Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Ναι είναι οι τελευταίες εξετάσεις της 2ης μέρας. Γενικά δέν ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου σωστά στα φάρμακα γι'αυτό και την τελευταία φορά κάναμε τροποποιημένο φυσικό κύκλο αλλά και πάλι τα ωάριο μου δεν είχε μεγάλες διαφορές αλλά και ο άντρας μου έχει χαμηλή κινητικότητα με 3.000.000. Μας απογοητεύουν συνέχεια και όταν τους ζητάω περισσότερες εξετάσεις η απάντηση είναι ότι δεν χρειάζεται.

Δεν ξέρω sokola μου. Φυσικά δεν είμαι γιατρός. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι το θέμα με το σπέρμα σαφώς λύνεται με τη μικρογονιμοποιση. Επίσης έχεις σύμμαχο την ηλικία σου και σίγουρα θα υπάρξει ένα καλό εμβρυακι. Ίσως να χρειαστεί λίγο περισσότερη προσπάθεια. Μην απογοητεύσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!Εφτασε και για μενα η μερα της ωοληψιας...αυριο με το καλο θα παμε!Χθες καναμε τον τελευταιο υπερηχο και χθες βραδυ εκανα 2 ovitrelle.Σημερα αρχισα τα utrogestan....Ευελπιστουμε ολα να πανε κατ ευχην...οπως και για ολες μας εδω μεσα!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Εφτασε και για μενα η μερα της ωοληψιας...αυριο με το καλο θα παμε!Χθες καναμε τον τελευταιο υπερηχο και χθες βραδυ εκανα 2 ovitrelle.Σημερα αρχισα τα utrogestan....Ευελπιστουμε ολα να πανε κατ ευχην...οπως και για ολες μας εδω μεσα!!?

Με το καλό!! Γιατί 2 ovitrelle?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η satya είπε:

Με το καλό!! Γιατί 2 ovitrelle?

Δεν ξερω ...απο την αρχη οταν τις αγορασα μου εκανε εντυπωση αλλα δεν ρωτησα..και στις οδηγιες που μου εδωσαν χθες ηταν ηδη φωτοτυπημενο 2 ovitrelle...οποτε λεω μηπως ειναι τακτικη του κεντρου.Δεν  ξερω κι εγω υποθεσεις κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Δεν ξερω ...απο την αρχη οταν τις αγορασα μου εκανε εντυπωση αλλα δεν ρωτησα..και στις οδηγιες που μου εδωσαν χθες ηταν ηδη φωτοτυπημενο 2 ovitrelle...οποτε λεω μηπως ειναι τακτικη του κεντρου.Δεν  ξερω κι εγω υποθεσεις κανω.

Ίσως θέλουν να ωριμάσουν καλά!! χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσια μου γύρισα!! Μας είπε ότι είναι πολύ καλό το γεγονός ότι αυξήθηκαν οι τιμές στο σπερματοδιαγραμμα κ ότι τώρα το σπέρμα του μπορεί να γονιμοποιήσει οπότε σίγουρα θα πάμε σε μικρογονιμοποιηση. Το θέμα είναι ότι πρέπει να επιλέξουμε αν θα γίνει τον Μάρτιο ή τον Μάιο καθώς τον Απρίλιο είναι το Πάσχα. Αν έχουμε τα χρήματα θα το κάνω τώρα το Μάρτιο!!μου είπε ότι θα προλάβω να περάσω επιτροπή αν θέλω για αυτό το μήνα!!δεν ξέρω αγχώθηκα?

Καλη αρχη....☺!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katriniki μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Όλα θα γίνουν. 

@Zefi87 το έχω ξανακούσει αυτό για δύο ovitrelle. Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Όλα θα πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Katriniki μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Όλα θα γίνουν. 

@Zefi87 το έχω ξανακούσει αυτό για δύο ovitrelle. Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Όλα θα πάνε καλά. 

@Πιου-πιου μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!τώρα πρέπει ν κλείσω ραντεβού να ξανα κάνω σαλπιγγογραφια την κλασική γιατί η άλλη που είχα κάνει δεν περνάει από την επιτροπή!στο Λητώ θα πάω!με αγχωνει γιατί έχω ακούσει ότι πονάει αρκετά ! εδώ με πόνεσε η πιο εξελιγμένη παρόλο που οι σάλπιγγες μου ήταν ανοικτές!τελικά πάμε μάλλον για αυτό τον μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Εφτασε και για μενα η μερα της ωοληψιας...αυριο με το καλο θα παμε!Χθες καναμε τον τελευταιο υπερηχο και χθες βραδυ εκανα 2 ovitrelle.Σημερα αρχισα τα utrogestan....Ευελπιστουμε ολα να πανε κατ ευχην...οπως και για ολες μας εδω μεσα!!?

Καλη επιτυχια!!!!☺☺☺ολα θα πανε τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η satya είπε:

Ίσως θέλουν να ωριμάσουν καλά!! χαχαχαχαχαχα

αχχ λες satya?μην παραωριμασουν  φοβουμαιι...???αυριο θα δουμε τα αποτελεσματα....μεχρι ποσα χιλ  ειναι  καλο να φτασουν?χθες ειδαμε 4 20 χιλιοστων και αλλα 18 και αλλα πιο μικρα..και εγω φοβαμαι μην τα μεγαλα γινουν κυστες απο χθες μεχρι αυριο και μαζι με τις 2 οβιτρελ...αλλα καταλαβαινεις το μυαλο μου τωρα τι σεναρια κανει.....χα χα χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Kokotsalo σ ευχαριστω...ευχομαι να περασουν γρηγορα οι μερες και να αποζημιωθεις με το ευτυχεστερο αποτελεσμα....

@Πιου-πιου ευχαριστω πολυ...σημερα εχεις υπερηχο??αντε αντε με το καλο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariapretty είπε:

Κορίτσια Καλημέρα εγώ είμαι στην αναμονή 4η μέρα εμβρυομεταφορας

Την Δευτερα την εκανες και εσυ???μαζι ειμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Την Δευτερα την εκανες και εσυ???μαζι ειμαστε!!!

Πώς αισθάνεσαι? Εγώ τπτ σήμερα κάτι κονάκια πολύ λάιτ που πιστεύω είναι από το φάρμακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariapretty είπε:

Πώς αισθάνεσαι? Εγώ τπτ σήμερα κάτι κονάκια πολύ λάιτ που πιστεύω είναι από το φάρμακα 

Και εγω μια απο τα ιδια!!!☺?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η satya είπε:

Καλή επιτυχία sansa μου! Πολλές κοπέλες έχουνε βγάλει πολύ καλά ωάρια στην 2η φάση του κύκλου! Loopo λέγεται! Περιμένουμε τα ευχάριστα κοριτσάκι μου αντε γιατί πολύ έχεις ταλαιπωρηθεί κι εσύ! 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!όλα να πάμε υπέροχα εύχομαι!μακάρι ο Μάρτιος να είναι ο τυχερός μας!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

αχχ λες satya?μην παραωριμασουν  φοβουμαιι...???αυριο θα δουμε τα αποτελεσματα....μεχρι ποσα χιλ  ειναι  καλο να φτασουν?χθες ειδαμε 4 20 χιλιοστων και αλλα 18 και αλλα πιο μικρα..και εγω φοβαμαι μην τα μεγαλα γινουν κυστες απο χθες μεχρι αυριο και μαζι με τις 2 οβιτρελ...αλλα καταλαβαινεις το μυαλο μου τωρα τι σεναρια κανει.....χα χα χα χα

Είναι πολύ καλά, θα δεις που θα βγάλεις μπόλικα και καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!όλα να πάμε υπέροχα εύχομαι!μακάρι ο Μάρτιος να είναι ο τυχερός μας!!???

Ναιιιιιι!! Έχω πολύ καλή διάθεση για όλες μας μιας και τις περισσότερες μας βλέπω ανοιξιάτικες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η satya είπε:

Ναιιιιιι!! Έχω πολύ καλή διάθεση για όλες μας μιας και τις περισσότερες μας βλέπω ανοιξιάτικες!!!

Μακάρι και του χρόνου να έχουμε όλες μας μωράκια!!εγώ θα περιμένω να αδιαθετησω και να ξεκινήσουμε!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nikona είπε:

Γεια σου μπεμπελουκα! Καλωσήρθες και καλη επιτυχια! 

Ποιο πρωτοκολλο ακολουθεις; τι φαρμακα θα παρεις; 

Εγω οταν εκανα την διεγερση, δυο φορες, ξεκινησα μονο με fsh. Οχι προγεστερονη, οχι οιστρογονα. 

@Μπεμπελουκα πότε είναι να αδιαθετησεις??και εγώ τα ίδια μόλις αδιαθετησω ξεκινάμε!!περιμένω στις 17/3 σχεδόν μαζί θα είμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katriniki είπε:

@Μπεμπελουκα πότε είναι να αδιαθετησεις??και εγώ τα ίδια μόλις αδιαθετησω ξεκινάμε!!περιμένω στις 17/3 σχεδόν μαζί θα είμαστε!!

κ εγω γυρω στις 17/3 περιμενω κ θα ξεκινησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εγω Πολυκυστηκες έχω  εκανα 1,5 χρόνο να τα καταφέρω να μεινω εγκυος  στα 33 μου έμεινα εγκυος επαρχία μενω και εγω το θέμα γιατρους και εμένα με δυσκολεύει πολύ να μπορεσω να βρω ακόμα και για τον υπέρηχο που πάω κάνω 3 ώρες πάνε έλα για μια απλη εξέταση σε ένα δρόμο χάλια όλο στροφές  σε καταλαβαίνω και εγω έτσι ήμουν οι φίλες μου είχα παιδάκια και μόνο εγω δεν είχα (από αυτές που θέλαμε παιδί ) ενώ πάνω κάτω είχαμε ξεκινήσει μαζί προσπάθειες εκείνες έμειναν έγκυες γέννησαν και εγω ακόμα πάλευα χωρίς κανένα αποτέλεσμα αλλά καποια στιγμή ήρθε και η δικιά μου η σειρά όπως να ξέρεις πως θα έρθει και η δικιά σου απλά πρέπει να βρεις και την σωστή καθοδήγηση 
    • @Diwniνα χαιρεσαι το αστερακι σου!!!! Ναι αυτο το προβλημα.μου οτι εκω με βλεπει απελπισμενη δεν με ακουει νοιωθω. Εκανα τη χαζομαρα να παω κ σε αλλη μια γιατρο εδω στην επαρχια κ εκεινη με εκανε να νοιωσω τοσο ασχημα π πρωτα μ ζητησε τα λεφτα της επισκεψης κ μετα με υφος μου ειπε δε μπορεις να μεινεις εγκυος θες εξωσωματικη κ μ προτεινε κεντρο δικο της κ γω οταν ειπα θα βρω κ αλλους γιατρους μο ο π δε με εδιωξε. Μ ειπε σκεψου να παω σε ψυχιατρο γτ μ εχει γινει εμμονη. Πηρε τοσα λεφτα απο επιεσκεψεις κ καθε φορα μας ελεγε αντε το  αλλο μηνα π θα ρθεις θα μεινεις εγκυος. Καταλαβαινετε οσες κοπελες ζειτε αθηνα το τι γινεται εδω στην επςρχια???? Της τρελης....
    • Μακάρι κορίτσι μου να έχει φωλιάσει το μικρό σας! Εγώ καλά πάω για την ώρα. Έχω όλα τα φυσιολογικά επακόλουθα των 6 μηνών! Εγώ έβαλα 3 μέσα σε 10 μέρες αλλά μάλλον δε μετράει αφού μεγαλώνει και η μπουμπού! Αυτός ο μαγικός ήχος που μας κάνει να τα ξεχνάμε όλα είναι ανεκτίμητης αξίας! Με το καλό κορίτσι μου να την ακούσετε την καρδούλα του σπόρου σας! Ουουουουου... Τέλεια πάει!!! Μπράβο κορίτσι μου. Πότε θα πάτε για υπέρηχο;
    • @arntalia να μην απελπίζεσαι. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μ πηρε 26 μηνες βα μεινω εγκυος στο 1ο μ παιδακι. Με εξετασεις, γιατρούς, μια σπερματεγχυση π δ πέτυχε, επιτροπη για εξωσωματικη και ηρθε φυσιολογικα ενα μηνα πριν την εξωσωματικη. Βρες τον κατάλληλο γιατρο που θα σε κατευθυνει κατάλληλα. Όταν τον βρεις θα νιώσεις με καθε εξεταση και με καθε προσπαθεια π θα σ προτείνει οτι βρίσκεσαι ενα βημα πιο κοντα στο στοχο σου. Ευτυχώς η επιστήμη εχει προχωρήσει τοσο που σχεδον καμια γυναικα δ μενει χωρίς παιδακι.
    • Βρεθηκα στη θεση σου πριν 4 χρονια καλη μου Ελενη κι ακομα χειροτερη θα ελεγα! Αποκολληση σακου (δραματικου μεγεθους,) με πληρη ακινησια για 2 μηνες φαντασου,το αιμα να μην σταματαει τις πρωτες μερες,το οποιο εγινε μελλοντικα καφε αλλα επισης το εβλεπα καθε φορα και δεν μπορουσα να το διαχειριστω ψυχολογικα! Κι ομως ολα πηγαν καλα! Οποτε αν τα καταφερα εγω που με ειχαν "ξεγραμμενη",να εισαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις κι εσυ! Μην σκυβεις ουτε να πιασεις χαρτοπετσετα! Μονιμη ξεκουραση και καθολου πιεση! Δεν εχεις μεγαλη αποκολληση αλλα προληπτικα το λεω,οσο δεν ταλαιπωρεισαι καλο θα σου κανει! Τα ουτροτζεσταν βοηθανε αρκετα! Επισης οπως μου ελεγε ο γυναικολογος μου,το καφε οσο κι αν τρομαζει σε ποσοτητα,ειναι παλιο αιμα οποτε δεν ανησυχει!🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...