Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS Ζητούνται αιμοπετάλια


Happyland

Recommended Posts

Κοριτσάκια γεια σας.

Ο πεθερός μου πάσχει από οξεία κακοήθη λευχαιμία και η μόνη ελπίδα για να ζήσει ειναι μια θεαπεία για την οποία χριαζόνται αιμοπετάλια.

Η διαδικασία είναι περίπου η εξής. Ο υποψήφιος δότης κάνει έναν έλεγχο σε οποιοδήποτε νοσοκομείο για να δουν εαν εγκρίνεται το αιμα του. Πρόκειται για μια απλή εξέταση αίματος. Στη συνέχεια, στέλνονται τα αποτελέσματα στο ΓΝΑ όπου νοσηλεύεται και αν ο δότης εγκριθέι θα πρέπει να πάει με ραντεβού μια καθημερινη στο Γεννηματά για να του πάρουν αιμοπεταλια. Είναι σαν να σου παίρνουν αίμα, απλά η διδικασία διαρκεί μία ώρα περίπου και πάιρνουν μικρότερη ποσότητα. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι, ο υποψήφιος δότης να έχει δόσει τουλάχιστον μία φορά στη ζωή του αίμα.

Κορίτσια ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να μπει κάποιος σε αυτή τη διαδικασία, αλλά ειλικρινά εχουμε πελαγώσει. Δεν μπορούμε να βρούμε δότες και ο καιρός περνάει...

Αν κάποια από εσάς ή κάποιος γνωστός σας έχει τη διάθεση και τη δυνατότητα να βοηθήσει,ας επικοινωνήσει με τον σύζηγό μου Πέτρο στο τηλ 6974462933 ή 6983515130.

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου εκ των προτέρων και μόνο για τη θετική σας σκέψη και συγνώμη αν σας κούρασα.

Φιλιά πολά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happyland, αν θες στείλε μου σε πρ. μήνυμα το ονοματεπώνυμο του πεθερού σου, έτσι ώστε να μπορέσω να προωθήσω την έκκληση και σε άλλα σημεία που ξέρω πως πιθανόν θα υπάρξει ανταπόκριση.

Εύχομαι περαστικά του ανθρώπου, να πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΠΑΡΧΙΑ.... ΑΝ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΤΙ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ Γ.ΚΡΑΤΙΚΟ) ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ PM ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΞΩ ΑΜΕΣΩΣ.... ΕΙΜΑΙ ΑΙΜΟΔΟΤΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ....

ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΟΙ ΔΟΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΣΟΥ.... ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happyland ΜΠΟΡΩ ΜΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΟΙΑ:(

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ ΠΟΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ:( :(

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΔΟΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΟΛΑ...

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ...

ΜΗ ΧΑΝΕΤΕ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happy land mou...

Lupame gia auta pou exw diavasei...

Elpizw na vrethei dotis agapi mou ki poli suntoma...

Euxwme o petheros sou na ginei kalitera...

O theos mazi sas agpi mou...

Egw eimai kupro mporoume na voitheisoume???

O antras mou einai aimodotis...

Ti omoda ematos einai???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Δεν παίζει ρόλο η ομάδα αίματος. Από το αίμα διαχωρίζονται τα αιμοπετάλια και μόνο αυτά συλλέγουν. Δυστυχώς όμως μόνο στην Αθήνα μπορεί να γίνει αυτό στο Γεννηματα. Ευχαριστώ πολύ παντως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως ειμαι πρεβεζα...ευχομαι οτι καλυτερο.αν χρειαστειτε οτιδηποτε που μπορει να γινει και απο επερχια μην διστασεις,,ειμαι αιμοδοτρια.....μακαρι να βρεθει..κοριτσια εσεις που ειστε αθηνα βοηθηστε...........φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happyland

τα ιδια περασαμε με τον πεθερο μου το καλοκαιρι.ευτυχως καταφεραμε και πετυχαμε υφεση.Εκανε μια χημειοθεραπεια η οποια δεν ειχε αποτελεσματα.Στη συνεχεια ομως πηρε το φαρμακο Mylotarg ειναι μονοκλωνικο αντισωμα.Αυτο το φαρμακο δεν κυκλοφορει ευρεως στην Ελλαδα, στα φαρμακεια.Την πρωτη δοση του φαρμακου την αγορασαμε απο Γερμανια, πηγε ο αντρας μου και το εφερε απο ενα φαρμακειο τοτ Μοναχου.Στη συνεχεια τις υπολοιπες 2 δοσεις τις χορηγησε το Λαικο Νοσοκομειο που νοσηλευοταν και τα χρηματα της 1ης δοσης τα πηραμε μετα απο αιτηση στο ΙΚΑ.Το φαραμακο εκανε 9.000 ευρω!!!

Αρχικα το Λαικο δεν εκανε κουβεντα για αυτο το φαρμακο, ισως γιατι ηταν ακριβο...Οταν ομως τους ρωτησε για αυτο ο αντρας μου ειπαν οτι μπορει και να ειχε αποτελεσματα.Σου τα λεω ολα αυτα γιατι αν δεν ψαχτουμε απο μονοι μας, και αν δεν δειξουμε οτι γνωριζουμε καποια πραγματα, αυτοι δεν καιγονται οπως εμεις...καταλαβαινεις.

Ανταποκριθηκε πολυ καλα ο οργανισμος του και τωρα εχει αρχισει και παραγει αιμοπεταλια.Εμεινε βεβαια στο Λαικο περιπου 4 μηνες και του βαλανε παρα πολλες σακκουλες αιμοπεταλια.Αν θελετε εξτρα πληροφοριες στειλε μου μηνυμα.Ισως να μιλησουν και τηλεφωνικως οι αντρες μας, για να πει ο δικος μου στον δικο σου οτι μπορει να βοηθησει.

Εμεις δυστυχως ειμαστε Θεσσαλονικη και μεταφορα αιμοπεταλιων δεν κανουνε...

Μακαρι ολα να πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HAPPYLAND ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ..

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΙΜΟΔΟΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ..

ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΒΙΩΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ (ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΜΥΕΛΟ ΤΩΝ ΟΣΤΩΝ) ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...

ΝΑ "ΠΙΕΣΕΙΣ" ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΟΥ, ΦΙΛΟΥΣ, ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ, ΚΤΛ..

ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΛΑ.

Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

ΜΗ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία καλησπέρα. Λυπάμαι πολύ γι' αυτό που σας συνέβη. :( Δυστυχώς είμαι απο θεσσαλονίκη κρίμα γιατί και ο άντρας μου είναι αιμοδότης. Άν υπάρχει καμία περίπτωση να δώσουμε απο θεσσαλονίκη ενημέρωσέ μας. Άν θέλεις μπορώ να βάλω την εκκλησή σου στην κενρική σελίδα ουτως ώστε να το βλέπουν όλοι όσοι επισκέπτονται την σελίδα μας.Εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΛΥΠΑΜΑΙ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΟΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΙΜΑ ΠΟΤΕ ΣΑΝ ΑΙΜΟΔΟΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΛΟΓΩ ΧΑΜΗΛΟΥ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ.

ΕΥΚΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΑΙΜΟΔΟΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλύκα έγραψε:

Happyland

τα ιδια περασαμε με τον πεθερο μου το καλοκαιρι.ευτυχως καταφεραμε και πετυχαμε υφεση.Εκανε μια χημειοθεραπεια η οποια δεν ειχε αποτελεσματα.Στη συνεχεια ομως πηρε το φαρμακο Mylotarg ειναι μονοκλωνικο αντισωμα.Αυτο το φαρμακο δεν κυκλοφορει ευρεως στην Ελλαδα, στα φαρμακεια.Την πρωτη δοση του φαρμακου την αγορασαμε απο Γερμανια, πηγε ο αντρας μου και το εφερε απο ενα φαρμακειο τοτ Μοναχου.Στη συνεχεια τις υπολοιπες 2 δοσεις τις χορηγησε το Λαικο Νοσοκομειο που νοσηλευοταν και τα χρηματα της 1ης δοσης τα πηραμε μετα απο αιτηση στο ΙΚΑ.Το φαραμακο εκανε 9.000 ευρω!!!

Αρχικα το Λαικο δεν εκανε κουβεντα για αυτο το φαρμακο, ισως γιατι ηταν ακριβο...Οταν ομως τους ρωτησε για αυτο ο αντρας μου ειπαν οτι μπορει και να ειχε αποτελεσματα.Σου τα λεω ολα αυτα γιατι αν δεν ψαχτουμε απο μονοι μας, και αν δεν δειξουμε οτι γνωριζουμε καποια πραγματα, αυτοι δεν καιγονται οπως εμεις...καταλαβαινεις.

Ανταποκριθηκε πολυ καλα ο οργανισμος του και τωρα εχει αρχισει και παραγει αιμοπεταλια.Εμεινε βεβαια στο Λαικο περιπου 4 μηνες και του βαλανε παρα πολλες σακκουλες αιμοπεταλια.Αν θελετε εξτρα πληροφοριες στειλε μου μηνυμα.Ισως να μιλησουν και τηλεφωνικως οι αντρες μας, για να πει ο δικος μου στον δικο σου οτι μπορει να βοηθησει.

Εμεις δυστυχως ειμαστε Θεσσαλονικη και μεταφορα αιμοπεταλιων δεν κανουνε...

Μακαρι ολα να πανε καλα.

Σε ευχαρισστούμε πάρα πολύ για τις πληροφορίες! Θα μιλήσουμε για αυτο με τον γιατρο σήμερα κι όλας. Για οποιαδήποτε απορία θα επικοινηνωνήσω.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

admin έγραψε:

Αναστασία καλησπέρα. Λυπάμαι πολύ γι' αυτό που σας συνέβη. :( Δυστυχώς είμαι απο θεσσαλονίκη κρίμα γιατί και ο άντρας μου είναι αιμοδότης. Άν υπάρχει καμία περίπτωση να δώσουμε απο θεσσαλονίκη ενημέρωσέ μας. Άν θέλεις μπορώ να βάλω την εκκλησή σου στην κενρική σελίδα ουτως ώστε να το βλέπουν όλοι όσοι επισκέπτονται την σελίδα μας.Εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ναι, θα βοηθούσε πιστεύω να μπει στην κεντρική σελίδα. Και πάλι ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου πιέζουμε όσο μπορούμε. Αλλα όλοι έχουν υποχρεώσεις και είναι πολύ δύσκολο να βρουν τον χρόνο για να μπουν σε αυτή τη διαδικασια...

Κορίτσια σας ευχαριστω πολύ όλες για τη συμπαάσταση.

Υγεία στις οικογένειες όλων σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να μπορουσα να βοηθησω κ εγω αναστασια μου αλλα ειμαι κατερινη.παντως μπραβο σου που ενδιαφερεσε γαι τον πεθερο σου κ ευχομαι να βρεθει συντομα το "φαρμακο" για την ιαση,νασαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...