Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Μα και το φυλαδιο που σου δίνουν να διαβάσεις που εχει πληροφορίες για την αυχενική τόσο λεει ότι κρατάει περίπου 20 λεπτά.Δεν υπερβάλω όταν λεω 3 με το πολυ 4 λεπτά.Αφου όταν μου ειπε ολα καλα μπορείς να σηκωθείς της λεω μέτρησες την αυχενική διαφάνεια;Ναι ναι λεει ολα νορμαλ.Εγω πίστευα πως και λόγω ηλικίας και παχυσαρκίας θα κοιτούσαν πιο αναλυτικά.Τεσπα καλα που εχω κλείσει για ιδιωτικό υπέρηχο σε ενα μηνα.

Ρε αγάπη 3 λεπτα αλήθεια και τι μέτρησαν αλήθεια θα ηθελα να μάθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλημέρα!!!! 

Εγώ είμαι μια χαρά, αν και έχω κάτι πονάκια. Πήγα προχθές στον γιατρό και όλα τέλεια!!! Κουνιόταν σαν τρελό το μωράκι. Αυχενική μου είπε θα κάνω σε 2 βδομάδες. Εύχομαι και οι υπόλοιπες κοπέλες να είναι καλά!!

@Mommy 6 να πάνε όλα καλά ?

Αχ τι ωραια ειναι όταν τα βλεπουμε ..???Αλλά δε περνάνε οι μέρες για το επόμενο ραντεβού.Εμενα είναι πάντα ήσυχο όταν το βλέπω το γλυκούλι μου..❤❤Με το καλό η Αυχενική σου.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Αχ τι ωραια ειναι όταν τα βλεπουμε ..???Αλλά δε περνάνε οι μέρες για το επόμενο ραντεβού.Εμενα είναι πάντα ήσυχο όταν το βλέπω το γλυκούλι μου..❤❤Με το καλό η Αυχενική σου.?

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Και σε σένα όλα καλά να πάνε ?

Ναι είναι πολύ ωραίο συναίσθημα ❤

Περιμένω να το απολαύσω περισσότερο στην αυχενική. Αν δε με ξεπετάξουν κι εμένα σε 3 λεπτά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Η φίλη μου που είχε κάνει αυχενική μου είχε πει ότι κρατάει αρκετή ώρα. Στο ΡΕΑ την είχε κάνει. Και φαινόταν και το φύλλο στην συγκεκριμένη εξέταση. Πάντως μην αγχώνεσαι για να σου λέει όλα καλά θα ξέρει.

Συγνώμη αν ακουστεί χαζή η ερώτησή μου, αλλά είμαι λίγο άσχετη. ? Τι εννοείς όταν λες ότι έχεις κλείσει ιδιωτικό υπέρηχο; Σήμερα την έκανες σε Δημόσιο Νοσοκομείο;

Ναι εδω στην Αγγλια δικαιούμαστε δυο μονο υπερήχους την αυχενική διαφάνεια και την β επιπέδου.Ειναι δωρεάν και γίνονται και σε δημόσιο.Απο εκει και περα αν θελουμε παραπάνω υπερήχους πρέπει να παμε σε ιδιωτικά κέντρα αλλα ειναι πανάκριβα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Ρε αγάπη 3 λεπτα αλήθεια και τι μέτρησαν αλήθεια θα ηθελα να μάθω

Μονο καρδιά είδαν αν χτυπάει, την πτυχή της αυχενικης διαφάνειας και την κεφαλουριαια διάμετρο.Τιποτα άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Και σε σένα όλα καλά να πάνε ?

Ναι είναι πολύ ωραίο συναίσθημα ❤

Περιμένω να το απολαύσω περισσότερο στην αυχενική. Αν δε με ξεπετάξουν κι εμένα σε 3 λεπτά ?

Χαχαχαχ Οχι βρε εκει περα μια χαρα τα κοιτάνε ολα και αναλυτικότατα.Αλοιμονο απο εμας εδω περα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Ναι εδω στην Αγγλια δικαιούμαστε δυο μονο υπερήχους την αυχενική διαφάνεια και την β επιπέδου.Ειναι δωρεάν και γίνονται και σε δημόσιο.Απο εκει και περα αν θελουμε παραπάνω υπερήχους πρέπει να παμε σε ιδιωτικά κέντρα αλλα ειναι πανάκριβα 

Α, δεν ήξερα ότι είσαι στην Αγγλία. Στην Αγγλία πίστευα θα ήταν καλύτερα.

Κι εδώ κάνει πάνω από 100€ αλλά δεν ξέρω ακριβώς πόσο. Θα μάθω όταν την κάνω. Γιατί δεν την γράφουν απ' ότι κατάλαβα.

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Χαχαχαχ Οχι βρε εκει περα μια χαρα τα κοιτάνε ολα και αναλυτικότατα.Αλοιμονο απο εμας εδω περα 

Χαχαχα ελπίζω...

Όταν την κάνω θα σας πω!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου.Ευχαριστω για το ενδιαφέρον.Μολις τωρα γύρισα.Ολα καλα με την αυχενική αλλα ειμαι λιγο απογοητευμένη.Περιμενεις πως και πως να έρθει η ημερομηνία να κανεις τον υπέρηχο και σε ξεπετάνε σε τρία λεπτά ?Μα τόσο σημαντικός που ειναι αυτος ο υπέρηχος πως γινεται να τον κάνουν τόσο γρηγορα;Πφφφ ελπίζω τουλάχιστον όντως ολα να ειναι καλα.

Που την εκανες? Εγώ ήμουν μέσα πάνω από μισή ώρα. Αυτή τη φορά μου έκαναν και κολπικό υπέρηχο που στις προηγούμενες αυχενικες δεν μου είχαν κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Που την εκανες? Εγώ ήμουν μέσα πάνω από μισή ώρα. Αυτή τη φορά μου έκαναν και κολπικό υπέρηχο που στις προηγούμενες αυχενικες δεν μου είχαν κάνει.

Στο νοσοκομειο που θα γεννήσω την έκανα.Εκει γινεται όλος ο προγεννητικός έλεγχος.π

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Μονο καρδιά είδαν αν χτυπάει, την πτυχή της αυχενικης διαφάνειας και την κεφαλουριαια διάμετρο.Τιποτα άλλο 

Ααααα της σκουπισες τον ιδρωτα μήπως κουράστηκε χχαχχαχαχαχχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Ααααα της σκουπισες τον ιδρωτα μήπως κουράστηκε χχαχχαχαχαχχαα

Εγω κοριτσια εκατσα μια ώρα στην αυχενικη έτσι αλλα μου ειδε πολλα και επειδή έκανα και doppler μητριαιων αρτηριών αργησα πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια , ελπίζω να ειστε όλες καλα . Ειμαι 6 εβδομάδων και σήμερα έχω ένα κάψιμο και μια τάση για εμετό , πείτε μου σας παρακαλώ πως σταματάει αυτο ? Με εχει καθηλώσει καναπέ κρεβάτι σήμερα . Ειμαι φοβιτσος . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ranito καλωσορισες στη παρεα μας..μαλλον αρχισαν τα συμπτωματα ☺️Το μονο που εχεις να κανεις υπομονη υπομονη και παλι υπομονη δυστυχως δεν υπαρχει κατι αλλο.. να φανταστω το πρωτο σου παιδακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ranito Καλησπέρα και σε σένα. ?Τώρα αρχίζουν τα συμπτώματα. Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό, γιατί είμαι τυχερή προς το παρόν δεν έχω τάσεις για εμετό. Κάψιμο εννοείς καούρες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nana_? ναιιιι το πρώτο μου ? , την Δευτέρα έχω το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό! Σήμερα δεν μπορεσα να φάω, πππφφφ.. @Nikoleta... φτου φτου τυχερή , εύχομαι να μην εχεις καθόλου. Ναιιι στο στομάχι έχω ένα κάψιμο και ειμαι κ χωρίς φαΐ όλη μερα . Μόνο μια μπανάνα κ λιγο φρυγανιά! Ελπίζω αυριο να ξυπνήσω αλλιώς !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ranito Εγώ έχω πόνους στην μέση. Γιατί γενικά από πριν είχα πρόβλημα. Άσε η καθεμία έχει τα δικά της...

Πάντως μία φίλη μου που είχε καούρες και δυσπεψία στην εγκυμοσύνη της είπε ο γιατρός της να πάρει κάτι φυτικά χάπια από το φαρμακείο. Την είχαν βοηθήσει πάρα πολύ. Ρώτα τον γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

@Ranito Εγώ έχω πόνους στην μέση. Γιατί γενικά από πριν είχα πρόβλημα. Άσε η καθεμία έχει τα δικά της...

Πάντως μία φίλη μου που είχε καούρες και δυσπεψία στην εγκυμοσύνη της είπε ο γιατρός της να πάρει κάτι φυτικά χάπια από το φαρμακείο. Την είχαν βοηθήσει πάρα πολύ. Ρώτα τον γιατρό σου.

Καλημερααααα, τον πόνο στην μέση τον περιμένω και εγω, σογουρα θα με επισκεφτεί αφού έχω κηλες! Την Δευτέρα θα τον ρωτήσω γιατί νομίζω κ σήμερα έτσι ξύπνησα ? . Ασε ναι η καθεμία μας με κατι . Η μάνα μου λεει πως θα νιώσεις ότι θα γίνεις μάνα, Χαχαχα με παρηγορεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

@Ranito Εγώ έχω πόνους στην μέση. Γιατί γενικά από πριν είχα πρόβλημα. Άσε η καθεμία έχει τα δικά της...

Πάντως μία φίλη μου που είχε καούρες και δυσπεψία στην εγκυμοσύνη της είπε ο γιατρός της να πάρει κάτι φυτικά χάπια από το φαρμακείο. Την είχαν βοηθήσει πάρα πολύ. Ρώτα τον γιατρό σου.

Αααχχ αυτοι οι πονοι στη μεση!!Πως τους αντιμετωπιζεις??Ο γιατρος μου ειπε να ξεκουραζομαι αλλα οσο και να το κανω με ποναει εντονα!!Σε ποια βδομαδα εισαι??Καλημερουδιααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

@Ranito Ωχ οπότε δεν βλέπω να γλιτώνεις τον πόνο στη μέση. Ρώτα τον την Δευτέρα τότε. Χαχαχα και η δικιά μου κάτι τέτοια λέει ?

@Suxumuxu Δύο φορές παλιά που έμεινα στο κρεβάτι από τη μέση μου έκανα ενέσεις. Αλλά τώρα που είμαι έγκυος εννοείται δεν κάνει. Τώρα γι' αυτό με έπιασε από την πολύ ξεκούραση. Και προσπαθώ να κινούμε για να ξεπιαστώ. Δε νομίζω να υπάρχει λύση... Ο 1 από τους 3 ορθοπαιδικούς που είχα πάει μου είπε ότι φταίει επειδή έχω μερική έλλειψη βιταμίνης D (τώρα ξεκίνησα πάλι και παίρνω). Και ότι δεν γυμνάζομαι. Και είμαι ακόμα στην αρχή: 10εβδ + 1ημ. Έχω όμως και άλλο πρόβλημα εγώ, με την ουρά μου (κόκκυγα). Πονάω και εκεί. Εσύ είχες από πριν πρόβλημα; Και πόσο βδομάδων είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλημέρα!!!!!

@Ranito Ωχ οπότε δεν βλέπω να γλιτώνεις τον πόνο στη μέση. Ρώτα τον την Δευτέρα τότε. Χαχαχα και η δικιά μου κάτι τέτοια λέει ?

@Suxumuxu Δύο φορές παλιά που έμεινα στο κρεβάτι από τη μέση μου έκανα ενέσεις. Αλλά τώρα που είμαι έγκυος εννοείται δεν κάνει. Τώρα γι' αυτό με έπιασε από την πολύ ξεκούραση. Και προσπαθώ να κινούμε για να ξεπιαστώ. Δε νομίζω να υπάρχει λύση... Ο 1 από τους 3 ορθοπαιδικούς που είχα πάει μου είπε ότι φταίει επειδή έχω μερική έλλειψη βιταμίνης D (τώρα ξεκίνησα πάλι και παίρνω). Και ότι δεν γυμνάζομαι. Και είμαι ακόμα στην αρχή: 10εβδ + 1ημ. Έχω όμως και άλλο πρόβλημα εγώ, με την ουρά μου (κόκκυγα). Πονάω και εκεί. Εσύ είχες από πριν πρόβλημα; Και πόσο βδομάδων είσαι;

Ουσιαστικο προβλημα ποτε,αλλα παντα ειχα μια ευαισθησια στη μεση!!Ξεκινησα να ποναω απο την ουριτσα και στο κεντρο της μεσης περιπου στην εβδομαδα που βρισκεσαι αλλα τωρα εχει απλωθει παντου ο πονος,μια κινηση παραπανω να κανω και κλειδωνει....??!!Ειμαι 17+4!!Το περπατημα δλδ σου κανει καλο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

Ουσιαστικο προβλημα ποτε,αλλα παντα ειχα μια ευαισθησια στη μεση!!Ξεκινησα να ποναω απο την ουριτσα και στο κεντρο της μεσης περιπου στην εβδομαδα που βρισκεσαι αλλα τωρα εχει απλωθει παντου ο πονος,μια κινηση παραπανω να κανω και κλειδωνει....??!!Ειμαι 17+4!!Το περπατημα δλδ σου κανει καλο??

Εμένα παλιά η ουρά μου πονούσε όταν καθόμουν μόνο. Αλλά τώρα που είμαι έγκυος νιώθω όταν είμαι μερικές φορές όρθια σαν ένα νεύρο να με τραβάει από την ουρά. Μια μέρα πήγα να περπατήσω αλλά με έπιασε πόνος χαμηλά και φοβήθηκα. Οπότε λέω άσε να κλείσω και τον 3ο μήνα και τότε. Απλά επειδή δε δουλεύω τώρα και η μητέρα μου μένει από πάνω μου μαγειρεύει. Ο άντρας μου, μου φωνάζει να μην κάνω δουλειές και μου φέρνει γυναίκα να μου καθαρίσει, άρα ήμουν όλη μέρα ξάπλα και πιάστηκα χειρότερα. Προσπαθώ να περπατάω μέσα στο σπίτι και να κάνω ελαφριές δουλειές και πάω κάτω λίγο στον κήπο για να ξεπιαστώ ή πάνω στην μάνα μου. Θα ρωτήσω όμως και τον γιατρό όταν ξαναπάω να δω μήπως που πει κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε συνεγκυουλες???? Πώς πάτε?? Εγώ εδώ είχα υπέρηχο και τον ακύρωσα λόγω κακοκαιρίας και τώρα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Έχετε καταλάβει τα μωράκια σας?? Εγώ τώρα 16+3 και κάτι φορές νιώθω φτερουγισματα αλλά μπορεί να είναι και το έντερο. Δεν θα έπρεπε να το νιώθω πιο πολύ? Δεν θυμάμαι καθόλου στα κορίτσια μου ποτέ τα κατάλαβα κανονικά. Γιατί τα φτερουγισματα ήταν όντως νωρίς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια εγώ είμαι 14 + 5 μέρες.....Είμαι ξάπλα από την αρχή αμάν πως θα περάσει ο Καιρός;  έβλεπα αίμα από αποκόλληση πάνω που πήγα να σηκωθώ έκανα πριν μία Εβδομάδα περιδεση λόγω μικρού τραχήλου.....Τώρα πονάω λίγο χαμηλά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τι κάνετε συνεγκυουλες???? Πώς πάτε?? Εγώ εδώ είχα υπέρηχο και τον ακύρωσα λόγω κακοκαιρίας και τώρα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Έχετε καταλάβει τα μωράκια σας?? Εγώ τώρα 16+3 και κάτι φορές νιώθω φτερουγισματα αλλά μπορεί να είναι και το έντερο. Δεν θα έπρεπε να το νιώθω πιο πολύ? Δεν θυμάμαι καθόλου στα κορίτσια μου ποτέ τα κατάλαβα κανονικά. Γιατί τα φτερουγισματα ήταν όντως νωρίς!

Γειαααα!!Ολα καλα απο μενα!!Ωχ υπομονη τωρα,για ποτε εκλεισες??Δεν εχω καταλαβει τπτ και ειμαι 17+5,ειναι το πρωτο μου βεβαια και περιμενω πως και πως να καταλαβω κατι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...