Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LondonBaby είπε:

Άλλη πονεμένη ιστορία αυτή! Εγώ είμαι σταθερή στο 3 με 5, διότι ο γιόκας μου είναι παιδι της νύχτας μάλλον. Party animal! Με ταράζει στην κλωτσιά!

Και εγώ όταν ξυπνάω το νύχτα δεν φτάνει που δεν μπορώ να ξανά κοιμηθώ ευκολα με κλωτσάει και το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 οι κλωτσιές από το μωρό συνεχίζονται και μετά την γέννηση, μεταφορικά πάντα. Τώρα μια χαρά είμαστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Με τον ύπνο πως τα πάτε ρε κοπέλες; Εγώ σταθερή στο πρόγραμμά μου ξυπνάω στις 4:00-4:30, πάω μια τουαλέτα και μετά γυρνάω σαν το αρνί με γέμιση στο κρεβάτι! Μετά σηκώνομαι, πηγαίνω σαλόνι, στέλνω τον σύζυγο στην κρεβατοκάμαρα που δήθεν θα έβλεπε ταινία και κοιμάται από τις 11 και βλέπω μεταμεσονύκτιες ταινίες, σείριαλ, τελεμάρκετινγκ και κέντρο ισχυρής ενόρασης!

Έτσι ακριβώς, σαν κοκορέτσι στριφογυρίζω, μετά σαλόνι, αλλαγή με τον προκομμένο που "έχει αυπνίες" και ροχαλίζει απ'τις 12 και βλέπω ότι καμμένο παίζει, από καρντάσιανς μέχρι τελεμαρκετινγκ τη διαφήμιση με τον καναπέ-κρεβάτι-ρικλάινερ. Να μπαίνουμε στο φόρουμ τουλάχιστον εκείνη την ώρα να συζητάμε ποιος πολυκόφτης είναι καλύτερος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna_ είπε:

Σαν είχα πει όταν πρωτομπήκα αλλά χάθηκε μέσα στο τόσα μνματα. Κοριτσάκι, Πητ 4/8

Σε έβαλα και εσένα στην λίστα μας! Ζωή να έχουμε γίναμε 17 κοπέλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει 2 μέρες που νιώθω κάτι να έχει αλλάξει. Σαν να κατέβηκε πιο κάτω το μωρό, σαν να μην κλωτσάει τόσο δυνατά, σαν να με τραβάει η κοιλιά. Αλλά ούτε πόνος ούτε τίποτα άλλο. Έχω αρχίσει να ανησυχώ, αύριο ευτυχώς έχω Β επιπέδου και θα το δει ο γιατρός. Σας ακούγονται φυσιολογικά αυτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πολύ νωρίς την έκανες κιόλας. Γιατί όμως να μπεις σε διπλή δοκιμασία εξέτασης; Εδώ εγώ με ιστορικό σε διαβήτη κύησης και δεν μου βάλανε να κάνω 2 φορές που το φοβόμουν και λίγο.

Θα τον ρωτησω, δεν ειναι κατι που μου ειπε εγω υπεθεσα οτι θα την κανω δυο φορες. Ισως δεν ξαναχρειαστει κιολας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θα ξυπνήσω πολλές φορές μέσα στη νύχτα για τουαλέτα, τώρα τελευταία όμως ξανακοιμαμαι κατευθείαν! Βλέπω και πολλά όνειρα και ξαναξαπλώνω στο κρεββάτι και λέω μμ ωραία που είχαμε μείνει χεχε. Πάντως πέφτω πιο αργά από τι συνήθως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna_ είπε:

Έχει 2 μέρες που νιώθω κάτι να έχει αλλάξει. Σαν να κατέβηκε πιο κάτω το μωρό, σαν να μην κλωτσάει τόσο δυνατά, σαν να με τραβάει η κοιλιά. Αλλά ούτε πόνος ούτε τίποτα άλλο. Έχω αρχίσει να ανησυχώ, αύριο ευτυχώς έχω Β επιπέδου και θα το δει ο γιατρός. Σας ακούγονται φυσιολογικά αυτά?

Πιστεύω όσο μεγαλώνει το μωρό τόσο πιο πολύ αισθανόμαστε τη βαρύτητα να μας παίρνει κάτω. Κ μένα η κοιλιά νιώθω ότι είναι χαμηλά. Κ όσο περνάνε οι βδομάδες με τραβάει. Θα κάνεις κ τη β επιπέδου κ όλα θα είναι τέλεια. Θα δεις κ τη μπεμπουλα!! Εγώ πάντα κλαίω σαν τη χαζή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα σχετικά με την καμπύλη νομίζω πως θα την κάνω κάπως αργά.. Είμαι τώρα στην 23 πάντα με επιφύλαξη ?, και έχουμε ραντεβού τέλος του μήνα για να μου την γράψει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_ είναι πολύ φυσιολογικό να παρατηρείς αλλαγές ακόμα και σε διάστημα 2 ημερών. Ενημέρωσε μας για την έκβαση της β επιπέδου, αν και όλα θα είναι τέλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MissMary είπε:

Τώρα σχετικά με την καμπύλη νομίζω πως θα την κάνω κάπως αργά.. Είμαι τώρα στην 23 πάντα με επιφύλαξη ?, και έχουμε ραντεβού τέλος του μήνα για να μου την γράψει.. 

26η με 27η εβδομάδα γίνεται η καμπύλη, νομίζω είσαι εντός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ, με ανακουφίζετε. Αλλά καταλαβαίνετε, το άγχος, το πρώτο παιδί, η ηλικία, με κάνουν να τρελαίνομαι με οποιαδήποτε αλλαγή. Απ' όταν είχα την πρώτη ατυχία με παλίνδρομη, στον υπέρηχο κάθε φορά που ακούω καρδιά συγκινούμαι και βουρκώνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

26η με 27η εβδομάδα γίνεται η καμπύλη, νομίζω είσαι εντός

Βασικά θα κλείσω μια βδομάδα πιο νωρίς στον γιατρο από τι υπολόγιζα, δέχεται κάθε Τρίτη μόνο, για να μην το χάσω και να ξεκαθαρίσω επιτέλους το θέμα με τις βδομάδες! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι πηγαίνω 3 με 4 φορές στη τουαλέτα το βραδυ! Στις 4 ξυπνάω πάντα είτε πάω τουαλέτα είτε όχι και μετά κάνω μια ώρα να κοιμηθώ κι εγώ! Βέβαια μετά κάθομαι. Μέχρι τις 10 στο κρεβάτι για να αναπλήρωσω τον ύπνο έστω και με το ζόρι! Επίσης ο μπέμπης είναι ποοοοολυ υπερκινητικος και συνήθως το βραδυ! Κλώτσησε πολύ νωρίς και ακόμα και ο γιατρός έχει παραξενευτει με την ενέργεια του! Λέτε να σημαίνει ότι θα είναι έτσι και εκτός κοιλιάς? Αρχίζω και. Φοβάμαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_ η ηλικία είναι απλά ένα νούμερο, αν η εγκυμοσύνη εξελλίσεται ομαλά αυτό είναι που μετράει

@MissMary γιατί καλέ μόνο Τρίτη δέχεται; Τόσα πολλά λεφτά βγάζει αυτός σε μια μέρα;

@Pralina  εγώ στις 11 περίπου πηγαίνω, μέχρι να μαζέψω την κουζίνα και να φάμε περνάει η ώρα. Κάνουμε το κους κους μας με τον σύζυγο και μετά γλαρώνω άσχημα...μπορεί βέβαια να πάω να ξαπλώσω και να κάνω σβούρες για κανένα μισάωρο μέχρι να βολευτώ...Τα μωρά είναι πάντα υπερκινητικά και εντός και εκτός κοιλιάς, πάρτο απόφαση και πορέυσου εν ειρήνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_ είπε:

Έχει 2 μέρες που νιώθω κάτι να έχει αλλάξει. Σαν να κατέβηκε πιο κάτω το μωρό, σαν να μην κλωτσάει τόσο δυνατά, σαν να με τραβάει η κοιλιά. Αλλά ούτε πόνος ούτε τίποτα άλλο. Έχω αρχίσει να ανησυχώ, αύριο ευτυχώς έχω Β επιπέδου και θα το δει ο γιατρός. Σας ακούγονται φυσιολογικά αυτά?

Εγω ενιωθα ετσι οταν ο μπεμπης μου αλλαξε θεση και γυρισε με το κεφαλι κατω..γιατι πριν τον ενιωθα χαμηλα ενω μετα πολυ ψηλα..μεγαλωνει κιολας...δεν ειναι κατι..μην ανχωνεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@anna_ η ηλικία είναι απλά ένα νούμερο, αν η εγκυμοσύνη εξελλίσεται ομαλά αυτό είναι που μετράει

@MissMary γιατί καλέ μόνο Τρίτη δέχεται; Τόσα πολλά λεφτά βγάζει αυτός σε μια μέρα;

@Pralina  εγώ στις 11 περίπου πηγαίνω, μέχρι να μαζέψω την κουζίνα και να φάμε περνάει η ώρα. Κάνουμε το κους κους μας με τον σύζυγο και μετά γλαρώνω άσχημα...μπορεί βέβαια να πάω να ξαπλώσω και να κάνω σβούρες για κανένα μισάωρο μέχρι να βολευτώ...Τα μωρά είναι πάντα υπερκινητικά και εντός και εκτός κοιλιάς, πάρτο απόφαση και πορέυσου εν ειρήνη!

Χάχα είμαι προετοιμασμενη για όλα μιας και έχω μεγαλώσει γύρω στα 100 παιδιά λόγω επαγγέλματος ? αλλά όλα τα παιδιά δεν ήταν ίδια! Τα υπερκινητικα δεν ήταν πολλά ευτυχώς και ελπίζω και το δικό μου με ένα σωστό πρόγραμμα ύπνου και όρια όταν μεγαλώσει να μου κάνει τη ζωή λιιιιγο πιο εύκολη χαχαχχα βέβαια υπάρχουν και τα παιδιά που απλά δνε τα κάνεις καλά με τίποτα! Αυτό φοβάμαι μόνο! 

Επίσης το βραδινό μας πρόγραμμα είναι σχεδόν το ίδιο! Φαγητό, κουζίνα, μαστερσεφ και κους κους! Κατά τις 12 κοιμάμαι αλλά η τουαλέτα είναι ένα τακτικό διάλειμμα δυστυχώς! ?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γλυκερια1994... είπε:

Εγω ενιωθα ετσι οταν ο μπεμπης μου αλλαξε θεση και γυρισε με το κεφαλι κατω..γιατι πριν τον ενιωθα χαμηλα ενω μετα πολυ ψηλα..μεγαλωνει κιολας...δεν ειναι κατι..μην ανχωνεσαι..

Είχα κι εγώ το ίδιο άγχος. Τώρα είμαι στην 29 εβδομάδα. Ο μικρός είναι με το κεφάλι προς τα κάτω εδώ και 3 μήνες! Οπότε πάμε στον γιατρό ή ίδια θέση! Την τελευταία εβδομάδα δεν κουνιόταν πολύ και ανησυχησα αλλά τελικά απλά μεγαλώνει και είναι πιο στριμωγμενο στην κοιλιά! Θα δεις ότι σ ελιγες μέρες θα αλλάξει και ο τρόπος που κλωτσάει. Θα είναι πιο "μονοκομματος" και βαρύς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Χάχα είμαι προετοιμασμενη για όλα μιας και έχω μεγαλώσει γύρω στα 100 παιδιά λόγω επαγγέλματος ? αλλά όλα τα παιδιά δεν ήταν ίδια! Τα υπερκινητικα δεν ήταν πολλά ευτυχώς και ελπίζω και το δικό μου με ένα σωστό πρόγραμμα ύπνου και όρια όταν μεγαλώσει να μου κάνει τη ζωή λιιιιγο πιο εύκολη χαχαχχα βέβαια υπάρχουν και τα παιδιά που απλά δνε τα κάνεις καλά με τίποτα! Αυτό φοβάμαι μόνο! 

Επίσης το βραδινό μας πρόγραμμα είναι σχεδόν το ίδιο! Φαγητό, κουζίνα, μαστερσεφ και κους κους! Κατά τις 12 κοιμάμαι αλλά η τουαλέτα είναι ένα τακτικό διάλειμμα δυστυχώς! ?

 

 

Το πρόγραμμα και η ρουτίνα στα παιδιά είναι πολύ σημαντικό πράγμα, συμφωνώ απόλυτα! Ο δικός πρώτος γιος είναι υπερκινητικός αλλά ταυτόχρονα τον πιάνεις στο φιλότιμο και συνεννοείσαι, όσο μπορείς να συνεννοηθείς με ένα 2χρονο αγόρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...