Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw  εννοείς το νηστικό ζάχαρο σε μετρήσεις ρουτίνας με ζαχαρόμετρο και αιματολογικές σε εργαστήριο. Καλό είναι να κυμαίνεται χαμηλά αλλά όπως είπαμε και προγενέστερα μπορεί να έχεις ονειρεμένο νηστικό ζάχαρο σε όλες τις εξετάσεις σου και να πας στην καμπύλη και να πάθεις πλάκα. Δεν είναι τυχάιο άλλωστε που επιλέγεται η συγκεκριμένη βδομάδα για την εξέταση αυτή. Μάλλον τότε ο πλακούντας παθαίνει λαλά και δείχνει τις προθέσεις του!

Καταλαβα άρα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε απολύτως και δεν φταίμε ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Καταλαβα άρα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε απολύτως και δεν φταίμε ε;

Όχι γλυκιά μου, δεν φταίμε. Ας είμαστε αισιόδοξες και όλα θα πάνε κατ'ευχήν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Όχι γλυκιά μου, δεν φταίμε. Ας είμαστε αισιόδοξες και όλα θα πάνε κατ'ευχήν!

Πάλι καλά 

Επειδη ο γιατρός μου σχολίασε ότι λόγω κιλών και κοιλιάς είναι δύσκολο να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η egw είπε:

Πάλι καλά 

Επειδη ο γιατρός μου σχολίασε ότι λόγω κιλών και κοιλιάς είναι δύσκολο να κανω

Τι εννοείς λόγω κιλών και κοιλιάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τι εννοείς λόγω κιλών και κοιλιάς;

Άκου ποια ήταν η κουβέντα μου λέει ότι πρέπει τώρα να κάνω τι αναλύσει του μήνα λέγαμε για άρχες αλλά θα πάω στις έξι εφτα του μήνα και του λέω γιατρέ την καμπύλη;λέει βγαίνει τέλη Μαίου αλλά μετ' πάλι θα πρέπει μετά από μια βδομάδα να πας για τις αναλύσεις του μήνα οπότε κανε τα μαζί αρχές του Ιούνη δεν πειράζει και τότε μου λέει έτσι κι αλλιώς η κοιλιά σου είναι μικρή τα κιλά συ λίγα δεν νομίζω να έχεις θέμα και του είπα τι έγινε την προηγούμενη φορά και μου λέει ε δε νομίζω έτσι κι αλλιώς να τρως πολλά γλυκά του λέω μια φορά τη βδομάδα αλλά θα τσιμπήσω δύο τρία μπισκότα και έτσι από το μικρό και λέει οι άλλες ξέρεις τι μπορεί να τρώνε;δεν είναι τίποτα αυτα που τρως εσύ και κάπως έτσι αγχωθκα ότι δε πρέπει να τρώω καθόλου αλλά να τώρα έκανα φρέσκο κέικ του μικρου και έφαγα μισό κομμάτακι γιατί ζαλίζομαι κιόλας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw Κορίτσι μου δεν ξέρω εάν ισχύει πάντα αυτό με τα κιλά. Σίγουρα υπάρχει μεγαλύτερος κίνδυνος εαν υπάρχουν παραπάνω κιλά η κάποιο ιστορικό. Αλλά φίλη μου που δεν πήρε πολλά κιλά στην εγκυμοσύνη και ήταν αδύνατη έκανε ζάχαρο εγκυμοσύνης. 

Μάλλον ότι είναι να γίνει θα γίνει μ αυτή την καμπύλη που αγχωνομαστε συνέχεια!!

Εγώ πάλι σήμερα βρέθηκα στο νοσοκομείο. Γιατί 2 μέρες τώρα ο μικρός δεν ήταν πολύ δραστήριος και φοβήθηκα. Με είχαν ζωσει με κάτι λάστιχα και μόνιτορ. Ευτυχώς όλα καλά!! Η καρδούλα του σφαίρα και σήμερα κουνιόταν!! 

Άλλο απίστευτο, όταν ρώτησα τις μαιες που με παρακολουθούν (διότι εδώ δεν σε βλέπει γιατρός, μόνο σε επιπλοκές) για να πάρω μαγνήσιο Γιατί έχω κράμπες. Μου απάντησε ότι δεν δίνουν συμπληρώματα γενικότερα, αλλά προτιμάει να το παιρνω απο τις τροφες. Επισης μου ειπε να πινω τονικ, βοηθάει!!! ?

Επίσης παραξενευτηκε όταν της απάντησα αρνητικά στο Εάν πίνω η Εάν έχω πάρει ποτέ ναρκωτικά στη ζωή μου!! Φανταστείτε τι βλέπουν τα μάτια τους εδώ!!! Ο Χριστός και η Παναγία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LondonBaby είπε:

@egw Κορίτσι μου δεν ξέρω εάν ισχύει πάντα αυτό με τα κιλά. Σίγουρα υπάρχει μεγαλύτερος κίνδυνος εαν υπάρχουν παραπάνω κιλά η κάποιο ιστορικό. Αλλά φίλη μου που δεν πήρε πολλά κιλά στην εγκυμοσύνη και ήταν αδύνατη έκανε ζάχαρο εγκυμοσύνης. 

Μάλλον ότι είναι να γίνει θα γίνει μ αυτή την καμπύλη που αγχωνομαστε συνέχεια!!

Εγώ πάλι σήμερα βρέθηκα στο νοσοκομείο. Γιατί 2 μέρες τώρα ο μικρός δεν ήταν πολύ δραστήριος και φοβήθηκα. Με είχαν ζωσει με κάτι λάστιχα και μόνιτορ. Ευτυχώς όλα καλά!! Η καρδούλα του σφαίρα και σήμερα κουνιόταν!! 

Άλλο απίστευτο, όταν ρώτησα τις μαιες που με παρακολουθούν (διότι εδώ δεν σε βλέπει γιατρός, μόνο σε επιπλοκές) για να πάρω μαγνήσιο Γιατί έχω κράμπες. Μου απάντησε ότι δεν δίνουν συμπληρώματα γενικότερα, αλλά προτιμάει να το παιρνω απο τις τροφες. Επισης μου ειπε να πινω τονικ, βοηθάει!!! ?

Επίσης παραξενευτηκε όταν της απάντησα αρνητικά στο Εάν πίνω η Εάν έχω πάρει ποτέ ναρκωτικά στη ζωή μου!! Φανταστείτε τι βλέπουν τα μάτια τους εδώ!!! Ο Χριστός και η Παναγία!!!

Έτσι το πιστεύω και εγώ ότι είναι να γίνει θα γινει ας φάμε λοιπόν πριν 

Αυτη τη ζώνη τη βάζουν και στη γέννα και εμένα και στις 36 εβδομάδες έκανε έλεγχος ο γιατρός

Χαχα κατάλαβα αφού δεν πήρες ποτέ σου ναρκωτικά είσαι περίεργη χιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Έτσι το πιστεύω και εγώ ότι είναι να γίνει θα γινει ας φάμε λοιπόν πριν 

Αυτη τη ζώνη τη βάζουν και στη γέννα και εμένα και στις 36 εβδομάδες έκανε έλεγχος ο γιατρός

Χαχα κατάλαβα αφού δεν πήρες ποτέ σου ναρκωτικά είσαι περίεργη χιχ

Ε ναι!! Φαε με μετρο παντα και βλεπεις μεχρι τοτε.

Στη γέννα το έχω δει σε κάτι βιντεάκια στο YouTube ??

Με αυτά που ακούω κ βλέπω κ γω μήπως τα ξεκινήσω!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το έχω ξανά αναφέρει για το σάκχαρο,στις εξετάσεις αιματος που κανουμε κάθε μήνα το σακχαρο μου είναι πάντα από 82-86,όταν πήγα να κάνω την καμπύλη είχα πάρει μόλις 6 κιλά,μέχρι τον τέταρτο δεν έτρωγα καθόλου γλυκά και ζαχαρη Γιατί μου έφερνε εμετό,και μετά έτρωγα ελάχιστα γλυκά και όμως στην καμπύλη οι τιμές ήταν ανεβασμενες,το συμπέρασμα είναι ότι δεν παίζει κανένα ρόλο το ποσό προσέχεις αν είναι να είναι ανεβασμένο θα είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Καλημέρα! Καλό μήνα!

Εχθές εκανα καμπύλη σακχάρου και όλα είναι τέλεια!  82 ξεκίνησα 89 τελείωσα.  

 

Μπράβο κοπέλα μου χαιρομαι!!! Τελείες τιμές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LondonBaby  Όντως βλέπουν πολλά τα ματάκια τους! Κι εμένα ώρες ώρες ρωτάνε κάτι πράγματα που μου φαίνονται παράξενα κι λέω μα είναι δυνατόν!?

 Ωστε επίσκεψη στο νοσοκομείο πήγες... χαιρομαι που όλα είναι καλά! Απλά από το άγχος κι τον φόβο πολλές φορές φανταζόμαστε τα χειρότερα... το έχω πάθει πολλές φορές....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ δεν το γλυτωσα το νοσοκομείο...? Δεύτερη ημέρα εδώ... Μου κάνουν συνέχεια εξετάσεις. Κοιτάνε τα πάντα!!! Καρδιοτοκογραφο έκανα σήμερα 4 φορές κι θα κάνω ξανά σήμερα... Έχω συσπάσεις πολύ έντονες κι προσπαθούν να κάνουν κάτι να ηρεμήσουν για να συνεχιστεί λίγο ακόμα η εγκυμοσινη.... με πονάνε τα πάντα... μακάρι να πάνε όλα καλά στο τέλος... Έχω φοβηθεί να σας πω την αλήθεια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rian είπε:

Κορίτσια εγώ δεν το γλυτωσα το νοσοκομείο...? Δεύτερη ημέρα εδώ... Μου κάνουν συνέχεια εξετάσεις. Κοιτάνε τα πάντα!!! Καρδιοτοκογραφο έκανα σήμερα 4 φορές κι θα κάνω ξανά σήμερα... Έχω συσπάσεις πολύ έντονες κι προσπαθούν να κάνουν κάτι να ηρεμήσουν για να συνεχιστεί λίγο ακόμα η εγκυμοσινη.... με πονάνε τα πάντα... μακάρι να πάνε όλα καλά στο τέλος... Έχω φοβηθεί να σας πω την αλήθεια.... 

Κοπέλα μου κουράγιο!!! Κράτα γερά όσο μπορείς!!! Τι τραβάς κ συ!!! Εύχομαι όλα να πάνε όπως θες και όλα για καλό για τα μωράκια σου και για σένα!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Ε ναι!! Φαε με μετρο παντα και βλεπεις μεχρι τοτε.

Στη γέννα το έχω δει σε κάτι βιντεάκια στο YouTube ??

Με αυτά που ακούω κ βλέπω κ γω μήπως τα ξεκινήσω!!!! ?

Όλα καλά θα πάνε και στη γέννα εγώ σκέφτομαι  πολλές φορές τη καισαρική γιατί καισαρική μάλλον θα κάνω και λίγο αγχώνομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια το έχω ξανά αναφέρει για το σάκχαρο,στις εξετάσεις αιματος που κανουμε κάθε μήνα το σακχαρο μου είναι πάντα από 82-86,όταν πήγα να κάνω την καμπύλη είχα πάρει μόλις 6 κιλά,μέχρι τον τέταρτο δεν έτρωγα καθόλου γλυκά και ζαχαρη Γιατί μου έφερνε εμετό,και μετά έτρωγα ελάχιστα γλυκά και όμως στην καμπύλη οι τιμές ήταν ανεβασμενες,το συμπέρασμα είναι ότι δεν παίζει κανένα ρόλο το ποσό προσέχεις αν είναι να είναι ανεβασμένο θα είναι.

Οφοθ δεν μας αφήνουν ήσυχοι να απολαύσουμε την εγκυμοσύνη μονο μας πρήζουν συνέχεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Rian είπε:

LondonBaby   Σε ευχαριστώ κοπέλα μου. Κι σε σένα μονο ο τι καλύτερο... 

Κορίτσι μου κρατά γερά όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw και εγώ 23η κ έχω ελαφριές ζαλάδες που κ που... Αναγούλες όχι ακόμη... Η πίεση μου είναι οκ πάντως! Εσύ τη μετράς? Καμία φορά ρε κορίτσια νιώθω λες και ανεβαίνει το αίμα μου στο κεφάλι... Στο καλό... Μάλλον αλλάζει και η κυκλοφορία του αίματος τώρα... Νομιζω μέχρι την 24η ο όγκος του αίματος μας αυξάνεται στο φουλ κ μετά σταθεροποιειται! Αντε να σταθεροποιηθουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rian κουράγιο κορίτσι μου! Το περιβάλλον του νοσοκομείου, ακόμα και του καλύτερου του κόσμου, δεν είναι το πλέον ευχάριστο αλλά εφόσον υπάρχει θέμα είναι η πιο ασφαλής λύση. Κάνε υπομονή και όλα θα πάνε καλά!

Συμφωνώ απόλυτα με την @vivika10 ,φίλη μου 55 κιλά στις 3 εγκυμοσύνες της έκανε ζάχαρο και άλλη φίλη περίπου 100 κιλά δεν έκανε, μάλιστα είχε πολύ χαμηλό και έτρωγε λίγη σοκολάτα κάθε μέρα.....

@joy2 είπες την μαγική λέξη : καούρες! Ξύπνησα στις 3 γιατί ενώ κοιμόμουν ήσυχα ένιωσα μια φωτιά να βγαίνει μέσα από το στομάχι μου και να μου καίει τον οισοφάγο.....

@LondonBaby και εσύ έπρεπε να τους πεις "λίγη ηρωίνη κάνω, δεν φαντάζομαι να πειράζει!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια 32+6 και οι καούρες ενώ με πιάνουν 2 με 3 φορές την εβδομάδα, εχτές το βράδυ με πέθανε κι εμένα!! Πήρα λοζεκ και μετά ηρέμησα αλλά μέχρι να αποφασίσω να πάρω πέρασα ένα 5ωρο βάσανο! Τι κάψιμο είναι αυτό ρε παιδιά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσια 32+6 και οι καούρες ενώ με πιάνουν 2 με 3 φορές την εβδομάδα, εχτές το βράδυ με πέθανε κι εμένα!! Πήρα λοζεκ και μετά ηρέμησα αλλά μέχρι να αποφασίσω να πάρω πέρασα ένα 5ωρο βάσανο! Τι κάψιμο είναι αυτό ρε παιδιά.. 

Εσύ που πλησιάζεις κιόλας στον τοκετό και το μωρό μεγάλωσε υποφέρεις σίγουρα περισσότερο! Μπορείς να πεις ότι οι καούρες προέρχονται και από τα μαλλιά που θα έχει το μωρό όταν με το καλό γεννηθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσια 32+6 και οι καούρες ενώ με πιάνουν 2 με 3 φορές την εβδομάδα, εχτές το βράδυ με πέθανε κι εμένα!! Πήρα λοζεκ και μετά ηρέμησα αλλά μέχρι να αποφασίσω να πάρω πέρασα ένα 5ωρο βάσανο! Τι κάψιμο είναι αυτό ρε παιδιά.. 

Εγώ βρίσκομαι στην τελευταία ημέρα της 32 εβδομάδας.εγω δεν έχω καουρες καθόλου αλλά έχω πολλές αναγουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εσύ που πλησιάζεις κιόλας στον τοκετό και το μωρό μεγάλωσε υποφέρεις σίγουρα περισσότερο! Μπορείς να πεις ότι οι καούρες προέρχονται και από τα μαλλιά που θα έχει το μωρό όταν με το καλό γεννηθεί. 

Έχει μαλλιά πολλά τα έχουμε δει στον υπέρηχο! Αλλά νόμιζα ότι αυτό είναι μύθος! Είναι με το κεφάλι προς τα κάτω από τον 4ο μήνα και γενικά η κοιλιά είναι αρκετα χαμηλά από την αρχή! Οι καούρες ευτυχώς δεν είναι πολύ συχνές αλλά αν με πιάσει η αλήθεια είναι πως είναι δυνατές! Αλλά πραγματικά το λοζεκ και τώρα και στο πρώτο τρίμηνο με τους εμετούς έκανε θαύματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ βρίσκομαι στην τελευταία ημέρα της 32 εβδομάδας.εγω δεν έχω καουρες καθόλου αλλά έχω πολλές αναγουλες.

Εγω αναγούλες μερικές φορές το πρωί ή το βράδυ αλλά είναι μόνο όταν ξαπλώνω! Αν σηκωθω μου φεύγει κατευθείαν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...