Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!!!αργησαμε πολυ να τελειωσουμε....φυγαμε και για το σπιτι μας και ειμαι κομματια!!!ολο κοιμαμαι απο το απογευμα που φτασαμε γυρω στις εφτα

Τελικα....μου εβαλε 4 βλαστκυστες....εγω νομιζω ...οχι καλες....εκτος απο μια που ειχε αρχισει εκκολαψη....η εμβρυολογος και ο κ.Παντος επεμεναν πώς δεν ειναι ετσι....η μια μου ειπαν ειναι λιγο πιο πισω...καταψυξη γιοκ!!!

Εκεινο ομως που με εντυπωσιασε ηταν οτι πριν την εμβρυομεταφορα μου εκανε τοπικη εγχυση ovitrelle....βοηθαει στο εμφυτευτικο παραθυρο μου ειπε....το εχετε ξανακουσει???βοηθαει στο να αναγνωρισει το εμβρυο το ενδομητριο και το αντθετο....ειδωμεν!!!αυτος ξερει καλυτερα

Επισης θελω να σας ρωτησω....πριν την εμβρυμεταφορα με φρεσκα....δεν μετρανε Ε2 και PRG???

Όχι δεν μετρουσαν ούτε σε εμένα.. Να σε ρωτήσω κάτι? Γιατί βάλατε 4 βλαστοκυστες? 

Αυτό με την ovitrelle πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία! Είπε και η @Πιου-πιου ότι το έκανε που είναι εγκυουλα! Εύχομαι να έχεις την ίδια τύχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kokotsalo είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!!!αργησαμε πολυ να τελειωσουμε....φυγαμε και για το σπιτι μας και ειμαι κομματια!!!ολο κοιμαμαι απο το απογευμα που φτασαμε γυρω στις εφτα

Τελικα....μου εβαλε 4 βλαστκυστες....εγω νομιζω ...οχι καλες....εκτος απο μια που ειχε αρχισει εκκολαψη....η εμβρυολογος και ο κ.Παντος επεμεναν πώς δεν ειναι ετσι....η μια μου ειπαν ειναι λιγο πιο πισω...καταψυξη γιοκ!!!

Εκεινο ομως που με εντυπωσιασε ηταν οτι πριν την εμβρυομεταφορα μου εκανε τοπικη εγχυση ovitrelle....βοηθαει στο εμφυτευτικο παραθυρο μου ειπε....το εχετε ξανακουσει???βοηθαει στο να αναγνωρισει το εμβρυο το ενδομητριο και το αντθετο....ειδωμεν!!!αυτος ξερει καλυτερα

Επισης θελω να σας ρωτησω....πριν την εμβρυμεταφορα με φρεσκα....δεν μετρανε Ε2 και PRG???

Άντε μπράβο! Με το καλό! Μετράνε 8η με 9η μέρα του κύκλου μετα δεν χρειάζεται! Κι έλεγα τι είναι αυτό που βάζει ο Παντος πριν την ετ που εμένα μου το λέγανε άλλες κοπέλες σαν κόλλα! Χ χα Χ αχ χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η satya είπε:

Άντε μπράβο! Με το καλό! Μετράνε 8η με 9η μέρα του κύκλου μετα δεν χρειάζεται! Κι έλεγα τι είναι αυτό που βάζει ο Παντος πριν την ετ που εμένα μου το λέγανε άλλες κοπέλες σαν κόλλα! Χ χα Χ αχ χαχα

Αααααα....κολλα μου το ειπε και εμενα....και κατα την διαδικασια του λεω:και τι κανει η κολλα γιατρε μου....και μου απανταει:η κολλα γιατρε μου ...κολλαει !!!και μετα μου εξηγησε!και τι εχεις ακουσει απο τις αλλες κοπελες...δουλευει???

Τι 8η-9η μερα του κυκλου μου λες....αυτο εχει περασει...πριν την ετ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Όχι δεν μετρουσαν ούτε σε εμένα.. Να σε ρωτήσω κάτι? Γιατί βάλατε 4 βλαστοκυστες? 

Αυτό με την ovitrelle πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία! Είπε και η @Πιου-πιου ότι το έκανε που είναι εγκυουλα! Εύχομαι να έχεις την ίδια τύχη!!!

Ακου....αυτοι μου ειπαν οτι ειναι δυσκολο σε αυτη την ηλικια ...42...να κανω βλαστοκυστες....συν το θεμα σπερματος....εγω ομως πιστευω ετσι οπως τις ειδα τις κυριες βλαστοκυστες....οτι δεν ηταν πολυ καλες οι δυο και τις εβαλαν συνεπικουρικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η satya είπε:

Άντε μπράβο! Με το καλό! Μετράνε 8η με 9η μέρα του κύκλου μετα δεν χρειάζεται! Κι έλεγα τι είναι αυτό που βάζει ο Παντος πριν την ετ που εμένα μου το λέγανε άλλες κοπέλες σαν κόλλα! Χ χα Χ αχ χαχα

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα !!! Και γιατί δεν μας την βάζουν αυτή τη κόλλα σε όλες να τελειώνουμε ρε κορίτσια ? Γιατί δεν το βάζουν στις standard procedures  όπως τόσα άλλα ???? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Ακου....αυτοι μου ειπαν οτι ειναι δυσκολο σε αυτη την ηλικια ...42...να κανω βλαστοκυστες....συν το θεμα σπερματος....εγω ομως πιστευω ετσι οπως τις ειδα τις κυριες βλαστοκυστες....οτι δεν ηταν πολυ καλες οι δυο και τις εβαλαν συνεπικουρικα!!!

Συγχαρητήρια @Kokotsalo!! Λίγη ξεκούραση τώρα να γαντζωθουν γερά τα εμβρυακια σου!! Να κολλήσουν ??.. ας είναι τα δύο βοηθητικά, μια χαρά. Πολύτεκνη με την μια θέλεις να γίνεις;;; Κι εμένα μου το είχαν πει να βάλουμε και τις 3 , όταν η τέταρτη δεν άντεξε στην απόψυξη, αλλά η μία δεν προχώρησε. Την ovitrelle με έγχυση την έβαλε ,πώς;;;

@Πιου-πιου μου, εσύ τι κάνεις, ακούσατε καρδούλα;;; εσένα ποιος γιατρός σου εκανε την ovitrelle ενδομυϊκα; Και με ποιο τρόπο; Ρωτάω επειδή η βελόνα που προσαρμόζεται είναι μικρούλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Συγχαρητήρια @Kokotsalo!! Λίγη ξεκούραση τώρα να γαντζωθουν γερά τα εμβρυακια σου!! Να κολλήσουν ??.. ας είναι τα δύο βοηθητικά, μια χαρά. Πολύτεκνη με την μια θέλεις να γίνεις;;; Κι εμένα μου το είχαν πει να βάλουμε και τις 3 , όταν η τέταρτη δεν άντεξε στην απόψυξη, αλλά η μία δεν προχώρησε. Την ovitrelle με έγχυση την έβαλε ,πώς;;;

@Πιου-πιου μου, εσύ τι κάνεις, ακούσατε καρδούλα;;; εσένα ποιος γιατρός σου εκανε την ovitrelle ενδομυϊκα; Και με ποιο τρόπο; Ρωτάω επειδή η βελόνα που προσαρμόζεται είναι μικρούλα!!!!

Εγχυση κατευθειαν στο ενδομητριο με τον κλασσικο τροπο....πριν την ετ 10 λεπτα! Η αληθεια ειναι πονεσα λιγακι...και ενοιωσα και ενα καψιμο...αλλά μπρος τα καλη τι εινσι ο πονος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kokotsalo είπε:

Εγχυση κατευθειαν στο ενδομητριο με τον κλασσικο τροπο....πριν την ετ 10 λεπτα! Η αληθεια ειναι πονεσα λιγακι...και ενοιωσα και ενα καψιμο...αλλά μπρος τα καλη τι εινσι ο πονος???

Έτσι!! Κάτι ξέρει ο γιατρός, δεν ειναι τυχαίος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα !!! Και γιατί δεν μας την βάζουν αυτή τη κόλλα σε όλες να τελειώνουμε ρε κορίτσια ? Γιατί δεν το βάζουν στις standard procedures  όπως τόσα άλλα ???? ???

Πόσο δίκιο έχεις! Κι αν τους πεις άκουσα ότι αυτό βοηθάει, μήπως να το κάνουμε, σου λένε κόψε το ίντερνετ!!..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια αρνητική χοριακή. Δεν ξέρω πώς να προχωρήσω απο εδώ και πέρα. Και κάθε χρονιά που περνάει όλο και χειρότερα νούμερα στις εξετάσεις μας βλέπω. Έχουμε πάρει πόσες βιταμίνες και δεν βοηθάνε πουθενά τζάμπα λεφτά.

Λυπάμαι γλυκιά μου... Η πρώτη μέρα είναι πιο δύσκολη. Σήμερα, αύριο θα τα βάλεις σε μια σειρά και θα δεις πως θα προχωρήσεις. Για τις βιταμίνες έχεις απόλυτο δίκιο. Οι περισσότεροι γιατροί μου έλεγαν πχ  για τον άντρα μου, γιατί να πάρει τις προφερτιλ, πάρε τις wellman conseption. Περίπου τα ίδια συστατικά έχουν. Πάντως μην ανησυχείς, εγώ πιστεύω ότι είναι να γίνει θα γίνει. Ακόμα κι αν εσύ ακόμα δεν βλέπεις τον δρόμο- τρόπο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz μου δεν έχω κάνει ακόμα υπέρηχο,ουφ με έχει φάει η αγωνία. 

Ενδομυϊκά εννοώ απλά στην κοιλιά όπως και πριν την ωοληψια. Στο Μητέρα είμαι εγώ. Βέβαια εκεί είναι αρκετοί γιατροί. Επίσης σημειώνω ότι εγώ κάνω με κατεψυγμένα. Δεν ξέρω αν σε φρέσκο κύκλο θα έδινε ξανά ή θα ήταν καλυμμένος με την ovitrelle που γίνεται στην ωοληψια. 

Εσύ πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@jazz μου δεν έχω κάνει ακόμα υπέρηχο,ουφ με έχει φάει η αγωνία. 

Ενδομυϊκά εννοώ απλά στην κοιλιά όπως και πριν την ωοληψια. Στο Μητέρα είμαι εγώ. Βέβαια εκεί είναι αρκετοί γιατροί. Επίσης σημειώνω ότι εγώ κάνω με κατεψυγμένα. Δεν ξέρω αν σε φρέσκο κύκλο θα έδινε ξανά ή θα ήταν καλυμμένος με την ovitrelle που γίνεται στην ωοληψια. 

Εσύ πώς είσαι;

Αυτή η γλυκιά αγωνία!! Όλα τέλεια θα είναι, αλλά θέλεις και την επιβεβαίωση.. υποδόρια τότε μάλλον, οπως την κάνουμε κανονικά. Η @Kokotsalo με φρέσκιες βλαστοκυστες το έκανε , με έγχυση όμως.. ευχαριστώ και τις δύο που μου λύσατε την απορία! Εγώ καλά, ψάχνω το παρακάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kokotsalo είπε:

Αααααα....κολλα μου το ειπε και εμενα....και κατα την διαδικασια του λεω:και τι κανει η κολλα γιατρε μου....και μου απανταει:η κολλα γιατρε μου ...κολλαει !!!και μετα μου εξηγησε!και τι εχεις ακουσει απο τις αλλες κοπελες...δουλευει???

Τι 8η-9η μερα του κυκλου μου λες....αυτο εχει περασει...πριν την ετ????

Καλέ για τις εξετάσεις λέω! 

Ξέρω ότι πολλές κοπέλες που έχουν πάει στον Πάντο έχουνε εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα !!! Και γιατί δεν μας την βάζουν αυτή τη κόλλα σε όλες να τελειώνουμε ρε κορίτσια ? Γιατί δεν το βάζουν στις standard procedures  όπως τόσα άλλα ???? ???

Τι να πω, ο καθένας μάλλον έχει την θεωρία του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα και καλό μήνα σε όλες μας!! εύχομαι να είναι τυχερος! Είχα μέρες να μπω σε κάποια συζήτηση λόγω υποχρεώσεων όμως πάντα σας σκέφτομαι και προσπαθώ να παρακολουθώ τα νέα σας!εμένα ο σύζυγος έκανε τελικά το δεύτερο σπερματοδιαγραμμα όπου έχουν ανέβει αρκετά οι τιμές αλλά κ πάλι είναι κάτω από το φυσιολογικό!αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό να τα δει και να μας πει πως θα κινηθούμε!έχω πολύ άγχος ,φοβάμαι μήπως μας πει να περιμένουμε κ χάνουμε χρόνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλό μήνα σε όλες μας!! εύχομαι να είναι τυχερος! Είχα μέρες να μπω σε κάποια συζήτηση λόγω υποχρεώσεων όμως πάντα σας σκέφτομαι και προσπαθώ να παρακολουθώ τα νέα σας!εμένα ο σύζυγος έκανε τελικά το δεύτερο σπερματοδιαγραμμα όπου έχουν ανέβει αρκετά οι τιμές αλλά κ πάλι είναι κάτω από το φυσιολογικό!αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό να τα δει και να μας πει πως θα κινηθούμε!έχω πολύ άγχος ,φοβάμαι μήπως μας πει να περιμένουμε κ χάνουμε χρόνο!!

Καλημέρα και σε σένα! Να μην φοβάσαι όλα θα γίνουν στην ώρα τους. Να οπλιστείς με υπομονή και επιμονή και θα δεις που όλα θα γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! 

Κι εγω εκανα στις πρωτες δυο προσπαθειες ενεση ovitrelke μετα την ετ. Υοοδορια ομως, οπως την κανουμε κανονικα, και σε τρεις δοσεις. Το 1/3 την ημερα την ετ, το επομενο 1/3δυο τρεις μερες μετα και το τελευταιο 1/3 παλι δυο τρεις μερες μετα. 

Δεν πετυχαμε σε καμια απο τις δυο αυτες προσπαθειες. Φυσικα ομως κατι αλλο θα ειχε φταιξει κι οχι αυτο. 

Στην τελευταια κ τυχερη μας προσοαθεια η γιατρος δεν ακολουθει αυτη την τακτικη οπότε δεν εκανα ovitrelle. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Ευχαριστώ σε όλες σας για την συμπαράσταση!!! Σήμερα είμαι λίγο πιο καλά και σκέφτομαι τις επόμενες κινήσεις! @Magaiver μου ήταν η 3 εξωσωματική και η 4 ωοληψία. Εγώ έχω χαμηλή αμη και ο σύζυγός χαμηλή κινητικότητα. Και η δύο δηλαδή σαράβαλα ? Και είμαι και 29 δηλαδή αν δεν μπορώ τώρα να κάνω έστω ένα παιδάκι στα 40 τι θα κάνω; Τέλος  πάντων! Όλα θα γίνουν κάποτε... Λοιπόν κορίτσια στην Βουργαρία αυτή την κόλλα την χρησιμοποιουν εδώ και χρόνια όταν λοιπόν το ανέφερα στους γιατρούς μου γέλασαν και μου είπαν δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Σήμερα που το διάβασα σε ένα μνμ εδώ το έψαξα και στο internet και όντως υπάρχει δεν είναι ακριβώς κόλλα αλλά βοηθάει στην εμφύτευση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα !!! Και γιατί δεν μας την βάζουν αυτή τη κόλλα σε όλες να τελειώνουμε ρε κορίτσια ? Γιατί δεν το βάζουν στις standard procedures  όπως τόσα άλλα ???? ???

Καλημέρα κορίτσια.Εγώ όταν είχα αναφέρει πέρσι για την κόλλα στο γιατρό μου,ότι στην Αθήνα την κάνουν,μου είπε ότι πρώτον αυτοί στο κέντρο δε την κάνουν και δεύτερον είναι δυνατόν να κολλήσεις έμβρυα που δεν είναι καλά;Άκου απάντηση,λες και ξέρει αν τα έμβρυα είναι καλά ή όχι,χρωμοσωμικά πάντα.Μάλλον ο άνθρωπος κολλημένος είναι.Πάντως στην Αθήνα νομίζω είναι πιο προχωρημένα τα πράγματα κορίτσια.Εδώ στη Θεσσαλονίκη είναι πιο συντηριτικοί νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Ευχαριστώ σε όλες σας για την συμπαράσταση!!! Σήμερα είμαι λίγο πιο καλά και σκέφτομαι τις επόμενες κινήσεις! @Magaiver μου ήταν η 3 εξωσωματική και η 4 ωοληψία. Εγώ έχω χαμηλή αμη και ο σύζυγός χαμηλή κινητικότητα. Και η δύο δηλαδή σαράβαλα ? Και είμαι και 29 δηλαδή αν δεν μπορώ τώρα να κάνω έστω ένα παιδάκι στα 40 τι θα κάνω; Τέλος  πάντων! Όλα θα γίνουν κάποτε... Λοιπόν κορίτσια στην Βουργαρία αυτή την κόλλα την χρησιμοποιουν εδώ και χρόνια όταν λοιπόν το ανέφερα στους γιατρούς μου γέλασαν και μου είπαν δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Σήμερα που το διάβασα σε ένα μνμ εδώ το έψαξα και στο internet και όντως υπάρχει δεν είναι ακριβώς κόλλα αλλά βοηθάει στην εμφύτευση.

Μην λες για ηλικίες γιατί πολλές κοπέλες από εδώ είμαστε 40 και άνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η satya είπε:

Καλημέρα και σε σένα! Να μην φοβάσαι όλα θα γίνουν στην ώρα τους. Να οπλιστείς με υπομονή και επιμονή και θα δεις που όλα θα γίνουν!

Μακάρι!! Η αλήθεια είναι ότι δεν με χαρακτηρίζει η υπομονή γι'αυτό κ το προσπαθώ πολύ να την έχω.. Ήθελα να σε ρωτήσω αν ξέρεις,πλέον πάνε απευθείας σε μικρογονιμοποιηση ή επιλέγεται σε ορισμένες περιπτώσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katriniki είπε:

Μακάρι!! Η αλήθεια είναι ότι δεν με χαρακτηρίζει η υπομονή γι'αυτό κ το προσπαθώ πολύ να την έχω.. Ήθελα να σε ρωτήσω αν ξέρεις,πλέον πάνε απευθείας σε μικρογονιμοποιηση ή επιλέγεται σε ορισμένες περιπτώσεις?

Νομίζω πάνε απευθείας! Ρώτα και τον γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η satya είπε:

Νομίζω πάνε απευθείας! Ρώτα και τον γιατρό σου!

Ναι θα τον ρωτήσω αύριο απλά ανυπομονώ για όλα!!πφφφφ εσύ πως είσαι??Σε τι διαδικασία βρίσκεσαι τώρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Ναι θα τον ρωτήσω αύριο απλά ανυπομονώ για όλα!!πφφφφ εσύ πως είσαι??Σε τι διαδικασία βρίσκεσαι τώρα??

Εγώ κανονικά θα πήγαινα για ετ αυτή την εβδομάδα μαζί με το @Kokotsalo αλλά η προγεστερόνη ήταν ψιλά 3.75 οπότε μου την ακύρωσε και μου είπε στον επόμενο κύκλο! Οπότε είμαι σε αναμονή περιόδου μήπως πάρουμε και το ωάριο του φυσικού και προχωρήσουμε έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Ναι θα τον ρωτήσω αύριο απλά ανυπομονώ για όλα!!πφφφφ εσύ πως είσαι??Σε τι διαδικασία βρίσκεσαι τώρα??

Πραγματικά θέλει υπομονή. Εγώ μαζεύω με το σταγονόμετρο τα ωάρια και είναι η 3η ετ που κάνω! Άσε από ωοληψιές είναι πάνω από 15  στα 2 χρόνια. Οπότε γι αυτό σου λέω θέλει υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...