Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Καλημέρα! Φυσικά να σταματήσεις! Εγώ πήρα άδεια. Τη Δευτέρα μπαίνω στον 7ο τέρμα η δουλειά. Δεν την παλεύω ούτε με τη ζέστη, ούτε με το αγχος της δουλειάς. 

Εννοειται...κι εγω το ιδιο....σε 2 εβδομαδες μπαινω στον 7 και τους ενημερωσα οτι τελος του μηνα σταματαω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα

Πήγα έκανα τις αναλύσεις και θα δείξει .ξινή αυτή ρε παιδί μου αλλά καλή στη δουλειά της και με βολεύει γιατί τα στέλνει σε μειλ για τρτιη βράδυ η τέταρτη το κόβω με τα αποτελέσματα

Μετά είχα διάφορα ν κάνω μου έπαιξαν και τα νεύρα στο δημαρχείο αλλά όλα καλά 

Τώρα προσπαθώ να δω τι θα κάνω με τη κλινική ήμουν έτοιμη να πάω αλλά ο άνθρωπος εκεί που είπε δεν χρειάζεται τελικά επειδή έχω πολλές απορίες με βάση το ίντερνετ έστειλα μέιλ αν με καλύψουν καλώς αλλιώς θα πάω 

Εγώ από δουλειά περιμένω να δω πότε θα δώσουν αρχαία αλλά μετά μάλλον θα κάνω και τον Ιούλιο και φυσικά παίζει πολύ διάβασμα πριν γεννήσω 

Έχω και σήμερα μάθημα πάλι ποδαροδρομος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξέρει κάποια για το ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ του ΙΚΑ (αυτό που παίρνεις για τις 56 ημέρες πριν την ΠΗΤ), εαν πρέπει να πάω στο ΙΚΑ αφού έχω σταματήσει απο την δουλειά?

Πήγα σήμερα σε γυναικολόγο του ΙΚΑ και μου έδωσε το χαρτί που λέει την ΠΗΤ, το υπέγραψε και ο εργοδότης και αυτό πρέπει να το ξαναπάω στο ΙΚΑ μαζί με φωτοτυπία ΙΒΑΝ για το επίδομα κυοφορίας αλλα δεν γνωρίζω εαν μπορώ να πάω απο αύριο ή εαν πρέπει να πάω μέσα σε αυτές τις 56 ημέρες πριν την ΠΗΤ.

Ευχαριστώωω! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kat90 είπε:

Κορίτσια ξέρει κάποια για το ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ του ΙΚΑ (αυτό που παίρνεις για τις 56 ημέρες πριν την ΠΗΤ), εαν πρέπει να πάω στο ΙΚΑ αφού έχω σταματήσει απο την δουλειά?

Πήγα σήμερα σε γυναικολόγο του ΙΚΑ και μου έδωσε το χαρτί που λέει την ΠΗΤ, το υπέγραψε και ο εργοδότης και αυτό πρέπει να το ξαναπάω στο ΙΚΑ μαζί με φωτοτυπία ΙΒΑΝ για το επίδομα κυοφορίας αλλα δεν γνωρίζω εαν μπορώ να πάω απο αύριο ή εαν πρέπει να πάω μέσα σε αυτές τις 56 ημέρες πριν την ΠΗΤ.

Ευχαριστώωω! ?

Σωστά τα έχεις μαζέψει τα χαρτιά σου. Αύριο δε μπορείς να πας, είναι να πας όταν ξεκινούν οι μέρες σου, αλλά γνώμη μου είναι να πας μια από αυτές τις μέρες για να σου δώσουν την ημερομηνία οι ίδιοι εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να μάθω ποσά κιλά έχετε βάλει μέχρι σήμερα ; Γράφω σε αυτό το θέμα είμαι στην 28η εβδομάδα και αναμένω να γεννήσω με προγραμματισμένη καισαρική 22/07.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eliza11 είπε:

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να μάθω ποσά κιλά έχετε βάλει μέχρι σήμερα ; Γράφω σε αυτό το θέμα είμαι στην 28η εβδομάδα και αναμένω να γεννήσω με προγραμματισμένη καισαρική 22/07.

Καλησπέρα! Εγώ είμαι 33 +1 και είμαι στα 10 κιλά πάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eliza11 είπε:

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να μάθω ποσά κιλά έχετε βάλει μέχρι σήμερα ; Γράφω σε αυτό το θέμα είμαι στην 28η εβδομάδα και αναμένω να γεννήσω με προγραμματισμένη καισαρική 22/07.

Καλησπέρα εγώ είμαι 33+2 Και είμαι στα 7 κιλά πάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eliza11 είπε:

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να μάθω ποσά κιλά έχετε βάλει μέχρι σήμερα ; Γράφω σε αυτό το θέμα είμαι στην 28η εβδομάδα και αναμένω να γεννήσω με προγραμματισμένη καισαρική 22/07.

Θα γεννήσεις την ίδια μέρα που γέννησα το γιο μου?

Εγώ είμαι 23 εβδομάδων και έχω βάλει 4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Θα γεννήσεις την ίδια μέρα που γέννησα το γιο μου?

Εγώ είμαι 23 εβδομάδων και έχω βάλει 4

Έχω βάλει 5 κιλά μέχρι σήμερα αλλά λένε τώρα μπαίνουν τα κιλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eliza11 είπε:

Έχω βάλει 5 κιλά μέχρι σήμερα αλλά λένε τώρα μπαίνουν τα κιλά 

Μην αγχώνεσαι για τα.κιλα μωρέ χάνονται εύκολα εγώ στο γιο μου έβαζα ένα κάθε μήνα 

Τώρα στο τρίτο εσύ θα τρως λιγότερο ότι πάρεις είναι το μωρό και η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική 

Μια χαρά κιλά έβαλες εξαρτήματα και πόσο ήσουν πριν και πολλά άλλα σε ένα μήνα θα είσαι όπως πριν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η eliza11 είπε:

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να μάθω ποσά κιλά έχετε βάλει μέχρι σήμερα ; Γράφω σε αυτό το θέμα είμαι στην 28η εβδομάδα και αναμένω να γεννήσω με προγραμματισμένη καισαρική 22/07.

35 + 1 κι εχω πάρει 12,5 κιλά...και η μικρή είναι 2.438!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια! Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσετε; Γνωρίζετε αν θα γεννήσετε με καισαρική ή φυσιολογικά; Εγώ θα γεννήσω στο Έλενας και πάω για φυσιολογικό μέχρι στιγμής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας και από εμένα! Από κιλά φίλες μου είμαι +5 από το αρχικό βάρος, βέβαια να ξέρετε ότι στα κιλά που βλέπουμε σε μια ζυγαριά συμπεριλαμβάνεται και το βάρος του εμβρύου, του πλακούντα κλπ. 

Ρε κορίτσια, χθες έπαθα ένα σοκ στην γυναικολόγο. Είχα να πάω για υπέρηχο 3 εβδομάδες ακριβώς (η β επιπέδου ήταν η τελευταία φορά) και τώρα μου είπε ότι το μωρό είναι 958 γραμμάρια ενώ πριν 3 εβδομάδες ήταν 570...Δεν είναι πολύ; Είμαι ακριβώς 25+1 σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lambo είπε:

καλημέρα κορίτσια! Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσετε; Γνωρίζετε αν θα γεννήσετε με καισαρική ή φυσιολογικά; Εγώ θα γεννήσω στο Έλενας και πάω για φυσιολογικό μέχρι στιγμής. 

Εγώ γλυκιά μου με καισαρική λόγω προηγούμενης καισαρικής και θα γεννήσω στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η eliza11 είπε:

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να μάθω ποσά κιλά έχετε βάλει μέχρι σήμερα ; Γράφω σε αυτό το θέμα είμαι στην 28η εβδομάδα και αναμένω να γεννήσω με προγραμματισμένη καισαρική 22/07.

Είμαστε πολυ κοντά, εγω αύριο μπαίνω στην 28η εβδομάδα αλλά με τα κιλά ακόμα δεν έχω καταλάβει απο που μου ήρθε!

Ξεκίνησα 52 κιλά (1,65 ύψος) και μέχρι 3,5 μηνών δεν είχα πάρει γραμμάριο λόγω ζαλάδων και λοιπών γνωστών στομαχικών προβλημάτων. Αρχές 5ου μήνα μιας και είχε ανοίξει η όρεξη για τα καλά λέω ας ζυγιστώ να δω που βρίσκομαι (δεν έχω καν ζυγαριά σπίτι μου, ούτε ο γιατρος μου με ζύγιζε ποτέ) και βλέπω 58kg! ?

6 kg σε 1,5 μήνα!! ? Τα οποία δεν κατάλαβα ποτέ πως μπήκανε αφού ναι μεν τρώω λίγο παραπάνω σε ποσότητα απο οτι πριν μείνω έγκυος αλλά όχι υπερβολές και όχι junk, απλό σπιτικό φαγητό, φρουτάκια, σαλάτες κ κανα παγωτο 1-2 φορές την εβδομάδα.

Τώρα στην 28η εβδομάδα είμαι στα +9 kg και φοβάμαι για τισ μέρες που θα έρθουν (λόγω 3ου 3μήνου..)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ γλυκιά μου με καισαρική λόγω προηγούμενης καισαρικής και θα γεννήσω στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης. 

Εγώ θα γεννήσω στη τσεπετη στα Χανιά θέλω για vback αλλά δεν με στηρίζει κάνεις μόνο θεωρητικά ο γιατρός οπότε θα δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Εγώ θα γεννήσω στη τσεπετη στα Χανιά θέλω για vback αλλά δεν με στηρίζει κάνεις μόνο θεωρητικά ο γιατρός οπότε θα δούμε 

Εγω θα γεννησω στο γαια...μεχρι στιγμης αν δεν προκυψει κατι παμε για φυσιολογικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα σας και από εμένα! Από κιλά φίλες μου είμαι +5 από το αρχικό βάρος, βέβαια να ξέρετε ότι στα κιλά που βλέπουμε σε μια ζυγαριά συμπεριλαμβάνεται και το βάρος του εμβρύου, του πλακούντα κλπ. 

Ρε κορίτσια, χθες έπαθα ένα σοκ στην γυναικολόγο. Είχα να πάω για υπέρηχο 3 εβδομάδες ακριβώς (η β επιπέδου ήταν η τελευταία φορά) και τώρα μου είπε ότι το μωρό είναι 958 γραμμάρια ενώ πριν 3 εβδομάδες ήταν 570...Δεν είναι πολύ; Είμαι ακριβώς 25+1 σήμερα. 

Ο δικός μου στης 26+5 ήτανε 947 γραμμάρια.ισως είναι ελάχιστα παραπάνω από το κανονικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lambo είπε:

καλημέρα κορίτσια! Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσετε; Γνωρίζετε αν θα γεννήσετε με καισαρική ή φυσιολογικά; Εγώ θα γεννήσω στο Έλενας και πάω για φυσιολογικό μέχρι στιγμής. 

Εγώ πριν μια εβδομάδα αποφάσισα ότι θα γεννήσω σε δημόσιο μαιευτήριο,προς το παρόν πάμε για φυσιολογικό τοκετό με πρόκληση λογο θρομβοφιλιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα γεννήσω στη γενικη κλινικη με το καλό. Εκλεισα την 30 εβδομάδα κ εχω πάρει 5 κιλά. Δεν τρώω γλυκά βέβαια αλλά κατά τα άλλα κανονικότατα κ χωρίς φειδώ. Βέβαια βλέπω οτι τωρα παιρνω γρήγορα βάρος, δλδ άλλα 4 κιλάκια θα τα πάρω μεχρι τέλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lambo είπε:

καλημέρα κορίτσια! Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσετε; Γνωρίζετε αν θα γεννήσετε με καισαρική ή φυσιολογικά; Εγώ θα γεννήσω στο Έλενας και πάω για φυσιολογικό μέχρι στιγμής. 

Στο Μητέρα λογικά με φυσιολογικό εαν δεν προκύψει κάτι.

Απο συνάδελφο είχα ακούσει πολυ καλά λόγια για το Έλενα, είχε επιλέξει και μονόκλινο και με 1000 ευρώ συνολικά είχε ξεμπερδέψει με την γέννα (μαζί με τον γιατρό μέσα).

Στο Μητέρα έχω τρομάξει λίγο με αυτά που διάβασα για επισκεπτήρια και πολλά άτομα να μπαινοβγαίνουν, πέρασε για 1 στιγμή απο το μυαλό μου το μονόκλινο και την επόμενη στιγμή θυμήθηκα την τιμή και προσγειώθηκα ξανά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Kat90 είπε:

Στο Μητέρα λογικά με φυσιολογικό εαν δεν προκύψει κάτι.

Απο συνάδελφο είχα ακούσει πολυ καλά λόγια για το Έλενα, είχε επιλέξει και μονόκλινο και με 1000 ευρώ συνολικά είχε ξεμπερδέψει με την γέννα (μαζί με τον γιατρό μέσα).

Στο Μητέρα έχω τρομάξει λίγο με αυτά που διάβασα για επισκεπτήρια και πολλά άτομα να μπαινοβγαίνουν, πέρασε για 1 στιγμή απο το μυαλό μου το μονόκλινο και την επόμενη στιγμή θυμήθηκα την τιμή και προσγειώθηκα ξανά ?

ναι το μονόκλινο στο Ελενα είναι 55/βράδυ κι αν θες λουξ μονόκλινο(που έχει κρεβάτι πολυθρόνα για τον συνοδό) πάει 125/βράδυ. Κι ο γιατρός ανάλογα...από 300-1000.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

Εγώ θα γεννήσω στη τσεπετη στα Χανιά θέλω για vback αλλά δεν με στηρίζει κάνεις μόνο θεωρητικά ο γιατρός οπότε θα δούμε 

εγώ έχω διαβάσει σε διάφορα άρθρα ότι κακώς τόσα χρόνια ήταν υποχρεωτική και τη δευτερη φορά η καισαρική μετά από την πρώτη. Ευχομαι να τα καταφέρεις και να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η lambo είπε:

εγώ έχω διαβάσει σε διάφορα άρθρα ότι κακώς τόσα χρόνια ήταν υποχρεωτική και τη δευτερη φορά η καισαρική μετά από την πρώτη. Ευχομαι να τα καταφέρεις και να πάνε όλα καλά!

Ισχύει αλλά ζούμε στη χώρα της καίσαρικης θα δείξει 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...