να δεις.... πήγα στη 9 βδομάδα κ είδαμε απλά ένα άδειο σακο.περασα διαφορες φάσεις.πλεον είμαι χαλαρή....έκλαψα πολύ κουράστηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Εγώ να δεις.... πήγα στη 9 βδομάδα κ είδαμε απλά ένα άδειο σακο.περασα διαφορες φάσεις.πλεον είμαι χαλαρή....έκλαψα πολύ κουράστηκα

Λογικό να ένιωσες έτσι και καλώς έζησες το όλο θέμα με όλα του τα συναισθήματα για να μπορείς να προχωρήσεις πιο εύκολα παρακάτω. Τι ηλικία έχεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Εγώ να δεις.... πήγα στη 9 βδομάδα κ είδαμε απλά ένα άδειο σακο.περασα διαφορες φάσεις.πλεον είμαι χαλαρή....έκλαψα πολύ κουράστηκα

Σου εύχομαι από εδώ κ πέρα να πάνε όλα καλύτερα... η επόμενη φορά να είναι η τυχερή! έχουν δίκιο πάντως τα κοριτσια από τη στιγμή που συνέλαβες θα ξαναγίνει, ήταν απλά μια ατυχία... 

πάντως κ αυτό δεν μπορώ να το χωνέψω... λες είμαι έγκυος κ σου λένε έλα στην 9η;;; κ αν μια κοπέλα έχει κάτι πιο σοβαρό πχ εξωμητριο; μα ειναι δυνατό; εδώ λες είμαι έγκυος κ πέρα απο τη χοριακή σε βλέπουν αμέσως... οκ είμαστε μαθημένοι αλλιώς αλλά το ξαναλέω έχω πάθει πλάκα με το σύστημα τους...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

καλά στη Γερμανία κ τι υπάρχει ήθελα να ήξερα... φίλη μου έμεινε έγκυος πολύ γρήγορα κ η αλήθεια είναι ότι κ αυτή δεν είχε οργανωθεί σωστά λίγο που νόμιζε ότι θα αργήσει, λίγο δεν το κοίταξε σωστά, τελοσπάντων βρέθηκε έγκυος ξαφνικά. Τα μόνα ραντεβού που έβρισκε ήταν σε 3 μήνες, με τα πολλά βρήκε έναν κ πήγε 6-7 εβδομάδων για τον 1ο(!!!) έλεγχο κ ούτε καρδιά δεν της έβαλε να ακούσει, άλλη φορά λέει... ούτε της είπε βασικά πράγματα... ίσως βέβαια για αυτό να είχε κ τόσο σύντομα ραντεβού! Εδώ ξετιναζόμαστε στις εξετάσεις, εκεί ούτε τα μισά! έπαθα πλάκα...

Δεν ξέρω να σου απαντήσω...εγώ με το που είδαν ότι είμαι έγκυος είχα κάθε 2 βδομάδες ραντεβού γτ οι πρώτες βδομάδες είναι κ κρίσιμες.καρδουλα δεν άκουσα γτ δεν υπήρχε εμβρύο.εγω με τη δικιά μου είμαι πολύ ευχαριστημένη.με το που έμαθε ότι προσπαθώ το πρώτο πράγμα ήταν ο θυρεοειδής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Λογικό να ένιωσες έτσι και καλώς έζησες το όλο θέμα με όλα του τα συναισθήματα για να μπορείς να προχωρήσεις πιο εύκολα παρακάτω. Τι ηλικία έχεις? 

Τον Ιανουάριο έγινα 29?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Δεν ξέρω να σου απαντήσω...εγώ με το που είδαν ότι είμαι έγκυος είχα κάθε 2 βδομάδες ραντεβού γτ οι πρώτες βδομάδες είναι κ κρίσιμες.καρδουλα δεν άκουσα γτ δεν υπήρχε εμβρύο.εγω με τη δικιά μου είμαι πολύ ευχαριστημένη.με το που έμαθε ότι προσπαθώ το πρώτο πράγμα ήταν ο θυρεοειδής.

οκ, προφανώς ήσουν κ πιο οργανωμένη... μάλλον φταίει κ η φίλη μου έπρεπε να έχει φροντίσει νωρίτερα... νόμιζα ότι πρώτη φορά πήγες στην 9η για αυτό το ειπα... 

Είσαι ακόμα μικρή πάντως κ θα δεις όλα θα πάνε καλά!!! Να το βάλεις πίσω σου ως μια κακή στιγμή :-) Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Γιάννα 36 εγώ είμαι στην 23η μέρα. Μαζί περιμένουμε. Μακάρι να μην έρθει η κοκκινομούρα για καμιά μας! Όσο για τα συμπτώματα, θα το ξαναπώ. Πριν την καθυστέρηση, απλά δεν υπάρχουν διαφορετικά συμτπώματα. Είναι τα ίδια συμπτώματα που δίνει η προγεστερόνη. Ξέρεις πόσες φορές είχα πρησμένο στήθος που πονούσε, ή είχα καούρες πριν την καθυστέρηση και μετά απλά ερχόταν η περίοδος; Και στις δύο εγκυμοσύνες, είχα ακριβώς τα συμπτώματα της περιόδου πριν την καθυστέρηση. Οπότε μην κοιτάς καθόλου αν υπάρχουν ή όχι συμπτώματα, αφού είχες αρκετές επαφές στις γόνιμες, έχεις πιθανότητες να είσαι έγκυος, και απλά περιμένεις την πολυπόθητη καθυστέρηση ή το ακριβοθώρητο θετικό τεστ εγκυμοσύνης!

Και η @Gwgouli32 περιμένει μαζί μας! Η @Mantariniλίγο πριν, αντε να δούμε!

@Starrrσήμερα δεν έχεις ραντεβού?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...