Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κοίτα μου είχαν περάσει λίγο τα συμπτώματα αυτά και μετά εκεί που ξεθαρεψα λιγο ξαφνικά πάλι τα ίδια. Εμετοί και δε συμμαζευεται.... 

Ακόμα και τωρα;;??Αχ δεν υπάρχει σωτηρία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου! Θελω τη συμβουλη σαε..Ξερετε κανενα γιατροσοφι για τις ανακατοσουρες? Εγω δεν κανω εμετο (ακομη ευτυχως) αλλα το στοματι μου ειναι διαρκως χαλια. Ηπια χαμομηλι, τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate89 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Θελω τη συμβουλη σαε..Ξερετε κανενα γιατροσοφι για τις ανακατοσουρες? Εγω δεν κανω εμετο (ακομη ευτυχως) αλλα το στοματι μου ειναι διαρκως χαλια. Ηπια χαμομηλι, τιποτα!

Τιποτα Δυστηχως κοριτσι μου.Στα ίδια χάλια ειμαι και εγω συν ότι κανω και εμετούς ομως.Οι ανακατωσουρες ομως ειναι ολο το εικοσιτετράωρο δεν γλιτώνω καθολου απο αυτές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate89 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Θελω τη συμβουλη σαε..Ξερετε κανενα γιατροσοφι για τις ανακατοσουρες? Εγω δεν κανω εμετο (ακομη ευτυχως) αλλα το στοματι μου ειναι διαρκως χαλια. Ηπια χαμομηλι, τιποτα!

Εχω ακουσει για την μαστιχα Χιου την φυσικη...αλλα νομιζω οτι καθε οργανισμος ειναι και διαφορετικος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Suxumuxu είπε:

Εχω ακουσει για την μαστιχα Χιου την φυσικη...αλλα νομιζω οτι καθε οργανισμος ειναι και διαφορετικος!!

@Mommy 6σας ευχαριστω κοριτσια μου..Δυσκολα τα πραματα αλλα τι να κανουμε, θα το υποστουμε, ας ειναι καλα τα σπορακια και δεν πειραζει..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

Εχω ακουσει για την μαστιχα Χιου την φυσικη...αλλα νομιζω οτι καθε οργανισμος ειναι και διαφορετικος!!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate89 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Θελω τη συμβουλη σαε..Ξερετε κανενα γιατροσοφι για τις ανακατοσουρες? Εγω δεν κανω εμετο (ακομη ευτυχως) αλλα το στοματι μου ειναι διαρκως χαλια. Ηπια χαμομηλι, τιποτα!

Ξηροί καρποί μιλάμε θα βρεις την υγεια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

 

Ξηροί καρποί μιλάμε θα βρεις την υγεια σου

Ολοι οι ξηροι καρποι? Μου αρεσουν τα κασιους!! Με η χωρις αλατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμύγδαλα μασουλαω εγω αλλα μετα όταν τα βγαζω ειναι δραμα.Εσυ που δεν κανεις εμετούς ομως μπορει να έχεις όφελος.Δεν χάνεις τιποτα να δοκιμάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Ολοι οι ξηροι καρποι? Μου αρεσουν τα κασιους!! Με η χωρις αλατι?

Κοιτά μονο φουντούκια απέφευγε δεν ξςρω απο θέμα αλλεργιας ετσι χωρίς αλάτι τρώω εγώ ρωτά τον γιατρό τι ξηρούς καρπούς να τρως εγώ π.χ τρώω αμύγδαλα και φυστίκια αιγινης αν το γράφω και σωστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Αμύγδαλα μασουλαω εγω αλλα μετα όταν τα βγαζω ειναι δραμα.Εσυ που δεν κανεις εμετούς ομως μπορει να έχεις όφελος.Δεν χάνεις τιποτα να δοκιμάσεις 

Ποπο φιλη ξηροι καρποί δεν υπαρχει καλύτερο για την εγκυμοσύνη βιταμίνες φιλικό οξυ κάποιες έχουν απο αυτές είναι τέλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Ποπο φιλη ξηροι καρποί δεν υπαρχει καλύτερο για την εγκυμοσύνη βιταμίνες φιλικό οξυ κάποιες έχουν απο αυτές είναι τέλεια

Δεν ήξερα ότι έχουν τόσα οφέλη.Τυχαια τα ανακάλυψα σε προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ότι έστω και ελάχιστα με βοηθούσαν οποτε όταν πηγαινω τα παιδια σχολείο για να τα καταφέρω να παω και να γυρίσω στο σπιτι χωρις να κανω εμετό εξω γεμίζω τις τσέπες μου με αμύγδαλα και τρώω ενα ενα όταν το ανακάτεμα γινεται πο έντονο  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Δεν ήξερα ότι έχουν τόσα οφέλη.Τυχαια τα ανακάλυψα σε προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ότι έστω και ελάχιστα με βοηθούσαν οποτε όταν πηγαινω τα παιδια σχολείο για να τα καταφέρω να παω και να γυρίσω στο σπιτι χωρις να κανω εμετό εξω γεμίζω τις τσέπες μου με αμύγδαλα και τρώω ενα ενα όταν το ανακάτεμα γινεται πο έντονο  ?

@Penny89και @Mommy 6 σας ευχαριστω, θα το δοκιμασω με τους ξηρους καρπους και ελπιζω να κανει δουλιτσα γιατι....δυσκολα κοριτσια μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

@Penny89και @Mommy 6 σας ευχαριστω, θα το δοκιμασω με τους ξηρους καρπους και ελπιζω να κανει δουλιτσα γιατι....δυσκολα κοριτσια μου!!!! 

Καλέ σου λέω είναι εγγύηση αχχαχαχα θα βρεις την υγεια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Δεν ήξερα ότι έχουν τόσα οφέλη.Τυχαια τα ανακάλυψα σε προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ότι έστω και ελάχιστα με βοηθούσαν οποτε όταν πηγαινω τα παιδια σχολείο για να τα καταφέρω να παω και να γυρίσω στο σπιτι χωρις να κανω εμετό εξω γεμίζω τις τσέπες μου με αμύγδαλα και τρώω ενα ενα όταν το ανακάτεμα γινεται πο έντονο  ?

Και εγώ τυχαία ανακάλυψα οτι οι ξηροί καρποί είναι οτι καλυτερο υπάρχει στην εγκυμοσυνη εγώ τρώω και παστελακι μιλάμε τέλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mummy_to_be είπε:

Γειά σας κορίτσια! Πρώτη φορά μαμά, είμαι στην εβδ. 7+2!!

εδώ μπορούμε να βοηθάμε η μια την άλλη ???

Γεια σου κοριτσι μου!!Καλως ηρθες στην παρεα!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mummy_to_be είπε:

Γειά σας κορίτσια! Πρώτη φορά μαμά, είμαι στην εβδ. 7+2!!

εδώ μπορούμε να βοηθάμε η μια την άλλη ???

Καλώς ήρθες και με το καλο το μωράκι σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!! Πώς πάνε οι κοιλιτσες?? Εμείς 15 εβδομάδων είμαστε πια αλλά το στομάχι ακόμα με ενοχλεί. Έχω και μια άσχημη γεύση στο στόμα.την προηγούμενη βδομάδα είχα νιώσει κάτι φτερουγισματα αλλά τώρα τίποτα.... Δεν θυμάμαι και στα κορίτσια μου ποτέ άρχισα να νιώθω ωραιότατες κλωτσιές!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ε.Γ.Α. καλημερα οι κοιλιτσες μεγαλωνουν:) εγω ειμαι σημερα 14+3 εχει μια βδομαδα ημουνα καλα σημερα παλι δεν νιωθω καλα εχω και εγω αυτη την γευση στο στομα,αναγουλες... μα ενιωθα και εγω φτερουγισματα αυτες τις μερες αλλα δεν νομιζω να ειναι το μωρακι ειναι πολυ νωρις..το πρωτο μου το ενιωσα στις 17 βδομαδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε ολα τα κοριτσια.Εγω ειμαι φλατ ακομα αλλα ειναι και νωρίς.Δεν ειμαι ακομα στις εβδομαδες σας.Απο εμετούς φουλ εννοείται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγώ είμαι η κοιλουμπα της παρέας ρε κορίτσια Οχι μαζευτειτε λίγο όλες εδώ τι μου είπε μια νοσηλεύτρια γιατρός ήτανε αυτή κάτι ήτανε τι με ρώτησε αν εχει τον Θεο της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Καλημερα εγώ είμαι η κοιλουμπα της παρέας ρε κορίτσια Οχι μαζευτειτε λίγο όλες εδώ τι μου είπε μια νοσηλεύτρια γιατρός ήτανε αυτή κάτι ήτανε τι με ρώτησε αν εχει τον Θεο της

Τι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα!

Είμαι 9εβδ + 1ημ. Εγώ ευτυχώς δεν κάνω εμετούς. Μόνο ζαλάδες έχω και υπνηλία, αλλά νομίζω φταίει το utrogestan που παίρνω. Και κάτι πονάκια που και που. Η κοιλιά μου πάντως φαίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ..εγώ είμαι 16η και τώρα αρχίζω να φούσκωνω..Μεγαλώνουν τα ζουζούνια μας τι καλά!!! @Penny89Υπαρχει πολυ κακια στο κόσμο ..μη δίνεις σημασία ,αυτές τις κοιλίτσες δε θα τις έχουμε για πάντα ..εκει μέσα είναι η ευτυχία μας όσο μεγάλη και αν γίνει.Τωρα σιγα σιγα που δεν έχουμε και εντονα συμπτώματα θα τις ευχαριστηθούμε...Στο κατω κατω έπρεπε να της πεις εγώ έχω μεγάλη κοιλιά γιατί είμαι έγκυος εσύ κυρά μου γιατί έχεις τόσο μεγάλη γλώσσα??Μήπως είσαι φίδι??????Εγώ τα λέω κάτι τέτοια...Όπως μου μιλάνε ...μιλάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...