Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καθαρά για τα συμπτώματα κρατάω επιφυλάξεις... σε όλα τα άλλα συμφωνώ.. Τώρα όσο αφορά το ποσό γρήγορα θα μας έρθει..  όλος ο περίγυρος αδερφή μου κουμπάρες φίλες..  Όλες τα έπιασαν στον ύπνο τα παιδιά..  Μόνο ο αδερφός του άντρα μου παιδευτηκαν ένα χρόνο γιατί στο εξάμηνο όταν έκανε σπερματοδιαγραμμα του βρήκαν μικρόβιο στο σπέρμα και έπρεπε να πάρει αντιβίωση συν βιταμίνες για να το δυναμώσουν... βέβαια ότι έγινε έτσι σε εκείνον δεν συμβαίνει ότι θα τύχει και σε εμάς..  το έχω όμως στο πίσω μέρος του μυαλού μου.. 

Καλά δεν θα είναι και οικογενειακό το μικρόβιο!!! Όσο για αυτές που το έπιασαν στον ύπνο μην ορκίζεσαι... έχω την εντύπωση ότι πολύς κόσμος δεν λέει ότι προσπαθεί ή ρε παιδί μου προσπαθεί κάποιους μήνες κ όταν πλέον μείνει και ξε-αγχωθεί θα σου πει α! εύκολο ήταν! Επίσης παίζει ρόλο και η ηλικία, αν εσύ είσαι 30 κ οι φίλες σου έχουν ήδη παιδιά πόσο τα έκαναν 25; άρα οκ λογικό! Γενικά πρέπει να λάβεις υπόψη σου τα δεδομένα! Αν τώρα φτάσετε εξάμηνο κάντε ένα σπερμοδιάγραμμα οκ, εύκολη εξέταση είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλά δεν θα είναι και οικογενειακό το μικρόβιο!!! Όσο για αυτές που το έπιασαν στον ύπνο μην ορκίζεσαι... έχω την εντύπωση ότι πολύς κόσμος δεν λέει ότι προσπαθεί ή ρε παιδί μου προσπαθεί κάποιους μήνες κ όταν πλέον μείνει και ξε-αγχωθεί θα σου πει α! εύκολο ήταν! Επίσης παίζει ρόλο και η ηλικία, αν εσύ είσαι 30 κ οι φίλες σου έχουν ήδη παιδιά πόσο τα έκαναν 25; άρα οκ λογικό! Γενικά πρέπει να λάβεις υπόψη σου τα δεδομένα! Αν τώρα φτάσετε εξάμηνο κάντε ένα σπερμοδιάγραμμα οκ, εύκολη εξέταση είναι!

 Ναι όλες ήταν μικρομανες... Εκτός της αδερφής μου που είναι μεγαλύτερη... Είμαι η τελευταία της παρέας... οπότε καταλαβαίνεις...  γέλασα με το οικογενειακό μικρόβιο.. χαχαχα έχουμε πει με το σύζυγό ότι μετά το εξάμηνο αν δεν, θα ψαχτει και εκείνος...  εκείνος μου έλεγε να κάνει σπερματοδιαγραμμα πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες... για να είναι σίγουρος ότι είναι Ντούρος... του λέω πας καλά παιδάκι μου;; ?  μου έκανε καλό η κουβέντα μαζί σου σήμερα!! Να σαι καλα κοπέλα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 είσαι πολύ καλά από επαφές, ουσιαστικά μόνο το Σάββατο δεν είχατε, οπότε έχεις πέσει σίγουρα μέσα! Έχω καλό προαίσθημα και για σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

 Ναι όλες ήταν μικρομανες... Εκτός της αδερφής μου που είναι μεγαλύτερη... Είμαι η τελευταία της παρέας... οπότε καταλαβαίνεις...  γέλασα με το οικογενειακό μικρόβιο.. χαχαχα έχουμε πει με το σύζυγό ότι μετά το εξάμηνο αν δεν, θα ψαχτει και εκείνος...  εκείνος μου έλεγε να κάνει σπερματοδιαγραμμα πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες... για να είναι σίγουρος ότι είναι Ντούρος... του λέω πας καλά παιδάκι μου;; ?  μου έκανε καλό η κουβέντα μαζί σου σήμερα!! Να σαι καλα κοπέλα μου!!

Χαίρομαι :-) 

Πραγματικά πάντως πιστεύω ότι από όλη την παρέα εσύ ειδικά δεν έχεις λόγο άγχους... και μικρή είσαι και κάποιο γνωστό πρόβλημα δεν έχεις, είμαι σίγουρη ότι ως το Πάσχα κάτι θα έχεις να μας πεις!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Χαίρομαι :-) 

Πραγματικά πάντως πιστεύω ότι από όλη την παρέα εσύ ειδικά δεν έχεις λόγο άγχους... και μικρή είσαι και κάποιο γνωστό πρόβλημα δεν έχεις, είμαι σίγουρη ότι ως το Πάσχα κάτι θα έχεις να μας πεις!!! ???

μακάρι αγάπη!! το ίδιο εύχομαι και σε εσένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Γιάννα 36 είσαι πολύ καλά από επαφές, ουσιαστικά μόνο το Σάββατο δεν είχατε, οπότε έχεις πέσει σίγουρα μέσα! Έχω καλό προαίσθημα και για σένα!

Μακαρι!!! 

❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

@Γιάννα 36 έλα να πάρουμε μαζί θετικά τεστάκια να γίνει χαμός!!

Μετά τη λαγάνα τα τεστ! Μην μας προλάβει η περίοδος μόνο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μετά τη λαγάνα τα τεστ! Μην μας προλάβει η περίοδος μόνο ?

Κοριτσια σε ποια μέρα  του κυκλου είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μετά τη λαγάνα τα τεστ! Μην μας προλάβει η περίοδος μόνο ?

Κορίτσια κι εγώ μετά τη λαγάνα το τεστ... Αντε να δούμε...γιατι απ την αγωνία μου φαίνεται ότι μου συμβαίνουν διάφορα...τραβήγματα χαμηλά κλπ κλπ και προσπαθώ να μη τα σκέφτομαι μήπως είναι ιδέα μου απ τη χαρά μου....καμια μας να μην προλάβει η περίοδος...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αν βρεις κανέναν καλό, πες και σ εμάς ?

Η αλήθεια είναι πως της hometest με εξαίρεση έναν μήνα νομίζω, μου έδιναν σαφή αποτελέσματα! Από τα υπόλοιπα δεν έχω δοκιμάσει κανένα.. Υ

Υπηρχε μηνας που δεν σου εδειξαν ενω εκανες ωορρηξια?

Ρωταω γιατι σημερα 16η μερα κι ακομη αρνητικο, 3 μηνες σερι τετοια μερα κοκκινιζε...εχω αρχισει να φοβαμαι μην ειναι ανωρρηκτος αυτος ο κυκλος.Εχω ξεκινησει επαφες απο χθες και θα τις συνεχισω κανοντας παραλληλα και τεστ.Αλλα φοβαμαι μην ειναι αδικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα καιωκαλη εβδομάδα σε όλα τα κορίτσια..  Σήμερα ξυπνησα και είναι απογοητευμένη 14η μέρα για μένα και το τεστ αρνητικο.. βέβαια και το προηγουμενοβμηνα έδειξε στις 15η αλλά το σημερινο ουτε καν αχνό βρε παιδιά εεχει τυχει σε καμμια τη μια μέρα ούτε καν αχνό και την αλλη κατακόκκινο???

@Σταυρι εδω εδω εγω δες τι γραφω παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2019 at 1:03 ΜΜ, ο/η Χρυσάφω είπε:

 

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Αντε κορίτσια!Ποια θα κανει την αρχη;;;Ποια είναι τωρα κοντα;

Κοριτσια εύχομαι να έχουμε ευχαριστα αυτό το μήνα. @Χρυσάφω συνεννοηθηκες τι θα κάνεις τελικά?? 

Είμαι πολύ αισιόδοξη σήμερα.παρελαβα την κορδέλα από το Άγιο όρος. Την φόρεσα αμέσως κ αμέσως μου μεταφέρει μια αισιόδοξια ότι όλα θα πάνε καλά... Δε θα τη βγάζω νομίζω πως θα Μ δίνει δύναμη να προχωρώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

 

Κοριτσια εύχομαι να έχουμε ευχαριστα αυτό το μήνα. @Χρυσάφω συνεννοηθηκες τι θα κάνεις τελικά?? 

Είμαι πολύ αισιόδοξη σήμερα.παρελαβα την κορδέλα από το Άγιο όρος. Την φόρεσα αμέσως κ αμέσως μου μεταφέρει μια αισιόδοξια ότι όλα θα πάνε καλά... Δε θα τη βγάζω νομίζω πως θα Μ δίνει δύναμη να προχωρώ..

Χαιρομαι πολυ για σενα κορίτσι μου!Ετσι να εισαι αισιοδοξη και με πιστη παντα.Αυτο ειναι πολυ σημαντικο!Αποφασισα να κανω την επέμβαση με τον γιατρο που  μου βρηκε το προβλημα.Μπορει να μου στοιχιζε λιγοτερα απο τα μισα στο νοσοκομειο ,αλλα θα το παλεψουμε.Εφοσον σκοπευω να συνεχισω με αυτον τον γιατρο ,θελω να ειναι γνωστης του ιστορικου..Την Πέμπτη κλεισαμε ραντεβου ,να συζητήσουμε τα περαιτέρω.

Καλη δύναμη σε ολες μας!Και οσο μπορουμε με αισιοδοξια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Χαιρομαι πολυ για σενα κορίτσι μου!Ετσι να εισαι αισιοδοξη και με πιστη παντα.Αυτο ειναι πολυ σημαντικο!Αποφασισα να κανω την επέμβαση με τον γιατρο που  μου βρηκε το προβλημα.Μπορει να μου στοιχιζε λιγοτερα απο τα μισα στο νοσοκομειο ,αλλα θα το παλεψουμε.Εφοσον σκοπευω να συνεχισω με αυτον τον γιατρο ,θελω να ειναι γνωστης του ιστορικου..Την Πέμπτη κλεισαμε ραντεβου ,να συζητήσουμε τα περαιτέρω.

Καλη δύναμη σε ολες μας!Και οσο μπορουμε με αισιοδοξια!

Μπράβο πιστεύω πηρες  τη σωστή απόφαση .. όλα θα πάνε καλά μαζί θα τα κάνουμε αυτό το μήνα. ?? Σκέψου θα πάρουμε έναν υπνακο κ όλα καλά μετά.. χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μπράβο πιστεύω πηρες  τη σωστή απόφαση .. όλα θα πάνε καλά μαζί θα τα κάνουμε αυτό το μήνα. ?? Σκέψου θα πάρουμε έναν υπνακο κ όλα καλά μετά.. χαχαα

Ενα υπνακο κορίτσι μου!Και μετα καθαρες καθαρες και ωραιες!Να δουμε μετα τι θα κανει το σπερματοζωαριο...Θα τρυπώσει θέλει δεν θελει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ενα υπνακο κορίτσι μου!Και μετα καθαρες καθαρες και ωραιες!Να δουμε μετα τι θα κανει το σπερματοζωαριο...Θα τρυπώσει θέλει δεν θελει!

Χχαχαχαχα κατακόρυφο να πάει αμέσως προς τα εκει... ??? Ακροβατικά.. ?καθαρές δε λες τίποτα. Παρόλο που δε νιώθω κάτι θα νιώθω λίγο πιο καθαρή κ άδεια πιστεύω.. άσε που την είδα στον υπέρηχο live την κύστη μου κ αγριευτηκα..?δε χρειαζόταν τόσο ανάλυση νομίζω μπροστά μου χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Λοιποοννν θα τα πω σε εσάς που με καταλαβαίνετε... δεν θέλω να τα λέω στον άντρα μου για να μην του δίνω ελπίδες του κάψερου. Να σημειωθεί δεν περιμένω 8/3.  Τσικνοπέμπτη βγαίνουμε με τους κουμπάρους μου για φαγητό... Εκεί που τρώω ανάμεσα σε κοψίδια και μπριζολιδια νιώθω ότι έχω αναγούλα... δεν λέω τίποτα στους γύρω μου απλά σταματάω να τρώω..  Σάββατο βράδυ βγαίνουμε με άλλο φιλικό ζευγάρι... ξαφνικά νιώθω ίλιγγο και έξαψη... κοκκίνισα ολόκληρη.. Και ένιωθα ότι θέλω αέρα.. Μετά από λίγο συνήλθα..  Κυριακή βράδυ αρχίζω και έχω πονακια χαμηλά σαν "τραβηγμα" εσωτερικα τα οποία τα νιώθω και σήμερα το πρωί... Σας μοιάζουν με συμπτώματα ή τα κάνει όλα το έρμο το κεφάλι μου;; 

Θα μπορούσαν άνετα να είναι και συμπτώματα πάντως.,, η αδερφή μου είχε συμπτώματα πριν την καθυστέρηση πάντως ,,, άρα υπάρχει πιθανότητα.,, σου το εύχομαι ?? 

σε κανα 2 μέρες θα μπορούσες να κανείς μια χοριακη η ένα τεστ.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Χαιρομαι πολυ για σενα κορίτσι μου!Ετσι να εισαι αισιοδοξη και με πιστη παντα.Αυτο ειναι πολυ σημαντικο!Αποφασισα να κανω την επέμβαση με τον γιατρο που  μου βρηκε το προβλημα.Μπορει να μου στοιχιζε λιγοτερα απο τα μισα στο νοσοκομειο ,αλλα θα το παλεψουμε.Εφοσον σκοπευω να συνεχισω με αυτον τον γιατρο ,θελω να ειναι γνωστης του ιστορικου..Την Πέμπτη κλεισαμε ραντεβου ,να συζητήσουμε τα περαιτέρω.

Καλη δύναμη σε ολες μας!Και οσο μπορουμε με αισιοδοξια

Δεν σου εγραφα κατι γιατι απο αυτα που εγραφες φαινοταν οτι ειχες ενδομυχα αποφασισει για τον γιατρο σου.Ομως δεν ηθελα να στο τονισω καθως ειναι το οικονομικο στη μεση.

Τωρα που ξεδιαλυνες να σου πω πως κι εγω το ιδιο θα επελεγα.

Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σάββατο είχα τη χαμηλότερη θερμοκρασία και θετικό τεστ ωορρηξιας κατακόκκινο. Κυριακή ξημερώματα πονούσα, ξύπνησα από την ενόχληση. Ελπίζω με επαφές Κυριακή Δευτέρα Τρίτη να μην ήταν πολύ αργά... Γιατί πριν μόνο μία είχαμε 

Μια χαρα επαφες ειχες!

Τωρα αμα σου πω οτι και της Παρασκευης ειναι πολυ καλη, καθως ειναι σημαντικες και οι δυο-τρεις μερες πριν την ωορρηξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε κοπέλες; Έχουμε καμία έγκυο εδώ; Βέβαια αν έχουμε θα πάει καρφί για Μωράκια Δεκεμβρίου 2019 αλλά επειδή παινέυομαι για γουρλού (τρομάρα μου!) είπα να σκάσω μύτη και σε αυτό το θέμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Μια χαρα επαφες ειχες!

Τωρα αμα σου πω οτι και της Παρασκευης ειναι πολυ καλη, καθως ειναι σημαντικες και οι δυο-τρεις μερες πριν την ωορρηξια.

Με επαφές πριν την ωορρηξία δεν είδα χαιρι, τι να πω ίσως δεν έτυχε.. Έναν μήνα δεν βρήκα θετικό τεστ ωορρηξιας, δεν έγινε κατακόκκινο όπως τους υπόλοιπους μήνες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Με επαφές πριν την ωορρηξία δεν είδα χαιρι, τι να πω ίσως δεν έτυχε.. Έναν μήνα δεν βρήκα θετικό τεστ ωορρηξιας, δεν έγινε κατακόκκινο όπως τους υπόλοιπους μήνες... 

Γενικα δεν εχουμε δει χαιρι....αλλα θα το τσακωσουμε!! Που θα παει!!

Εμενα το απογευματινο εγινε πολυ αχνο...πριν δεν φαινοταν τιποτα.Ελπιζω αυριο να κοκκινησει γιατι εχω αρχισει να ανησυχω.

Παντως καλο ειναι να δοκιμαζουμε οσες περισσοτερες μερες μπορουμε.Το πηρα αποφαση για πιο συχνες επαφες τουλαχιστον το 10ημερο απο 12-22η μερα, οσο κουρασμενη κι αν ειμαι....κι ειμαι γμτ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...