Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

καλη αναρρωση κ σε σενα @Magaiver......κ εγω 2,5 ωρες χειρουργειο εκανα για τα ινομυωματα...να ειναι περαστικα μας κ .....συνεχιζουμε τον αγωνα μας....καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια❤

@Magaiver κοριτσάκι μου γλυκό καλή ανάρρωση κι είμαι σίγουρη ότι η επόμενη φορά θα είναι ή τυχερή σας.

@Πιου-πιου αγάπη μου θέλω κι εύχομαι να περάσεις μία ευχάριστη εγκυμοσύνη κ πανω απ όλα να κρατησεις στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο μωράκι (ή και δύο γιατί φαγώθηκε και ή @satya αλλά θα στη κανονισω εγώ όταν ανεβω)

@nikona με το καλό να υποδεχθειτε το μπεμπη σας!

@marillia καλη αρχή!!! Το μαρτιο ε;κι εγώ το μαρτιο ξεκιναω.

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου!

Εγώ κορίτσια θα κάνω τη παραπάνω εβδομάδα διάνοιξη και δοκιμαστική εμβρυομεταφορα και όταν αδιαθετησω ξεκιναω διέγερση.

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΜΕΡΕΣ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι και φοβαμαι πολύ γιατί μου έδωσε κ ένα χάπι να βάλω πριν το cytotec κ διαβάζω ότι είναι για πρόκληση αποβολής.φοβαμαι μήπως κάνει αιμοραγία κ μετά δεν έρθει περίοδος.

Πού να το βάλεις? 

Διαβαζω οτι το συγκεκριμενο σκευασμα ειναι για αντιμετωπιση στομαχικων διαταραχων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου με το Καλό!!!! 1 ή ακόμα και 2 υγιέστατα μωράκια! 

Όπως βλέπω....εδώ έχουμε συμπεθερες,νταντάδες κτλ!!! 

Εισατε ωραίο παρεάκι κορίτσια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΜΕΡΕΣ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!

Ευχαριστώ πολύ επίσης χρυσανθη μου,κι εγώ σε 20 μέρες ακριβώς.π ρωτη φορά θα κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ επίσης χρυσανθη μου,κι εγώ σε 20 μέρες ακριβώς.π ρωτη φορά θα κάνεις;

ΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ Κ ΕΛΠΙΖΩ Ν ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΗ... ΕΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ Κ Ν ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕς ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 15 ΜΑΡΤΙΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ Ν ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ....!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

ΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ Κ ΕΛΠΙΖΩ Ν ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΗ... ΕΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ Κ Ν ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕς ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 15 ΜΑΡΤΙΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ Ν ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ....!!!! 

Ωραία σου το εύχομαι να είναι ή τυχερή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Ωραία σου το εύχομαι να είναι ή τυχερή σου!

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Κ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ.... ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ Π ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΝ ΣΤΟΧΟ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η nikona είπε:

@jazz μου και @HopHop.

Ο ορός αυτος ειναι ενας ορος με συστατικα τη σογια κ το αυγο. Η χρηση του ειναι σε ασθενεις που δεν μπορουν να σιτιστουν απο το στομα και πρεπει να δοθει τροφη μεσω ορου. Ουσιαστικα ειναι ορός λιπιδίων. 

Θεωρητικα, λενε οτι βοηθαει το περιβαλλον της μητρας. Και το κανει πιο φιλικο για εμφυτευση. Καποιοι ερευνητες ισχυριζονται οτι ριχνει τα νκ κυτταρα της μητρας. 

Ειναι πολυ φθηνος. Εγω τον πηρα 7,5€.

Τον καναμε την ημερα της ετ, πριν την ετ. Και αφου πετυχαμε τον επαναλαβαμε ενα μηνα μετα. 

Πρεπει να ειναι παρών αναισθησιολογος (τον πληρωσαμε 100€ καθε φορα) διοτι υπαρχει πιθανοτητα αλλεργικης αντιδρασης. Οποτε θα χορηγήσει κορτιζόνη. 

Τωρα αν βοηθησε αυτο να πετύχουμε δεν ξερω. 

Αν επιτρεπεται @HopHop σε ποια πολη εισαι κ στον πρότειναν? Εμεις καναμε την προσπάθεια στη Θεσσαλονικη. 

@nikona είμαι στην Κύπρο. Στο πρωτόκολλο είναι μόνο την ημέρα της εμβρυομεταφορας και δεν χρειάζεται να τον αγοράσω έχουν στην κλινική. Και εδώ το κόστος είναι 100€.

Συγχαρητήρια και εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη :):)

σ ευχαριστώ πολύ για το feedback ;)

Ζω στην Κύπρο αλλά είμαι Θεσσαλονικιά ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

καλη αναρρωση κ σε σενα @Magaiver......κ εγω 2,5 ωρες χειρουργειο εκανα για τα ινομυωματα...να ειναι περαστικα μας κ .....συνεχιζουμε τον αγωνα μας....καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια

Καλή ανάρρωση και καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ν_S είπε:

@Πιου-πιου με το Καλό!!!! 1 ή ακόμα και 2 υγιέστατα μωράκια! 

Όπως βλέπω....εδώ έχουμε συμπεθερες,νταντάδες κτλ!!! 

Εισατε ωραίο παρεάκι κορίτσια....

Εσύ πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

καλη αναρρωση κ σε σενα @Magaiver......κ εγω 2,5 ωρες χειρουργειο εκανα για τα ινομυωματα...να ειναι περαστικα μας κ .....συνεχιζουμε τον αγωνα μας....καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια

Καλή ανάρρωση αντζυ μου. 

Έτσι θα συνεχίσουμε και θα τα καταφέρουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είσαστε πολλές οι κοπέλες που αρχίζουν τώρα προσπάθεια και δεν κατάφερα ακόμα να καταλάβω σε τί φάση είναι η καθεμία.

Καλώς ήρθατε και Καλή Επιτυχία σε όλες. Είτε πρώτη είτε καινούργια προσπάθεια εύχομαι σε όλες να είναι η τυχερή σας. 

Μόνο χαμόγελα εύχομαι και φουσκωμένες κοιλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσια είσαστε πολλές οι κοπέλες που αρχίζουν τώρα προσπάθεια και δεν κατάφερα ακόμα να καταλάβω σε τί φάση είναι η καθεμία.

Καλώς ήρθατε και Καλή Επιτυχία σε όλες. Είτε πρώτη είτε καινούργια προσπάθεια εύχομαι σε όλες να είναι η τυχερή σας. 

Μόνο χαμόγελα εύχομαι και φουσκωμένες κοιλιτσες!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ Μ ΕΙΜΑΙ Η ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΙΝΙΟΥΡΓΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ Μ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ Τ ΜΑΡΤΙΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου γεια σου! Εγώ είμαι ή bloublou κ θα ξεκινησω κι εγώ τη περίοδο του μαρτιου μία από τις πολλές μου προσπάθειες.????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου γεια σου! Εγώ είμαι ή bloublou κ θα ξεκινησω κι εγώ τη περίοδο του μαρτιου μία από τις πολλές μου προσπάθειες.????

Είσαι καινούργια στο φόρουμ;;; Δεν έχω προλάβει να ενημερωθώ για την προσπάθειά σου. 

Τσπ. Καλή επιτυχία εύχομαι και σε εσένα καινούργια μου φίλη. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Είσαι καινούργια στο φόρουμ;;; Δεν έχω προλάβει να ενημερωθώ για την προσπάθειά σου. 

Τσπ. Καλή επιτυχία εύχομαι και σε εσένα καινούργια μου φίλη. ???

Θα ήθελες να σε ενημερωσω εκτενέστερα κ να γίνουμε κ φίλες;σ ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ Μ ΕΙΜΑΙ Η ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΙΝΙΟΥΡΓΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ Μ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ Τ ΜΑΡΤΙΟΥ!!!

Χρυσάνθη μου με το καλό. Μην έχεις καθόλου άγχος τουλάχιστον τώρα, διασκέδασε και χαλάρωσε μέχρι να ξεκινήσεις. Έχεις μέρες μπροστά σου να ανησυχείς για διάφορα. Όχι ότι χρειάζεται φυσικά, αλλά λίγο πολύ όλες αγχωνομαστε. Εύχομαι να είναι η πρώτη και τυχερή σου προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα ήθελες να σε ενημερωσω εκτενέστερα κ να γίνουμε κ φίλες;σ ευχαριστώ πολύ.

Αν θέλεις να γίνουμε φίλες στείλε μου π.μ. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Καλά μου κοριτσάκια!!! Αρχικά χαίρομαι που η παρέα μεγαλώνει τόσο!!! Έχουμε πολλά καινούργια πρόσωπα στην συζήτηση μας!! Ευχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Εγώ κορίτσια μου χειρουργήθηκα σήμερα. Είχα όντως εξωμητριο. Δεν ειχα πόνο αλλά είδαν αίμα στον υπέρηχο. Εγινε κάτι παραλογο!Γιαυτο μαλλον δεν το βρίσκαν κιόλας. Πέρσι είχα αφαιρέσει την σαλπιγγα την δεξιά επειδή ήταν υδροσαλπιγγα. Και κορίτσια το έμβρυο ήταν σε ένα υπόλοιπομενο κομμάτι της σαλπιγγας εκείνης. Δεν μου την είχαν κόψει σύριζα και πήγε εκεί και εμφυτευθηκε το έμβρυο. Πόσο παράλογη ιστορία!

Σας ευχαριστώ πολύ που είστε εκεί να ακούτε! Είχα γραφτεί στο φόρουμ τον Ιουλίο όταν ήμουν πάλι σε νοσηλεία. Και να με πάλι σας γράφω από το νοσοκομείο ?

Τότε τον Ιουλίο είχαμε μόλις μάθει το θετικό τεστ της @nikona. Και σε λίγες εβδομάδες θα γεννήσει!!! Τώρα μόλις μάθαμε το θετικό της @Πιου-πιου μας! Τα κορίτσια μας θα γεννήσουν υγιή μωράκια! Είμαι γουρλού! Όταν μπαίνω νοσοκομείο έχουμε υγιή τελειομηνη εγκυμοσύνη! (μην χάσουμε το χιούμορ μας ακόμα και στις δύσκολες καταστάσεις?) Σας στέλνω όση θετική ενέργεια μου έχει απομείνει!

Θα σας διαβάζω όλες τις μέρες αλλά ίσως να μην γράφω τοσο γιατί πρέπει να αναρρωσω από την επέμβαση. Καλή επιτυχία στα κορίτσια με τις χοριακες των επόμενων ημερών!!!

Κοριτσάκι λυπάμαι πάρα πολύ για όλο αυτό που πέρασες.Είναι πολύ δύσκολο το έχω ζήσει.Εύχομαι καλή ανάρρωση,δύναμη και την επόμενη φορά να σου πάνε όλα καλά.Ξέρεις καμιά φορά αναρωτιέμαι γιατί πρέπει εμείς να βιώνουμε τόσες δύσκολες καταστάσεις και να παιδευομαστε τόσο πολύ.Όμως μόνο ο Θεός ξέρει,απλά εύχομαι να μας ανταμείψει κάποια στιγμή για όλον αυτόν τον αγώνα που δίνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τις ευχές σας!!!! Εύχομαι για όλες μας τα καλύτερα!

@Magaiver μου περαστικά και καλή ανάρρωση σου εύχομαι! Με την δύναμη που εκπέμπεις είσαι παράδειγμα για όλες μας!!

Για τις ενέσεις κορίτσια που λέγατε υπάρχουν τόσα βιντεάκια στο youtube που δείχνουν ακριβώς πως γίνονται, πείτε και κάποιον απο τους γιατρούς σας να σας δείξει και εγώ φοβόμουν την πρώτη φορά αλλά τώρα εχω και πτυχίο πάνω σε αυτα??????.

Εγώ 4/3 κάνω την χοριακή μου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εκανα χθες ωοληψια ο γιατρός μου είπε ότι από 15 ωοθηλακια ωράριο είχαν μόνο 7! Σήμερα με πήραν τηλ ότι 5 ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν τα 3 οπότε περιμένω 5 μέρες να μάθω Ποια έγιναν βλαστοκυστη! Ήθελα τα φώτα σας υπάρχει περίπτωση να μην γίνει και κανένα? Είναι λίγα ή είναι νορμάλ ο αριθμος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η HopHop είπε:

@nikona είμαι στην Κύπρο. Στο πρωτόκολλο είναι μόνο την ημέρα της εμβρυομεταφορας και δεν χρειάζεται να τον αγοράσω έχουν στην κλινική. Και εδώ το κόστος είναι 100€.

Συγχαρητήρια και εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη :):)

σ ευχαριστώ πολύ για το feedback ;)

Ζω στην Κύπρο αλλά είμαι Θεσσαλονικιά ;)

 

Με το καλο λοιπον καλη μου!

Εχω ζησει κι εγω στην Λευκωσια δυο χρονια, ο μπαμπας μου ηταν στρατιωτικος. Βορειοελλαδιτισα κι εγω!! 

Πολυ καλη επιτυχια ευχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Καλά μου κοριτσάκια!!! Αρχικά χαίρομαι που η παρέα μεγαλώνει τόσο!!! Έχουμε πολλά καινούργια πρόσωπα στην συζήτηση μας!! Ευχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Εγώ κορίτσια μου χειρουργήθηκα σήμερα. Είχα όντως εξωμητριο. Δεν ειχα πόνο αλλά είδαν αίμα στον υπέρηχο. Εγινε κάτι παραλογο!Γιαυτο μαλλον δεν το βρίσκαν κιόλας. Πέρσι είχα αφαιρέσει την σαλπιγγα την δεξιά επειδή ήταν υδροσαλπιγγα. Και κορίτσια το έμβρυο ήταν σε ένα υπόλοιπομενο κομμάτι της σαλπιγγας εκείνης. Δεν μου την είχαν κόψει σύριζα και πήγε εκεί και εμφυτευθηκε το έμβρυο. Πόσο παράλογη ιστορία!

Σας ευχαριστώ πολύ που είστε εκεί να ακούτε! Είχα γραφτεί στο φόρουμ τον Ιουλίο όταν ήμουν πάλι σε νοσηλεία. Και να με πάλι σας γράφω από το νοσοκομείο ?

Τότε τον Ιουλίο είχαμε μόλις μάθει το θετικό τεστ της @nikona. Και σε λίγες εβδομάδες θα γεννήσει!!! Τώρα μόλις μάθαμε το θετικό της @Πιου-πιου μας! Τα κορίτσια μας θα γεννήσουν υγιή μωράκια! Είμαι γουρλού! Όταν μπαίνω νοσοκομείο έχουμε υγιή τελειομηνη εγκυμοσύνη! (μην χάσουμε το χιούμορ μας ακόμα και στις δύσκολες καταστάσεις?) Σας στέλνω όση θετική ενέργεια μου έχει απομείνει!

Θα σας διαβάζω όλες τις μέρες αλλά ίσως να μην γράφω τοσο γιατί πρέπει να αναρρωσω από την επέμβαση. Καλή επιτυχία στα κορίτσια με τις χοριακες των επόμενων ημερών!!!

Καλη αναρρωση και να μην στεναχωριεσαι.ξεκουρασου και θα τα λεμε!☺?‍♀️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...