Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Ναι όλα καλά! Σ' ευχαριστώ που ρώτησες! Μου το έδειξε και σε 3D υπερηχογράφημα. Απλά μου είπε για τις συσπάσεις ότι πρέπει να σταματήσουν και να αρχίσω πάλι utrogestan. Αν συνεχίσουν οι συσπάσεις να τον πάρω τηλέφωνο για να μου δώσει κανένα άλλο χάπι. Και μας επιβεβαίωσε ότι είναι αγοράκι.

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό να έρθει ο μπόμπιρας σας ?!!! Ωραία μια χαρά νέα , παρατηρείς και όλα τέλεια θα πανε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό να έρθει ο μπόμπιρας σας ?!!! Ωραία μια χαρά νέα , παρατηρείς και όλα τέλεια θα πανε ?

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!! Ναι θα δω πως θα πάει. Ελπίζω να μην έχω άλλες συσπάσεις. Εσύ λογικά σε κανά δυό βδομάδες θα κάνεις Αυχενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!! Ναι θα δω πως θα πάει. Ελπίζω να μην έχω άλλες συσπάσεις. Εσύ λογικά σε κανά δυό βδομάδες θα κάνεις Αυχενική.

Ναι κορίτσι μου 17 Μαΐου , σαν φαντάρος μετράω ?!! Δεν θα εχεις, εύχομαι το καλύτερο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Ναι κορίτσι μου 17 Μαΐου , σαν φαντάρος μετράω ?!! Δεν θα εχεις, εύχομαι το καλύτερο ❤️

Καλά κι εγώ έτσι μετράω κάθε φορά μέχρι το επόμενο ραντεβού πόσο μάλλον για την Αυχενική. Εκεί θα το δεις και πιο πολύ ώρα το μωράκι σου! Κι εσύ με μία καλή Αυχενική! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... Σήμερα νιώθω μια διαρροή υγρών και έχω αγχωθεί..  επειδή δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι αμνιακα υγρά έβαλα ασπρο εσώρουχο Αλλά εστειλα Κ τον άντρα μου φαρμακείο να μου πάρει ένα τεστ διαρροής αμνιακόυ υγρού.  Έχει κάνει καμία σας αναλογο;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Σήμερα νιώθω μια διαρροή υγρών και έχω αγχωθεί..  επειδή δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι αμνιακα υγρά έβαλα ασπρο εσώρουχο Αλλά εστειλα Κ τον άντρα μου φαρμακείο να μου πάρει ένα τεστ διαρροής αμνιακόυ υγρού.  Έχει κάνει καμία σας αναλογο;

 

Καλησπέρα,Νάνσυ μου..Έχω κάνει εγώ..αλλά ευτυχώς δν ήταν αμνιακό υγρό.υπάρχουν ειδικές ταινίες με δείκτες.Κάνε για να σου φύγει το άγχος..παντως να εχεις κατα νου πως μπορει να είναι κ ουρά που φεύγουν από την πίεση.ευχομαι να ειναι ολα καλα!περιμένουμε νέα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Καλησπέρα,Νάνσυ μου..Έχω κάνει εγώ..αλλά ευτυχώς δν ήταν αμνιακό υγρό.υπάρχουν ειδικές ταινίες με δείκτες.Κάνε για να σου φύγει το άγχος..παντως να εχεις κατα νου πως μπορει να είναι κ ουρά που φεύγουν από την πίεση.ευχομαι να ειναι ολα καλα!περιμένουμε νέα σου..

Καλησπέρα marnik.Στο φαρμακείο που πήγα δεν είχε Κ μου είπε κιόλας ότι δεν δείχνει.  Μίλησα με τον γιατρό που μ είχε δει πριν μερικές μέρες που είχα παρόμοια υγρά Κ μου είπε να μην ανησυχώ κι οτι φυσιολικο . Επίσης μου είπε πως αν ακούω το μωρό δεν έχω ν ανησυχώ για κάτι.  Βέβαια θα ψάξω Κ σ άλλο φαρμακείο να βεβαιωθώ ότι όλα είναι οκ  γιατί η ιδέα δε φεύγει δυστυχώς.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Καλησπέρα marnik.Στο φαρμακείο που πήγα δεν είχε Κ μου είπε κιόλας ότι δεν δείχνει.  Μίλησα με τον γιατρό που μ είχε δει πριν μερικές μέρες που είχα παρόμοια υγρά Κ μου είπε να μην ανησυχώ κι οτι φυσιολικο . Επίσης μου είπε πως αν ακούω το μωρό δεν έχω ν ανησυχώ για κάτι.  Βέβαια θα ψάξω Κ σ άλλο φαρμακείο να βεβαιωθώ ότι όλα είναι οκ  γιατί η ιδέα δε φεύγει δυστυχώς.  

@Nancy an. δεν ειχα ποτε διαρροή αμνιακου υγρού αλλα εχω πααααρα πολλα υγρά και ξερω πως ειναι φυσιολογικο.Να φανταστείς δεν υπάρχει περίπτωση να φορέσω εσώρουχο χωρις σερβιετακι γιατι σε πεντε λεπτά γινεται μούσκεμα.Και το σερβιετακι που βαζω αλλάζω τη μερα δεν ξερω και γω ποσα.Ποσες εβδομαδες είσαι τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Καλησπέρα marnik.Στο φαρμακείο που πήγα δεν είχε Κ μου είπε κιόλας ότι δεν δείχνει.  Μίλησα με τον γιατρό που μ είχε δει πριν μερικές μέρες που είχα παρόμοια υγρά Κ μου είπε να μην ανησυχώ κι οτι φυσιολικο . Επίσης μου είπε πως αν ακούω το μωρό δεν έχω ν ανησυχώ για κάτι.  Βέβαια θα ψάξω Κ σ άλλο φαρμακείο να βεβαιωθώ ότι όλα είναι οκ  γιατί η ιδέα δε φεύγει δυστυχώς.  

Εγώ το είχα κάνει στην κλινική αλλά αν θες ξέρω ότι το hometest έχει και τεστ για διαρροή αμνιακου υγρου. Μπες στην ιστοσελίδα κ παράγγειλε το.εμένα μετα απο εκείνη τη μερα μου έδωσε ο γιατρός κάτι ταινίες που αλλάζουν χρώμα για να τις εχω σπίτι για παν ενδεχόμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε ? Εγω πριν κιγο πήγα τουαλέτα και είδα στο σκούπισμα ούτε κάν ροζ κατι παρα παρα πολυ αχνό αχνό ροζ( τόοοοοσο λιγο ήταν) και αγχώθηκα γιατί σήμερα κουράστηκα . Μέχρι να σκεφτώ ότι σήμερα το μεσημέρι έφαγα παντζάρια . Ποτε πρόλαβε και αυτο να βγάλει χρωμα ? . Ελπίζω δλδ να ναι αυτο . Τώρα έχω ξαπλαρει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ranito είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε ? Εγω πριν κιγο πήγα τουαλέτα και είδα στο σκούπισμα ούτε κάν ροζ κατι παρα παρα πολυ αχνό αχνό ροζ( τόοοοοσο λιγο ήταν) και αγχώθηκα γιατί σήμερα κουράστηκα . Μέχρι να σκεφτώ ότι σήμερα το μεσημέρι έφαγα παντζάρια . Ποτε πρόλαβε και αυτο να βγάλει χρωμα ? . Ελπίζω δλδ να ναι αυτο . Τώρα έχω ξαπλαρει . 

Γειά σου! Μάλλον από τα ούρα είδες ροζ στο χαρτί αφού έφαγες πατζάρια. Πολύ γρήγορα βγαίνει στα ούρα. Ξεκουράσου τώρα και δες πως θα πάει. Αν δεις έντονο αίμα να πάρεις τον γιατρό σου, αλλά πιστεύω ότι είναι από τα πατζάρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ranito είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε ? Εγω πριν κιγο πήγα τουαλέτα και είδα στο σκούπισμα ούτε κάν ροζ κατι παρα παρα πολυ αχνό αχνό ροζ( τόοοοοσο λιγο ήταν) και αγχώθηκα γιατί σήμερα κουράστηκα . Μέχρι να σκεφτώ ότι σήμερα το μεσημέρι έφαγα παντζάρια . Ποτε πρόλαβε και αυτο να βγάλει χρωμα ? . Ελπίζω δλδ να ναι αυτο . Τώρα έχω ξαπλαρει . 

Αυτο θα ειναι σιγουρα το έπαθα και εγω την Κυριακή που μας πέρασε ?Βέβαια εσυ εχε το νου σου και αν δεις κάτι πάρε το γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommy 6 & @Nikoleta... κορίτσιαααα καλησπερααα! Απο τα παντζάρια ειναι τελικά. Γιατί έχουν χρωματιστεί αμυδρά έως καθόλου τα ουρα μου! Δεν τα ξανά τρώω , ξανά μετά την εγκυμοσύνη ? τρόμαξα και με έβριζα που εκανα δουλειές χθες. Αλλα δεν πονάω καθόλου ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ranito Καλησπέρα!!!! ?

Άρα αυτό ήταν. Μπορείς να τα φας αλλά να το έχεις στο μυαλό σου για να μην τρομάξεις. Εγώ γενικά κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

@Ranito Καλησπέρα!!!! ?

Άρα αυτό ήταν. Μπορείς να τα φας αλλά να το έχεις στο μυαλό σου για να μην τρομάξεις. Εγώ γενικά κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα.

Άσε κορίτσι μου δεν θα φάω κ δεν θα σκάω χιχι. Με έχω ικανή να φάω και να ξανά αγχωθώ ?. Κι γω κουράζομαι πολυ εύκολα ρεεε! Περιμένω να κλείσω τον τρίτο σαν τρελή . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε αφού ξέρεις τωρα απο τι ειναι γιατι να τα στερηθείς αν σου αρέσουν.Και εμενα μου αρέσουν παρα πολυ.

Εμενα κοριτσια μου προέκυψε θέμα με την καρδιά μου.Πηγα στο νοσοκομειο το Σάββατο με κολπικη μαρμαρυγή.130 χτύπους το λεπτό σε κατάσταση ηρεμίας και πολλές αρρυθμίες.Το καρδιογράφημα δεν βγήκε καλο γι’αυτο με παρέπεμψαν σε καρδιολόγο.Ελπιζω μονο να μην αργήσει το ραντεβού γιατι οπως εχω ξαναπει ειναι πολυ περιεργα εδω περα με τους γιατρούς.Μετραω την πίεση μου συνεχεια και η μικρη της καρδιάς ειναι μονίμως στα υψη.Συνηθως 10,5.Γιαυτο παραπονιομουν συνεχεια για εξάντληση και ότι Οχι απλά δεν μοορω να κανω τιποτα αλλα και ορθια να σταθώ αμέσως με πιάνει δύσπνοια και ανεβαίνουν οι παλμοί μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μια γνωστή μου σε κατάσταση ηρεμίας είχε 130 παλμούς και μουδιαζε ολόκληρη και είχε πάει σε καρδιολόγο και δεν ήταν τίποτα . Πολυ άγχος είχε! Ελπίζω και εύχομαι πως δεν θα ειναι τίποτα. 10,5 η μικρή ? Να μην αργησει και αν αργήσει κανε και λιγο φασαρία έγκυος είσαι , αν κ δεν θα ειναι τίποτα κορίτσι μου ? να μην ανησυχείς! Εγω έχω πολυ χαμηλή πίεση και μου ειπε ο γιατρός να μην την μετράω καθόλου γιατί θα αγχώνομαι! Μετά τον τρίτο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ranito ε, σιγά δε νομίζω να αγχωθείς τώρα που την πάτησες. Είναι και θρεπτικά τα πατζάρια ? Αχ κι εγώ περιμένω πως και πως να κλείσω τον 4ο σε 1,5 βδομάδα και να μπω στον 5ο. Η κοιλιά μου είναι τεράστια.

@Mommy 6 κι εγώ έχω ταχυκαρδία και μετά με πιάνει δύσπνοια και υπόταση. Μπορεί να πάω να κλείσω το παράθυρο και κουράζομαι. Το είπα στον γιατρό και σήμερα θα πάω σε καρδιολόγο. Πρόσεχε να μην κουράζσσαι αφού έχεις αυτό το πρόβλημα. Και να το παρακολουθείς. Μήπως γίνεται να σου δώσουν κανένα χάπι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ranito είπε:

Και μια γνωστή μου σε κατάσταση ηρεμίας είχε 130 παλμούς και μουδιαζε ολόκληρη και είχε πάει σε καρδιολόγο και δεν ήταν τίποτα . Πολυ άγχος είχε! Ελπίζω και εύχομαι πως δεν θα ειναι τίποτα. 10,5 η μικρή ? Να μην αργησει και αν αργήσει κανε και λιγο φασαρία έγκυος είσαι , αν κ δεν θα ειναι τίποτα κορίτσι μου ? να μην ανησυχείς! Εγω έχω πολυ χαμηλή πίεση και μου ειπε ο γιατρός να μην την μετράω καθόλου γιατί θα αγχώνομαι! Μετά τον τρίτο . 

Μακάρι όντως να μην ειναι τιποτα σοβαρό.Παντως δεν αντέχεται τετοια δυσφορία.Ασε που με κάθε χτυπο αισθάνομαι ότι τραντάζεται ολο μου το σώμα.Και εγω πάντα εχω πολυ χαμηλή πίεση γι’αυτο και μου κανει εντύπωση τωρα αυτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

@Ranito ε, σιγά δε νομίζω να αγχωθείς τώρα που την πάτησες. Είναι και θρεπτικά τα πατζάρια ? Αχ κι εγώ περιμένω πως και πως να κλείσω τον 4ο σε 1,5 βδομάδα και να μπω στον 5ο. Η κοιλιά μου είναι τεράστια.

@Mommy 6 κι εγώ έχω ταχυκαρδία και μετά με πιάνει δύσπνοια και υπόταση. Μπορεί να πάω να κλείσω το παράθυρο και κουράζομαι. Το είπα στον γιατρό και σήμερα θα πάω σε καρδιολόγο. Πρόσεχε να μην κουράζσσαι αφού έχεις αυτό το πρόβλημα. Και να το παρακολουθείς. Μήπως γίνεται να σου δώσουν κανένα χάπι.

Για γράψε όταν μπορέσεις τι σου ειπε εσένα ο καρδιολόγος να δούμε.Απλα το ανησυχητικό σε εμενα ειναι και οι αρρυθμίες που εχω και τις εχω παρατηρήσει πάνω απο τέσσερις εβδομαδες τωρα.Το ειχα αναφέρει και στην μαία αλλα δεν εκανε κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Για γράψε όταν μπορέσεις τι σου ειπε εσένα ο καρδιολόγος να δούμε.Απλα το ανησυχητικό σε εμενα ειναι και οι αρρυθμίες που εχω και τις εχω παρατηρήσει πάνω απο τέσσερις εβδομαδες τωρα.Το ειχα αναφέρει και στην μαία αλλα δεν εκανε κάτι.

Απλά εσύ πήγες με κολπική μαρμαρυγή. Εγώ προς το παρόν έχω αρκετές ταχυκαρδίες και εκείνη την ώρα αν μιλήσω νιώθω ότι θα λιποθυμήσω.

Πάντως θα σου πω το βράδυ που θα πάω τι μου είπε. Κι εσύ να το παρακολουθείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;; όλες με τα άγχη μας βλέπω.  Ευελπιστώ όλα να είναι περαστικά και όχι σοβαρά.  Εγώ πήγα στο νοσοκομείο (δεν αντεξα) να ελέγξω για το αμνιακό υγρό και ευτυχώς ήταν όλα καλά!!Ούτε σταγόνα.  Ο γιατρός μου είπε ότι είναι είτε φυσιολογικό είτε πολλά υγρά σημαίνουν κάποιο μικρόβιο στον κόλπο! Μετά τις 16 που θα κάνω την β επιπέδου θα κάνω και καλλιέργεια κολπικου υγρού.  

Επίσης διάβαζω για ταχυπαλμία που λέτε.  Κι εγώ έχω κάποιες φορές ταχυπαλμία αλλά ευτυχώς η πίεση μου δεν είναι υψηλή.  Όσο για την κούραση, κι εγώ δεν είμαι για πολλά πολλά!!! Κι όμως εκεί θέλω όλη την ώρα να κάνω κάτι..  Θέλουν όμως ξεκούραση τα μωράκια μας γι αυτό να μην το παρακάνουμε. Ειδικα όσες είστε στο πρώτο τρίμηνο μέχρι να δέσει το μωράκι προσοχή γιατί εγώ την έπαθα με αποκόλληση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;;;; όλες με τα άγχη μας βλέπω.  Ευελπιστώ όλα να είναι περαστικά και όχι σοβαρά.  Εγώ πήγα στο νοσοκομείο (δεν αντεξα) να ελέγξω για το αμνιακό υγρό και ευτυχώς ήταν όλα καλά!!Ούτε σταγόνα.  Ο γιατρός μου είπε ότι είναι είτε φυσιολογικό είτε πολλά υγρά σημαίνουν κάποιο μικρόβιο στον κόλπο! Μετά τις 16 που θα κάνω την β επιπέδου θα κάνω και καλλιέργεια κολπικου υγρού.  

Επίσης διάβαζω για ταχυπαλμία που λέτε.  Κι εγώ έχω κάποιες φορές ταχυπαλμία αλλά ευτυχώς η πίεση μου δεν είναι υψηλή.  Όσο για την κούραση, κι εγώ δεν είμαι για πολλά πολλά!!! Κι όμως εκεί θέλω όλη την ώρα να κάνω κάτι..  Θέλουν όμως ξεκούραση τα μωράκια μας γι αυτό να μην το παρακάνουμε. Ειδικα όσες είστε στο πρώτο τρίμηνο μέχρι να δέσει το μωράκι προσοχή γιατί εγώ την έπαθα με αποκόλληση!!

Ποσο χαιρομαι που δεν ειναι τίποτα, μπράβο ρεεε! Άσε άσε αυτά άγχη μας έχουν πιάσει περισσότερο τώρα! Όσο για εμάς στο πρώτο τρίμηνο εχεις απόλυτο δίκιο . Με έβαλε χέρι η μάνα μου χθες και ειπα οκ εχει δίκιο . Αλλα κάποιος πρέπει να της κανει της δουλειές . Οι δικοί μου ειναι μακρυά! Αλλα τώρα θα κανω τα στραβά ματάκια , δεν θα βλέπω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nancy an. Καλά έκανες και πήγες να το ελέγξεις. Για να ηρεμήσεις. Κι εγώ πριν 1 βδομάδα που είχα συσπάσεις πήγα να με δει δεν άντεξα. Γενικά στην εγκυμοσύνη υπάρχει ταχυπαλμία, αλλά ο γιατρός με έστειλε σε καρδιολόγο.

@Ranito Καλά εμένα μένει από πάνω η μητέρα μου και όλο μου φωνάζει για να μην κάνω τίποτα και τσακωνόμαστε. Περίμενε να μπεις στο 2ο τρίμηνο και πάλι με προσοχή. Υπομονή θα κάνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommy 6 μόλις γύρισα από τον καρδιολόγο. Μια χαρά μου είπε όλα. Οι ταχυκαρδίες, η δύσπνοια και η τάση λιποθυμίας είναι λόγω εγκυμοσύνης μου είπε. Και γενικά μου είπε ότι στην εγκυμοσύνη έχεις πιο αυξημένους παλμούς. Δεν είναι καλό είπε μία εγκυμονούσα να έχει υψηλή πίεση, γιατί μπορεί να εμφανίσει προεκλαμψία. Εσένα όμως που δεν βγήκε καλό το καρδιογράφημα να το παρακολουθείς. Ελπίζω να μη σε άγχωσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...