Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμά!!!


Σταυρι

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια εσείς που έχετε κάνει υστεροσαλπιγγογραφια πόσο σας στοίχισε???

Στο Ιασω 165, ειχα ρωτησει και στο μητερα κ μου ειχαν πει 190 αν θυμάμαι καλά. Πάντως γενικά η τιμή της είναι από 150+...

Είχαμε γράψει πολλά για αυτό και στο άλλο θέμα!  Νομίζω πάλι μας ψάχνεις :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια εσείς που έχετε κάνει υστεροσαλπιγγογραφια πόσο σας στοίχισε???

Έκανα εγώ μου κόστισε 150€ στο μητέρα  αλλα Υπάρχουν και πιο οικονομικά μαιευτήρια - κέντρα Που κάνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Στο Ιασω 165, ειχα ρωτησει και στο μητερα κ μου ειχαν πει 190 αν θυμάμαι καλά. Πάντως γενικά η τιμή της είναι από 150+...

Είχαμε γράψει πολλά για αυτό και στο άλλο θέμα!  Νομίζω πάλι μας ψάχνεις :-) 

150 στο μητέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

150 στο μητέρα 

Ναι δεν το θυμόμουν καλά... βασικά προτίμησα το ιασω καθαρά γιατί εκεί με κάλυπτε η ασφάλεια. Γενικά αυτά τα μεγάλα νοσοκομεία είναι κ τα καλύτερα.  Τώρα για τα μικρότερα κέντρα δεν ξέρω τι παίζει... Φυσικά ο καθένας γνωρίζει τα οικονομικά του αλλά νομίζω αυτές είναι πολύ σημαντικές εξετάσεις κ για διαφορές τύπου 20 κ 30ερώ καλύτερα στα μεγάλα... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι κλαίω βρε φιλενάδα κάθε φορά που ανοίγεις θέμα "θέλω να γίνω μαμά" κλαίω σου λέω ???

Λοιπόν εγώ πλήρωσα 130 στο Λητώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Σταυρι κλαίω βρε φιλενάδα κάθε φορά που ανοίγεις θέμα "θέλω να γίνω μαμά" κλαίω σου λέω ???

Λοιπόν εγώ πλήρωσα 130 στο Λητώ.

ισχύει! Νομίζω βλέπω ένα τέτοιο θέμα κάθε μέρα! @Σταυρινομίζω ότι έτσι χάνεις κ τις απαντήσεις :-) αλλά οκ δεν είναι και η εγκυκλοπαίδεια  που θα πάει θα συντονιστείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ειμαι  λίγο ότι να ναι ε?? Ρε κορίτσια δεν το ξερω καλα το forum θα το μάθω που θα πάει???

Καλησπερα. Απλα γιατι να ανοιγεις καθημερινα ενα νεο θεμα? Δεν μπορεις να μπεις σε ενα ηδη υπάρχον? Ψαξε το λιγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια εσείς που έχετε κάνει υστεροσαλπιγγογραφια πόσο σας στοίχισε???

γιατί θες να κάνεις εσύ υστεροσαλπιγγογραφία? τι ακριβώς μα δείχνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

γιατί θες να κάνεις εσύ υστεροσαλπιγγογραφία? τι ακριβώς μα δείχνει?

Κοίτα αυτό που δείχνει είναι αν είναι διαβατές οι σάλπιγγες και άρα αν μπορεί να γίνει γονιμοποίηση. Από εκεί και πέρα δίνει και εικόνα για τη θέση της μήτρας κ ενδεχομένως κάποια ευρήματα εκεί. Το βασικό όμως είναι οι σάλπιγγες. Αν είναι κλειστές είναι αδύνατο να υπάρξει εγκυμοσύνη...

Μετά από τα ορμονολογικά είναι η βασική εξέταση που γίνεται στις γυναίκες που δυσκολεύονται για εγκυμοσύνη. Νόμιζα ότι είχες κάνει κ συ στα πλαίσια όλων αυτών των διερευνήσεων... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κοίτα αυτό που δείχνει είναι αν είναι διαβατές οι σάλπιγγες και άρα αν μπορεί να γίνει γονιμοποίηση. Από εκεί και πέρα δίνει και εικόνα για τη θέση της μήτρας κ ενδεχομένως κάποια ευρήματα εκεί. Το βασικό όμως είναι οι σάλπιγγες. Αν είναι κλειστές είναι αδύνατο να υπάρξει εγκυμοσύνη...

Μετά από τα ορμονολογικά είναι η βασική εξέταση που γίνεται στις γυναίκες που δυσκολεύονται για εγκυμοσύνη. Νόμιζα ότι είχες κάνει κ συ στα πλαίσια όλων αυτών των διερευνήσεων... 

Μου είπε ο γιατρός όταν πήγα για εξεταση οτι  με βρίσκει super και ότι αν δεν μείνω έγκυος μέχρι τον Ιούνιο να παω να κάνω μια σαλπιγογραφια  ε και σκέφτομαι να την κάνω νωρίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μου είπε ο γιατρός όταν πήγα για εξεταση οτι  με βρίσκει super και ότι αν δεν μείνω έγκυος μέχρι τον Ιούνιο να παω να κάνω μια σαλπιγογραφια  ε και σκέφτομαι να την κάνω νωρίτερα.

Σταυρι πόσο χρονών είσαι κ πόσο καιρό προσπαθείτε; γιατι αν σου είπε για Ιούνιο ειναι ακομα νωρις νομίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κοίτα αυτό που δείχνει είναι αν είναι διαβατές οι σάλπιγγες και άρα αν μπορεί να γίνει γονιμοποίηση. Από εκεί και πέρα δίνει και εικόνα για τη θέση της μήτρας κ ενδεχομένως κάποια ευρήματα εκεί. Το βασικό όμως είναι οι σάλπιγγες. Αν είναι κλειστές είναι αδύνατο να υπάρξει εγκυμοσύνη...

Μετά από τα ορμονολογικά είναι η βασική εξέταση που γίνεται στις γυναίκες που δυσκολεύονται για εγκυμοσύνη. Νόμιζα ότι είχες κάνει κ συ στα πλαίσια όλων αυτών των διερευνήσεων... 

Όχι δεν έχω κάνει.. προσπαθούμε λίγο καιρό κ τώρα που έτυχε αυτό έχω κάνει πολλές εξετασεις αλλά όχι δε Μ είπανε κάτι γι αυτό .. είναι συνώνυμο της σαλπιγγογραφιας δλδ??ας ξεμπερδεψω κ αν δω πάλι ότι δεν.. θα κάνω κ από αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Σταυρι πόσο χρονών είσαι κ πόσο καιρό προσπαθείτε; γιατι αν σου είπε για Ιούνιο ειναι ακομα νωρις νομίζω...

Είμαι 30 και προσπαθούμε στην ουσία 5 μηνες.. έκανα επεμβαση τον Απρίλιο και μετά έκανα διακοπή περιοδου μέχρι τον Σεπτέμβρη που μου ξανά ήρθε..   αλλά τώρα μου έχει κολλήσει γιατι αυτο μήνα προσπαθήσαμε αρκετά ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Είμαι 30 και προσπαθούμε στην ουσία 5 μηνες.. έκανα επεμβαση τον Απρίλιο και μετά έκανα διακοπή περιοδου μέχρι τον Σεπτέμβρη που μου ξανά ήρθε..   αλλά τώρα μου έχει κολλήσει γιατι αυτο μήνα προσπαθήσαμε αρκετά ..

εφόσον είσαι κάτω από 35 μετά το χρόνο θα χρειαστεί... εγώ το έκανα (όπως κ τα άλλα κορίτσια) γιατί είμαστε 36-37! Αν βέβαια πιστεύεις ότι δεν θα ηρεμήσεις αν δεν το κάνεις μίλα με το γιατρό σου να σε καθοδηγήσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 20/2/2019 at 9:56 ΜΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Είμαι 30 και προσπαθούμε στην ουσία 5 μηνες.. έκανα επεμβαση τον Απρίλιο και μετά έκανα διακοπή περιοδου μέχρι τον Σεπτέμβρη που μου ξανά ήρθε..   αλλά τώρα μου έχει κολλήσει γιατι αυτο μήνα προσπαθήσαμε αρκετά ..

Καλησπέρα! Αν η επέμβαση έγινε στη γενετική περιοχή επιβάλλεται μετά την ανάρρωση η σαλπιγγογραφία χωρίς να χρειαστεί να περάσει το έτος. Στο λέω γτ δεν το ήξερα έκανα μια απόξεση και πάλευα τζάμπα κανα χρόνο.. δεν με είχε ενημερώσει κανείς..Επίσης κάνε ότι θα σου αφαιρέσει το άγχος για να προσπαθείς χωρίς δεύτερες σκέψεις. καλή σου επιτυχία! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2019 at 12:48 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Στο Ιασω 165, ειχα ρωτησει και στο μητερα κ μου ειχαν πει 190 αν θυμάμαι καλά. Πάντως γενικά η τιμή της είναι από 150+...

Είχαμε γράψει πολλά για αυτό και στο άλλο θέμα!  Νομίζω πάλι μας ψάχνεις :-) 

Γράφεται και γίνεται σε διαγνωστικό όπως euromedica

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 13/3/2019 at 12:32 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γράφεται και γίνεται σε διαγνωστικό όπως euromedica

Καλησπέρα!! Τι εννοείς γράφεται; Μέσω ΙΚΑ δλδ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kokoula86 είπε:

Καλησπέρα!! Τι εννοείς γράφεται; Μέσω ΙΚΑ δλδ ; 

Σόρι είχα μπερδευτεί.Εγω είχα βγάλει την κάρτα υγείας ευ κλαμπ (40€) και πήγα στο euromedica την έδειξα και πλήρωσα αν θυμάμαι καλά γύρω στα 10 ευρώ πάνε και 3 χρόνια .Πάντως διασταυρώσετοκαι αν ισχύει ακόμη σε συμφαιρει καλύτερα μιας και θα έχεις και για άλλες εξετάσεις εκπτωσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2019 at 9:51 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Σόρι είχα μπερδευτεί.Εγω είχα βγάλει την κάρτα υγείας ευ κλαμπ (40€) και πήγα στο euromedica την έδειξα και πλήρωσα αν θυμάμαι καλά γύρω στα 10 ευρώ πάνε και 3 χρόνια .Πάντως διασταυρώσετοκαι αν ισχύει ακόμη σε συμφαιρει καλύτερα μιας και θα έχεις και για άλλες εξετάσεις εκπτωσεις 

@Μπεμπελουκα ελπιζω να μη σε μπερδευω με αλλη κοπελα, διαβασα σε αλλο τοπικ πως εχεις ευχαριστα νεα! Συγχαρητηρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

@Μπεμπελουκα ελπιζω να μη σε μπερδευω με αλλη κοπελα, διαβασα σε αλλο τοπικ πως εχεις ευχαριστα νεα! Συγχαρητηρια!

@Ginaak ευχαριστω πολυ !!!και σε εσενα οτι καλυτερο !!βημα βημα και ολα θα γινουν !!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2019 at 12:43 ΜΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια εσείς που έχετε κάνει υστεροσαλπιγγογραφια πόσο σας στοίχισε???

Εγώ την έκανα στο Μητέρα με 150 ευρώ τον Οκτώβριο του 2017. Μετά από 4 μέρες ακριβώς έμεινα έγκυος μετά από 15 μήνες προσπαθειών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Εγώ την έκανα στο Μητέρα με 150 ευρώ τον Οκτώβριο του 2017. Μετά από 4 μέρες ακριβώς έμεινα έγκυος μετά από 15 μήνες προσπαθειών...

Κορίτσι μου θα πάω και εγώ την άλλη εβδομάδα στο Ιασω να την κάνω! Μακάρι να έχω την τύχη σου!!! (Πάντως με φοβίζει αρκετά αυτή η εξέταση) Πως ήταν η εμπειρία σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...