Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Θα ξαναπαω τώρα την αλλη Παρασκευή να αποχαιρετήσω..κ σήμερα που πήγα έκατσα ένα 3ωρο κ εφυγα με βάρος στην κοιλιά.κορίτσια,πρέπει να το πάρουμε απόφαση..δν είμαστε για πολλά μέχρι να γεννησουμε..

Νομίζω το καλύτερο που θα κάνεις...Το δικαιούσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Νομίζω το καλύτερο που θα κάνεις...Το δικαιούσαι!!

Αυτό είναι το καλύτερο για να μην έχω κ εγώ άγχος..εύχομαι να μη χρειαστεί να κάνεις εισαγωγή γτι είναι δύσκολο να αποχωριζεσαι το παιδάκι σου..να σκεφτεσαι θετικα κ ολα θα πανε κατ'ευχην!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααα κοριτσαρες!!Να πω και γω τα δικα μου ζορια,πηρα τα αποτελεσματα απο την καμπυλη και τα πηγα στο γιατρο,μια τιμη δεν του αρεσε και με εστειλε σε ειδικο παθολογο,αυτος μου ειπε οτι δεν ειμαι για διατροφη και με εβαλε να μετραω το ζαχαρο μου 3 φορες την ημερα!!Και η καημενη δεν τρωω γενικα ουτε πολλα γλυκα ουτε τπτ...αλλα απο οτι καταλαβα ειναι περισσοτερο οργανικο....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Suxumuxu είπε:

Καλησπερααα κοριτσαρες!!Να πω και γω τα δικα μου ζορια,πηρα τα αποτελεσματα απο την καμπυλη και τα πηγα στο γιατρο,μια τιμη δεν του αρεσε και με εστειλε σε ειδικο παθολογο,αυτος μου ειπε οτι δεν ειμαι για διατροφη και με εβαλε να μετραω το ζαχαρο μου 3 φορες την ημερα!!Και η καημενη δεν τρωω γενικα ουτε πολλα γλυκα ουτε τπτ...αλλα απο οτι καταλαβα ειναι περισσοτερο οργανικο....??

Καλησπέρα!!!κοίτα..γενικά η εγκυμοσύνη προκαλεί πράγματα που σε κανονικές συνθήκες δε θα τα ειχαμε..εμένα για παράδειγμα μου είχε πειράξει το θυρεοειδή τη 10η-16η εβδομαδα.Μετά επανήλθε στα φυσιολογικά του.Στην περίπτωση σου κοίτα Μήπως τρως πολλούς υδατάνθρακες..Δν παίζει ρόλο μόνο το αν τρως πολλά γλυκά..Κ σε αυτή την περίπτωση Κάνε μια αλλαγή των "ασπρων" σε "μαυρα"..τι εννοώ..φάε μαύρο ψωμί αντί για λευκό,μαύρα ζυμαρικά αντί για λευκά.Όλα ολικής δλδ.Θα σε βοηθήσει παρά πολύ!Αυτή είναι η συμβουλή του διατροφολογου μου από την αρχή της εγκυμοσύνης μου για να μην παρουσιαστεί κάποιο θεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Suxumuxu είπε:

Καλησπερααα κοριτσαρες!!Να πω και γω τα δικα μου ζορια,πηρα τα αποτελεσματα απο την καμπυλη και τα πηγα στο γιατρο,μια τιμη δεν του αρεσε και με εστειλε σε ειδικο παθολογο,αυτος μου ειπε οτι δεν ειμαι για διατροφη και με εβαλε να μετραω το ζαχαρο μου 3 φορες την ημερα!!Και η καημενη δεν τρωω γενικα ουτε πολλα γλυκα ουτε τπτ...αλλα απο οτι καταλαβα ειναι περισσοτερο οργανικο....??

Επειδή αντιμετωπίζω και εγώ διαβήτη κύησης, αυτό προκαλείται από τις ορμόνες του πλακούντα! Εγώ έχω θέμα μόνο στις πρωινές μετρήσεις άρα έχω πρωινή αντίσταση στην ινσουλίνη, τις υπόλοιπες ώρες είμαι οκ! Επίσης δνε έχω πάρει κιλά, δεν έχω φάει γλυκά και πρόσεχα πολυ τη διατροφή μου, αλλά βλέπεις η εγκυμοσύνη και η κληρονομικότητα από το μπαμπά έκαναν τη δουλειά τους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Επειδή αντιμετωπίζω και εγώ διαβήτη κύησης, αυτό προκαλείται από τις ορμόνες του πλακούντα! Εγώ έχω θέμα μόνο στις πρωινές μετρήσεις άρα έχω πρωινή αντίσταση στην ινσουλίνη, τις υπόλοιπες ώρες είμαι οκ! Επίσης δνε έχω πάρει κιλά, δεν έχω φάει γλυκά και πρόσεχα πολυ τη διατροφή μου, αλλά βλέπεις η εγκυμοσύνη και η κληρονομικότητα από το μπαμπά έκαναν τη δουλειά τους! 

Ουτε εγω εχω παρει κιλα και ουτε εχω κληρονομικοτητα!!Με εβαλε να μετριεμαι τωρα για μια εβδομαδα 3 φορες την μερα και θα δουμε!!Εσυ κανεις ενεσεις??❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

Ουτε εγω εχω παρει κιλα και ουτε εχω κληρονομικοτητα!!Με εβαλε να μετριεμαι τωρα για μια εβδομαδα 3 φορες την μερα και θα δουμε!!Εσυ κανεις ενεσεις??❤❤

Αντε καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Εγώ λογικά θα χρειαστώ το πρωί ινσουλίνη, έτσι μου είπε η πρώτη ενδοκρινολογος, αλλα πήγα κ αλλού για δεύτερη γνώμη και τη τετάρτη που θα δει πως πάω με τη διατροφή θα ξέρω σίγουρα! Γενικά από ο, τι κατάλαβα ακόμη κ να μην τρως θα το βγάλεις, είναι θέμα ορμονικο! Εσύ θα κάνεις ινσουλίνη η περιμένεις και εσύ να δεις τις μετρήσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Αντε καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Εγώ λογικά θα χρειαστώ το πρωί ινσουλίνη, έτσι μου είπε η πρώτη ενδοκρινολογος, αλλα πήγα κ αλλού για δεύτερη γνώμη και τη τετάρτη που θα δει πως πάω με τη διατροφή θα ξέρω σίγουρα! Γενικά από ο, τι κατάλαβα ακόμη κ να μην τρως θα το βγάλεις, είναι θέμα ορμονικο! Εσύ θα κάνεις ινσουλίνη η περιμένεις και εσύ να δεις τις μετρήσεις? 

Ευχαριστω πολυ,οχι μου ειπε θα δουμε πως θα παει,ουτε διατροφη μου εδωσε...τι να πω!!Ναι ορμονικο μου ειπε και αυτος οτι ειναι,ισως να φταει που εχω και επιπωματικο πλακουντα...λεω εγω τωρα...τεσπα και σε σενα ευχομαι να μπορεσεις μονο με την διατροφη να το ρυθμισεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Suxumuxu είπε:

Ευχαριστω πολυ,οχι μου ειπε θα δουμε πως θα παει,ουτε διατροφη μου εδωσε...τι να πω!!Ναι ορμονικο μου ειπε και αυτος οτι ειναι,ισως να φταει που εχω και επιπωματικο πλακουντα...λεω εγω τωρα...τεσπα και σε σενα ευχομαι να μπορεσεις μονο με την διατροφη να το ρυθμισεις?

Μπααα όχι κορίτσι μου δεν έχει σχέση ο τύπος του παλκουντα! Μακάρι μακάρι! Θα ενημερώσω μόλις έχω νέα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Suxumuxu είπε:

Καλησπερααα κοριτσαρες!!Να πω και γω τα δικα μου ζορια,πηρα τα αποτελεσματα απο την καμπυλη και τα πηγα στο γιατρο,μια τιμη δεν του αρεσε και με εστειλε σε ειδικο παθολογο,αυτος μου ειπε οτι δεν ειμαι για διατροφη και με εβαλε να μετραω το ζαχαρο μου 3 φορες την ημερα!!Και η καημενη δεν τρωω γενικα ουτε πολλα γλυκα ουτε τπτ...αλλα απο οτι καταλαβα ειναι περισσοτερο οργανικο....??

Εύχομαι καλα αποτελέσματα στις επόμενες μετρήσεις κοριτσακι μου.Οπως το είπες αν ειναι να βγάλεις διαβήτη κηυσης δεν παίζει και πολυ ρόλο η διατροφή.Ειναι οργανικό περισσότερο.Αλλα για να δούμε τι θα δείξουν και οι επόμενες μετρήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημέρα και καλό σκ!!! 

Ξέρετε αν μπορει αγροτικός γιατρός να γράψει την καμπύλη ζαχάρου?

Καλημερα. Θεωρώ θα μπορεί... Ρώτησε τον. Άμα δεν σου την έχει γράψει ο γυναικολόγος σου!!! Εγώ έχω σήμερα να δω το μπεμπέ.. Να δούμε αν μεγάλωσε..., ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημερα. Θεωρώ θα μπορεί... Ρώτησε τον. Άμα δεν σου την έχει γράψει ο γυναικολόγος σου!!! Εγώ έχω σήμερα να δω το μπεμπέ.. Να δούμε αν μεγάλωσε..., ?

Θα πάω να ρωτήσω. Δεν μου την έγραψε ο γυναικολόγος γιατί είχε κάποιο πρόβλημα το σύστημα εκείνη τη μέρα. Περιμένουμε τα νέα σας!!!!! Φυσικά και θα μεγάλωσε!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Θα πάω να ρωτήσω. Δεν μου την έγραψε ο γυναικολόγος γιατί είχε κάποιο πρόβλημα το σύστημα εκείνη τη μέρα. Περιμένουμε τα νέα σας!!!!! Φυσικά και θα μεγάλωσε!!!!!???

Λογικά θα μπορεί αλλά πρέπει να βάλει την ένδειξη ΚΥΗΣΗ. Γιατί καμπύλυ ζαχάρου γίνεται και σε άλλες περιπτώσεις, οπότε να γράψει αυτή την ένδειξη για να κάνεις την σωστή εξέταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Όλα καλά και από μένα. Μεγαλώνουμε... 170 γραμμάρια. Όλα πολύ φυσιολογικά. ❤️

Μπράβο κορίτσι μου! Πάντα όλα καλά να είναι! Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geosid81 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Πάντα όλα καλά να είναι! Σε ποια εβδομάδα είσαι;

17η εβδομάδα.... Θα ξανά πάω τέλος Ιουνίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μουυυ! Σας παρακολουθώ αλλα λιγο η ζαλάδες , λιγο ο ύπνος , έμεινα στο να διαβάζω μόνο!! Τιιιι κάνετε ? Περιμένω πως κ πως παλι το ραντεβού μου εγω στην Τρίτη . Τώρα ειμαι 16&2 . @Starrr θα σε ξανά δει τόσο κοντά ? Γενικά ο δικός μου γιατρός δεεεεν, ραντεβού μια φορά τον μήνα . Φαντάσου έχω την Τρίτη και μετά με ειπε θα παω για β επιπέδου και αυτός θα με ξανά δει αρχές Αυγούστου! Έχω ξενερώσει μαζί του λιγο γιατί τις προάλλες μου μίλησε και κάπως , γιατί πήγα απο εκεί με διάρροια και εμετό και τον λεω ανησυχώ ειναι καλα , όλα καλα ? Και μου έβαλε της φωνές και πως αν φοβάμαι γτ γίνομαι μάνα κ αλλα τέτοια κουλά . Συγνώμη ρε κορίτσια σαν πρωταρα δεν ειναι λογικό να έχω αποριες και να φοβάμαι τα πάντα ? Γι αυτο δεν ειναι ο γιατρός μου? Γυρισα σπίτι με νευρα εκείνη την μερα! Δεν ξέρω απο θέμα γιατρου τι θα κανω , φοβάμαι να του πω κατι. Ο άντρας μου με ειπε την Τρίτη να του τα χώσω άσχημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Γεια σας κορίτσια μουυυ! Σας παρακολουθώ αλλα λιγο η ζαλάδες , λιγο ο ύπνος , έμεινα στο να διαβάζω μόνο!! Τιιιι κάνετε ? Περιμένω πως κ πως παλι το ραντεβού μου εγω στην Τρίτη . Τώρα ειμαι 16&2 . @Starrr θα σε ξανά δει τόσο κοντά ? Γενικά ο δικός μου γιατρός δεεεεν, ραντεβού μια φορά τον μήνα . Φαντάσου έχω την Τρίτη και μετά με ειπε θα παω για β επιπέδου και αυτός θα με ξανά δει αρχές Αυγούστου! Έχω ξενερώσει μαζί του λιγο γιατί τις προάλλες μου μίλησε και κάπως , γιατί πήγα απο εκεί με διάρροια και εμετό και τον λεω ανησυχώ ειναι καλα , όλα καλα ? Και μου έβαλε της φωνές και πως αν φοβάμαι γτ γίνομαι μάνα κ αλλα τέτοια κουλά . Συγνώμη ρε κορίτσια σαν πρωταρα δεν ειναι λογικό να έχω αποριες και να φοβάμαι τα πάντα ? Γι αυτο δεν ειναι ο γιατρός μου? Γυρισα σπίτι με νευρα εκείνη την μερα! Δεν ξέρω απο θέμα γιατρου τι θα κανω , φοβάμαι να του πω κατι. Ο άντρας μου με ειπε την Τρίτη να του τα χώσω άσχημα! 

Γεια σου! Κι εγώ περιμένω πως και πως την Τετάρτη για Β' επιπέδου. Σήμερα είμαι 21+1. Κάθε 3 βδομάδες μου λέει να πηγαίνω ο γιατρός μου για υπέρηχο. 

Καλά λέμε σε μία έγκυο γιατί γίνεται μάνα εφόσον φοβάται; Λογικό να φοβάσαι. Κι εγώ φοβάμαι. Και ειδικά αν είναι και το 1ο παιδάκι έχεις και πιο πολλές απορίες. Αλλά για μένα και 10 παιδιά να έχει κάποια πάντα έχει απορίες και ανησυχίες, γιατί η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Και είτε είναι ιδιωτικός γιατρός και τον πληρώνεις είτε σε Δημόσιο οφείλει να φέρεται ορθά. Πρώτη φορά σου μίλησε έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Γεια σας κορίτσια μουυυ! Σας παρακολουθώ αλλα λιγο η ζαλάδες , λιγο ο ύπνος , έμεινα στο να διαβάζω μόνο!! Τιιιι κάνετε ? Περιμένω πως κ πως παλι το ραντεβού μου εγω στην Τρίτη . Τώρα ειμαι 16&2 . @Starrr θα σε ξανά δει τόσο κοντά ? Γενικά ο δικός μου γιατρός δεεεεν, ραντεβού μια φορά τον μήνα . Φαντάσου έχω την Τρίτη και μετά με ειπε θα παω για β επιπέδου και αυτός θα με ξανά δει αρχές Αυγούστου! Έχω ξενερώσει μαζί του λιγο γιατί τις προάλλες μου μίλησε και κάπως , γιατί πήγα απο εκεί με διάρροια και εμετό και τον λεω ανησυχώ ειναι καλα , όλα καλα ? Και μου έβαλε της φωνές και πως αν φοβάμαι γτ γίνομαι μάνα κ αλλα τέτοια κουλά . Συγνώμη ρε κορίτσια σαν πρωταρα δεν ειναι λογικό να έχω αποριες και να φοβάμαι τα πάντα ? Γι αυτο δεν ειναι ο γιατρός μου? Γυρισα σπίτι με νευρα εκείνη την μερα! Δεν ξέρω απο θέμα γιατρου τι θα κανω , φοβάμαι να του πω κατι. Ο άντρας μου με ειπε την Τρίτη να του τα χώσω άσχημα! 

Εμένα όλη την ώρα με ρωτάει μα δεν έχεις κάτι να μου πεις. Ε του λέω έγκυος είμαι παράπονα θα κάνω. Δνε έχω ερωτήσεις. Όλα καλά θεωρώ πάνε.... Κ ας τα χω... Δηλαδη είχα διάρροια λέω εντάξει θα μου περάσει δεν του είπα κάτι. Αλλά γενικά είναι πολύ συζητήσιμο ο δικός μου... Εγώ έχω β επιπέδου 13 Ιουλίου.. Και μου λέει εγώ δεν θελω να σε ξανά δω. Απλά αν εσύ αισθάνεσαι ότι θες ας κλείσουμε κ άλλο ένα ραντεβού. Κ του λέω να ρθω σε ένα ραντεβού απλά να το δούμε ότι είναι οκ. Κ μετά ξανά β επιπέδου. Κ μου είπε οκ ότι θέλεις εσύ κ όπως αισθάνεσαι. Και κλείσαμε 28 Ιουνίου πρωί να ρίξουμε απλά μια ματιά κ ότι όλα μεγαλώνουν καλώς... Κ β επιπέδου 13 Ιουλίου... ? Τώρα είχε να με δει 3.5 εβδομάδες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nikoleta... μου να φανταστείς τώρα θα με δει απο το Απρίλιο . Γιατί για αυχενική είχα πάει σε εμβρυολογο! Δλδ εχει να με δει αυτός απο την 9 βδομάδα που είχαμε πάει! Τρελάθηκα γιατί έχω αποριες και γενικά είχα και μια αποτυχία τον γενναρη και μου εχει κολλήσει! ? . Ναι πρώτη φορά , όταν είδε το μάτι μου να γυρνάει άλλαξε συμπεριφορά τελείως αλλα ήταν αργά, με ένοιαζε να μου πει όλα καλα με το νινί κ δεν μίλησα παραπάνω! Αλλα δλδ τώρα θα πονέσω ή θα νιώσω ότι περίεργο σε ποιον θα το πω ? Να πει ότι τον ζαλίζω με τις αποριες μου ? Γιατί πλαγίως αυτο άφησε να εννοηθεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ranito είπε:
 
@Starrr Ο δικός μου μάλλον δεν σηκώνει πολλά απο τις πρωτάρες!

Τι να σου πω... Εγώ πάντως αν ήμουν στη θέση σου. Κ σου ξανά πει κάτι. Πες του κ εσύ.... Αν ήταν τώρα μόνο μια φορά. Ίσως δεν ήταν κ η μέρα του.... Τι να πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Τι να σου πω... Εγώ πάντως αν ήμουν στη θέση σου. Κ σου ξανά πει κάτι. Πες του κ εσύ.... Αν ήταν τώρα μόνο μια φορά. Ίσως δεν ήταν κ η μέρα του.... Τι να πω. 

Σκέφτομαι μην τον ρωτήσω τίποτα την Τρίτη και με αρχίσει παλι, γιατί θα μας γράψουν οι εφημερίδες. Και να φανταστείς εδω Ρέθυμνο δύσκολα με γιατρούς να βρεις να πας κάπου! Τεσπα . Μακάρι να ήταν μια στραβή μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Σκέφτομαι μην τον ρωτήσω τίποτα την Τρίτη και με αρχίσει παλι, γιατί θα μας γράψουν οι εφημερίδες. Και να φανταστείς εδω Ρέθυμνο δύσκολα με γιατρούς να βρεις να πας κάπου! Τεσπα . Μακάρι να ήταν μια στραβή μερα!

Καλησπέρα,κορίτσι μου!!!κοίτα..αν θες τη γνώμη μου να μη σταματήσεις να τον Ρωτάς ο,τι σε απασχολεί.Είναι υποχρεωμένος να σου απαντάει σε όλα.δώσε του να καταλάβει πως είναι υποχρεωμένος.Είναι λογικό να έχεις απορίες από τη στιγμή που εισαι σε αυτή την κατάσταση..Εγώ να σου πω την αλήθεια έχω έναν πολύ καλό γιατρό τον οποίο τον εχω πρήξει σίγουρα με τόσα που ρωτάω αλλά δν έχει δυσανασχετησει λεπτό (η τουλάχιστον έτσι δειχνει)..Κ να φανταστείς ότι με βλέπει κ κάθε 15 μέρες.Κ αν έχω κ νωρίτερα καμία σύσπαση κ ανησυχησω, μου έχει πει να πηγαίνω να κανω τοκογραφο χωρίς ραντεβού..Τώρα έχω ραντεβού την Τρίτη κ φαντάσου ότι πήγα κ την πεμπτη προχθές γτι ένιωθα κάτι τσιμπήματα.Σου τα λέω για να καταλάβεις πως είναι υποχρεωμένος να είναι δίπλα σου!μη νιώθεις άσχημα..ρώτα τον ο,τι θες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...