Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια μου να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Βλέπω παλεύεται με τ θηλασμό κ μπράβο σας! Δύσκολο πράγμα να βγάζεις μόνο με τ θήλαστρο. Αν θέλετε να αυξηθεί η παραγωγή σας δύο συμβουλές. Πρώτον να νοικιάσετε νοσοκομειακό κ δεύτερον να κάνετε άντληση τ πολύ στο δίωρο. Άμα είχατε τα μωράκια σας δίπλα σας θα θήλαζαν ανά μια με μιάμιση ώρα κ όχι ανά 3. Οπότε να κάνετε πιο συχνά αντλήσεις. 

Diwni σε ευχαριστουμε για τις συμβουλές! Εγώ λέω να κάνω πιο συχνές αντλήσεις σιγά σιγά γιατί είχαν σκιστεί οι θηλες μου και τώρα επουλωθηκαν με το λάδι λανολινης και το γάλα μου... Δεν μου είπαν ότι ήταν καλό τη πρώτη φορά να βάλω λίγη κρέμα για να μην σκιστουν... Εγώ πήρα νοσοκομειακο θήλαστρο, της ameda που είχα και στο νοσοκομειο... Τώρα πια το συνήθισα το θήλαστρο και δεν μου φαίνεται δύσκολο ούτε πονάω πλέον ευτυχώς! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Diwni σε ευχαριστουμε για τις συμβουλές! Εγώ λέω να κάνω πιο συχνές αντλήσεις σιγά σιγά γιατί είχαν σκιστεί οι θηλες μου και τώρα επουλωθηκαν με το λάδι λανολινης και το γάλα μου... Δεν μου είπαν ότι ήταν καλό τη πρώτη φορά να βάλω λίγη κρέμα για να μην σκιστουν... Εγώ πήρα νοσοκομειακο θήλαστρο, της ameda που είχα και στο νοσοκομειο... Τώρα πια το συνήθισα το θήλαστρο και δεν μου φαίνεται δύσκολο ούτε πονάω πλέον ευτυχώς! :)

Κι εγω τα ιδια... και το συνηθισα και δεν ποναω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

@joy2 εγώ πίνω σχεδόν κάθε μέρα. Εντολή της μαιας μου.

@Κλαιρη.κ γέννησα 35η εβδομάδα.

Άαα μια χαρά! Πήγα κ εγώ πήρα κ πίνω τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

@joy2 εγώ πίνω σχεδόν κάθε μέρα. Εντολή της μαιας μου.

@Κλαιρη.κ γέννησα 35η εβδομάδα.

Κι εγω πινω καθε μερα...βοηθαει η οχι δεν ξερω...πινω και τσαι θηλασμου...

Μπηκε θερμοκοιτιδα το μωρακι σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Άαα μια χαρά! Πήγα κ εγώ πήρα κ πίνω τώρα! 

Καλησπέρα κορίτσι μ!!!Δε χρειάζεται απαραίτητα η μπύρα!Αν σ'αρέσει και σου λείπει είναι καλή!Εγώ γενικά δεν πίνω..θελει να πίνεται πολλά υγρά !Εγώ μόνο με νεράκι και κανένα χυμό έχω αρκετό γαλατακι!παλια δεν υπηρχαν μπυρες χωρις αλκοόλ και θήλαζαν τα παιδάκια τους μια χαρά οι μανούλες!ενυδάτωση και υπομονή θέλει ο θηλασμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ!!!Δε χρειάζεται απαραίτητα η μπύρα!Αν σ'αρέσει και σου λείπει είναι καλή!Εγώ γενικά δεν πίνω..θελει να πίνεται πολλά υγρά !Εγώ μόνο με νεράκι και κανένα χυμό έχω αρκετό γαλατακι!παλια δεν υπηρχαν μπυρες χωρις αλκοόλ και θήλαζαν τα παιδάκια τους μια χαρά οι μανούλες!ενυδάτωση και υπομονή θέλει ο θηλασμός.

Ναι Νατάσα μου σωστά! Εεε ξέρεις δοκιμάζουμε ο, τι μπορούμε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ μια χαρά είναι η μπύρα χωρίς αλκοόλ, εγώ τέτοια πίνω και εκτός εγκυμοσύνης και πολύ την ευχαριστιεμαι σε αντίθεση με τους χυμούς που δεν μου αρέσουν καθόλου! Παλιά πίνανε μαγια μπύρας για το γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπερες! Ελπιζω να είναι καλά και οι νέες μανούλες και όσες έχουμε απομείνει! Εγώ αυτές τις μέρες έχω βαρύνει πάρα πολυ και κάθε φορά που σηκώνομαι για τουαλέτα νιώθω ότι σερνω μια μπάλα bowling. Μίλησα και με τον γιατρό μου το πρωί γιατί έχω πόνους χαμηλά και στην μέση. Μου είπε ότι μπορεί να έχω κάνει διαστολή και την Δευτέρα που εχουμε ραντεβού θα με εξετάσει και αν έχω θα πάμε αυτή την Τρίτη για την καισαρική και όχι την επόμενη. Με αγχωσε και λιγάκι γιατί μου είπε ότι αν μου σπάσουν τα νερά, επειδή έχει εξαλειφθεί ο τράχηλος, μπορεί και να μην προλάβουμε να το πάρουμε με καισαρική και να αρχισει να κατεβαίνει! ???? 

Από τη μια λέω μακάρι να έχω διαστολή και να μου την πάρει την Τρίτη να μην έχω άλλη μια εβδομάδα αυτό το άγχος μην σπάσουν τα νερά... 

Επίσης ακόμα δε μου έχει διευκρινίσει αν τελικά ο αναισθησιολογος θα μου κάνει επισκληριδιο ή ολική. Έχω κηλες στη μέση και κάποιοι λένε ότι γίνεται επισκληριδιος, κάποιοι όχι. Έχει καμία σας; 

Φιλιά σε όλες και στα μωράκια σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου καλησπερες! Ελπιζω να είναι καλά και οι νέες μανούλες και όσες έχουμε απομείνει! Εγώ αυτές τις μέρες έχω βαρύνει πάρα πολυ και κάθε φορά που σηκώνομαι για τουαλέτα νιώθω ότι σερνω μια μπάλα bowling. Μίλησα και με τον γιατρό μου το πρωί γιατί έχω πόνους χαμηλά και στην μέση. Μου είπε ότι μπορεί να έχω κάνει διαστολή και την Δευτέρα που εχουμε ραντεβού θα με εξετάσει και αν έχω θα πάμε αυτή την Τρίτη για την καισαρική και όχι την επόμενη. Με αγχωσε και λιγάκι γιατί μου είπε ότι αν μου σπάσουν τα νερά, επειδή έχει εξαλειφθεί ο τράχηλος, μπορεί και να μην προλάβουμε να το πάρουμε με καισαρική και να αρχισει να κατεβαίνει! ???? 

Από τη μια λέω μακάρι να έχω διαστολή και να μου την πάρει την Τρίτη να μην έχω άλλη μια εβδομάδα αυτό το άγχος μην σπάσουν τα νερά... 

Επίσης ακόμα δε μου έχει διευκρινίσει αν τελικά ο αναισθησιολογος θα μου κάνει επισκληριδιο ή ολική. Έχω κηλες στη μέση και κάποιοι λένε ότι γίνεται επισκληριδιος, κάποιοι όχι. Έχει καμία σας; 

Φιλιά σε όλες και στα μωράκια σας! 

Κορίτσι μου απαγορεύεται να γεννήσεις φυσιολογικα? Και γιατί? Εμένα πάντως όταν έσπασαν τα νερά έκανα διαστολή σχεδόν 5 και είχε αρχίσει να κατεβαίνει ο ενας και μου έκαναν καισαρική... Οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να φοβάται ο ιατρός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Την παρασκευη στις 10.00 γεννηθηκε κ η δικη μας γατουλα με προγραμματισμενο ρρντεβου καισαρικης! Ολα καλα πηγαν

38+6 εβδομαδων βγηκε

ειναι πολυ ομορφη κ υγιηςσδεν μπορω να την αποχωριστω.. ξεκιναει η καινουρια μας ζωη

καλη τυχη σε ολες!

ευχαριστω που σας ειχα παρεα σε αυτο το ταξιδι! Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσι μου απαγορεύεται να γεννήσεις φυσιολογικα? Και γιατί? Εμένα πάντως όταν έσπασαν τα νερά έκανα διαστολή σχεδόν 5 και είχε αρχίσει να κατεβαίνει ο ενας και μου έκαναν καισαρική... Οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να φοβάται ο ιατρός... 

Ναι μέσα σε όλα έχει εμφανιστεί και μια βλάβη στον κόλπο και δεν γίνεται δυστυχώς να γεννησω φυσιολογικά γιατί υπάρχει κίνδυνος μόλυνσης του μωρού. ? Φοβάται γιατί έχω ηδη ανοιχτό έσω τραχηλικο στόμιο και έχει εξαλειφθεί και ο τράχηλος και είναι και μαλακος. Πράγμα που σημαίνει ότι αν μπορούσα να γεννήσω φυσιολογικά, θα ήταν κυριολεκτικά με έναν πόνο! Οπότε αν σπάσουν τα νερά θα πρέπει να φροντίσουμε και οι 2 να πάμε γρήγορα μαιευτηριο. Για αυτό αν έχει ξεκινήσει ήδη διαστολή, θα μου την πάρει αυτή την εβδομάδα. 

Τα μωράκια πως είναι κοριτσάκι μου; Εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

Καλημερα! Την παρασκευη στις 10.00 γεννηθηκε κ η δικη μας γατουλα με προγραμματισμενο ρρντεβου καισαρικης! Ολα καλα πηγαν

38+6 εβδομαδων βγηκε

ειναι πολυ ομορφη κ υγιηςσδεν μπορω να την αποχωριστω.. ξεκιναει η καινουρια μας ζωη

καλη τυχη σε ολες!

ευχαριστω που σας ειχα παρεα σε αυτο το ταξιδι! Φιλια πολλα

Κοριτσι μου να σου ζήσει!!!! Να είσαστε χαρούμενες, υγιείς και να χαίρεστε η μία την άλλη!!! Να μας στέλνεις να μας λες τα νέα σας!!! Φιλιά και στα 2 κοριτσουδια! ? ? ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κορτας να σου ζήσει η κούκλα σου, γερή και τυχερή σε όλη της τη ζωή και εσείς να την καμαρώνετε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

Καλημερα! Την παρασκευη στις 10.00 γεννηθηκε κ η δικη μας γατουλα με προγραμματισμενο ρρντεβου καισαρικης! Ολα καλα πηγαν

38+6 εβδομαδων βγηκε

ειναι πολυ ομορφη κ υγιηςσδεν μπορω να την αποχωριστω.. ξεκιναει η καινουρια μας ζωη

καλη τυχη σε ολες!

ευχαριστω που σας ειχα παρεα σε αυτο το ταξιδι! Φιλια πολλα

Τι όμορφα! Να σου ζήσει κορίτσι μου! Γερή και καλότυχη να είναι!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariannakiM κατάλαβα κορίτσι μου... Ο, τι σου πει ο ιατρός σου τότε! Δεν ρισκάρουμε τίποτα!!! Τα μικρά μου καλά είναι, ο μικρός έβγαλε λοίμωξη κ την ελέγχουν με ανριβιωση, ο μεγάλος χτες είχε χάσει 20 γρ και έχω στεναχωρεθει πολύ... :(Θα δούμε μετά που θα πάμε πως ειναι σήμερα... Πάντως βρε κορίτσια το συναίσθημα ειναι το κάτι άλλο... Δεν περιγράφεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου καλησπερες! Ελπιζω να είναι καλά και οι νέες μανούλες και όσες έχουμε απομείνει! Εγώ αυτές τις μέρες έχω βαρύνει πάρα πολυ και κάθε φορά που σηκώνομαι για τουαλέτα νιώθω ότι σερνω μια μπάλα bowling. Μίλησα και με τον γιατρό μου το πρωί γιατί έχω πόνους χαμηλά και στην μέση. Μου είπε ότι μπορεί να έχω κάνει διαστολή και την Δευτέρα που εχουμε ραντεβού θα με εξετάσει και αν έχω θα πάμε αυτή την Τρίτη για την καισαρική και όχι την επόμενη. Με αγχωσε και λιγάκι γιατί μου είπε ότι αν μου σπάσουν τα νερά, επειδή έχει εξαλειφθεί ο τράχηλος, μπορεί και να μην προλάβουμε να το πάρουμε με καισαρική και να αρχισει να κατεβαίνει! ???? 

Από τη μια λέω μακάρι να έχω διαστολή και να μου την πάρει την Τρίτη να μην έχω άλλη μια εβδομάδα αυτό το άγχος μην σπάσουν τα νερά... 

Επίσης ακόμα δε μου έχει διευκρινίσει αν τελικά ο αναισθησιολογος θα μου κάνει επισκληριδιο ή ολική. Έχω κηλες στη μέση και κάποιοι λένε ότι γίνεται επισκληριδιος, κάποιοι όχι. Έχει καμία σας; 

Φιλιά σε όλες και στα μωράκια σας! 

Εγω εχω 3 κηλες στη μεση και εκανα επισκληριδιο....μαλιστα ρωτησα και τον αναισθησιολογο λιγες μερες πριν και μου ειπε οτι δεν πειραζει καθολου...αντιθετως μου ειπε οτι πολλες φορες κανουν και επισκληριδιο σαν θεραπεια για τις κηλες για να μειωθει ο πονος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

@MariannakiM κατάλαβα κορίτσι μου... Ο, τι σου πει ο ιατρός σου τότε! Δεν ρισκάρουμε τίποτα!!! Τα μικρά μου καλά είναι, ο μικρός έβγαλε λοίμωξη κ την ελέγχουν με ανριβιωση, ο μεγάλος χτες είχε χάσει 20 γρ και έχω στεναχωρεθει πολύ... :(Θα δούμε μετά που θα πάμε πως ειναι σήμερα... Πάντως βρε κορίτσια το συναίσθημα ειναι το κάτι άλλο... Δεν περιγράφεται! 

Μην ανησυχεις....κι εμενα εχανε στην αρχη και ειναι φυσιολογικο μου ειπανε....μετα αρχισε να ξσναπαιρνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Μην ανησυχεις....κι εμενα εχανε στην αρχη και ειναι φυσιολογικο μου ειπανε....μετα αρχισε να ξσναπαιρνει....

Αχχχ αλήθεια συμβαίνει? Σε ευχαριστώ πολύ βρε Κλαιρη μου που μου δίνεις κουραγιο γιατί δεν κοιμηθηκα από τη στεναχωρια μου το βράδυ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Εγω εχω 3 κηλες στη μεση και εκανα επισκληριδιο....μαλιστα ρωτησα και τον αναισθησιολογο λιγες μερες πριν και μου ειπε οτι δεν πειραζει καθολου...αντιθετως μου ειπε οτι πολλες φορες κανουν και επισκληριδιο σαν θεραπεια για τις κηλες για να μειωθει ο πονος...

Ααααχχχχ αλήθεια;;; Κι εγώ 3 έχω!!! Εχω βάλει στην τσάντα την μαγνητική μαζί. Τέτοια να ακούω!!! Μου έφυγε ένα άγχος! Αν και δυστυχώς δεν έχουν όλοι την ίδια άποψη... Ελπίζω να πέσω σε έναν τέτοιο γλυκούλη!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2  εύχομαι σύντομα να υποχωρήσει η λοίμωξη του μικρού και σύντομα να τα πάρεις στην αγκαλιά σου τα αγγελούδια σου ?

@MariannakiM  δεν εχω ακούσει ποτέ για περιορισμένο στην επισκληρηδιο, ελπίζω να μην έχεις τέτοιο θέμα και να μπορέσεις να βιώσεις την χαρά να ζήσεις όλη την εμπειρία της καισαρικής χωρίς ολική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Αχχχ αλήθεια συμβαίνει? Σε ευχαριστώ πολύ βρε Κλαιρη μου που μου δίνεις κουραγιο γιατί δεν κοιμηθηκα από τη στεναχωρια μου το βράδυ... 

Οχι κοριτσι μου μη στεναχωριεσαι....φαντασου εμενα στην αρχη εχασε σιγα σιγα 300 γρ.  και μου ειπανε οτι ηταν απολυτα φυσιολογικο και οτι θα αρχισει να ξαναπαιρνει...και οντως ετσι εγινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Ααααχχχχ αλήθεια;;; Κι εγώ 3 έχω!!! Εχω βάλει στην τσάντα την μαγνητική μαζί. Τέτοια να ακούω!!! Μου έφυγε ένα άγχος! Αν και δυστυχώς δεν έχουν όλοι την ίδια άποψη... Ελπίζω να πέσω σε έναν τέτοιο γλυκούλη!!! ?

Καλα επειδη κι εγω αγχωνομουνα φαντασου οτι ειχα ρωτησει τρεις διαφορετικους αναισθησιολογους και ολοι το ιδιο μου ειπανε....και εκεινη τη στιγμη που ηρθε να μου την κανει το ξαναειπα αλλα δεν εδωσε καθολου σημασια...κανενα προβλημα μου ειπε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...