Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με τι τιμή χοριακής ξεκινήσατε;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ :) μόλις εχθές έμαθα πως είμαι έγκυος . Είχα θετικό τεστακι και έτρεξα για χοριακη την οποία παρέλαβα σήμερα και είναι 320 mIU/ml. Η χοριακη έγινε την 3η ημέρα καθυστέρησης και δεν έχω ιδέα είναι καλή ; Δεν είναι; Ο γιατρος μου είπε να μην αγχώνομαι και να επαναλάβω την Δευτέρα . Μακάρι να πάνε όλα καλά... αλήθεια εσείς πόσες μονάδες χοριακη είχατε όταν ανακαλύψατε ότι είμασταν εγκυούλες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είναι η χοριακη.καλα σου τα λέει ο γιατρός!μην αγχωνεσαι!θα την επαναλαβεις τη Δευτέρα και τότε έχει σημασία η αύξηση της!μην κοιτάς τη χοριακη της κάθε γυναίκας γιατί διαφέρει.εγω να σου πω ότι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με 3 μέρες καθυστέρηση είχα χοριακη γύρω στο 50 και πάλι όλα πήγαν καλά και τώρα μια μέρα πριν την καθυστέρηση είχα 369. Όπως καταλαβαίνεις δεν έχει τόσο σημασία η τιμή.οι αποκλίσεις μπορεί να είναι μεγάλες .σημασία έχει η αύξηση!!σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια,η χοριακη σου είναι μια χαρά.στην πρώτη μέρα καθυστέρησης είχα χοριακη 60,το θέμα είναι να διπλασιάζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η andy2019 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια :) εύχομαι σε όλες μας να πανε όλα υπέροχα . 

Καλημέρα είναι πολύ καλή η χοριακή σου! Εγώ την τρίτη μέρα καθυστέρησης είχα 197 κάπου εκεί και όλα πήγαν καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα είναι πολύ καλή η χοριακή σου! Εγώ την τρίτη μέρα καθυστέρησης είχα 197 κάπου εκεί και όλα πήγαν καλά!

Με το καλό το μωράκι σου :) Σ ευχαριστώ πολύ! Δευτέρα έχω πρώτο υπέρηχο να πάρουμε μια πρώτη εικόνα ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ :) μόλις εχθές έμαθα πως είμαι έγκυος . Είχα θετικό τεστακι και έτρεξα για χοριακη την οποία παρέλαβα σήμερα και είναι 320 mIU/ml. Η χοριακη έγινε την 3η ημέρα καθυστέρησης και δεν έχω ιδέα είναι καλή ; Δεν είναι; Ο γιατρος μου είπε να μην αγχώνομαι και να επαναλάβω την Δευτέρα . Μακάρι να πάνε όλα καλά... αλήθεια εσείς πόσες μονάδες χοριακη είχατε όταν ανακαλύψατε ότι είμασταν εγκυούλες; 

πολυ καλη εινα κοριτσι μου 

εγω αργησα να παω και ηταν μεγαλη η χοριακη μου δεν θα σου πω τιμη μην ασε αγχωσω αλλα υπεροχη ειναι

ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη:) καλωσορισες στην παρεα μας:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η egw είπε:

πολυ καλη εινα κοριτσι μου 

εγω αργησα να παω και ηταν μεγαλη η χοριακη μου δεν θα σου πω τιμη μην ασε αγχωσω αλλα υπεροχη ειναι

ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη:) καλωσορισες στην παρεα μας:) 

Σ ευχαριστώ πολύ !! Και σε εσενα εύχομαι ότι καλύτερο! Η αλήθεια είναι ότι είδα πόσο ήταν η χοριακη σου μιας και παρακολουθούσα το θέμα χεχε :) όμως γνωρίζω πως κάθε γυναίκα και εγκυμοσύνη είναι διαφορετική κ σε καμια περίπτωση δεν πρέπει να συγκρίνουμε ! Άντε με το καλό να περάσουν τα πρώτα «δύσκολα» κ να κάνουμε έναν θεματάκι όσες είμαστε κοντά κοντά να τα λέμε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@andy2019 Καλή μου φαίνεται και εμένα η χοριακη σου... Έγω είχα 487,  16 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας δηλ την σύλληψη. Δε μπορώ να ξέρω με βεβαιότητα αν είχα 2 ή 3 μέρες καθυστέρηση γιατί ο κύκλος μου παίζει ούτως ή άλλως στο 2ημερο. Όταν επανέλαβα ήταν 1223. Εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη κύηση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ :) μόλις εχθές έμαθα πως είμαι έγκυος . Είχα θετικό τεστακι και έτρεξα για χοριακη την οποία παρέλαβα σήμερα και είναι 320 mIU/ml. Η χοριακη έγινε την 3η ημέρα καθυστέρησης και δεν έχω ιδέα είναι καλή ; Δεν είναι; Ο γιατρος μου είπε να μην αγχώνομαι και να επαναλάβω την Δευτέρα . Μακάρι να πάνε όλα καλά... αλήθεια εσείς πόσες μονάδες χοριακη είχατε όταν ανακαλύψατε ότι είμασταν εγκυούλες; 

Γεια σου κορίτσι μου, καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου. Καταρχάς η τιμή σου είναι εξαιρετική. Δεύτερον, κάθε γυναίκα είναι διαφορετική και κάθε εγκυμοσύνη, επίσης, οπότε οποιαδήποτε σύγκριση είναι άτοπη. Τρίτον, μια εγκυμοσύνη μπορεί να ξεκινήσει με πολύ χαμηλή χοριακή και να γεννηθεί ένα υγιέστατο μωρό. Αντιθέτως, μια εγκυμοσύνη μπορεί να ξεκινήσει με υψηλή χοριακή και να καταλήξει σε παλίνδρομη. Εγώ πχ. είχα χοριακή κοντά 2.000 την τρίτη μέρα καθυστέρησης στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου, και το έμβρυο παλινδρόμησε.

Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

@andy2019 Καλή μου φαίνεται και εμένα η χοριακη σου... Έγω είχα 487,  16 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας δηλ την σύλληψη. Δε μπορώ να ξέρω με βεβαιότητα αν είχα 2 ή 3 μέρες καθυστέρηση γιατί ο κύκλος μου παίζει ούτως ή άλλως στο 2ημερο. Όταν επανέλαβα ήταν 1223. Εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη κύηση.

 

Σ ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Γεια σου κορίτσι μου, καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου. Καταρχάς η τιμή σου είναι εξαιρετική. Δεύτερον, κάθε γυναίκα είναι διαφορετική και κάθε εγκυμοσύνη, επίσης, οπότε οποιαδήποτε σύγκριση είναι άτοπη. Τρίτον, μια εγκυμοσύνη μπορεί να ξεκινήσει με πολύ χαμηλή χοριακή και να γεννηθεί ένα υγιέστατο μωρό. Αντιθέτως, μια εγκυμοσύνη μπορεί να ξεκινήσει με υψηλή χοριακή και να καταλήξει σε παλίνδρομη. Εγώ πχ. είχα χοριακή κοντά 2.000 την τρίτη μέρα καθυστέρησης στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου, και το έμβρυο παλινδρόμησε.

Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Έχεις απόλυτο δίκιο! Εντωμεταξύ αυτό που κατάλαβα είναι ότι το άγχος δεν τελειώνει ποτε κ αν όλα πάνε καλά μάλλον θα αυξάνεται χαχα! Λέμε άντε να γίνει η σύλληψη , μετά άντε η χοριακη , μετά υπέρηχος καρδιά κ.ο.κ . Άντε να δούμε ! Σ ευχαριστώ για την απάντηση και τις ευχες ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ !! Και σε εσενα εύχομαι ότι καλύτερο! Η αλήθεια είναι ότι είδα πόσο ήταν η χοριακη σου μιας και παρακολουθούσα το θέμα χεχε :) όμως γνωρίζω πως κάθε γυναίκα και εγκυμοσύνη είναι διαφορετική κ σε καμια περίπτωση δεν πρέπει να συγκρίνουμε ! Άντε με το καλό να περάσουν τα πρώτα «δύσκολα» κ να κάνουμε έναν θεματάκι όσες είμαστε κοντά κοντά να τα λέμε :) 

χαχα ετσι ηαν και ο πρωτος εμενα ,, την πρωτη φορα αγχωθηκαμε για διδυμα

ευχομαι και σε σενα ολα να πανε τελεια κοριτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο! Εντωμεταξύ αυτό που κατάλαβα είναι ότι το άγχος δεν τελειώνει ποτε κ αν όλα πάνε καλά μάλλον θα αυξάνεται χαχα! Λέμε άντε να γίνει η σύλληψη , μετά άντε η χοριακη , μετά υπέρηχος καρδιά κ.ο.κ . Άντε να δούμε ! Σ ευχαριστώ για την απάντηση και τις ευχες ??

μα ποτε ακομη και μετα τη γεννα αλλο και αλλο και αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ :) μόλις εχθές έμαθα πως είμαι έγκυος . Είχα θετικό τεστακι και έτρεξα για χοριακη την οποία παρέλαβα σήμερα και είναι 320 mIU/ml. Η χοριακη έγινε την 3η ημέρα καθυστέρησης και δεν έχω ιδέα είναι καλή ; Δεν είναι; Ο γιατρος μου είπε να μην αγχώνομαι και να επαναλάβω την Δευτέρα . Μακάρι να πάνε όλα καλά... αλήθεια εσείς πόσες μονάδες χοριακη είχατε όταν ανακαλύψατε ότι είμασταν εγκυούλες; 

Εγώ άργησα λίγο να πάω για χοριακη πήγα δλδ 7 εβδομάδων γιατί δύο εβδομάδες πριν μου είχε βγει αρνητικό το τεστ ενώ την 7η θετικό. Κ είχα 38970. Οπότε στην αρχή δε ξέρω καθόλου πόσο πρέπει να είναι...μόνο στο χαρτί του μικροβιολογικού είδα ότι για 5η εβδομάδα είναι από 250. Οπότε είσαι στα πλαίσια! Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς συγχαρητήρια για τη εγκυμοσύνη σου. Να είναι καλή και τελειομηνη. Μια χαρά είναι η χοριακη σου. Εγώ με μια ημέρα καθυστέρηση είχα 149 οπότε αν διπλασιάζεται στις 3 ημέρες θα είχα τιμή παραπλήσια με την δική σου. Όλα να πάνε σουπερ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2019 at 8:35 ΜΜ, ο/η andy2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ :) μόλις εχθές έμαθα πως είμαι έγκυος . Είχα θετικό τεστακι και έτρεξα για χοριακη την οποία παρέλαβα σήμερα και είναι 320 mIU/ml. Η χοριακη έγινε την 3η ημέρα καθυστέρησης και δεν έχω ιδέα είναι καλή ; Δεν είναι; Ο γιατρος μου είπε να μην αγχώνομαι και να επαναλάβω την Δευτέρα . Μακάρι να πάνε όλα καλά... αλήθεια εσείς πόσες μονάδες χοριακη είχατε όταν ανακαλύψατε ότι είμασταν εγκυούλες; 

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Evi'sBaby είπε:

Εγώ άργησα λίγο να πάω για χοριακη πήγα δλδ 7 εβδομάδων γιατί δύο εβδομάδες πριν μου είχε βγει αρνητικό το τεστ ενώ την 7η θετικό. Κ είχα 38970. Οπότε στην αρχή δε ξέρω καθόλου πόσο πρέπει να είναι...μόνο στο χαρτί του μικροβιολογικού είδα ότι για 5η εβδομάδα είναι από 250. Οπότε είσαι στα πλαίσια! Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Rinaki88 είπε:

Καταρχάς συγχαρητήρια για τη εγκυμοσύνη σου. Να είναι καλή και τελειομηνη. Μια χαρά είναι η χοριακη σου. Εγώ με μια ημέρα καθυστέρηση είχα 149 οπότε αν διπλασιάζεται στις 3 ημέρες θα είχα τιμή παραπλήσια με την δική σου. Όλα να πάνε σουπερ. 

Σ ευχαριστώ πολύ κ σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο  ! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα 36η Μέρα του κύκλου ήταν 1667 και δύο μέρες μετά 3329. 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Εμένα 36η Μέρα του κύκλου ήταν 1667 και δύο μέρες μετά 3329. 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!   :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2019 at 4:12 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Δεν υπαρχει πρεπει.

Εξαρταται απο το ποση ειναι η δικη σου βασικη θερμοκρασια. Μπορει πχ η δικη σου πρωινή θερμοκρασια να ειναι 35,4. Οπότε το 36 να θεωρειται ανεβασμενη για τα δικα σου δεδομενα. 

 

 

στις On 19/1/2019 at 9:42 ΠΜ, ο/η andy2019 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ❣️

Ποιο τεστ είχες κάνει αν επιτρέπεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Clear blue που δείχνει σε 1’ :) 

Και εγώ αυτό έκανα την πρώτη μέρα καθυστέρησης και το είχα από τα ποιο αξιόπιστα ??και εδώ πονακια και ανακατεύομαι, θα περιμένω 2_3 μερούλες ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...