Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

Κοριτσιαα  αρχικα καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενουν χοριακες,με το καλο να γινουν οι ετ και να εξελιχθουν ομορφα οι εγκυμοσυνες!!! Προχθες ετοιμασαμε στο κεντρο τα δικαιολογητικα για να περασουμε επιτροπη την αλλη εβδομαδα και ειδα οτι αναμεσα σε ολα ειναι και  η γνωματευση του γιατρου για τα φαρμακα και τις ποσοτητες που θα χρειαστω.Αν και ακομη δεν συζητησαμε με τον γιατρο τι πρωτοκολλο θα ακολουθησω  βλεπω οτι εχει σημειωσει τα φαρμακα που θα χρειαστω  και αυτα ειναι ovitrelle,utrogestan,cetrotide,gonal-f 300 και gonal-f 900.Aυτα απο που θα τα προμηθευτω??Απο την φαρμακαποθηκη του εοππυ?Ή απο φαρμακεια??Θυμαμαι οτι πριν λιγες μερες ειχατε αναφερει οτι υπαρχει ελλειψη gonal...τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση??Εν τω μεταξυ εψαξα λιγο και ειδα πως γινονται οι ενεσεις και αγχωθηκα καπως..Θελει απολυτη ακριβεια στην προετοιμασια καθως και στην ωρα που πρεπει να γινουν ε?

Εαν περάσεις επιτροπή στο Μαρούσι εκεί στο ίδιο κτήριο δίνουν και τα φάρμακα!

Δεν είναι τίποτα οι ενέσεις, θα δεις.

Καλή σου επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις Γκοναλ είχα και εγώ θέμα να τις βρω τον Ιανουάριο. Όμως μου είπαν από το κέντρο ένα φαρμακείο που τα είχε στοκαρισμένα. Εάν κάποια κοπέλα χρειάζεται να βρει γκοναλ στην Αθήνα να μου πει να γράψω το φαρμακείο. 

@Bloublou85 Περιμένουμε να μας πεις για τα έμβρυα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες,εκανα την εμβρυομεταφορά όμως τα πράγματα δεν είναι τόσο αισιόδοξα.δυστυχως δυσκολεύονται πολύ στην έμβρυομεταφορα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες,εκανα την εμβρυομεταφορά όμως τα πράγματα δεν είναι τόσο αισιόδοξα.δυστυχως δυσκολεύονται πολύ στην έμβρυομεταφορα μου.

Καλή επιτυχία!
Τι δυσκολία βρέθηκε δλδ; Αυτό στο είπε ο γιατρος, το να μην είσαι αισιόδοξη;;
Σε πόσες μέρες σου είπε να κάνεις χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες,εκανα την εμβρυομεταφορά όμως τα πράγματα δεν είναι τόσο αισιόδοξα.δυστυχως δυσκολεύονται πολύ στην έμβρυομεταφορα μου.

Καλή επιτυχία. Όλα θα πάνε καλά. 

Περιμένουμε τεράστια χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες,εκανα την εμβρυομεταφορά όμως τα πράγματα δεν είναι τόσο αισιόδοξα.δυστυχως δυσκολεύονται πολύ στην έμβρυομεταφορα μου.

Αν εννοείς ότι δυσκολεύτηκαν με το καθετηρακι και τον κολποδιαστιλεα μικρό το κακό... Απο δω και πέρα όλα θα πάρουν το δρόμο τους και θα πάρεις μια ωραιότατη θετική χοριακή σε λίγες μερουλες!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες,εκανα την εμβρυομεταφορά όμως τα πράγματα δεν είναι τόσο αισιόδοξα.δυστυχως δυσκολεύονται πολύ στην έμβρυομεταφορα μου.

Άντε καλέ μην αγχώνεσαι ! Όλα θα πάνε καλά ! Θα βολευτούν τα εμβρυάκια σου στο φιλόξενο ομορφούλι ενδομήτριο σου !!! Θα δεις σε 12 μερούλες ! Καλή επιτυχία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bloublou85 καλή επιτυχία,όλα θα πάνε καλά.Εγώ κορίτσια πήγα για υπέρηχο,το 15αρι το κυστικό υποχώρησε έφτασε στα 7χιλ ευτυχώς,αλλά δεν υπήρχε κάτι αξιόλογο,ένα στα 5χιλ μάλλον αυτό θα προχωρήσει μου είπε η γιατρός,μόνο αν πηγαίναμε για φυσικό κύκλο.Δεν είναι καλός ο κύκλος και είπε να σκεφτώ τί θέλω να κάνουμε.Εγώ της είπα πώς θέλω ιατρική γνώμη,της είπα και για τα αποτελέσματα του Νίκα που περιμένω και είπε να μην κάνουμε τίποτα σ¨αυτό τον κύκλο και με τ¨αποτελέσματα βλέπουμε,ίσως πάμε κατευθείαν σε ετ,αλλιώς συζητάμε.Απογοητεύτηκα λιγάκι,περίμενα να πάρω έστω ένα ακόμα εμβρυάκι,τώρα ο Θεός βοηθός.Για να δούμε βρε κορίτσια πώς θα λήξει όλο αυτό το μαρτύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @jazz @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ @misofeggaro έχω απογοητευτεί απλά μόνο κ μόνο γιατί εγώ από τη μεριά μου έκανα τα πάντα τα έκανα όλα σωστά κ φτάνεις στο τελευταίο στάδιο κ σου λενε έχουμε δυσκολία στο να τα περάσουμε.εκανα υστεροσκοπηση που να παρει αλλά κ την προηγούμενη δυσκολεύτηκε γιατί δε μου έκανε τη διαστολή πριν ξανακανω.συνεχεια βγαίνει κ κάτι κουραστηκα τόσο πολύ ψυχολογικά ειλικρινά που δε θέλω να συνεχίσω άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marillia είπε:

Με το καλό κορίτσια να γεμίσετε εγκυούλες!!!Ναι απο φαρμακείου του εοππυ θα τα πάρεις!!Τώρα για την έλλειψη ρώτα κ τον γιατρό σου τώρα!!Επίσης θέλουν οι ενέσεις περίπου ίδια ώρα!!Εγώ σκέφτομαι να αρχίσω απ το φαρμακείο να μου τις κάνει κ μετά να επιχειρήσω μόνη!!Τίποτε άλλο δν με αγχώνει παρα μόνο αυτές οι ενέσεις!!Κ στην σπερματέγχυση που έκανα όλες σε φαρμακείο τις έκανα!!

Η καθημερινοτητα σου πως ηταν??σε επηρεαζαν ψυχολογικα η και στη δουλεια σου??κι εμενα με τρομαζαν σαν ιδεα αλλα θα σφιξω τα δοντια και θα τις κανω γιατι λογω δουλειας δε θα μου ειναι ευκολο να πηγαινω  σε φαρμακειο..θα κοιταμε μακροπροθεσμα στον σκοπο δηλ που θελουμε να επιτυχουμε και θα παραβλεπουμε τα παρελκομενα!!!?Καλη ,καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona @jazz @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ @misofeggaro έχω απογοητευτεί απλά μόνο κ μόνο γιατί εγώ από τη μεριά μου έκανα τα πάντα τα έκανα όλα σωστά κ φτάνεις στο τελευταίο στάδιο κ σου λενε έχουμε δυσκολία στο να τα περάσουμε.εκανα υστεροσκοπηση που να παρει αλλά κ την προηγούμενη δυσκολεύτηκε γιατί δε μου έκανε τη διαστολή πριν ξανακανω.συνεχεια βγαίνει κ κάτι κουραστηκα τόσο πολύ ψυχολογικά ειλικρινά που δε θέλω να συνεχίσω άλλο.

Πραγματικά δεν το ξέρω καθόλου τι θέμα..καταλαβαίνω όμως την ανησυχία σου κι αυτό το γιατί που λες... η υστεροσκοπηση  θα το έλυνε αυτο.. όπως και να χει αφού πήγαν εκεί που έπρεπε, ηρέμησε, χαλάρωσε και δωσ' τους την ευκαιρία να γαντζωθουν γερά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@satyaΕιμαι στην  επαρχια και το κεντρο εξωσωματικης στη Θεσσαλονικη...θα την βρουμε την ακρη πιστευω..Σ ευχαριστω πολυ..

@jazzΣ ευχαριστω πολυ....πιστευω η αρχη θα ειναι λιγο δυσκολη....αλλα θα τα καταφερουμε!!!

@Magaiverθα σκεφτομαι θετικα και ελπιζω να μη χρειαστει....οπως και να χει σ ευχαριστουμε εκ των προτερων....με το καλο να λαβεις τα πιο ομορφα νεα σε δυο μερες απ'οτι ειδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zefi87 είπε:

Η καθημερινοτητα σου πως ηταν??σε επηρεαζαν ψυχολογικα η και στη δουλεια σου??κι εμενα με τρομαζαν σαν ιδεα αλλα θα σφιξω τα δοντια και θα τις κανω γιατι λογω δουλειας δε θα μου ειναι ευκολο να πηγαινω  σε φαρμακειο..θα κοιταμε μακροπροθεσμα στον σκοπο δηλ που θελουμε να επιτυχουμε και θα παραβλεπουμε τα παρελκομενα!!!?Καλη ,καλη επιτυχια!!!

Kαλή επιτυχία κ σε σένα!!Ηταν κάπως ζόρι γτ  δν φοβάμαι καθόλου τις ενέσεις αλλά να μου τις κάνει άλλος!!σουκου πήγαινα σε μια κλινική να μου τις κάνουν!!Τώρα ελπίζω να τις κάνω μόνη μου!!Είχα κ κάτι ξεσπάσματα με κλάματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 επιστρέψατε? Πώς αισθάνεσαι? Να σκεφτεσαι τωρα οτι τα εμβρυακια σας ειναι εκει που πρεπει και ευχομαστε να γαντζωθούν γερά!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου καταλαβαινω την απογοητευση σου. Ομως ισως αυτο το διαλειμμα σου κανει καλο. Δες το μονο θετικα. 

Με το καλο να παρεις το αποτελεσμα του Νικα και να προχωρήσετε όπως πρέπει.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 επιστρέψατε? Πώς αισθάνεσαι? Να σκεφτεσαι τωρα οτι τα εμβρυακια σας ειναι εκει που πρεπει και ευχομαστε να γαντζωθούν γερά!!!

 

Ναι επιστρεψαμε νικονα μου,καλα ειμαι σωματικά αλλά η ψυχολογία μου είναι πολύ πεσμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona @jazz @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ @misofeggaro έχω απογοητευτεί απλά μόνο κ μόνο γιατί εγώ από τη μεριά μου έκανα τα πάντα τα έκανα όλα σωστά κ φτάνεις στο τελευταίο στάδιο κ σου λενε έχουμε δυσκολία στο να τα περάσουμε.εκανα υστεροσκοπηση που να παρει αλλά κ την προηγούμενη δυσκολεύτηκε γιατί δε μου έκανε τη διαστολή πριν ξανακανω.συνεχεια βγαίνει κ κάτι κουραστηκα τόσο πολύ ψυχολογικά ειλικρινά που δε θέλω να συνεχίσω άλλο.

Ειιιιιιι!!!!! Μην λες έτσι κοριτσάρα μου!!! Καταλαβαίνω από αυτά που λες πως σου πετάξανε μαλακιούλες κατά την εμβρυομεταφορά κ πως σε κάνανε να νιώσεις άσχημα... που κ αν πράγματι ηταν τόσο δύσκολη η τοποθέτηση δεν έπρεπε να στο μεταφέρουν... εσύ να κάτσεις τώρα να κλωσσήσεις τα αυγουλάκια σου κ όλα θα πάνε καλά!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Ειιιιιιι!!!!! Μην λες έτσι κοριτσάρα μου!!! Καταλαβαίνω από αυτά που λες πως σου πετάξανε μαλακιούλες κατά την εμβρυομεταφορά κ πως σε κάνανε να νιώσεις άσχημα... που κ αν πράγματι ηταν τόσο δύσκολη η τοποθέτηση δεν έπρεπε να στο μεταφέρουν... εσύ να κάτσεις τώρα να κλωσσήσεις τα αυγουλάκια σου κ όλα θα πάνε καλά!!!❤️

Ναι δεν το συζηταω μου το είπε στα ίσια ότι έχω πολύ δυσκολία.του ζήτησα να είναι ειλικρινής μαζί μου κ να μου πει να ελπίζω ή οχι,μου είπε ναι μπήκαν εκεί που έπρεπε όμως στο χαρτί μας έγραψε εφτά μέρες πριν την περίοδο ότι πρέπει να γίνει ή διαστολή κ σκέφτηκα αν πράγματι είχε ελπίδες γιατί μου το έγραψε;ήταν σα να το προδικάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι επιστρεψαμε νικονα μου,καλα ειμαι σωματικά αλλά η ψυχολογία μου είναι πολύ πεσμένη.

Εεεε οχιιιι!!!! Πρωτη μερα με πεσμενη ψυχολογια???? 

Κανε χαδακια την κοιλιτσα. Μιλα στα εμβρυακια σας. Και ολα θσ πανε καλα!!! Καλοπιασε τα!!!

Αφου μπηκαν μη φοβασαι τιποτα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι δεν το συζηταω μου το είπε στα ίσια ότι έχω πολύ δυσκολία.του ζήτησα να είναι ειλικρινής μαζί μου κ να μου πει να ελπίζω ή οχι,μου είπε ναι μπήκαν εκεί που έπρεπε όμως στο χαρτί μας έγραψε εφτά μέρες πριν την περίοδο ότι πρέπει να γίνει ή διαστολή κ σκέφτηκα αν πράγματι είχε ελπίδες γιατί μου το έγραψε;ήταν σα να το προδικάζει.

Κι εγω εκανα δυο φορες διαστολη τραχηλου κατα την υστεροσκοπηση. Αφου τα εβαλε ομως μπλουμπλου μην σξεφτεσαι τι εγραψε στο χαρτι.

Πιστεψε στα εμβρυακια σας! Αλλαξε διαθεση. Προσπαθησε το!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...