Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Κορίτσια ερώτηση! Όλες οι μανούλες μου λένε ότι οι ζώνες λοχίας είναι σωτήριες για μετά τον τοκετό! Βοηθάνε πολύ στη κοιλιά να επανέλθει κλπ.. Λέω να το δοκιμάσω. Εχετε ακούσει κάτι για αυτές τι ζώνες? Κι αν ναι ποια μάρκα θα μου. Προτείνατε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Εγώ ειμαι στην 32η εβδομάδα και είμαι +9 κιλακια!?? Δεν μπορώ να πω ότι δεν τρώω. Τρώω!!

Όσο για τον τοκετό, εδώ σε δημόσιο νοσοκομείο θα πάω φυσιολογικά Εάν όλα πάνε καλά και δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Η αλήθεια είναι πως ήθελα ιδιωτικό, αλλά οι τιμές εδώ ξεκινάνε από 10.000 λίρες τα πολύ βασικά.  Κάθε βράδυ έξτρα πάει 1.000.

Το θέμα είναι όταν λέτε φυσιολογικα ρε κορίτσια πάτε με επισκληριδιο η εντελώς φυσικά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσια ερώτηση! Όλες οι μανούλες μου λένε ότι οι ζώνες λοχίας είναι σωτήριες για μετά τον τοκετό! Βοηθάνε πολύ στη κοιλιά να επανέλθει κλπ.. Λέω να το δοκιμάσω. Εχετε ακούσει κάτι για αυτές τι ζώνες? Κι αν ναι ποια μάρκα θα μου. Προτείνατε? 

Ναι το έχω διαβάσει κ εγώ αυτό. Όχι μόνο βοηθάνε στην κοιλιά αλλά και στη μέση στη στήριξη. Εγώ λέω να πάρω μια. Τώρα από μάρκες δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Εγώ ειμαι στην 32η εβδομάδα και είμαι +9 κιλακια!?? Δεν μπορώ να πω ότι δεν τρώω. Τρώω!!

Όσο για τον τοκετό, εδώ σε δημόσιο νοσοκομείο θα πάω φυσιολογικά Εάν όλα πάνε καλά και δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Η αλήθεια είναι πως ήθελα ιδιωτικό, αλλά οι τιμές εδώ ξεκινάνε από 10.000 λίρες τα πολύ βασικά.  Κάθε βράδυ έξτρα πάει 1.000.

Το θέμα είναι όταν λέτε φυσιολογικα ρε κορίτσια πάτε με επισκληριδιο η εντελώς φυσικά? 

Εγω σκεφτομαι με επισκληριδιο,αν και στα περισσότερα δημόσια νοσοκομεία δεν κάνουνε αλλά αν την πληρώσεις μπορούνε να σου κάνουνε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγω σκεφτομαι με επισκληριδιο,αν και στα περισσότερα δημόσια νοσοκομεία δεν κάνουνε αλλά αν την πληρώσεις μπορούνε να σου κάνουνε.

 

Εδώ ευτυχώς δεν πληρώνεις τίποτα. Μόνο δωμάτιο πληρώνεις Εάν θες να μείνεις μέσα και υπάρχει διαθέσιμο φυσικά. Αλλιώς Εάν δεν έχεις θέμα σε διώχνουν σπιτάκι σου τις επόμενες ώρες μετά τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγω σκεφτομαι με επισκληριδιο,αν και στα περισσότερα δημόσια νοσοκομεία δεν κάνουνε αλλά αν την πληρώσεις μπορούνε να σου κάνουνε.

 

Κι εγω με επισκληριδιο σκεφτομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Κι εγω με επισκληριδιο σκεφτομαι....

Εγω αν πάω φυσιολογικο θέλω χωρίς επισκληριδιο

Κοριτσια το ζάχαρο μου είναι 88 είναι ψηλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Εδώ ευτυχώς δεν πληρώνεις τίποτα. Μόνο δωμάτιο πληρώνεις Εάν θες να μείνεις μέσα και υπάρχει διαθέσιμο φυσικά. Αλλιώς Εάν δεν έχεις θέμα σε διώχνουν σπιτάκι σου τις επόμενες ώρες μετά τον τοκετό.

Μια χαρά πηγαίνεις αμέσως σπίτι,εμένα μου είπανε ότι μένεις μέσα 3 ημέρες με φυσιολογικό τοκετό  4 με καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

Εγω αν πάω φυσιολογικο θέλω χωρίς επισκληριδιο

Κοριτσια το ζάχαρο μου είναι 88 είναι ψηλό;

Μια χαρά μου φαίνεται πως είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Μια χαρά πηγαίνεις αμέσως σπίτι,εμένα μου είπανε ότι μένεις μέσα 3 ημέρες με φυσιολογικό τοκετό  4 με καισαρική.

Εμάς είναι όλα χίλια πάνω κάτω χώρος το γιατρό αλλά μέσα και η παιδίατρος και δωμάτιο που μένεις μόνος μέσα με άτομο να μένει το βράδυ έξτρα κρεβάτι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Μια χαρά μου φαίνεται πως είναι.

Κι εμένα αλλά στην καμπύλη πρέπει να είναι κάτω από 90;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Εμάς είναι όλα χίλια πάνω κάτω χώρος το γιατρό αλλά μέσα και η παιδίατρος και δωμάτιο που μένεις μόνος μέσα με άτομο να μένει το βράδυ έξτρα κρεβάτι

 

1000 ευρω σε κλινικη ολα αυτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Κι εμένα αλλά στην καμπύλη πρέπει να είναι κάτω από 90;

Νομιζω πως ναι,και το δικο μου το νηστείας  στην καμπυλη ητανε 84 αλλα η τελευταία τιμή με εκαψε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Νομιζω πως ναι,και το δικο μου το νηστείας  στην καμπυλη ητανε 84 αλλα η τελευταία τιμή με εκαψε

Στη καμπύλα είναι κάτω από 92 ποσα είναι η τελευταία σου μέτρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Στη καμπύλα είναι κάτω από 92 ποσα είναι η τελευταία σου μέτρηση;

Αν εννεοις την τελευταια μετρηση της καμπυλης ητανε 155 με οριο 153

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Αν εννεοις την τελευταια μετρηση της καμπυλης ητανε 155 με οριο 153

Ειναι δηλαδή 92 180 και 153;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η lambo είπε:

καλημέρα κορίτσια! Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσετε; Γνωρίζετε αν θα γεννήσετε με καισαρική ή φυσιολογικά; Εγώ θα γεννήσω στο Έλενας και πάω για φυσιολογικό μέχρι στιγμής. 

Καλησπέρα! Και εγώ στο Έλενα θα γεννησω και εγώ φυσιολογικα μέχρι τώρα. Τι πητ έχεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα σας και από εμένα! Από κιλά φίλες μου είμαι +5 από το αρχικό βάρος, βέβαια να ξέρετε ότι στα κιλά που βλέπουμε σε μια ζυγαριά συμπεριλαμβάνεται και το βάρος του εμβρύου, του πλακούντα κλπ. 

Ρε κορίτσια, χθες έπαθα ένα σοκ στην γυναικολόγο. Είχα να πάω για υπέρηχο 3 εβδομάδες ακριβώς (η β επιπέδου ήταν η τελευταία φορά) και τώρα μου είπε ότι το μωρό είναι 958 γραμμάρια ενώ πριν 3 εβδομάδες ήταν 570...Δεν είναι πολύ; Είμαι ακριβώς 25+1 σήμερα. 

Γειά σου Κώσταντια μου! Εγώ έκανα υπερηχο την Πέμπτη, και ήταν 976γρ 27εβδομαδων. Πήρε τα πάνω του γρήγορα το μωράκι σου! ?

Σήμερα έκανα και την καμπύλη, αυριο τα αποτελέσματα.. Αντε να δούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 Δεν ξέρω εάν είναι μια χαρά να πηγαίνεις κατευθείαν σπίτι. Μετά από την ταλαιπωρία της γέννας θα ήθελα να μείνω στο περιβαλλον του νοσοκομειου, περισσότερο για το αν χρειαστώ βοήθεια με το μωρό. Εάν υπάρχει δωμάτιο διαθέσιμο θα μείνω πάντως!

@egw Όντως φοβερή τιμή σας έχουν κάνει!!

@MissMary Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου!! Όλα να είναι τέλεια!

@KONSTANTIA Μεγαλώνει το μωράκι σου φουλ! ? Ρωτησες εαν ειναι στα φυσιολογικά πλαισια? Ήταν σίγουρη για τη μέτρηση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

@vivika10 Δεν ξέρω εάν είναι μια χαρά να πηγαίνεις κατευθείαν σπίτι. Μετά από την ταλαιπωρία της γέννας θα ήθελα να μείνω στο περιβαλλον του νοσοκομειου, περισσότερο για το αν χρειαστώ βοήθεια με το μωρό. Εάν υπάρχει δωμάτιο διαθέσιμο θα μείνω πάντως!

@egw Όντως φοβερή τιμή σας έχουν κάνει!!

@MissMary Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου!! Όλα να είναι τέλεια!

@KONSTANTIA Μεγαλώνει το μωράκι σου φουλ! ? Ρωτησες εαν ειναι στα φυσιολογικά πλαισια? Ήταν σίγουρη για τη μέτρηση? 

Μου είπε απλά ότι εδώ μιλάμε για μεγάλο μωρό, όχι σαν το προηγούμενο που γεννήθηκε 2830. Δλδ όπως το κατάλαβα μιλάμε για πάνω από 3000 άνετα! Μου είπε ότι όλα είναι φυσικολογικά πάντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα! Ελπιζω να ειμαστε ολες καλα! Να σας κανω μια ερωτηση; τι εχετε να προτεινετε απο νουμερακια για τα ρουχα του παιδιου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eirini2 είπε:

Κοριτσια καλημερα! Ελπιζω να ειμαστε ολες καλα! Να σας κανω μια ερωτηση; τι εχετε να προτεινετε απο νουμερακια για τα ρουχα του παιδιου; 

Καλημέρα! Όπως έχουμε ξαναπεί, είναι προτιμότερο να πάρεις λίγα 0-3 μηνών και περισσότερα 3-6 μηνών γιατί τα μωρά μεγαλώνουν γρήγορα και τα μικρά νούμερα δεν θα φτουρίσουν πολύ. Το ίδιο ισχύει και για τις πάνες, καλύτερα νούμερο 2 παρά νούμερο 1 και ας είναι λίγο μεγαλύτερα στην αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα! Όπως έχουμε ξαναπεί, είναι προτιμότερο να πάρεις λίγα 0-3 μηνών και περισσότερα 3-6 μηνών γιατί τα μωρά μεγαλώνουν γρήγορα και τα μικρά νούμερα δεν θα φτουρίσουν πολύ. Το ίδιο ισχύει και για τις πάνες, καλύτερα νούμερο 2 παρά νούμερο 1 και ας είναι λίγο μεγαλύτερα στην αρχή.

Καλημέρα κορίτσια

Εξαρτάται το μωρό αλλά μεγαλώνουν όντως γρήγορα οπότε ναι μην παίρνετε πολλά 

Εγώ πάλι έχω απορία τι να πάρω για το μαιευτήριο μακρυμάνικα η κοντα για τέλη Αυγούστου;τα βάζουν από τεχνική για λίγο στη θερμοκοιτίδα και αποκτούν θερμοκρασία περιβάλλοντος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...