Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα καλοκαιρινες μανούλες. ..Άντε έχουν ξεκινήσει τα μωράκια και έρχονται σιγα σιγα.Τι χαρά!!! Γερά ζουζουνακια να ειναι...Πω πωωω εγώ είμαι τελευταια????...αν και ελπίζω να έρθει Αύγουστο..θα δείξει..

Καλημέρα!! Ποτέ δεν ξέρεις ποτέ θα έρθει το μωρακι ελπίζω να έρθει στην ώρα του!!το δικό μου ήταν βιαστικό φαντάσου η πητ μου ήταν τωρα αλλά βιαζομασταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Καλημέρα!! Ποτέ δεν ξέρεις ποτέ θα έρθει το μωρακι ελπίζω να έρθει στην ώρα του!!το δικό μου ήταν βιαστικό φαντάσου η πητ μου ήταν τωρα αλλά βιαζομασταν.

Να σου ζησει το ζουζουνι σου .?????.ναι ναι στην ώρα του αλλά αυτό το 9/9 μου φαίνεται πολύ μακρυά.Ακουω και απο καποιες κοπελες που λενε οτι γεννανε περιπου 15 μερες πριν την Πητ και παιρνω θαρρος.Ηδη φυσαω και ξαφυσαω όταν περπατάω.χχααχα.Γερα να είναι και τίποτα άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Να σου ζησει το ζουζουνι σου .?????.ναι ναι στην ώρα του αλλά αυτό το 9/9 μου φαίνεται πολύ μακρυά.Ακουω και απο καποιες κοπελες που λενε οτι γεννανε περιπου 15 μερες πριν την Πητ και παιρνω θαρρος.Ηδη φυσαω και ξαφυσαω όταν περπατάω.χχααχα.Γερα να είναι και τίποτα άλλο.

Ελα βρε....θα περασει ο καιρος και ουτε που θα το καταλαβουμε!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Ελα βρε....θα περασει ο καιρος και ουτε που θα το καταλαβουμε!!!!!??

Πραγματικά οι τελευταίες βδομάδες κορίτσια μου δεν περνάνε με τίποτα. Μου φαίνονται αιώνες. Έχω 2 βδομάδες κ δεν λέει να δείξει ένα σημάδι το ατιμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Ελα βρε....θα περασει ο καιρος και ουτε που θα το καταλαβουμε!!!!!??

Εμείς πρέπει να είμαστε σχετικά μαζί..θα το απολαύσουμε ολόκληρο το καλοκαίρι με φουσκωμένες κοιλίτσες ...χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Πραγματικά οι τελευταίες βδομάδες κορίτσια μου δεν περνάνε με τίποτα. Μου φαίνονται αιώνες. Έχω 2 βδομάδες κ δεν λέει να δείξει ένα σημάδι το ατιμο!!

Αχ σε καταλαβαίνω ...Υπομονή λίγο έμεινε..θα πάρεις αγκαλιτσα το ζουζουνάκι σου.Ερχεται -έρχεται❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ χθες που πήγα νοσοκομείο μου είχανε πει θα μου δώσουνε ημερομηνία για τοκετό και ότι λόγω καισαρικής θα πάμε περίπου στην 38η, το έδεσα και εγώ και πάω και μου λέει άλλος ειδικευόμενος "γιατί να πάμε 38η, δεν έχουμε διαβήτη κύησης ή κάποιο άλλο πρόβλημα, θα πάμε 39η+...".Ξενέρωσα ρε κορίτσια επειδή λόγω ότι δεν μπορώ να πάρω 6μηνο και πρέπει να γυρίσω στην δουλειά είχα ψηθεί ότι τουλάχιστον θα έχω 15 μέρες ακόμα με το μωρό μου να το χαρώ, να το θηλάσω κλπ. Αφήστε που φοβάμαι να πάω 39η μην γίνει κάτι και ανοίξουν τα ράμματα και πάθουμε και τπτ! Αν είχα τα χρήματα θα πήγαινα και θα κανόνιζα αρχές Αυγούστου να γεννήσω έξω για να τελειώνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Εμείς πρέπει να είμαστε σχετικά μαζί..θα το απολαύσουμε ολόκληρο το καλοκαίρι με φουσκωμένες κοιλίτσες ...χαχαχα.

Ναι ημαστε κοντα...εγω εχω πητ 29/8...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Πραγματικά οι τελευταίες βδομάδες κορίτσια μου δεν περνάνε με τίποτα. Μου φαίνονται αιώνες. Έχω 2 βδομάδες κ δεν λέει να δείξει ένα σημάδι το ατιμο!!

Εγώ έχω 4 μέρες μέχρι την πητ και παρόλο που δεν με ενοχλεί η εγκυμοσύνη, η κοιλιά κλπ αισθάνομαι σαν φαντάρος! Μετράω τις μέρες και δεν περνάνε με τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Εγώ έχω 4 μέρες μέχρι την πητ και παρόλο που δεν με ενοχλεί η εγκυμοσύνη, η κοιλιά κλπ αισθάνομαι σαν φαντάρος! Μετράω τις μέρες και δεν περνάνε με τίποτα! 

Έχεις συνεννοηθεί τι θα γίνει όταν φτάσει η ΠΗΤ και δεν έχεις κάποια εξέλιξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

Έχεις συνεννοηθεί τι θα γίνει όταν φτάσει η ΠΗΤ και δεν έχεις κάποια εξέλιξη;

Είναι 3700! Δνε έχει μπει στην λεκάνη! Περιμένουμε μέχρι Δευτέρα πρωί να δούμε αν θα γίνει κάτι! Αν δεν αρχίσουν συσπάσεις κλπ, Δευτέρα πρωί μπαίνω για καρδιοτοκογραφο και κολπική εξετάση ????.. Αν δεν έχει μπει λεκάνη μέχρι την Δευτέρα το πρωί κλείνουμε καισαρική! Αν έχει μπει, Δευτέρα βράδυ μπαίνω για πρόκληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Pralina είπε:

Είναι 3700! Δνε έχει μπει στην λεκάνη! Περιμένουμε μέχρι Δευτέρα πρωί να δούμε αν θα γίνει κάτι! Αν δεν αρχίσουν συσπάσεις κλπ, Δευτέρα πρωί μπαίνω για καρδιοτοκογραφο και κολπική εξετάση ????.. Αν δεν έχει μπει λεκάνη μέχρι την Δευτέρα το πρωί κλείνουμε καισαρική! Αν έχει μπει, Δευτέρα βράδυ μπαίνω για πρόκληση!

Κατάλαβα, μέρες αγωνίας σε περιμένουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αμνιακό. Υγρό έχει αρχίσει να μειώνεται αρκετά οπότε το πάμε συντηρητικά για το καλό του μωρού! Δεν θα αφήσουμε πολλές μέρες μετά την πητ να περάσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κατάλαβα, μέρες αγωνίας σε περιμένουν!

Δεν περνάνε με τίποτα οι μέρες! Αυτό το σκ νομίζω θα είναι το πιο αργό σκ εβερ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

@KONSTANTIA μητρότητα όμως θα πάρεις έτσι? Δεν θα μεταφερθούν οι 63 μέρες ανάλογα από πότε θα γεννήσεις? 

Μητρότητα εννοείται, γιαυτό και έλεγα να γεννήσω 38η οπότε οι 63 να γίνουν περίπου 75 μέρες, συν 15 ημέρες κανονικής να έφτανα 90 μέρες δλδ 3 μήνες. Έχει σημαντική διαφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efitta είπε:

Να σου ζησει το ζουζουνι σου .?????.ναι ναι στην ώρα του αλλά αυτό το 9/9 μου φαίνεται πολύ μακρυά.Ακουω και απο καποιες κοπελες που λενε οτι γεννανε περιπου 15 μερες πριν την Πητ και παιρνω θαρρος.Ηδη φυσαω και ξαφυσαω όταν περπατάω.χχααχα.Γερα να είναι και τίποτα άλλο.

Σε ευχαριστώ!!!Σε καταλαβαίνω που σου φαίνεται πολύ μακριά ,περνάει γρήγορα ο καιρός ομως ουτε που θα καταλαβεις ποτε θα ερθει η ώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μητρότητα εννοείται, γιαυτό και έλεγα να γεννήσω 38η οπότε οι 63 να γίνουν περίπου 75 μέρες, συν 15 ημέρες κανονικής να έφτανα 90 μέρες δλδ 3 μήνες. Έχει σημαντική διαφορά!

Φυσικά και έχει διαφορά! Τρόμαξα ότι θα σου κόψουν από τις 63! Σε σκέφτομαι πολύ για τη πίεση που έχεις να επιστρέψεις στη δουλειά σου. Στη δικια μου περιπτωση μπορεί να έχω περάσει δύσκολα όσα χρόνια δουλεύω αλλά τουλάχιστον είχα τη δυνατότητα να απολαύσω την εγκυμοσύνη χωρίς πίεση και χωρίς δεύτερες ερωτήσεις.. Απλά επειδή ειναι μεγάλη εταιρία με πολύ προσωπικό. 

Άστα αυτά! Πότε φεύγεις για θάλασσα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από το νοσοκομείο!!! Ευτυχώς είμαστε με το κεφαλάκι κάτω. Δεν έχει μπει ακόμα λεκάνη. Θα δουμε σε μια βδομαδα εαν θα κανει τον κοπο ο κύριος. Περιπου 3.300 ζυγιζουμε κ πάμε γερά!!!

@Pralina Άντε λίγο μας έμεινε!!!!! ?? Ότι  καλύτερο για τα μωρά μας!! Εμένα μου είπαν και για 42 εβδομάδες. ??? Δεν υπάρχει περίπτωση!!!!! Δεν γίνεται!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Είναι 3700! Δνε έχει μπει στην λεκάνη! Περιμένουμε μέχρι Δευτέρα πρωί να δούμε αν θα γίνει κάτι! Αν δεν αρχίσουν συσπάσεις κλπ, Δευτέρα πρωί μπαίνω για καρδιοτοκογραφο και κολπική εξετάση ????.. Αν δεν έχει μπει λεκάνη μέχρι την Δευτέρα το πρωί κλείνουμε καισαρική! Αν έχει μπει, Δευτέρα βράδυ μπαίνω για πρόκληση!

Ήρθανε οι μέρες!!όπως κ να έχει μέχρι την Τρίτη λογικά θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από το νοσοκομείο!!! Ευτυχώς είμαστε με το κεφαλάκι κάτω. Δεν έχει μπει ακόμα λεκάνη. Θα δουμε σε μια βδομαδα εαν θα κανει τον κοπο ο κύριος. Περιπου 3.300 ζυγιζουμε κ πάμε γερά!!!

@Pralina Άντε λίγο μας έμεινε!!!!! ?? Ότι  καλύτερο για τα μωρά μας!! Εμένα μου είπαν και για 42 εβδομάδες. ??? Δεν υπάρχει περίπτωση!!!!! Δεν γίνεται!!!!!!

Υπομονή! Πότε δεν ξέρεις! Τουλάχιστον δεν τραβάς ζέστη! Έχεις τους δικούς σου stand by να έρθουν η θα είσαι με τον άντρα σου αρχικά όταν γεννήσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε βρε κορίτσια! Με έχει πιάσει κι ένα τεράστιο άγχος για τη γεννα. Ώρες ώρες εκεί που είμαι μια χαρά και το περιμένω πως και πως, εκεί νιώθω ότι θα με πιάσει κρίση πανικού μόνο που σκέφτομαι ότι θα είμαι στο μαιευτήριο και θα είμαι στη διαδικασία τοκετού! Τι στο καλό με πιάνει δεν ξέρω.. Είμαι παιδαγωγός οπότε σίγουρα δεν με τρομάζει η ιδέα του μωρού, ίσα ίσα το ήθελα πάντα. Αλλά όσο σκέφτομαι ότι θα έρθει η ώρα που θα πρέπει να έρθει στον κόσμο, θα τον γεννήσω, θα είμαι στο μαιευτήριο με πιάνει ένα άγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Pralina είπε:

Για να δούμε βρε κορίτσια! Με έχει πιάσει κι ένα τεράστιο άγχος για τη γεννα. Ώρες ώρες εκεί που είμαι μια χαρά και το περιμένω πως και πως, εκεί νιώθω ότι θα με πιάσει κρίση πανικού μόνο που σκέφτομαι ότι θα είμαι στο μαιευτήριο και θα είμαι στη διαδικασία τοκετού! Τι στο καλό με πιάνει δεν ξέρω.. Είμαι παιδαγωγός οπότε σίγουρα δεν με τρομάζει η ιδέα του μωρού, ίσα ίσα το ήθελα πάντα. Αλλά όσο σκέφτομαι ότι θα έρθει η ώρα που θα πρέπει να έρθει στον κόσμο, θα τον γεννήσω, θα είμαι στο μαιευτήριο με πιάνει ένα άγχος! 

Λογικό είναι να αγχώνεσαι εγώ 2 ημέρες μέσα στο νοσοκομείο πριν γεννήσω ήμουν μέσα στο άγχος Γιατί σκεφτόμουνα το πως θα γεννήσω τελικά δεν κατάλαβα τίποτα μου έμεινε μόνο το άγχος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vivika10 είπε:

Λογικό είναι να αγχώνεσαι εγώ 2 ημέρες μέσα στο νοσοκομείο πριν γεννήσω ήμουν μέσα στο άγχος Γιατί σκεφτόμουνα το πως θα γεννήσω τελικά δεν κατάλαβα τίποτα μου έμεινε μόνο το άγχος ?

Μακάρι να είναι κι εμένα μια εύκολη κατάσταση.. Γιατί με βλέπω να παθαίνω κρίση πανικού στο δωμάτιο τοκετού και να τρέχουμε..ελπίζω να με πετύχει σε φάση που θα νιώθω εντάξει! Γιατί μέσα στη μέρα περνάω φάσεις! Άλλες φορές νιώθω δυνατή και το περιμένω, κι άλλες νιώθω πολύ ευάλωτη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Υπομονή! Πότε δεν ξέρεις! Τουλάχιστον δεν τραβάς ζέστη! Έχεις τους δικούς σου stand by να έρθουν η θα είσαι με τον άντρα σου αρχικά όταν γεννήσεις? 

Ναι κάτι είναι κ αυτό! Έχω τη δροσιά μου!

Ο αντρας μου λογικά θα ειναι τις 2 πρωτες μερες. Ελπίζω δηλαδή. Οι δικοί μας θα έρθουν το αλλο σκ είτε έχω γεννήσει είτε όχι. Απλά η μάνα κ η πεθερά θα παραμείνουν!!! Θα είμαστε τρελό παρεάκι ?

Ο άντρας μου λέει πάλι καλά που δουλεύω 12 ώρες την ημέρα!!!! Μη σου πω σκέφτεται να τις κάνει περισσότερες τώρα. Χαχαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...