Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!! Βλέπω αρχίσαμε τα ψώνια!!! Τι ωραία που είναι όλη αυτή η φάση. Εγώ τρελαίνομαι! Είχα πάρει τα πρώτα του φορμακια πριν μάθω καν το φύλο. Εμένα αυτό που μου λένε είναι να μην πλακώσω κ πάρω πολλά Γιατί σε ένα δύο μήνες δεν θα χωράνε κ θέλει καινούρια. Οπότε συγκρατηθειτε! ?

Εάν στην Ελλάδα πάρετε το καλοκαίρι μακρυμανικα, Εγώ εδώ τι να πάρω? Χειμωνιάτικα? Δεν έχω ιδέα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eleni16 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις εγκυμονούσες! Εγώ διανύω την 28η εβδομαδα της πρώτης εγκυμοσύνης μου και περιμένουμε αγοράκι! Πηραμε καροτσι κ κουνια και σημερα αρχίσαμε το τρέξιμο-ψαξιμο για τα υπολοιπα ψώνια. Έχω χαωθεί κ λίγο αγχωθεί με το τι χρειάζομαι... Έχω ΠΗΤ 10/6. Ξέρετε τι φορμάκια θα χρειαστεί στην αρχή το μωρό για την κλινική? Επειδή είναι καλοκαίρι έχω προβληματιστεί...??

Και εγώ ΠΗΤ έχω 15/6 όποτε κοντά είμαστε ... όλοι μου λένε να πάρω φορμάκια με μακρύ μανίκι και σκουφάκι λεπτό εκτός αν κάνει 40 βαθμούς . Για να μην νιώθει το παιδί μεγάλη διαφορα στην θερμοκρασία από 36,6 που είναι 9 μήνες . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope08 είπε:

Πέρυσι ολος ο Ιούνιος ήταν άστατος! Οπότε αναλόγως! Αλλά νομίζω πως αρχες Ιουνίου δεν εχει ανεβει τοσο η θερμοκρασια. Οποτε μακρυμανικα λεπτα φορμακια θα ναι οκ κ ας εχει κ καποια κοντομανικα 0-3 , ετσι και αλλιως θα τα βαλει τον Ιουλιο!

Μια γνωστή μου πήρε φορμάκια 0-3 και τελικά γέννησε μωρό 4800 και δεν της έκανε κανένα φορμάκι δεν είχε το παιδί να βάλει ρούχο . Πάρτε και για 6 μηνών μερικά να υπάρχουν . Εμένα όλες οι φίλες και εγώ έχουμε αναπτυγμένα μωρά όποτε 0-3 δεν θα φορέθουν πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρομινα Κωσταμη είπε:

Μια γνωστή μου πήρε φορμάκια 0-3 και τελικά γέννησε μωρό 4800 και δεν της έκανε κανένα φορμάκι δεν είχε το παιδί να βάλει ρούχο . Πάρτε και για 6 μηνών μερικά να υπάρχουν . Εμένα όλες οι φίλες και εγώ έχουμε αναπτυγμένα μωρά όποτε 0-3 δεν θα φορέθουν πολύ. 

4,800!! Μπράβο! Νομίζω απ τον υπερηχο ξερεις αν θα γεννήσεις τόσο μεγάλο παιδί! Γενικά καλό ειναι να μην παιρνουμε μεγαλες ποσότητες γιατί και δωράκια θα πάρουμε και θα μέινουν αφόρετα στο τέλος κάποια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Hope08 είπε:

4,800!! Μπράβο! Νομίζω απ τον υπερηχο ξερεις αν θα γεννήσεις τόσο μεγάλο παιδί! Γενικά καλό ειναι να μην παιρνουμε μεγαλες ποσότητες γιατί και δωράκια θα πάρουμε και θα μέινουν αφόρετα στο τέλος κάποια.

Ναι βρε είναι δυνατόν να μην ξέρεις πόσα κιλά  είναι το μωρό πριν γεννηθεί.οντως δεν χρειάζονται πάρα πολλά Γιατί θα μας φέρουνε και δωράκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, μην πολυβασίζεστε στα δώρα γιατί ο κόσμος δεν ξέρει τα ψωνίζει μωρουδιακά, διασταυρωμένο! Στην βάπτιση του γιού μου που έγινε όταν ήταν 6 μηνών (Ιούνιος) ακριβώς το 90% των ρούχων που μας φέρανε σαν δώρα ήταν για 6 μηνών και το 10% για 1 έτους - 2 ετών. Ευτυχώς το δικό μου μωρό ήταν μικρόσωμο και τα φορέσαμε μέχρι τέλος καλοκαιριού και τα μεγαλύτερα και την επόμενη χρονιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, μανούλες, γράφω τα παρακάτω:

1) @Eleni16  10/6  αγόρι

2) @lambo   12/6  κορίτσι

3) @vivika10   22/6  αγόρι  γέννησε 31-5

4) @Pralina   23/6  αγόρι

5) @Rian  25/6    αγόρια  γέννησε 14-5

6) @Kate99  5/7  αγόρι

7) @LondonBaby   8/7  αγόρι   γέννησε 8/7

?  @Elen81  12/7  αγόρι   γέννησε 1/7

9) @Γλυκερια1994...   20/7 αγόρι

10) @MissMary   27/7 κορίτσι   γέννησε 18/7  και 11) @eliza11  αγόρι

12) @Κορτας  3/8  κορίτσι

13) @anna_  4/8  κορίτσι

14) @eirini2  10/8  αγόρι

15) @Hope08   12/8  αγόρι και 16) @Evoula4   κορίτσι  γέννησε 8/7   17) @Newmum19  κορίτσι

18) @KONSTANTIA   18/8  αγόρι

19) @Liou22   19/8  αγόρι

20) @MariannakiM   20/8  κορίτσι

21) @egw   22/8  κορίτσι

22) @Κλαιρη.κ  29/8  αγόρι   γέννησε 19/7  και  23) @joy2  αγοράκια  γέννησε 20/7

24) @efitta   9/9  κορίτσι

Δεν νομίζω να υπάρχει καμία αμφιβολλία ότι και 2019 είναι αγοροχρονιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Τι ωραίος πινακας! ?

Ρε κορίτσια δεν ξέρω γιατί αλλά μπερδεύτηκα λίγο, εγώ με πητ 27/7 σε ποια βδομάδα ειμαι τώρα? Κάθε Σάββατο αλλάζω.. Αύριο μπαίνω στην 22η η στην 23η? Λίγο χαζή ερώτηση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Λοιπόν, μανούλες, γράφω τα παρακάτω:

1) @Eleni16  10/6  αγόρι

2) @vivika10   22/6  αγόρι

3) @Rian  25/6    αγόρι

4) @Kate99  5/7  αγόρι

5) @LondonBaby   8/7  αγόρι

6) @Γλυκερια1994...   20/7 αγόρι

7) @MissMary   27/7 κορίτσι

? @Κορτας  3/8  κορίτσι

9) @Hope08   12/8  αγόρι και @Evoula4   κορίτσι

10) @KONSTANTIA   18/8  αγόρι

11) @Liou22   19/8  αγόρι

12) @MariannakiM   20/8  κορίτσι

13) @egw   22/8  κορίτσι

14) @efitta   9/9  κορίτσι

Δεν νομίζω να υπάρχει καμία αμφιβολλία ότι και 2019 είναι αγοροχρονιά!!!!

Καλα χαμός με τα αγόρια! Έχω άλλες 4 φίλες έγκυες! Και οι 4 αγόρια!!!! Το 2019 είναι αντρική υπόθεση!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα! Τι ωραίος πινακας! ?

Ρε κορίτσια δεν ξέρω γιατί αλλά μπερδεύτηκα λίγο, εγώ με πητ 27/7 σε ποια βδομάδα ειμαι τώρα? Κάθε Σάββατο αλλάζω.. Αύριο μπαίνω στην 22η η στην 23η? Λίγο χαζή ερώτηση.. 

Για να μην μπερδέυεσαι κατέβασε κάποιο application που βάζοντας την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου σου θα σε λέει κάθε μέρα σε ποια μέρα είσαι, σε ποια βδομάδα κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα! Τι ωραίος πινακας! ?

Ρε κορίτσια δεν ξέρω γιατί αλλά μπερδεύτηκα λίγο, εγώ με πητ 27/7 σε ποια βδομάδα ειμαι τώρα? Κάθε Σάββατο αλλάζω.. Αύριο μπαίνω στην 22η η στην 23η? Λίγο χαζή ερώτηση.. 

Μπες σε αυτο το λινκ και βαζοντας την τελευταια μερα της περιοδου σου σου γραφει τα παντα αναλυτικα! ?http://www.giatimama.gr/ypologismos-egymosynis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Καλα χαμός με τα αγόρια! Έχω άλλες 4 φίλες έγκυες! Και οι 4 αγόρια!!!! Το 2019 είναι αντρική υπόθεση!!! ?

Και το 2016 που γέννησα τον γιό μου ίδια φάση, αγοροχρονιά πάλι! Ελπίζω οι επόμενες χρονιές να κάνανε περισσότερα κορίτσια γιατί με 2 γιούς θα ψάχνω από νωρίς για νύφες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα! Τι ωραίος πινακας! ?

Ρε κορίτσια δεν ξέρω γιατί αλλά μπερδεύτηκα λίγο, εγώ με πητ 27/7 σε ποια βδομάδα ειμαι τώρα? Κάθε Σάββατο αλλάζω.. Αύριο μπαίνω στην 22η η στην 23η? Λίγο χαζή ερώτηση.. 

Έχει στο Google play αν μπεις και γράψεις Pregnancy app θα σου βγάλει αρκετά. Έχω έχω κατεβάσει 2 και είναι Fun γιατι σου λένε και διαφορα αλλά όπως πχ. με τί μοιάζει το μωράκι στην συγκεκριμένη εβδομάδα και τέτοια! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ! Είπα να το υπολογίσω ανάποδα με το πητ που μου έδωσε η αυχενική γιατί σχετικά με την τελευταία ημ. Περιόδου έχω αμφιβολίες.. Έχω άστατο κύκλο και καθυστερήσεις και δεν θυμόμουν ακριβώς.. Έδινα στο περίπου.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και το 2016 που γέννησα τον γιό μου ίδια φάση, αγοροχρονιά πάλι! Ελπίζω οι επόμενες χρονιές να κάνανε περισσότερα κορίτσια γιατί με 2 γιούς θα ψάχνω από νωρίς για νύφες!!!

Μην αγχώνεσαι παλι περισσότερες είμαστε! Αλλά να χαρούνε και λίγο τα κορίτσια μας που τόσα χρόνια τους ψάχνουμε με τα κυαλια! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MariannakiM είπε:

Έχει στο Google play αν μπεις και γράψεις Pregnancy app θα σου βγάλει αρκετά. Έχω έχω κατεβάσει 2 και είναι Fun γιατι σου λένε και διαφορα αλλά όπως πχ. με τί μοιάζει το μωράκι στην συγκεκριμένη εβδομάδα και τέτοια! 

 

Κοριτσια μου σας ειχα αναφερει πριν μια εβδομαδα πως αρχιζω και αισθανομαι τις κινησεις του και αυτην την εβδομαδα (σημερα εκλεισα την 18η και μπαινω 19η) το νιωθω πλεον ξεκαθαρα και οταν κουνιεται και οταν κλωτσαει. Μου φαινοταν περιεργο γιατι ειναι λιγο νωρις αλλα μπαινοντας σε σαιτ για να δω ποσο ειναι περιπου σε γραμμαρια το εμβρυο την εβδομαδα παρατηρησα οτι εμενα ειναι σχεδον μια εβδομαδα μπροστα. Π.χ στο σαιτ ελεγε οτι ειναι περιπου 150 με 180 γραμμαρια ενω εμενα στην αρχη της εβδομαδας που επισκεφθηκα τον γιατρο ηταν 250! Ειναι λιγο μεγαλυτερο δηλαδη διοτι δεν μπορεις να ξερεις ακριβως την ημερα της συλληψης αν δε κανω λαθος. Οποτε παιζουν πολλα στο ποτε θα το αισθανθεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liou22 είπε:

Κοριτσια μου σας ειχα αναφερει πριν μια εβδομαδα πως αρχιζω και αισθανομαι τις κινησεις του και αυτην την εβδομαδα (σημερα εκλεισα την 18η και μπαινω 19η) το νιωθω πλεον ξεκαθαρα και οταν κουνιεται και οταν κλωτσαει. Μου φαινοταν περιεργο γιατι ειναι λιγο νωρις αλλα μπαινοντας σε σαιτ για να δω ποσο ειναι περιπου σε γραμμαρια το εμβρυο την εβδομαδα παρατηρησα οτι εμενα ειναι σχεδον μια εβδομαδα μπροστα. Π.χ στο σαιτ ελεγε οτι ειναι περιπου 150 με 180 γραμμαρια ενω εμενα στην αρχη της εβδομαδας που επισκεφθηκα τον γιατρο ηταν 250! Ειναι λιγο μεγαλυτερο δηλαδη διοτι δεν μπορεις να ξερεις ακριβως την ημερα της συλληψης αν δε κανω λαθος. Οποτε παιζουν πολλα στο ποτε θα το αισθανθεις?

Φυσικά και παίζει ρόλο η ανάπτυξη του εμβρύου όπως και ο σωματότυπος της γυναίκας για το πόσο νωρίς ή αργά θα το νιώσει. Πιο παχιές κοπέλες το νιώθουν πιο αργά γιατί το λίπος κάνει μόνωση στην κίνηση. Οι πιο αδύνατες συνήθως πιο νωρίς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Φυσικά και παίζει ρόλο η ανάπτυξη του εμβρύου όπως και ο σωματότυπος της γυναίκας για το πόσο νωρίς ή αργά θα το νιώσει. Πιο παχιές κοπέλες το νιώθουν πιο αργά γιατί το λίπος κάνει μόνωση στην κίνηση. Οι πιο αδύνατες συνήθως πιο νωρίς

Ισχυει ναι μου το ειπε κ ο γιατρος για τον υπερηχο. Εντωμεταξυ εχω μπει στο  5ο μηνα κ εχω παρει 1 κιλο τρωω αρκετα αλλα δε παιρνω πουθενα μονο η κοιλια φουσκωνει. Δεν εχω παραπονο βεβαια αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο για το μωρο. Ο γιατρος μου ειπε απλα να τρωω δεν ανησυχησε. Ισως φταιει που δουλευω με ορθοστασια και περα δωθε κ τα καιω ετσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν χρειάζεται να πάρει κιλά, το μωρό σου αναπτύσσεται αντλώντας ενέργεια από εσένα. Εγώ δεν έχω πάρει καθόλου κιλά και δεν σκοπέυω και να πάρω μέχρι να γεννήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Λοιπόν, μανούλες, γράφω τα παρακάτω:

1) @Eleni16  10/6  αγόρι

2) @vivika10   22/6  αγόρι

3) @Rian  25/6    αγόρι

4) @Kate99  5/7  αγόρι

5) @LondonBaby   8/7  αγόρι

6) @Γλυκερια1994...   20/7 αγόρι

7) @MissMary   27/7 κορίτσι

? @Κορτας  3/8  κορίτσι

9) @Hope08   12/8  αγόρι και @Evoula4   κορίτσι

10) @KONSTANTIA   18/8  αγόρι

11) @Liou22   19/8  αγόρι

12) @MariannakiM   20/8  κορίτσι

13) @egw   22/8  κορίτσι

14) @efitta   9/9  κορίτσι

Δεν νομίζω να υπάρχει καμία αμφιβολλία ότι και 2019 είναι αγοροχρονιά!!!!

τελειο το πινακάκι..Μπράβο σου.Τα γλυκούλια μας να είναι γερά ...❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Λοιπόν, μανούλες, γράφω τα παρακάτω:

1) @Eleni16  10/6  αγόρι

2) @vivika10   22/6  αγόρι

3) @Rian  25/6    αγόρι

4) @Kate99  5/7  αγόρι

5) @LondonBaby   8/7  αγόρι

6) @Γλυκερια1994...   20/7 αγόρι

7) @MissMary   27/7 κορίτσι

8) @Κορτας  3/8  κορίτσι

9) @Hope08   12/8  αγόρι και @Evoula4   κορίτσι

10) @KONSTANTIA   18/8  αγόρι

11) @Liou22   19/8  αγόρι

12) @MariannakiM   20/8  κορίτσι

13) @egw   22/8  κορίτσι

14) @efitta   9/9  κορίτσι

Δεν νομίζω να υπάρχει καμία αμφιβολλία ότι και 2019 είναι αγοροχρονιά!!!!

Παρακαλώ μια διόρθωση στον πινακα? Μάλλον δεν πρόσεξες ότι σου εγραψα αγορακια! Δυδιμακια εχω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...