Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 58 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Ειπα θα ανεβάσω παράσταση! Νομίζω θα ταυτιστούν κάποιες!!! ?

Δεν ξέρω ποιος/ποια είναι αλλά οι ενέργειες επιστρέφουν πάντα, οπότε περαστικά τους... ?

Το αστείο είναι ότι με ρωτάνε απο τώρα που ακόμα δεν έχω γεννήσει για 2ο! Αλήθεια συμβαίνει και σε εσάς;;;; Στην αρχή εκνευριζομουνα "έλεγα καθίστε να γεννήσω αρχικά το 1ο! Τώρα πλέον απαντώ πως αν ο άντρας μου θέλει 2ο, να το κλωσσησει εκείνος γιατί εγώ μετά από όλα αυτά δεν δύναμαι!!! ? Αν και κάτι μου λέει πως μόλις την κρατήσω στα χέρια μου θα λέω" ποια δύσκολη εγκυμοσύνη; Δε θυμάμαι κάτι!" ???❤️

Εννοείται πως συμβαίνει κ σε μας!! Όσες γινόμαστε πρώτη φορά μανούλες νομίζω τα έχουμε αυτά. Άντε να κάνετε κ 2ο γρήγορα!!! Μέχρι τώρα εγώ λέω καλό είναι κ το 1. Στον άντρα μου λέω καν το με άλλη Εάν θες 2ο.

Πραγματικά όμως δεν μου έχει έρθει καμία επιθυμία για 2ο. Είναι πολύ νωρίς λογικά. Κ τον εχω ερωτευτει τον σκατουλη μου!! Ειδικα οταν είναι ήρεμος κ τον χαζεύω. Τρελαίνομαι!!❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Και εγώ δεν τις καταλάβαινα καθόλου άρα μάλλον  συμβαίνει,μόλις με βάλανε στο nst μου είπανε ότι κάνω συσπάσεις και τους λέω τι λέτε καλέ εγώ δεν νιώθω τίποτα

Ααα και ποση ωρα πριν γεννησεις αρχισες να τις καταλαβαινεις; εμενα τον ειδε και χαμηλα ο γιατρος και αρχισε να με δουλευει... αν δεις κανα κεφαλι παρε μας κανενα τηλεφωνο και τετοια και εγω τον κοιτουσα με γουρλωμενα ματια χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Ααα και ποση ωρα πριν γεννησεις αρχισες να τις καταλαβαινεις; εμενα τον ειδε και χαμηλα ο γιατρος και αρχισε να με δουλευει... αν δεις κανα κεφαλι παρε μας κανενα τηλεφωνο και τετοια και εγω τον κοιτουσα με γουρλωμενα ματια χαχαχα

Εγώ γέννησα χωρίς να καταλάβω συσπάσεις και χωρίς κανένα πόνο,μπήκα εσπευσμενα  για καισαρική γιατι το μωρο ζοριζοταν και είχανε αρχίσει να πέφτουνε οι παλμοί του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ γέννησα χωρίς να καταλάβω συσπάσεις και χωρίς κανένα πόνο,μπήκα εσπευσμενα  για καισαρική γιατι το μωρο ζοριζοταν και είχανε αρχίσει να πέφτουνε οι παλμοί του.

Αμααν καταλαβα... Ενταξει το σημαντικο ειναι οτι ειστε και οι δυο μια χαρα!  Ασε που αλλες και ταλαιπωρουνται και μετα κανουν και καισαρικη οποτε αφου το πηραν χαμπαρι νωρις μπορει να ηταν και καλυτερα στο τελος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιο 2ο καλέ, καθίστε να ηρεμήσετε κανέναν χρόνο και βάλε και μετά κάνετε και το δεύτερο! Το σώμα μας χρειάζεται μια ανάπαυλα για να μπορέσει να κυοφορήσει με επιτυχία επόμενο μωρό και να μην πάθουμε και νευρικό κλονισμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MissMary@joy2 να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας να είναι πάντα γερά και ευτυχισμένα.Καλη ανάρρωση σε εσάς !! Πω πωωω γεννητούρια ...πάμε δυνατά κορίτσια ❤❤❤Εγώ θα ειμαι Η τελευταία της παρέας ..5 Αυγούστου Μπαίνω στο μήνα μου.Να ακούσω τα καλύτερα νέα απ όλες σας ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ομορφα....αργησα λιγακι αλλα καταφερα να σας γραψω....γεννησα κι εγω την παρασκευη το μεσημερι με καισαρικη τελικα..μετα απο ενα μηνα στο νοσοκομειο με συσπασεις κτλ.  ηρθε ο μικρουλης μας να μας.....τελικα γεννηθηκε 3.100.....εγω σημερα νιωθβ καλυτερα...τις πρωτες μερες πονουσα αρκετα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/7/2019 at 11:52 ΠΜ, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!! Έσπασαν τα νερά χτες στις 18:00, εν τω μεταξύ μόλις είχα κάνει την ηπαρινη, ήρθα νοσοκομείο και επειδή είχα διαστολή κάπου στο 5 σε 8 ώρες περίπου με έβαλαν χειρουργείο. Γεννήθηκε στις 2:55 ο μεγάλος μου και 2:56 ο μικρός μου! Το καλό ειναι ότι γλύτωσα τους πόνους της γεννας αλλά εκανα ολικη νάρκωση λόγω ηπαρινων! Τα μικρά είναι καλά σε θερμοκοιτίδα λόγω βάρους! Ευτυχώς που έκανα και τις κορτιζονες δεν λέτε! Αυτά! Θα επανέλθω με λεπτομερείες μόλις συνέλθω! Σας φιλώωωω

Να σου ζησουν τα αγγελουδια σου κοριτσι μου..  γερα και καλοτυχα να ειναι...τελικα εμεις ειχαμε την ιδια πητ και παλι κοντα γεννησαμε....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Κοριτσια μου ομορφα....αργησα λιγακι αλλα καταφερα να σας γραψω....γεννησα κι εγω την παρασκευη το μεσημερι με καισαρικη τελικα..μετα απο ενα μηνα στο νοσοκομειο με συσπασεις κτλ.  ηρθε ο μικρουλης μας να μας.....τελικα γεννηθηκε 3.100.....εγω σημερα νιωθβ καλυτερα...τις πρωτες μερες πονουσα αρκετα.....

Τελεια!!! Να τον χαιρεσαι τον μικρουλη σου και να ειστε ολοι καλα! Και μια χαρα κιλακια εμας λιγο πριν μπουμε στην 37η ηταν γυρω στα 2700!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Κοριτσια μου ομορφα....αργησα λιγακι αλλα καταφερα να σας γραψω....γεννησα κι εγω την παρασκευη το μεσημερι με καισαρικη τελικα..μετα απο ενα μηνα στο νοσοκομειο με συσπασεις κτλ.  ηρθε ο μικρουλης μας να μας.....τελικα γεννηθηκε 3.100.....εγω σημερα νιωθβ καλυτερα...τις πρωτες μερες πονουσα αρκετα.....

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!! Να είναι γερός κ καλοτυχος ο μικρός σου πρίγκιπας!! Κ συ να έχεις γρήγορη ανάρρωση!! Ότι καλύτερο στην οικογένεια σου!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Κοριτσια μου ομορφα....αργησα λιγακι αλλα καταφερα να σας γραψω....γεννησα κι εγω την παρασκευη το μεσημερι με καισαρικη τελικα..μετα απο ενα μηνα στο νοσοκομειο με συσπασεις κτλ.  ηρθε ο μικρουλης μας να μας.....τελικα γεννηθηκε 3.100.....εγω σημερα νιωθβ καλυτερα...τις πρωτες μερες πονουσα αρκετα.....

Να σου ζήσει κοπέλα μου! Γερός και δυνατός και καλότυχος σε όλη του την ζωή ο μικρός σου πρίγκιπας!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως τα πάτε με τις καούρες; Με έχουν πεθάνει! Εντωμεταξύ πεινάω και τρέμω να φάω γιατί δεν ξέρω από που θα μου έρθει! Μόνο με σόδα φαγητού ανακουφίζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πως τα πάτε με τις καούρες; Με έχουν πεθάνει! Εντωμεταξύ πεινάω και τρέμω να φάω γιατί δεν ξέρω από που θα μου έρθει! Μόνο με σόδα φαγητού ανακουφίζομαι!

Εγω ευτυχως καλα ειμαι... Ισως γιατι ειναι τοσο χαμηλα οποτε με ενοχλει αλλου... Κουραγιο παντως γιατι ειχα τους πρωτους 4 μηνες και ξερω ποσο δυσκολο ειναι σε φουσκωνει μεχρι και το νερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Κοριτσια μου ομορφα....αργησα λιγακι αλλα καταφερα να σας γραψω....γεννησα κι εγω την παρασκευη το μεσημερι με καισαρικη τελικα..μετα απο ενα μηνα στο νοσοκομειο με συσπασεις κτλ.  ηρθε ο μικρουλης μας να μας.....τελικα γεννηθηκε 3.100.....εγω σημερα νιωθβ καλυτερα...τις πρωτες μερες πονουσα αρκετα.....

Να σου ζήσει ο πρίγκιπας σου..Γερός και ευτυχισμένος μια ζωή.! Καλη αναρωση και σε εσενα γλυκια μανούλα ❤❤❤❤❤❤❤Μόνο χαρές στην οικογένεια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πως τα πάτε με τις καούρες; Με έχουν πεθάνει! Εντωμεταξύ πεινάω και τρέμω να φάω γιατί δεν ξέρω από που θα μου έρθει! Μόνο με σόδα φαγητού ανακουφίζομαι!

Πω πω ατιμες καούρες...έχω ακούσει και για το κρύο γάλα ότι ανακουφίζει ..Εγώ ευτυχώς Πολύ λίγες μέρες σε όλη την εγκυμοσύνη τις ένιωσα..είναι χαμηλά η μπέμπα και μάλλον γιαυτο έχω γλυτώσει..Υπομονή τίποτα άλλο ..λίγο έμεινε ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Πω πω ατιμες καούρες...έχω ακούσει και για το κρύο γάλα ότι ανακουφίζει ..Εγώ ευτυχώς Πολύ λίγες μέρες σε όλη την εγκυμοσύνη τις ένιωσα..είναι χαμηλά η μπέμπα και μάλλον γιαυτο έχω γλυτώσει..Υπομονή τίποτα άλλο ..λίγο έμεινε ❤❤❤❤

Έχω καούρα 2 με 3 φορές την ημέρα. Η νυχτερινή βέβαια είναι η χειρότερη γιατί ξυπνάω και νιώθω να βγαίνει φωτιά από το στομάχι μου.....Τι 2 μαξιλάρια βάζω, τι τρώω νωρίς και ξαπλώνω αργά, τι τρώω ελαφρά....Θα προσπαθήσω να κοιμηθώ όρθια σήμερα μπας και καταφέρω να κοιμηθώ καποιες ώρες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης παρατήρησα αλλαγές και στο στήθος μου, από κάποια ώρα της ημέρας και μετά σαν να πριζονται κάποιες φλέβες επάνω και να ξεχωρίζουν αισθητά από το στήθος. Το έχετε και εσείς; Λέτε να έχει να κάνει με την ζέστη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ποιο 2ο καλέ, καθίστε να ηρεμήσετε κανέναν χρόνο και βάλε και μετά κάνετε και το δεύτερο! Το σώμα μας χρειάζεται μια ανάπαυλα για να μπορέσει να κυοφορήσει με επιτυχία επόμενο μωρό και να μην πάθουμε και νευρικό κλονισμό!

Δεν ειναι ούτε καν στα μακρινά μελλοντικά μου σχέδια 2ο παιδί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Κοριτσια μου ομορφα....αργησα λιγακι αλλα καταφερα να σας γραψω....γεννησα κι εγω την παρασκευη το μεσημερι με καισαρικη τελικα..μετα απο ενα μηνα στο νοσοκομειο με συσπασεις κτλ.  ηρθε ο μικρουλης μας να μας.....τελικα γεννηθηκε 3.100.....εγω σημερα νιωθβ καλυτερα...τις πρωτες μερες πονουσα αρκετα.....

Κοριτσουδι μου να σου ζήσει!!! Άξιζε η ταλαιπωρία σου!!! Να είσαστε και οι 2 υγιείς, ευτυχισμένοι και χαμογελαστοι!!! Να σου ζήσει ο γλυκούλης σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά θα σας ευχαριστήσω όλες μια προς μια μόλις είμαι λίγο καλύτερα και πιο ελεύθερη με τα χέρια μου γιατί καταλαβαίνετε με τους ορους κ όλα δεν είναι εύκολο! @Κλαιρη.κ καλέ σχεδον δύο μέρες διαφορά έχουμε πάλι! Να μας ζήσουν τα αγόρια μας! Να ειναι γερά και καλότυχα! Θα σας γράψω κ άλλες λεπτομερείς μόλις συνέλθω για τα καλά! Πως είσαι με το γάλα? Εμένα ακόμη δεν ήρθε κ έχω φοβηθεί γιατί ήταν μια κοπέλα δίπλα με μωρό στη θερμοκοιτίδα και υπέφερε πολύ... Φοβάμαι τώρα κ εγώ... Για να δούμε πως θα τα πάω! Σας φιλώ κ θα επανέλθω! Με το καλό και στα υπόλοιπα κορίτσια αλλά στην ώρα σας, όχι πρόωρα εεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Επίσης παρατήρησα αλλαγές και στο στήθος μου, από κάποια ώρα της ημέρας και μετά σαν να πριζονται κάποιες φλέβες επάνω και να ξεχωρίζουν αισθητά από το στήθος. Το έχετε και εσείς; Λέτε να έχει να κάνει με την ζέστη;

Εγώ τώρα με το θηλασμό το παρατήρησα αυτό κοπέλα μου. Και τις τελευταίες 2 βδομάδες πριν γεννησω ειχα πρηστει γενικως. Κ το στηθος σαν μπαλόνια!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά θα σας ευχαριστήσω όλες μια προς μια μόλις είμαι λίγο καλύτερα και πιο ελεύθερη με τα χέρια μου γιατί καταλαβαίνετε με τους ορους κ όλα δεν είναι εύκολο! @Κλαιρη.κ καλέ σχεδον δύο μέρες διαφορά έχουμε πάλι! Να μας ζήσουν τα αγόρια μας! Να ειναι γερά και καλότυχα! Θα σας γράψω κ άλλες λεπτομερείς μόλις συνέλθω για τα καλά! Πως είσαι με το γάλα? Εμένα ακόμη δεν ήρθε κ έχω φοβηθεί γιατί ήταν μια κοπέλα δίπλα με μωρό στη θερμοκοιτίδα και υπέφερε πολύ... Φοβάμαι τώρα κ εγώ... Για να δούμε πως θα τα πάω! Σας φιλώ κ θα επανέλθω! Με το καλό και στα υπόλοιπα κορίτσια αλλά στην ώρα σας, όχι πρόωρα εεεε

Κι εμενα δεν μου εχει ερθει γαλα ακομα...μονο λιγες σταγονες...περιμενω κι εγω να δω πως θα παει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Έχω καούρα 2 με 3 φορές την ημέρα. Η νυχτερινή βέβαια είναι η χειρότερη γιατί ξυπνάω και νιώθω να βγαίνει φωτιά από το στομάχι μου.....Τι 2 μαξιλάρια βάζω, τι τρώω νωρίς και ξαπλώνω αργά, τι τρώω ελαφρά....Θα προσπαθήσω να κοιμηθώ όρθια σήμερα μπας και καταφέρω να κοιμηθώ καποιες ώρες.....

Πώς είσαι σήμερα με τις καουρες κοπέλα μου..? Ηρέμησες καθόλου ? Ελπίζω να κατάφερες να κοιμηθείς .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η efitta είπε:

Πώς είσαι σήμερα με τις καουρες κοπέλα μου..? Ηρέμησες καθόλου ? Ελπίζω να κατάφερες να κοιμηθείς .

Κάτι έκανα χθες το βράδυ, έφαγα ένα γιαούρτι και περίμενα 2 ώρες για να κοιμηθώ, έβαλα και τον ανεμιστήρα γιατί ξεκίνησε τώρα και το βράδυ να έχει ζέστη και με 2-3 ξυπνήματα έφτασα μέχρι τις 5:30 που ξύπνησα οριστικά! Εσύ πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να κάνετε δεύτερο, μην περιμένετε να σταματήσουν να σας λένε για τρίτο...εμένα που ακόμα δεν γέννησα και ξεκίνησαν να λένε για τρίτο μερικοί και μερικές και απλά τους λέω "το εργοστάσιο έκλεισε"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...